American седянка #8

  • 13 925
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Малеее, много сте изписали бе хора! Аз докато влезна 100 постинга  Laughing
Ще почвам аз днеска козунаците, че 2 дози ме чакат  ooooh!, яйцата в събота.

Ружа, добре дошла!

Кейси, не да те отчайвам ама и аз не съм попадала на свестни бои, иначе и аз ще пробвам дам на малкия да ги рисува със свещ. Не очаквам да станат супер красоти, както съм правила преди да се роди, ама му е толкова забавно да ги прави, че хич и не мисля да го лишавам от това удоволствие за да ги изписвам Laughing Като порасне, ще му покажа как се прави, ако иска Simple Smile
Като казах свещ, тукашните свещи от църквата миришат на пчелен восък, като ги внесеш в стаята и ухае на мед и едни такива оранжеви, а българските на нищо не миришеха.  newsm78

MrsG, задължително иди на лекар, ухо може да боли наистина от много неща, хубаво са ти казали за слагане на топло на ухото, но да ти кажа и "бабешки" лек, който една от мамите тука ми беше споделила и го пробвах като бях бременна и не можех да пия лекарства- запържваш чесън на филийки в зехтин, прецеждаш и слагаш в капкомер в ухото топло( не горещо разбира се!). Звучи малко налудничаво и аз доста се чудех дали да го пробвам, обаче върши работа, сериозно!
Иначе има и хомеопатични капки и таблетки за деца( като кърмиш можеш да ги вземаш). Препоръчвам ти ги горещо!

Hyland's Earache Drops and Tablets

# 16
  • Мнения: 3 491
Благодаря, ще се възползвам от идеята за олиото, докато все още има оцелели яйца, че ги разнасят навсякъде и само ме агитират, че яйцата изстинали.

# 17
  • Мнения: 3 367
боите са ужасни тук; аз цапам с пръсти,иначе разтварям по 3-4 бои от един цвят и взима да напомня нашите
*
баница-400гр кис.мляко,сода,3 яйца,малко брашно ако е много течно - троша сиренето на всяка кора,отгоре смес-завивам-поливам с останалата смес-пека; на дуното на тавата пръскам ПАМ,и слагам една кора върху която редя рулцата
*
не знам за вас,но аз нещо не се чувствам комфортно на пиша в редица теми..става всеки път Америка срещу Европа,от доста време насам..еи сега-глобализацията,нарцисизма,брака-все нещо е виновен тоз континент на к живеем..Може да не е вярно де,само споделям мисъл..
*
Ружа, добре дошла и ако слизате към Синсиннати се обадете непременно

# 18
  • Мнения: 3 491
не знам за вас,но аз нещо не се чувствам комфортно на пиша в редица теми..става всеки път Америка срещу Европа,от доста време насам..еи сега-глобализацията,нарцисизма,брака-все нещо е виновен тоз континент на к живеем..Може да не е вярно де,само споделям мисъл..
*

Сакън! Ами я си представи, че ги няма американците и няма виновни? Накъде без виновни? Кой ще поема отговорността затова, че на някого не му стиска да направи избор на собствена глава за здравословно хранене или поддържане на собствени традиции?
Ние обаче няма как да се измъкваме с "американците", защото сме в същия куп с тях. Няма кой да ни е виновен, така че нямаме друг избор, освен да разчитаме на себе си.

# 19
  • Мнения: 486
Нещо интересно - No Dye Easter Eggs.

# 20
  • Мнения: 7 837
Аз пък се забавлявам с подобни теми. Особено като се почне, кой какво чул от приятел на приятел и се развиват едни теории за американците  Laughing

Станаха яйцата. Нямам апарат в момента. Лилавото е убиец  Grinning
И комплекта за шарени яйца свърши работа. Има наситени течни бои и яйцето се овалва в найлонов плик. Станаха доста весели, спестих си цапането с памук  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 563

*
не знам за вас,но аз нещо не се чувствам комфортно на пиша в редица теми..става всеки път Америка срещу Европа,от доста време насам..еи сега-глобализацията,нарцисизма,брака-все нещо е виновен тоз континент на к живеем..Може да не е вярно де,само споделям мисъл..
*


Споделям. За САЩ съществуват такива невъобразими стереотипи и клишета, толкова много глупост се изприказват. Уморих се да обяснявам. За себе си знам, че САЩ ми харесва в пъти повече от България (избор другаде в някоя друга държава да живея нямам), направила съм избора си и това е. Не ми е цел да просветлявам ограничените.

# 22
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз много обичам темите за американците - прави ли ви впечатление как всеки има мнение за нещо, което не е помирисвал.

# 23
  • Мнения: 2 563
И аз много обичам темите за американците - прави ли ви впечатление как всеки има мнение за нещо, което не е помирисвал.


Simple Smile

Още помня една тема в Клюкарника на Червената Депешарчица ли беше, някаква много отракана мадама. Прочела една от хилядите книги за конспирациите около 9/11 и вдигна шум до небето, едва ли не "Мойсей, мой човек, тука ли си да записваш?" Май за ролята на правителството в 9/11, как всичко било начертано от Буш и Роув. Все едно на ден не се пръкват по две такива книги...  Joy

# 24
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да, тогава една колежка сподели "факта", че всички евреи били предупредени да не ходят на работа този ден...

# 25
  • Мнения: 2 563
Да, тогава една колежка сподели "факта", че всички евреи били предупредени да не ходят на работа този ден...

Ама да, разбира се... Joy

# 26
  • Мнения: 3 491
Аз няма да пращам снимки на моите яйца, не стават за реклама.  Simple Smile Но поне дребните си отвзеха от мацане и въргаляне на яйца в боя и лепене на стикери отгоре. Това беше целта на занятието, много обичам така - хем да отчетем традиция, хем те да са доволни, хем аз да мина метър.

# 27
  • Мнения: 3 367
..всеки си има мнение,аз това не оспорвам,но тона е лош,не бих си позволила да слагам в графа "тия французи" или "типично за Испания"..
нейсе де,лошото е че това води баш до разделяне,а идеята е обратна-не можеш да приемеш другата гледна точка ако не я познаваш,а не можеш да я познаваш ако а приори си негативно настроен..

# 28
  • Мнения: 1 436
И аз много обичам темите за американците - прави ли ви впечатление как всеки има мнение за нещо, което не е помирисвал.

Като си бях в България миналото лято, една от братовчедките на мъжа ми се опитваше да ме убеди, че никой в САЩ не носи дънки  Joy. Оттогава съм приела факта, че хората, които не са стъпвали тук знаят повече за страната от мен и не се бутам между шамарите  Mr. Green

Някой може ли да ми каже какво е времето в Чикаго тия дни? Утре летим натам, а на сайтове за времето не вярвам откакто затънах в снежна буря в Далас по време, в което се предполагаше да е 12 С.

# 29
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
На майка ми братовчед ми (който също живее в Щатите, но на Западния бряг) се опитал да й обясни как къщите са направени от дърво, тя - не, в Бостън е различно.  Mr. Green Е сега ги видя на живо.

И брат ми ми разправяше едни глупости, преди да е идвал. Вече втори път е тук и ми каза "брой ме за фен".  Laughing

Че всеки генерализира малко или много е ясно (и аз го правя). Ама не съм тръгнала да се боря срещу световното господство на Италия и Франция в модата, например. Или ако не ми харесва, ще почна да си купувам само китайски дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт