По колко плащате на детегледачките си?

  • 2 683
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 089
аз плащам 40 лв./седмица
жената е ангажирана х 3-3.5 часа на ден /разхожда детето/
+ 1 п./седмично чисти основно къщата.
долу-горе излиза х 2 лв./час + 12-13 лв./чистене.
транспорт не плащам, но и жената живее на 10 минути от нас.
на твое място аз бих се върнала на работа и бих се поогледала за друга наоколо.

нашата кума плаща 500 лв., но децата са 2 и при това много диви, работното време е от 9.30 до 19 часа, а ако има закъснения, плаща добълнително.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 688
Свекърва ми ходи и взима 7 гдишно момиченце от градината(последна група) води го до вкъщи и седи до 19.30-20.00ч.Мисля че веднъж седмично чисти и взима 400лв,акоостава допълнителни часове и се плаща допълнително.

# 32
  • Мнения: 2 657
Мале мацки,кви са тези суми бе #Crazy
Моми4ета,аз май окон4ателно съм решила...
Ето примерно връщам се-пращам детето в 7 на ясла и отивам във фирмата/всяка сутрин ходим и се от4итаме и стойм там по 4ас/,ако имам фирми минавах до обяд по тях.Прибирам се и към 17 тръгвам на обиколка по адреси.Към 20-21 се прибирам,вероятно детето ми ве4е ще спи или ще е готово за сън.Кога да го видя и да му обърна внимание?

А има и друг проблем,трябва да заведем детето май месец на операция в София,ако се върна на4алото на май,след като сега ми изти4а платената отпуска,вие да не мислите,4е моята шефка и шефа дето е на цялата фирма ще ми позволят да изляза,4е ще трябва да си водя детето и да съм с него известно време.....

# 33
  • Мнения: 47 982
по въпроса с операцията- щом се връщаш на работата ти, имаш право на болнични и отпуск, и до 3 год на детето се ползваш със защита от съкращаване и още нещо имаше, а имаш право и пак да излезеш в  неплатен отпуск. по майчинство..така че би трябвало да няма проблем да излезеш в болничен
ако сутрин отсъстваш за малко, не може ли да викаш жената за няколко часа сутрин и няколко вечер- ще й плащаш повече, но няма да го водиш на ясла  newsm78
лично мое мнение е , че не си заслужава при това работно време, и си позволявам да коментирам защото скоро и аз си търсих работа и трябваше да избирам раб. време или заплата
разбира се, ти знаеш най- добре, успех каквото и да решиш

# 34
  • Мнения: 2 657
лично мое мнение е , че не си заслужава при това работно време, и си позволявам да коментирам защото скоро и аз си търсих работа и трябваше да избирам раб. време или заплата

По въпроса да се върна и да изляза пак,съм сигурна,4е хептем ще им бръкна в здравете,а и са ми вдигнали мерника.Преди месец ми орязаха 80лв от платената отпуска с многото4ие и явно не о4акваха,4е аз ще искам отговори къде са ми парите и защо ми ги взимат с многото4ие,а не пише нищо.Побесняха,е ама и парите не ми върнаха...сега ме гледат на нож,коя съм аз та ще им пращам писма и ще им искам обяснения.
Те все не са се навзимали и награбили,ама мен това хи4 не ме интересува,нето ще позволя да ми взимат от моя джоб за да си правят банкети и про4ие.
А да го оставя без да го водя на ясла,ами да ти кажа,то аз незная кои дни ще ме викнат да ходя в махалата при циганите/извинявам сеза изказването и не искам да обидя никой Hug/и да ни се подиграват и подбъзикват и за какво да бъхтя цял ден в кал и в тиня за 1,16 на фактура,а фактурите са не пове4е от 2 или 3,а понякога и нито една.А понеже им се губят кубици или по то4но трябва да си избият парите дето отива водата в махалата,накрая на месеца и да ни орежат.Найстина не си заслужава.

Пък да не говоря,4е ще си прехвърлям разваленото настроение и в къщи като се прибера-е не мерси.
п.п.Имам приятели цигани и са пе4ени,но има и такива дето не уважавам-Не искам да обидя никой но така е в нашия край.

