American седянка #8

  • 13 945
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 254
Ще можеш,ще можеш.Сега като се напапкат с тези козунаци,ще намалят темпото Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 381
Анна, не съм купила и изборът ми се стесни от вторник. Адвокатът ни ни "сурвака" с нова сметка. Така да се каже се оказахме се неподготвени. Сумата си я бива  Rolling Eyes
Явно нещо символично ще се купува. Мисля да понамина през някой магазин за арт и крафтс и да направя нещо собственоръчно. Сега издирвам програми по интернет за по- шаренко Simple Smile
Ако някой е доволен от такава ще се радвам да сподели. (албумче искам да направя)

# 62
  • Мнения: 7 837
Леле, досрамя ме от красотата по снимките. Аз ще мина само с едни яйца  Laughing


А трябва ли в понеделник да занеса нещо на децата в градината, бонбони напр.? Има ли някакви тукашни традиции за това?

# 63
  • Мнения: 7 091
Тандури,еееееее..уби ме с тез козунаци,браосчю!моля кажи каква плънка сложи, стафифи/бадеми отгоре ли поръси или вътре в тестото(отначало ли се слагат или преди последното втасване)
Тази година направих 3 вида:
- с битер какао, стафиди и течен шоколад
- със стафиди само
-със сладко от сини сливи ( и сушена синя слива за украса)
ПО принцип аз слагам стафидите при сплитането на козунака ( т.е след първото втасване, вътре в самия козунак), но тази година сложих за украса и отгоре на 2 от козунаците. Бадемите ги слагам след 2-рото втасване, непосредствено преди да ги пека, след намазването с жълтък( белтък или цяло яйце) и поръсването със захар. Аз тази година на малките козунаци сложих сусам.

Ники, напиши му стихотворение или песен! Ако имаш нужда от помощ свиркай! Или пък му подготви изненада от този тип дето говорихме с разните фантазии и неща, но с подръчни средства Simple Smile Или пък го заведи на някое място, което има емоционален заряд и за двамата и си подновете сами брачните клетви, разменете си същите пръстени, без да правите официална церемония.  Peace

# 64
  • Мнения: 3 367
Taндури,мерси! тия всичките плънки по една технология ли-мажеш в-у тестото,правиш на руло,усукваш и после 3 рула плетеш?

# 65
  • Мнения: 7 091
Taндури,мерси! тия всичките плънки по една технология ли-мажеш в-у тестото,правиш на руло,усукваш и после 3 рула плетеш?

Аз винаги мажа по цялата дължина на листа от тесто, после завивам на руло, усуквам и разтеглям( дори Калин вчера сам си направи един козунак така  Simple Smile), големия го плета с 3 фитила, защото става по-красиво като втаса, а тези, които са в правоъгълните тави са с 4 фитила ( аз правя и с 6, ама само като пека голям правоъгълен козунак, на малките се губи плетката).

# 66
Чета от няколко дена,какви вкусотий правите и само мога,да ви се възхищавам на ентусиазма,браво Peace а не,като мен,още яйцата не съм боядисала Embarassed
Тандури,поздравления за майсторлъка  bouquet

# 67
  • Мнения: 810
Аnettе, благодаря ти за линка  Hug И в БГ така сме израстнали, може бе е една от причините да нямаме алергии. Изненадана бях от ядките - нещо ново, което научих.

Тандури, козунаците са ти станали жестоки! Гледах снимките два пъти. Аз моята една доза козунак, която направих в събота си я изядох сама  Laughing и смятам утре пак да правя. Въдхнових се от плънките и мисля да направя един с шоколад, един със стафиди и един със сладко от сливи, защото имам домашно. О, аз имам и шипков мармалад  Grinning Сега се сещам.
Майка и тя от твоите козунаци иска да направи  Wink.



# 68
  • Мнения: 2 849
Tandoori ,поздравления за козунаците .Апетитни са много .Радваш ме ,как ти остава време с две деца и перфектна домакиня ,аз с един разбойник и почти не върви работата . ooooh!

Яйцата боядисахме ,но цветовете не ми харесват и снимки няма да кача да не се излагам .Така ми се искаше хубаво червено яйце . Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 7 091
Тандури, козунаците са ти станали жестоки! Гледах снимките два пъти. Аз моята една доза козунак, която направих в събота си я изядох сама  Laughing и смятам утре пак да правя. Въдхнових се от плънките и мисля да направя един с шоколад, един със стафиди и един със сладко от сливи, защото имам домашно. О, аз имам и шипков мармалад  Grinning Сега се сещам.
Майка и тя от твоите козунаци иска да направи  Wink.

Един съвет за сладкото ( понеже и моето е домашно, правя си тука, не съм виждала да се продава такова сливово, каквото ние правим), смеси шипковия със сливовия, но наръси отделно орехите, не ги разбърквай със сладкото. От опит установих, че като се смесят явно нещо ферментират ли, какво не знам, но сладкото се втечнява страшно много и много се разтичат.  Peace

# 70
  • Мнения: 810
Я, интересно...така ми се разтича като правя козуначени кифлички. Но там няма начин да слагам орехите отделно. За козунака ще те послушам.

Ти и домашно сладко сама правиш  ooooh! Нямаш стигане  Laughing Сетих се зa песента на Тошко Колев- "Кога ще ги стигнем Американците"  Laughing Laughing

# 71
  • Мнения: 2 381
Тандури, явно си творческа личност. Всички предложения са изпълними - все пак петък вечер се пада, а ако съботата е топла всичко ще е по план. Така, че аз  Whistling за идея за  стихотворение.

Благодаря ти   bouquet

Анна, аз си купувам нещо новичко за Коледа и най- вече за къщата. Но нямам нищо против да почна да взимам и нещо ново и за Великден Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7 091
Я, интересно...така ми се разтича като правя козуначени кифлички. Но там няма начин да слагам орехите отделно. За козунака ще те послушам.

Ти и домашно сладко сама правиш  ooooh! Нямаш стигане  Laughing Сетих се песента на Тошко Колев- "Кога ще ги стигнем Американците"  Laughing Laughing

Защо да не слагаш на кифличките просто по една цяла ядка орех?

Хехехех, и туршия си правя ( в тукашната слагат маслини и не мога да я понасям), домашна лютеница, мариновани люти чушки ( от тези дето са с много захар), консервирани пържени тиквички и разбира се кисело зеле.  Peace Нещата, които мога да намеря подобни и ми харесват на вкус- не ги правя, но тези, които има просто не ми харесват. Например тук има и едно сладко, което се води гроздово, но представлява желирана шира. ОТВРАТ! Аз си варя сладко от грозде и после слагаме орехи вътре, ами разликата е от земята до небето- изглеждат различно, на вкус са различни и т.н.
Миналата година и печени чушки си правихме, станаха толкова вкусни, че малкия не искаше да яде друго освен това в продължение на 1 седмица  Joy hahaha Време да има...всичко бих правила, ама за съжаление човек трябва да си подрежда приоритетите. Гледам всяка година по нещо да спретна, ама не винаги успявам, не се тръшкам особено ако не мога, но ако има винаги е приятно да хапнеш нещо домашно.  Peace

# 73
  • Мнения: 650
мдаа няма стигане Тандоори  bouquet Мисля че ни скри на всичките шапките, без Танита LaughingАз се скривам, нищо от това не правя.. а и нещо сигурно има грешно в мен-нямам и желание нещо в тази насока  newsm78 Само чета, възхищавам се  и за мое оправдание реших че при тандоори денонощието е 48 часа Laughing

# 74
  • Мнения: 3 367
аз имам безобразно лесна рецепта за туршия(съфорумка близка ми я даде) ако някой иска,става за 3 дни и се приготвя за около 15 мин

Общи условия

Активация на акаунт