секцио

  • 3 522
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
"За" и "против" раждането чрез секцио! Абе какво му е толкова лошо на секциото? Всичките ми приятелки раждат по нормален начин и са нацепени много, имаха тежко и продължително  раждане. А и колко струва, има ли определена цена или на всякъде е различно?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Пусни една търсачка или отвори 3-4 страници по назад-теми за секциото за и против милион има Peace!
Лично аз,съм за Peace

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз съм родила по естествен път и да ти кажа мина доста леко като за първо раждане.Нямам разкъсвания,нито шевове.При секциото възстановителния период е по-дълъг,цената му сигурно в различните градове е различна.Не съм се интересувала специално за това,не съжалявам че родих нормално.

# 3
  • Мнения: 7 186
Аз съм За и не съжалявам изобщо, че избрах секцио.
Наистина темата е дъвкана и предъвквана до болка, пусни една търсачка.

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 11:57 от Lady Marmalade

# 4
  • Мнения: 1 029
Родих секцио, не защото така исках, а защото се наложи в последния момент. Но се радвам, че така стана и изобщо не съжалявам.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
За цените можеш да провриш на сайта на болницата, която си избрала.

# 6
  • Мнения: 595
Аз родих нормално,защото нямаше причина да не родя по този начин.За съм за естественото ,ако всичко е наред.
Секциото ме ужасява-една от най кървавите операции е.

# 7
  • Мнения: 1 371
Преди много исках и държах на нормално раждане, но ми се наложи спешно секцио. Сега изобщо не съжалявам. Наистина възстановителният период е малко по-дълъг, а колкото до цените - незнам, всяка болница си има свой ценоразпис.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 516
Възстановителният период е индивидуален, не знам защо винаги се изтъква като причина ПРОТИВ. Аз след секцио се възстанових по-бързо (8 дена) от жената до мен с нормално, според лекарите много леко раждане (месец и половина).


elenna_di, при всеки лекар е различно заплащането, има и някои, като моя, които не правят секцио по желание, затова провери добре от рано  Peace

# 9
  • Мнения: 1 294
ЗА секциото съм Peace

# 10
  • Мнения: 819
Така родих ,не съжалявам за липсата на целодневни родилни болки и т.н.

# 11
Аз съм родила по естествен път и да ти кажа мина доста леко като за първо раждане.Нямам разкъсвания,нито шевове.При секциото възстановителния период е по-дълъг,цената му сигурно в различните градове е различна.Не съм се интересувала специално за това,не съжалявам че родих нормално.
Peaceи аз така,но имах три вътрешни шева,защото напънах когато нетрябваше.Мися че при всяка жена е различно,зависи ти на какво си готова Hug

# 12
  • Мнения: 7 186
Възстановителният период е индивидуален, не знам защо винаги се изтъква като причина ПРОТИВ. Аз след секцио се възстанових по-бързо (8 дена) от жената до мен с нормално, според лекарите много леко раждане (месец и половина).

Така е, индивидуално е. Дай Боже всекиму да роди леко по нормален път и да се възстанови бързо, но аз също познавам лично жени, които са родили нормално и им е коствало много повече време и дискомфорт, докато се възстановят, отколкото на мен след операцията /като се има предвид, че съм с нисък праг на болка/.

# 13
  • Мнения: 9 903
Секциото ме ужасява-една от най кървавите операции е.

кое му е пък толкова кървавото? Средната загуба на кръв е до половин литър.

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз родих секцио, по необходимост.Бих  предпочела да беше нормално.Според зависи де, но възстановяването мисля е по бързо.
Три дни след като родих, се появи някъква девойка, която попита в отделението "Абе къде са ни бебетата?Да не съм объркала етажа?"Беше родила нормално преди няколко часа, а не и личеше въобще да е раждала...А ние другите се държахме за коремите....

# 15
  • Мнения: 131
момичета,
с две ръце сте 'за' коремна операция!това си е чиста операция, от която си има последици после.при едни по-малко,при други - повече.На мене ми се наложи без да я планирам и не я пожелавам на никого.
аз съм твърдо против! Peace

# 16
  • Мнения: X
и аз раждах със секцио по мед. причини.останаха много доволна, след операцията нямах никакви болки, даже 3 часа след операцията вече станах, и от следващият ден не съм спирала.като се прибрахме в нас на 6-ти ден върших всичко сама.просто нямах никакви оплаквания.всимко мина лесно, бих родила пак така живот и здраве.

