Епизиотомията, белега, чувствителността

  • 7 195
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 503
след около месец изчезна гадното усещане.Не смея да се погледна,но се чувствам ок.Промивките със смрадлика много ми помогнаха Wink

# 31
  • Мнения: 1 440
Промовките със смрадлика определено помагат, но въпреки тях онова шевче се забелязва като погледна Blush

# 32
  • Мнения: 146
и мен много ме притеснява дали ще се оправя. Родих преди 6 дена и в болницата не ме болеше толкова, но сега в къщи едвам сядам.гледах се не е отворена раната, но наистина е доста настрани.Искам да попитам кога успяхте да ходите по голяма нужда нормално без болки.. Аз карам само на сокчета и плодове за сега....... Embarassed Embarassed Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 174
karolina,  не съм имала проблем с ходенето по голяма нужда, но това, което ми казаха в родилното е, че в никакъв случай не трябва да се стига до запек, така че ще трябва и с храненето да бъдеш много внимателна.
Ще се оправиш толкова бързо, че дори ще забравиш за епизиотомията, понеже нищо няма да усещаш!На мястото, където е правен среза (и не само там  Wink) сега е нужна перфектна хигиена!

# 34
  • Мнения: 146
ive- а кога да започна да правя упражненията на кегел- сега ми е абсолютно невъзможно, а искам. и по колко пъти се правят(дано имат ефект)

# 35
  • София
  • Мнения: 10 858
За упражненията на Кегел трябва съвършенно постоянство. Ефект има.

На мен голям проблем ми е дупето. някак си все едно ми е цъфнало. Иначе самата епизиотомия вече на 11 дни ми е идеално зарастнала. Готова е за мазане с контратубекс. Само че дупето много ме тревожи. ooooh!

# 36
  • Мнения: 5 391
Мисля си, дали пък тези които са имали пробем с ЕПЗ не са онези момичета, които са били шити с конци, които се махат?

Щото аз съм шита със саморазлагащи се конци и вече споменах, нямах никакви проблеми, с нищо не съм се мазала, нито промивала, на 2-я час след раждането бях седнала без проблем.

# 37
  • Мнения: 1 691
Възможно е да е от конците. Мен ме шиха отвътре със саморазлагащи се, но външните ги махнаха на петия ден.
3 седмици си поемах дъх преди да седна или да се обърна в леглото. Почти 2 месеца ме наболяваше, когато го докосна при миене. 3 месеца, че и повече сексът беше доста болезнен, сега вече боли само малко и не винаги. Белегът едва се забелязваше, когато се осмелих да се погледна, но си го има, усещам го при допир. И отгоре на всичкото са ме направили и по-тясна, да им се не види!
Колкото до мускулите, аз си правех кегели по малко от началото на 7 месец, така че се разминах без проблеми. Сега също правя, когато се сетя.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 967
Възможно е да е от конците. Мен ме шиха отвътре със саморазлагащи се, но външните ги махнаха на петия ден.
3 седмици си поемах дъх преди да седна или да се обърна в леглото.

И външните, и вътрешните ми шевове бяха със саморазлагащи се конци, но 1м.виех като куче.

# 39
  • Мнения: 5 391
Значи явно зависи от ръката на гинеколога, ако е позатягал по-серизно при шиенето... Sick

# 40
  • Мнения: 929
На мен ми казаха да си правя компреси с риванол и да се "подмивам" с разтвор от 1-а супена лъжица йод разреден в 1,5 л вода. така правех около дестина дена и сега нищо ми няма, всичко си е нормално.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 858
Моите са саморазлагащи се. Вече нямам, паднали са.
А кога вече секса е възможен? Че нямам търпение Mr. Green

# 42
  • Мнения: 603
А кога вече секса е възможен? Че нямам търпение Mr. Green
На мен ми се правеше секс, но преди 40тия ден не съм се пробвала. Причината - лохиите.

# 43
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моите са саморазлагащи се. Вече нямам, паднали са.
А кога вече секса е възможен? Че нямам търпение Mr. Green
Възможен е, ако не ви притесняват лохиите - но предвид колко малко време е минало след раждането, може да очакваш мястото на шевовете да е доста болезнено, така че ползвайте лубрикант и карайте полека.
Все пак препоръките са да се изчака спирането на лохиите.
(но ние и в двата случая не сме го чакали, а възстановявахме секса около 2 седмици след раждането)

# 44
  • Мнения: 1 174
ive- а кога да започна да правя упражненията на кегел- сега ми е абсолютно невъзможно, а искам. и по колко пъти се правят(дано имат ефект)

Ами по всяко време, щом се сетех ги правех (и продължавам), а близо  месец след раждането д-то ми често напомняше какво се е случило и аз постоянно опитвах и опитвах да ги правя...Може би, първите десет дни беше невъзможно, защото наистина нямах никакъв контрол върху тялото си в тази му част, но и това си дойде на мястото. Simple Smile
Ще го напиша съвсем просто, за пример, колкото и да ме е срам  Blush: когато започнеш да пишкаш на струйка. След това всичко става по-лесно и се възвръщат усещанията, малко по малко... Simple Smile


А кога вече секса е възможен? Че нямам търпение Mr. Green

Зная, че е хубаво да се изчака пълното затваряне на цервикалния канал-около два месеца и половина- три. Лохиите не са случайни, като продължителност  Laughing  Wink

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 16:37 от ive

Общи условия

Активация на акаунт