# 35
  • Мнения: 252
Моето мнение е да зарежеш работата. Ти грам няма да си виждаш детето. След като се прибираш след 22.00ч., то това означава, че той вече ще спи. Хайде за 200-300лв., не си заслужава да лишаваш детенце от мама. По добре пусни неплатен отп. и си потърси нещо друго.

# 36
  • Мнения: 2 237
Аз на моята - 3 лв на час.Така сме се разбрали.Тя почти няма опит,но пък се справя страхотно.

# 37
  • Мнения: 3 089
е да, при такава работна обстановка, наистина си струва да се зачудиш защо аджеба да се връщаш. дано си намериш нещо по-читаво с нормално работно време, което да ти позволи да си поемеш дететнце след 5-6 часа без да намесваш гледачки.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 493
Йо, търси си нова работа за през деня и си го взимай сама от ясла. Това е моето мнение.

# 39
  • Мнения: 2 657
Сами виждате каква е обстановката с моята работа.
Затова мисля,4е е най-добре да търся друга.така или ина4е Люби баща си го вижда рядко поради същата при4ина,но моя мъж поне знае за какво се бъхти.А да го зарежа и аз заради тази разота ,която я имам ,то направо не си залужава.Кога да си виждам детето,като ще бъде по цял ден на ясла,а ве4е като се прибера сигурно ве4е ще спи Cry

# 40
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Йо, ти сега си в неплатен отпуск за гледане на дете или бъркам? Като гледам рождената дата, платеният трябва да ти е изтекъл на 26.12.2006 г. Моят съвет е да изкараш непл.отпуск /най-добре на работа през това време, но както описваш нещата май няма да стане/ до началото на май, когато ще правят операция на детето. За нея пък си вземи болничен и виж как да го пратиш на фирмата и през това време си търси друга работа с по-нормални условия и работно време, може да потърсиш и нещо на половин ден, ако има. Успех! И да ни пишеш какво става. Стискам палци и на детенце.

# 41
  • Мнения: 2 657
Йо, ти сега си в неплатен отпуск за гледане на дете или бъркам? Като гледам рождената дата, платеният трябва да ти е изтекъл на 26.12.2006 г. Моят съвет е да изкараш непл.отпуск /най-добре на работа през това време, но както описваш нещата май няма да стане/ до началото на май, когато ще правят операция на детето. За нея пък си вземи болничен и виж как да го пратиш на фирмата и през това време си търси друга работа с по-нормални условия и работно време, може да потърсиш и нещо на половин ден, ако има. Успех! И да ни пишеш какво става. Стискам палци и на детенце.

да платеното ми май4инство изте4е,сега до 22-ри се водя платена отпуска/тази дето ми е през годините/,та сега направо ще пусна неплатено май4инство и мисля още тези по4ивни дни да подпитам един комшия за една работа какви документи трябват,а и може да помогне нещо...щото се води някакъв шеф-дано само да го засе4а,ина4е ще из4акам да минат празниците и ще го потърся Wink

# 42
  • Мнения: 47 982
Йо, успех! сега момента е труден за теб и си на кръстопът, но понякога дет се вика "всяко зло за добро"
аз също се бях отчаяла- студентка, с две деца, след майчинство, търсеща работа с прилично работно време-ами намерих я, всъщност започнах на мястото където бях за първи път на интервю...така че не се знае-може съвсем скоро да си намериш много по-хубава работа! Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 6 559
А има и друг проблем,трябва да заведем детето май месец на операция в София,ако се върна на4алото на май,след като сега ми изти4а платената отпуска,вие да не мислите,4е моята шефка и шефа дето е на цялата фирма ще ми позволят да изляза,4е ще трябва да си водя детето и да съм с него известно време.....
ми до операцията неплатен, после болнични за детето и  ще ти ги плащат на база последия месец , в който си работила поне 10 -дни

# 44
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
ми до операцията неплатен, после болнични за детето и  ще ти ги плащат на база последия месец , в който си работила поне 10 -дни

Не е така. Това, за което говориш, се отнася за платения отпуск. Болничният се изчислява на база дохода за 6 месеца назад. При неплатен отпуск се взима за база минималната работна заплата, а при болнични - дохода, от който е изчислен предходния болничен.

Йо, ако неплатен отпуск не те урежда, опитай да си вземеш платен годишен отпуск за 2007 - дано ти разрешат.

Общи условия

Активация на акаунт