# 17
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Родих секцио, не защото така исках, а защото се наложи в последния момент. Но се радвам, че така стана и изобщо не съжалявам.
Аз също. Възстановителния период е доста по-дълъг обаче. Момичето, което беше в моята стая 4 часа след раждането/нормално раждане/ вече хвърчеше и се грижеше за бебето си без никакви проблеми, макар че беше с шевове. Но пък беше раждала много часове Crazy

# 18
  • Мнения: 689
Родих секцио, защото така се наложи в последния момент. Бързо и лесно се възстанових. Но ако мога следващия път бих родила нормално.

# 19
  • Мнения: 814
 Първия път родих нормално, но сега ще раждам секцио. Никога вече няма да се подложа на мъките на нормалното раждане. Там където ще раждам аз(Майчин дом-Варна) секциото е около 850 лв.

# 20
  • Мнения: 46 516
момичета,
с две ръце сте 'за' коремна операция!това си е чиста операция, от която си има последици после ...

Е то, щото хич няма жени с проблеми след нормално раждане  Rolling Eyes
Баба ми след 2 леки нормални раждания, сега е за операция, всичките й органи са 'изсипани"  Confused моя бишва колежка на 26 г. е в същата ситуация ...

# 21
  • Мнения: 266
Първото раждане ми беше със секцио по спешност . През юни ми предстои второ раждане и съм решила да бъде секцио  по желание. А Hugз лично предпочитам така. Мен ме е страх от нормално раждане.

# 22
  • Мнения: 5 103
Аз съм За и не съжалявам изобщо, че избрах секцио.
Наистина темата е дъвкана и предъвквана до болка, пусни една търсачка.
И аз съм ЗА СЕКЦИОТО Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 406
Зависи, мила. Много е индивидуално. Аз, лично родих нормално, за не повече от 10 минути, нямам никакви последици, но все пак пред едно дълго, болезнено и мъчително раждане часове, да не кажа дни наред, бих предпочела, естествено секциото.
Много спорове и сравнения е имало тук по този повод, но моето лично мнение е, че ако лекарят ти е добър и няма никави противопоказания /седалищно разположение, много тесен вътрешен таз, голяма главичка на бебчо, повишено налягане на очните дъна и ред други/ и имаш всички шансове да родиш леко и бързо, да не взимаш прибързано решение за секцио, преди ти и лекарят ти да прецените правилно. Естествено, ако има някакви опасения, че може да има усложнения раждаш секцио и точка.
Успех и леко раждане   bouquet

# 24
  • v nas
  • Мнения: 50
аз съм секцио но не е като другото раждане седно не си раждала поне аз така го чуствам

# 25
  • Мнения: 595
аз съм секцио но не е като другото раждане седно не си раждала поне аз така го чуствам
Абсолютно е така!Бих раждала пак така....чувството е  страхотно -никога няма да забравя този момент!Върховен!!!
За жалост преди 2 години ми правиха операция на окото и ако заременея ща не ща ще е операция... Cry

# 26
  • Мнения: 2 159
многооо е писано по въпроса
и много е писано защо секциото е добре да се прилага в краен случай както процедират в белите държави, използвай търсачката и прочети Peace

# 27
  • Мнения: 459
Няма нищо лошо нито при едното нито при другото. Важното е майката и бебето да са живи и здрави.

# 28
  • Мнения: 257
Момичета, вие все сравнявате несравними неща - неудачно нормално раждане със удачно секцио... Naughty Ако една жена се възстановяваше 1,5 месеца след "нормално"  раждане, това раждане не може да се нарича нормално!

Аз винаги бях против секцио и много исках да родя сама, но стана точно обратното - секцио, бях много депресирана от самия факт. Да, много бързо станах от легло и тръгнах, но не можах да ходя, защото веднага започваше да ме боли корема. И така 2 седмици, докато не се установи, че имам херния заради некачествен вътрешен шев, а уж сумата лекари се изредиха да ме гледат през това време и не можаха да се сетят веднага, какво ми има. Та на 15-тия ден след раждането ме рязаха и шиеха наново.
Всичко това стана в частна болница при един от най-хваляните в този форум лекари.
И сега, като помисля, че следващото раждане вече няма как да е естествено - получавам нещо като комплекс за малоценност.

# 29
  • София
  • Мнения: 14 683

И сега, като помисля, че следващото раждане вече няма как да е естествено - получавам нещо като комплекс за малоценност.

Защо, майките родили нормално са по-майки от родилите секцио. Мисля, че прекалено се преекспонира спора-важно е майката и бебето да са добрел Всичко друго са глупости.

# 30
  • Мнения: 2 891
Тази тема е като за кокошката и яйцето.

# 31
  • Мнения: 257
Защо, майките родили нормално са по-майки от родилите секцио.
Peace Не твърдя такова нещо, просто споделих, как се чувствам аз. Но това са само моите бръмбари  smile3538 Исках да разкажа и за моя опит за равновесие, че гледам тази тема се напълни само с позитивни мнения за секцио.
важно е майката и бебето да са добре. Всичко друго са глупости.
thumbsup Така е! Пожелавам го на всички.

# 32
  • София
  • Мнения: 14 683
  bouquet  bouquet  bouquetЖиви и здрави всички! Весели празници!

# 33
  • Мнения: 9 903

И сега, като помисля, че следващото раждане вече няма как да е естествено - получавам нещо като комплекс за малоценност.


ммм, ако нямаш някакви специални усложнения след втората операция, едно секцио не е сигурна пречка да родиш втория път нормално. Най-малкото в този форум има няколко чудесни примера за това.

# 34
  • Мнения: 257
тити, знам, че малко лекари се навиват да рискуват, дано да намеря такъв... Засега планирам да имам второ дете след 3-4 години. Ще проуча този въпрос най-подробно и със сигурност ще направя всичко възможно да избегна секцио.

Весели празници на всички   bouquet

# 35
здравейте,аз също родих със секцио но не по мое желание.въпреки,че ме оперира един от най добрите лекари в българия бих предпочела нормално раждане.остана ми голям белег.в родилно не платих нищо,но в частната клиника е към 800лв.    русе

# 36
  • София
  • Мнения: 4 588
Не мога да кажа "за" или "против". Аз лично силно се надявам да усоея да родя влагалищно ( така се изравявам защото някои мамаи, раждали секцио се засягат, като се каже нормално) и всичко да мине нормално без усложнения. Praynig По желание не бих легнала под ножа. Naughty
Но ако има показания за секцио или от това зависи живота на бебето или майката, разбира се, че това е по-добрият вариант.
В карайна сметка важен е крайният резултат, колкото и банално да звучи. Peace

# 37
  • Мнения: 2 957
Родих секцио и ако имам второ дете,пак така ще го родя.Възстанових се много бързо-на изписването вече бях супер.
И двете ми приятелки бяха за нормално раждане-мъчиха се по 12 часа и накрая родиха секцио.Едната от тях е изпитала такива болки,че сега се страхува да има второ дете.

# 38
  • Мнения: 117
многооо е писано по въпроса
и много е писано защо секциото е добре да се прилага в краен случай както процедират в белите държави, използвай търсачката и прочети Peace
Родих секцио, но ако можех да избирам нямаше да е така
Раждането за майката е върховех момент!  bouquet

# 39
  • Мнения: 814
   Да бе да- върховен момент на адските болки. Не си родила нормално, че да разбереш за какво говоря. Наистина при всеки е различно, но при повечето мами нормалното раждане е свързано с големи болки.

# 40
  • Мнения: 1 756

И сега, като помисля, че следващото раждане вече няма как да е естествено - получавам нещо като комплекс за малоценност.

Защо, майките родили нормално са по-майки от родилите секцио. Мисля, че прекалено се преекспонира спора-важно е майката и бебето да са добрел Всичко друго са глупости.
I az taka mislq Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Родих секцио по спешност, точно в последните минути .Минах през всичките болки без самото "излизане" и честно да си кажа, ако знаех какво ми предстои никога не бих тръгнала да раждам нормално...

# 42
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз още не съм родила,но смятам,че секциото носи по-малък риск за бебето,отколкото нормалното раждане.Затова съм ЗА.

# 43
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз родих секцио по желание, защото секциото носи по-малък риск за майката и за бебчо, и е по-малко травмиращо.

# 44
  • Мнения: 1 341
Родих секцио, защото така се наложи в последния момент. Бързо и лесно се възстанових. Но ако мога следващия път бих родила нормално.
и аз така. напълно споделям мнението ти каот жена изтърпяла болките и на двата вида раждания
защо си мислят хората, че секциото не боли?
При естественото раждане болката е по време на раждането, при секциото е след това

# 45
  • Мнения: 257
Аз родих секцио по желание, защото секциото носи по-малък риск за майката и за бебчо, и е по-малко травмиращо.
Аз още не съм родила,но смятам,че секциото носи по-малък риск за бебето,отколкото нормалното раждане.Затова съм ЗА.

Секцио носи по-малък риск, когато жена има някаква патология, което пречи на нормално раждане, когато има обективни медицински показания за тази операция и просто няма избор.

Желанието на жената не може да бъде показание към операция! Както и това,че на някои лекари им е по-удобно да направят 30-40 минутна операция, отколкото да водят няколкочасово раждане по среднощ също не бива да бъде причина за секцио!!! #Cussing out

Няма да говоря за риск за майката, всички знаят, какви рискове може да има една коремна операция. Но е грешно да мислите, че няма риск за бебето.

- Секцио, като всяка друга операция изисква обезболяване, пред операционна подготовка, после операционно лечение, и за всичко това са нужни силни медикаменти, които попадат и при бебето. Когато на майка се слага упойка, и бебе се ражда полу-упоено, със забавени рефлекси и по-лошо дишане. Когато майка поема антибиотици, те през кърма преминават към бебето.

- В стремежа си да направят разрез на матка по-малък лекари могат да попаднат в ситуация, когато главата на бебето не може да излезе. При затруднено, често продължаващо се по-дълго време изваждане детето може да преживее задушаване, може да получи травма на гръбнака.

- Когато бебето преминава през влагалище по време на нормално раждане, него го "заселват" бактерии на майка му, създавайки основа на бъдеща микро-флора, коята ще противостои на микроби. При секцио бебето се появява стерилно, и микроби от външен свят могат да се размножават по кожата му безпрепятствено.

- След секцио много по-често има сериозни проблеми с лактация при жени, а последици от липса на кърмене са безкрай... Майки на бебета, родени със секцио 2 пъти по-често се сблъскват с така наречена кърмачешка стачка.

- При деца, родени секцио 2-3 пъти по-често се случват неврологични отклонения, те много по-често страдат от нарушен сън, главоболия.

- Има изследвания, показващи, че деца, родени със секцио, по-често се разболяват от бронхиална астма и алергични заболявания.

- Деца, не преминали през родов стрес по-дълго се адаптират към нов живот, те са по-пасивни. В съвременна психология има направление, което разглежда раждане, като ключов момент за формиране на човешката психика. Съответно се смята, че патологично раждане се отразява за цял живот.

Сигурно има и още, за които аз не съм чела...

Да кажа още един път - аз  родих секцио, за което много съжалявам.

# 46
  • Мнения: 11 004
Преди 1 седмица родих със секцио по медицински причини. Искаше ми се да родя нормално, но нямаше как. Не изпитах болка нито по време на операцията, нито след нея. Само първите 2 дена усещах по-силно опъване на шевовете, но вече и това го няма.

# 47
  • Мнения: 2 957
Ето протокола за информирано съгласие за извършване на раждане чрез ЦС по желание,Одобрен с консенсус на XXIV Национална Акушерска Конференция на БЪЛГАРСКОТО ДРУЖЕСТВО ПО АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ Китен 2005г.

ПРЕИМУЩЕСТВА НА ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ В СРАВНЕНИЕ С ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ

1. Избягва се травмата на естествените родови пътища.
2. Операцията е безболезнена, но след излизане от упойката може да има болка, която налага допълнително обезболяване.
3. Избягват се някои травматични за Вас и плода оперативни вагинални раждания - форцепс, вакуум и др.
4. ЦС се извършва в работно време, когато са налице максималните възможности на здравното заведение.
5. Плановото ЦС е улеснение за лекаря, тъй като той може да планира своята служебна заетост.
6. ЦС продължава средно от 30 до 90 мин.
7. Предната коремна стена остава по-стегната след ЦС.
8. Рискът за плода е минимален.
9. ЦС предпазва плода от допълнително инфектиране от мекия родилен канал.

НЕДОСТАТЪЦИ НА ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ В СРАВНЕНИЕ С ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ

1. ЦС е коремна операция, при която през разрез на кожата и матката се изважда бебето. След ЦС остава кожен белег и се променя анатомията на предната коремна стена, което затруднява евентуална в бъдеще коремна хирургическа интервенция.
2. След цезарово сечение последващата бременност протича с повече рискове.
3. След цезарово сечение се наблюдава по-често стерилитет.
4. Цезаровото сечение е коремна операция от средна сложност и тежест и носи някои рискове като:
- по- голяма кръвозагуба в сравнение с вагиналното раждане при която
(много рядко!) може да се наложе дори и да се отстрани матката
- възпаление на коремната кухина (перитонит) или на матката (ендометрит)
- нараняване на съседни на матката органи в коремната кухина (пикочен мехур и др.)
- профилактично прилагане на антибиотици
- по- бавно обратно развитие на матката (възвръщане към нормалните размери)
- възможно развитие на хематом (събиране на кръв) в коремната стена или кухина, което налага повторно отваряне на корема
- възможно е инфектиране на коремния разрез, налагащо лечение, а понякога и вторично зашиване
5. Цезаровото сечение налага задължително обезболяване, което има макар и минимални рискове.
6. Цезаровото сечение по желание изисква внимателна преценка на датата за раждането, когато плодът е достигнал достатъчна зрялост. Ако плода се извади по-рано може да има проблеми с дишането и да се наложи отглеждане за известно време в кувьоз.
7. След Цезарово сечение е желателно да се изчака поне 1 година преди да се забременее отново.

ПРЕИМУЩЕСТВА НА ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ В СРАВНЕНИЕ С ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ

1. Възстановяването от раждането е по-бързо и по- рано и по- качествено можете да се грижите за Вашето бебе.
2. Престоят в болница е по-малък.
3. Кръвозагубата е по-малка.
4. След вагинално раждане плода се приспособява по- добре и по- бързо за извънутробен живот.

НЕДОСТАТЪЦИ НА ВАГИНАЛНОТО РАЖДАНЕ ПРЕД ПЛАНОВОТО ЦЕЗАРОВО СЕЧЕНИЕ

1. При вагинално раждане могат да настъпят разкъсвания на мекия родилен канал, които налагат тяхното зашиване под анестезия.
2. Години след вагинално раждане може да има отпускане на тазовото дъно с незадържане на урина или газове или някои смущения в сексуалния живот.
3. По време на вагинално раждане може да възникне ситуация, налагаща извършване на някои манипулации, необходими за успешното раждане на плода като:
- епизиотомия (разрез на кожа и подкожие с цел разширяване на естествения отвор на родовия канал)
- вакуум- екстрактор или форцепс (при неефикасни напъни от Ваша страна по време на раждането и опасност за плода се налага лекарят по спешност да извади плода по инструментален начин)
- инструментална ревизия на маточната кухина- манипулацията представлява "остъргване" на останали в маточната кухина части от плацентата или околоплодните ципи. Ако те останат в матката Вие носите риск от развитие на тежки инфекциозни смущения, които могат да доведат дори до отстраняване на матката Ви.
- маточно- влагалищна тампонада- при недобре контрахирана (отпусната ) матка и силно кръвотечение лекарят може да прецени, че е необходимо поставяне на марлено руло в матката, за да се спре кървенето и да се подпомогне контрахирането на матката.
4. По време на вагиналното раждане може да се наложи плода да бъде изваден чрез цезарово сечение, когато има опасност за него или лекарят прецени, че той не може да се роди през естествените родилни пътища.
5. След раждане може да имате болки в местата на вътрешните и външни шевове на влагалището.
6. Оперативната рана на влагалището може да се инфектира, което налага лечение, включително и вторично зашиване

# 48
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Тая тема се дъвче милион пъти вече. Нищо лични миличка. Но не може категорично да се отговори кое е по-добре дали секцио или нормално. Всичко си е до организъм.  Аз и двата пъти бях секцио, но след първото секцио все пак исках да родя нормално ако е възможно. Е накрая, пак секцио родих ама така се случи какво да правя Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 309
Какво значение има родоразрешението,важното е всички да са ок! Peace

# 50
  • Мнения: 576
Аз родих секцио с уговорка с доктора. Не съжалявам, защото не съм имала никога контракции и болки. Възстановяването е по-продължително, но с времето всичко се забравя. smile3521

# 51
  • Мнения: 81
а някой знае ли колко време след първото секцио трябва да е минало за да назначат нормално раждане  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 928
Аз родих секцио с уговорка с доктора. Не съжалявам, защото не съм имала никога контракции и болки. Възстановяването е по-продължително, но с времето всичко се забравя. smile3521
  newsm10

а някой знае ли колко време след първото секцио трябва да е минало за да назначат нормално раждане  newsm78

Мисля, че трябва да минат 2 години, за да забременееш, износиш и родиш без проблем.

# 53
  • Мнения: 81
ами синът ми е на 2 и 1месец а аз съм в деветия месец и се чудя дали ще трябва да ми назначат секцио или ще може нормално.

# 54
  • Мнения: 365
Родих със секцио, след като 14 часа ме мъчеха да родя по естествен път. За мен секциото беше начинът за благополучния край на раждането, но следващия път искам нормално раждане. 14 4аса бях с контракции през 2 мин, така че съм запозната за каква болка иде реч. Просто за мен това е раждането, а секциото малко или много го преживях повече като операция. На всичкото отгоре протече без упойка (не ме хвана!!!!!!!) #Crazy

# 55
  • Мнения: 3 089
ЗА
струваше ми 500 лв. избор на екип
100 лв. присъствие на бащата
5 нощи х 70 лв. единичен вип.

# 56
  • Мнения: 5 391
Против секциото по желание съм, виж по мед.показания е друго.
И против лекарите съм, които за да си спестят ставане посред нощ в незнайно кой ден предлагат секцио като изход за родоразрешаване.

# 57
  • Мнения: 2 957
Против секциото по желание съм, виж по мед.показания е друго.
И против лекарите съм, които за да си спестят ставане посред нощ в незнайно кой ден предлагат секцио като изход за родоразрешаване.

На мен никой не ми е предлагал секцио-решението си беше мое и се радвам,че имам възможност да реша как да родя.

# 58
  • Мнения: 5 391
Не съм визирала ничий случай, твоят-също.
Казвам, че знам такива "доктори", които предлагат секцио безпричинно.

# 59
  • Мнения: 9 903
Просто за мен това е раждането, а секциото малко или много го преживях повече като операция. На всичкото отгоре протече без упойка (не ме хвана!!!!!!!) #Crazy
прощавай, но това не го вярвам.

# 60
  • Мнения: 365
Просто за мен това е раждането, а секциото малко или много го преживях повече като операция. На всичкото отгоре протече без упойка (не ме хвана!!!!!!!) #Crazy
прощавай, но това не го вярвам.

И на мен да ми го бяха казали преди да ми се случи и аз нямаще да повярвам. Раждах в Шейново и след като цяла нощ не можах да получа разкритие повече от 6 см, ме закараха в операционната. Вкараха ми епидурална упойка и след 10-на минути започнаха. Аз им казах, че усещам всичко и че ме боли", те ми отвърнаха "Тихо, че пречиш на доктора". Вила съм като куче на операционната маса, а анестезиолога ми вика"Потрай да извадим бебето и ще те приспя". Ревейки стисках зъби само и само да си видя бебето живо и здраво. Искараха го, намерих сили да го целуна и погаля, вкараха ми в системата някаква упойка, която щяла да ме приспи. Тя също не ме хвана. Продължавах да вия, докато ме събираха и шиха. Нямам идея колко е продължила цялата операция, но на мен ми се стори, че е протекла с часове. Вкараха ме в реанимация, а аз с две току що бити упойки не мога да заспя. Не заспах до късния следобед.
Все още като се връщам назад не мога да си обясня защо се получи така, но това е цялата истина. Не беше раждането, което очаквах и за да не ми остане като болезнано лош спомен, си мисля само за момента, в който чух най-прекрасния звук в живота си - плачът на моята малка принцеса.
За теб лъжа, за мен истина!!!

