Ние сме Май - ки полудели, за слънцата ни на път поели

  • 10 477
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 402
Имам такъв въпрос: акта за раждане се издава до 14 дни от раждането на детето. видях, че се издава по адресна регистрация на майката. Знаете ли дали постоянна адресна регистрация, или по настоящ адрес...? аз съм от мързелите, дето не са си сменили постоянната адресна регистрация, искаше ми се като сменям лична карта всичко накуп, да съм омъжена и т.н веднъж да сменям, ама май ще има усложнения така, както не съм си я сменила:(

Изадоха ми го на постоянната адресна регистрация, защото после от там взимаш бележка за семейно положение необходима ти за еднократната помощ от 200 лв. Но това не ти пречи да питаш в родилния дом като идват да записват детето мойе ли да го получиш на настоящия си адрес ...

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 653
Хайде и аз да се запиша в темичката   Simple Smile

Имам такъв въпрос: акта за раждане се издава до 14 дни от раждането на детето. видях, че се издава по адресна регистрация на майката. Знаете ли дали постоянна адресна регистрация, или по настоящ адрес...? аз съм от мързелите, дето не са си сменили постоянната адресна регистрация, искаше ми се като сменям лична карта всичко накуп, да съм омъжена и т.н веднъж да сменям, ама май ще има усложнения така, както не съм си я сменила:(

Изадоха ми го на постоянната адресна регистрация, защото после от там взимаш бележка за семейно положение необходима ти за еднократната помощ от 200 лв. Но това не ти пречи да питаш в родилния дом като идват да записват детето мойе ли да го получиш на настоящия си адрес ...

Интересно, на мен пък ми издадоха акта за раждане на детето в общината, където живеех в София, а пък постоянната адресна регистрация ми е в Благоевград   newsm78 После от Благоевград си взех бележката за семейно положение и еднократната помощ за раждане.

# 32
  • Мнения: 529
Здравейте майски мамчета, благодаря ви на всички за милите пожелания. При нас беше лудница тия дни, и още продължава де.  Laughing Сестра ми вече е добре, но още не и дават бебо,  Cryзаради тежкото раждане е в сектора за рискови бебета и му правят допълнителни изследвания. /роди се с форцепс, вакум и беше преносен, водите и бяха зелени/. Ето снимка ако искате да го видите.  Mr. Green Аз естествено съм най-щастливата леля на света, хукнах да купувам подаръци, като не мога да ида да ги видя, поне да се отчета подобаващо Wink
Иначе днес съм в шейново, да видим как са ми изследванията, а утре при моя доктор да каже как е бебо и да поговорим за раждането. Аз също съм се спряла на варианта нормално+епидурална, ако всичко е наред разбира се.  Naughty
Нещо се опитва да ме боли гърлото, то това тъпо време явно предразполага към настинки.  Crossing Arms Ама ми писна вече, за цялата бременност ще ми е трето разболяване вече  Cry Та пия сега чайове и си лежа на топло в леглото. Но съм ги заредила бая излизания тия дни. И по тоя повод  - кой ще идва утре на лекцията на "9 месеца"?
Приказка, по повод въпроса ти - аз знам че е опасно да се ражда нормално с диоптер по-голям от 5 защото имало опасност да се отлепи ретината.
По повод акта за раждане, Миленка, аз не мисля че се издава по адр. регистрация на майката, защото кумицата ми като ражда си го взе от София, а тя е с регистрация в Плевен.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
Имам такъв въпрос: акта за раждане се издава до 14 дни от раждането на детето. видях, че се издава по адресна регистрация на майката. Знаете ли дали постоянна адресна регистрация, или по настоящ адрес...? аз съм от мързелите, дето не са си сменили постоянната адресна регистрация, искаше ми се като сменям лична карта всичко накуп, да съм омъжена и т.н веднъж да сменям, ама май ще има усложнения така, както не съм си я сменила:(

Изадоха ми го на постоянната адресна регистрация, защото после от там взимаш бележка за семейно положение необходима ти за еднократната помощ от 200 лв. Но това не ти пречи да питаш в родилния дом като идват да записват детето мойе ли да го получиш на настоящия си адрес ...

Интересно, на мен пък ми издадоха акта за раждане на детето в общината, където живеех в София, а пък постоянната адресна регистрация ми е в Благоевград   newsm78 После от Благоевград си взех бележката за семейно положение и еднократната помощ за раждане.

Описах какво на мен ми се случи, затова съветвам Миленка да пита има ли шанс да вземе акта по настояща регистрация, но така или иначе както ти си писала семейното положение и социалната помощ си я взимаш от постоянната регистрация ...така че с един куршум два заека.

# 34
  • Мнения: 96
Здравейте и от мене
ужасно сте бързи в изписването на темите, досега ви четох....
Ниночка и мен като реб ме е страх от упойки, заради боцкането, но си мислйа че болката от раждането ще е къде къде по силна и да ти кажа.......не ми се вярва да не е силна и да се оправя положението със силата на внишение. Абе ще си боли и тва е, решила съм ако много ме боли още в началото да си поискам упойка пък да става каквото ще.....а ина4е 4естно да си призная това със пълното изживяване на родилния процес....много романтично ми звучи, но не съм убедена че ще го издържа и ще се справя както подобава...

Искам да ви питам момичета, тези които сте си взели документите за раждане, как изглеждат имам предвид визуално, направлението за хоспитализация , като обикновено направление ли си е и  пише ли на обменната карта именно това, защото на мен ми издадоха документ на който не пише обменна карта....абе няма да ме върнат ако се разраждам, но ми се иска да ми е спокойно:)

# 35
  • Мнения: 832
да се разпиша и аз в новата темичка...много пишете...едвам ви изчетох

за упойките - няма нищо по хубаво, казвам го от опит- просто си лежиш и дори се унасяш да спиш. на съседното легло в преродилна зала едно момиче се скъса да пищи от болка...просто благодаря, но не виждам никаква романтика  Mr. Green казвам ви момичета, анесстезиолога ми се видя като бог, направо в светлина с аура...така, че твърдо за епидурална!

за креватчето- нашето е с две табли и от двете страни с решетки, зимата ползвам обиколници, само от към стената (която е и втършена) не виждам проблем в това

# 36
  • София
  • Мнения: 604
А колко е сумата за еднократната помощ? Бях чувала , че е от порядъка на 200-250 лева, дали няма някаква промяна? За тези адресни регистрации не ми се говори, защото такива скандали си имах с персонала в община Триадица, връщаха ме поне 7-8 пъти и ме разиграваха, направо това си беше подигравка с търпението на мен и мъжа ми. Но накрая след поредния скандал ни издадоха адресни регистрации Crazy
И да ви попитам-имате ли странни сънища, аз такива глупости сънувам, че после цял ден ми е криво ooooh!

# 37
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
не пише обменна карта а Направление на бременна за родилно заведение  

# 38
  • Мнения: 832
И да ви попитам-имате ли странни сънища, аз такива глупости сънувам, че после цял ден ми е криво ooooh!

от една седмица съм така, просто се събуждам изтощена от глупостите и щуротиите които сънувам #2gunfire направо кошмар

# 39
  • Мнения: 3 089
каке - много ви е хубаво детенцето  Peace да е живо и здраво  Heart Eyes

карчита - преди бях със спинална. знам, че ако нямаш противопоказания, тук все с нея се прави секцио. сега очаквам пак да е така.

приказка - и аз имам проблеми с гръбначния стълб. при това не нищожни. но не са и супер тежки, всъщност. минах консултация с ортопед и той потвърди, че няма проблеми да ми се хакне нещо между прешлените. акоискаш, за да ти емирна главата, мини и ти пред ортопед. все пак не се знае дали няма да с еналожи секцио по спешност - поне д аима яснота по въпроса с разрешаване/забрана за едидурална/спинална анастезия.
пп - и продължавам да ти предлагам бременски рокли и сукмани. аз имам 3 чифта дънки и още 2 панталона и все с тях си се мотам. с петранче просто няма как да е другояче

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 12:15 от majceto

# 40
  • Мнения: 87
spasy мерси за новата темичка Simple Smile

kakichka, кога, къде и на каква тема е утрешната лекция? Има ли някъде публикуван график, аз нещо неможах да открия   newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 1 402
А колко е сумата за еднократната помощ? Бях чувала , че е от порядъка на 200-250 лева, дали няма някаква промяна? ....

Когато аз раждах беше 200 лв, мисля че не са променяли сумата.

# 42
  • Мнения: 529
kakichka, кога, къде и на каква тема е утрешната лекция? Има ли някъде публикуван график, аз нещо неможах да открия   newsm78

29. 03. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария “Мис Каприз” (София, ул. Кракра 2А) – Василева и Надя Желева, акушерки от Училище за бъдещи майки “МА-МА” ще представят темата “Уроци по кърмене.” Това го копнах от тук:
http://www.9m-bg.com/display.php?page=scool, но още няма графика за април.

# 43
  • Мнения: 1 030
Какичка,много хубаво бебенце аз преди седем години и половина каката я родих с форцепс.Наистина неприятно раждане "тогава си казах няма да родя повече " но ето,че се решихме пак с надеждата да не ми се случи пак такова раждене.Форцепса си е жива операция всичко си преживяваваш с доктора и акушерките,сещам се ,че незнаех на кой свят се намирам,тя се роди 3.850гр голяма и много проклета и до сега ревеше като за световно.Бързо въстановяване и пожелавам и да се радва на бебо.Затова момичета си мисля за секцио но си викам да си я родя пак малката принцеса нормално пък ако има проблеми да ми бият упойката. Hug

# 44
  • Мнения: 1 225
И мен ме е страх от упойките  Sad
Миналия път родих - без , нормално, верно е че доста се поизмъчих, но бързо забравих.
за кошмарите - всяка вечер сънувам по нещо гадно и се събуждам като пребита. Все едно не съм спала. Да не говорим че от киселини и схващания на краката едвам заспивам.
Но ще траем - още малко остана   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт