Биете ли децата си

  • 22 709
  • 376
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 752
Чета, че доста хора едва ли не смятат че шамарите са признак на слаби нерви и простотия. Преди години, когато боят е бил основното средство на възпитание, хората прости ли са били?

# 76
  • Мнения: 6 029


Не бия, не удрям, не пошляпвам, не потупвам.


АНГИЛЧЕТО ТО......

# 77
  • Мнения: 920
За мен "Който сее ветрове, жъне бури" - така че предпочитам да се боря със собствения си гняв.

Сигурно и като ти ударят едната буза, подлагаш другата.

# 78
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще ме прощаваш, BirdsFlu, че няма разлика между еднократен шамар и редовен бой. Боят в един момент престава да бъде средство и на детето не му дреме. Докато шамарът винаги е впечатлителен. Особено пък, ако е веднъж годишно.

# 79
  • Мнения: 3 423


Не бия, не удрям, не пошляпвам, не потупвам.


АНГИЛЧЕТО ТО......

Леле, ако пък пише неграмотно, що бой ще изяде, леле...

# 80
  • Мнения: 1 400
Мдаа.. Признавам си чистосърдечно ,  че съм ги пошляпвала, но бой не са яли никога. За мен и един шамарец по дупЕто е много, но го прилагам . Или през ръцете. Има едни такива моменти , в които просто по абсолютно никакъв друг начин  не мога да им привлека вниманието. Говориш , говориш, говооооооориш и все едно че си говориш сам. В ранна детско- памперсова възраст не съм пляскала. newsm78 Е, може би само леко през ръчичките ако бутат или правят нещо застрашаващо живота или здравето им. Малката ми щерка вчера много възмутено ми заяви " Не си ли забелязала , че май само мен попляскваш,а?"  Mr. Green(което далеч не е така...) Направо паднах. Това беше след един мой плесник по дупето след като се беше отплеснала и джиткаше  като свободен електрон между фучащите коли. Вие ако сте няма ли да пляснете? След като преди това поне 5 пъти съм я повикала , тя се завъща точно за секунда и пак отпрашва.
Бях твърдо убедена, че никога няма да си шляпам децата. Аз самата не съм удряна като дете (изключая двата шамара, които още помня...) . С времето се убедих, че просто няма как да се избегне това. Както се казва - понякога си е необходимо зло.  Peace
Всичко има граници, Бу. Включително и лигавщината на децата. За едно дете до три, даже и четири години може би е нормално да бъде ненавиквано и нешляпано. Но за госпожица на 6, като моята... да ти увива на главата за поредната глупост, която иска да й се купи.... и като й кажеш не да го приема като война и да мрънка до последно - простете, но аз лично немам нерви. ако щете и като оправдание го разбирайте.
Ей затова говоря.
Като прибавиш към туй чудо и една почти тинейджърка, която вечно мрънка за нещо, чуди се за какво да се разсърди и с кого да се скара....
... Не ми се мисли когато ги тресне и двете какво ще е  ooooh!

# 81
  • Мнения: 480
Изобщо боят не е метод за възпитание! Яла съм много бой като малка и винаги съм се чувствала унижена, неразбрана и необичана. И майка ми почти никога не ми е обяснявала за какво ме удря. От това ме болеше още повече. Просто недоумявах!
Иначе по темата - шамарче съм удряла, особено когато посягаше към контактите, заканата ми е "дай дупето да го напляскам" и той ми се дупи и се хили.
Извън темата - моето оръжие е отвличане на вниманието - действа безотказно и ми спестява нерви и излишни пошляпвания.

# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Всичко има граници, Бу.
Тъй, тъй. Обикновено това са границите на нашите нерви и варират според това колко сме уморени/изнервени ние самите. Но фактът си остава - че в крайна сметка всеки има някакъв праг на търпение. И ако го премине, му избиват по един или друг начин чивиите.

# 83
  • Мнения: 3 146
Мен майка ми много ме биеше, затова много внимавам с боя. Не бия, но понякога от безсилие ми се случва да ударя, като в същия момент осъзнавам, че това е отвратително и се мразя, но това не ме извинява. Срам ме е, но си признавам. Да, изключително рядко се случва, но се е случвало Embarassed Cry Cry

# 84
  • Мнения: 1 400
Изобщо боят не е метод за възпитание! Яла съм много бой като малка и винаги съм се чувствала унижена, неразбрана и необичана. И майка ми почти никога не ми е обяснявала за какво ме удря. От това ме болеше още повече. Просто недоумявах!
Иначе по темата - шамарче съм удряла, особено когато посягаше към контактите, заканата ми е "дай дупето да го напляскам" и той ми се дупи и се хили.
Извън темата - моето оръжие е отвличане на вниманието - действа безотказно и ми спестява нерви и излишни пошляпвания.

Мдаа, за едно-две годишно е чудесен тоя метод. Работи много.
За по-големшки някой да знае чалъм някакъв?

# 85
  • Мнения: 727
Да, признавам си, че отнася
тупалки по памперса, но ние
сме направо рядко срещано
чудо юдо и това се случва след
като съм изчерпала целия си
арсенал от думи, обяснения,
закани и прочие.
Съжалявам, но точно на тази
възраст каквото и да правя
/дори и тупалките/ нищо не помага.
Вече определено съм на предела
на психическото си здраве и се
чудя къде ще му излезне края.
да не говорим, че днес ме сюрпризираха,
че ще го вземат на ясла чак от Май  Cry
Не издържам вече  Cry


ооооооо и аз съм така Tired ooooh!
и шамарчета по памперса-предизвикват смях
детето си ме подлудява  #Crazy
голям бяс е а още няма две

# 86
  • Мнения: 186
Съгласна съм ,че когато детето вече е по-голямо много трудно се впечатлява само от благи думи и наказания.Синът ми е на 9 и когато му се карам за нещо ,все едно ,че говоря на стената ,а после се врътка и си прави това ,което си е наумил.От нищо не се стряска.Мъжът ми и той си мислеше,че е много лесно да се оправи с него,но и той вижда,че е трудна работа.Има моменти когато нарочно ни провокира и ядосва .Много е трудно с по-големите деца.Затова ,когато ме ядоса до крайност съм го нашамарвала и тогава той се кротва и няколко дни  е коренно различен-държи се нормално.А малката не съм я удряла още,не смятам ,че  ако я ударя,ще има някаква полза.

# 87
  • Мнения: 5 539
Да, удряла съм.
И от гняв.
И за възпитание.
С първото не се гордея, но все пак и аз съм човек, понякога емоционално не се издържа. А дъщеря ми по рождение е много своенравно дете.
Не четох другите отговори в темата, дано не съм единствената признала си.

# 88
  • Мнения: 1 455
Била съм го два пъти,когато изскочи на улицата,тогава просто изтръпнах от ужас и безсилие и го набих.

Иначе ми се случва да удрям шамари,но това е рядко,гледам да се контролирам и да не стигам до там.

# 89
  • Мнения: 6 029


Не бия, не удрям, не пошляпвам, не потупвам.


АНГИЛЧЕТО ТО......

Леле, ако пък пише неграмотно, що бой ще изяде, леле...

О само гледай....

Общи условия

Активация на акаунт