# 61
  • Мнения: 9 903
това е ужасно, подсъдно е. Наистина за пръв път чувам.

# 62
  • Мнения: 81
Аз също след неуспешното предизвикване на раждането бях подложена на секцио. Честно казано много се радвам,че ми го назначиха,защото беше ужасно. Обаче тук не свърши ужаса ми,защото след качването ми на операционната маса анестезеолога неуспя да ми сложи упойката като ме обиждаше през цялото време  #2gunfire #2gunfire #2gunfire стоях превита около 1час а той не се отказваше въпреки,че всички от екипа му повтаряха да спре. Накрая ме остави и излезе. Гръбначния ми стълб беше набоден и след няколко дни се появи коричка а толкова ме беше страх,че като излезе се разплаках а момичето което ме натискаше ме гушна просто тя беше ангела за мен Hug и така свалиха ме от операционна и следобяд ме качиха пак. Като видях анестезеолога да влиза в операционната изпаднах в ужас,но мълчах и се надявах този път всичко да мине и да си гушна детенце. Сложиха ми пълна упойка и така се роди моето момченце. Благодаря на д-р Богословова за всичко   bouquet  bouquet  bouquet ако не беше тя незнам какво щеше да се случи.
Сега вече знам,че няма да позволя на никой да ми "рови" в гръбначния стълб.  Все още незнам дали ще ми назначат секцио,но се надявам,защото няма да мога да дам 800 лв. Страх ме е от всичко,защото знам през какво съм минала,но се опитвам да не мисля за това и да гледам напред въпреки,че е много трудно.

# 63
  • Мнения: 2 957
Заради такива некадърни лекари раждането вместо най-щастливият момент за една жена,се превръща в най-големият кошмар.Благодаря на Бога,че имах късмет и не попаднах на такива безхаберници.

# 64
  • Мнения: 365
Заради такива некадърни лекари раждането вместо най-щастливият момент за една жена,се превръща в най-големият кошмар.Благодаря на Бога,че имах късмет и не попаднах на такива безхаберници.

Точно това обсъждахме със tsureto на лични.
Аз и на нея споделих, че сестра ми роди преди дни в Испания и нейното раждане (нормално) е било "песен". Много се притеснявах за нея, след като вече бях минала през това, но слава богу притесненията ми не бяха оправдани. Тя роди при страхотни условия, професионализъм и отношение от страна на лекарския екип и за нея раждането ще остане най-съкровеното изживяване в живота й.
Просто в нашата държава Понятие като "лекарска съвест" е непонятно.

# 65
  • Мнения: 2 336
Вярно ли, е че направиш ли 36г.с. вече спокойно могат не само да ти планират операцията , но и да я извършат? newsm78

# 66
  • Мнения: 793
Аз съм за нормално раждане, само че се наложи секцио, тъй като тоновете на дечко не бяха в норма.Въстанових се сравнително бързо, на следващия ден вече ходех  Crazy всичките си мислеха че ми е второ секцио не знам защо  newsm78 Много исках нормално, ама ..... важното е че е жива и здрава  Peace

п.с. triniti - има такива хора, които упойки не ги хващат   Tired

# 67
  • Мнения: 365

п.с. triniti - има такива хора, които упойки не ги хващат   Tired

Да бях знаела по-рано, че съм една от тях  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 3 500
Против. Аз раждах нормално и нямам нито един шев. Болките са няколко часа и после всичко е ок, не се възстановяваш 1 седмица както при секциото. Ако те е страх от болката, раждай с епидурална упойка. Но болката при раждане не е болка за умиране, а и е преживяване, което си заслужава да изживееш. Мое мнение. Изборът е твой.

# 69
  • Мнения: 2 159
....
Просто в нашата държава Понятие като "лекарска съвест" е непонятно.
определено #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт