вие на 12

  • 2 357
  • 68
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
какви сте били на тази възраст? това ще рече 5-6 клас. аз имам много ясни спомени за това време...
бях луд меломан (и до сега) - покрай  брат ми слушах рок - Сабат, Скорпионс, Дио и разни такива. имах една двойна плоча на Куин, която знаех наизуст.  малко по-късно полудях по Джордж Майкъл. всички момичета в класа харесвхка М. Джексън - аз Джордж. Simple Smile ходехме по стрелбищата и си купувахме преснети черно-бели снимки на певци. нямам спомени да съм била влюбена, или нещо такова. имаше едно момче в класа, което всички харесваха. преди време го видях - надебелял и оплешивял, станал чичко...

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Смотана, мухла и без сутиен. Всички ми се подиграваха, което ме смачкваше все повече и повече. Намирах си утехи като се побърквах по нещо, нато бях на 12 - 13 бях лудо влюбена в един сериал - Космос 1999 се казваше. После по Тропическа жега... И тъй... Кофти години.

# 2
  • Мнения: 4 733
И аз от смотлите. Влюбена в един пъпчасал вървежен съученик.Държа ме до 7-ми клас ooooh!

# 3
  • Мнения: 5 577
Няква супер странна бях, чак не мога да се изразя.

Тип смотла и аз.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Рисувах до припадък - голяма мания ми беше.

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
бе смотла и аз бях... кво правят хората на 12 сега, кво сме правили ний, а? newsm78

# 6
  • Мнения: 433
И аз така - бях супер невзрачна, супер срамежлива и се притесниавах дори да говоря с момчета Simple Smile)) Но виж вече на 13 започнах да се поотраквам  Joy

# 7
  • Мнения: 6 993
В кофти клас, една от отличничките. Постоянно ми се вменяваше от една от учителките, че имам високи оценки, защото моята майка е учителка и ми пише домашните, което доста ме комплексира, че съм неспособна. Пишех много и от всичко, то не бяха "романи", разкази, стихотворения. Книгите си бяха моят свят. Най-добрата ми приятелка започваше да се заглежда по разни момчета, а на мен това ми се струваше ужасно тъпо Laughing

# 8
  • Мнения: 1 299
Аз пък на 10, на 12, на 15... все си бях една и съща - ухилена до ушите, нито от смотаните, нито от нахаканите. Приятел бих с всички - момичета или момчета нямаше значение  Laughing Никога не съм била самотна, не съм била и от тези дето си сменяха гаджетата като носни кърпички... Всъщност гадже твърде късно проимах, но не ми пукаше много от това. На 12 обичах да попълвам ония смешни лексикони, да гледам още филми за принцеси, носех се облечена по смешната за онова време мода, слушах ... ах, какво съм слушала на 12?!?!? newsm78 Това беше някъде '92. Аааххх, да  - East 17  Peace Имах техни плакати по стените в стаята, пеех с дезодорант в ръка пред огледалото и идея си нямах за нещата от живота!!!

Безгрижие беше....  Party Ама свърши тая... Tired

# 9
  • UK
  • Мнения: 3 959
Най-добрата ми приятелка започваше да се заглежда по разни момчета, а на мен това ми се струваше ужасно тъпо Laughing
На бас че си се омъжила преди нея?

# 10
  • Мнения: 6 993
Ъхъ. А тя сега от 3 години не може да завърже нормална връзка Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 105
На 12 не се интересувах от "младежкия" свят, защото и аз бях тип "смотла". Предпочитах да си седя в нас и да чета. Грам не съжалявам за което. От книгите научих много повече, от колкото щях да науча от връстниците си. После разбира се, нещата се промениха.

# 12
  • Мнения: 793
Уф, не знам, мисля и изчислявам години, значи пети клас, ако се не бъркам  newsm78

Учех, играех, по това време беше на мода тенис на маса, ама пусто не ми се отдаваше  ooooh! и аз както някои беше писал приятелка със всички- независимо дали са мъже или жени  Crazy  Весело беше, ходенето на мен, сестра ми и една комшийка до един парк в Търговище, казва се Борово око, купуването на цаца и пържени картофи от един ресторант и яденето им във въпросния парк  Thinking в онази хартия- кафявата  Crazy  Хубаво ми беше  Crossing Arms

 

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Леля Зеля, преди седмица и нещо ходих в Търговище, като малка много ме водеха на Дървеното мостче, сега като видях че нищо не е останало от него... Само пързалките, ама те са каменни де... И колко големи ми се струваха тогава, най големите пързалки на света... Пуснах се няколко пъти в името на добрите стари времена... В 12 през нощта... Хъх. Wink Като бях малка пак бяха изпочупени и къщичката се използваше за тоалетна... Иначе беше готино, що не правят такива неща за децата сега? Sad

# 14
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
заради този парк специално се домъкнахме до Търговище с мъж ми веднъж, преди две години май беше. има езеро и кръчма, приятно...

# 15
  • Мнения: 10 758


Вече въртях гаджета, сменях ги през 2-3 седмици.

Боже,  това беше преди 23 години ooooh!

# 16
  • Мнения: 793
заради този парк специално се домъкнахме до Търговище с мъж ми веднъж, преди две години май беше. има езеро и кръчма, приятно...

Много е хубаво ,особено ако там са ти минали детските и тинейджърските години, пързалките през зимата с найлонови торбички, една медна сърничка/ статуя/, обиколките с колелата, люлките, малките кучета, които отглеждахме в храстите, семките по време на мач на Светкавица, уф  ooooh! направо ме върнахте назад във времето  Cry

п.с.  Малката Госпожица Мърморана - отдавна повечето неща, или ги  няма, или са в окаяно състояние Confused

п.п.с не ме бийте, че не е по темата   EmbarassedTired  bash

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Вече въртях гаджета, сменях ги през 2-3 седмици.
Боже,  това беше преди 23 години ooooh!
ее, най-сетне една отворена мадама! Simple Smile
мани, като си помисля и аз преди колко време беше... Tired

# 18
  • Мнения: 10 758
Вече въртях гаджета, сменях ги през 2-3 седмици.
Боже,  това беше преди 23 години ooooh!
ее, най-сетне една отворена мадама! Simple Smile

което разбира се не е много за хвалба, защото малко по-късно вече водех ПЖ, повече от 2-3 месеца не задържах връзка....омъжих се последна от всичките ми приятелки и естествено децата ми са доста по-малки от техните.
Но пък от друга страна, поне се наживях пълноценно Mr. Green
Ако бях като някои приятелки, дето родиха на 18-19 години, сега щях да имам 16 годишно диване Crazy

# 19
  • Мнения: 7 723
Бях див хеви- метълист   superuu
Ходих с ластични дънки (от кореком), с гръб на Айрън Мейдън,
с нашивки на Туистед систър, Кисс, Аксепт, Ейси Диси и др.....
Значки, гривни- пирамидки, кубинки, тъмно синьо червило и ....
.... естествено- с "противогаз" на училище ....  Crazy
Ужас  ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 100
На 12 бях ... много странно същество. Бях пълна отличничка, имах около 5 петици като текущи оценки, останалото 6. УЧЕХ В КИЛЕРА Mr. Green, обичах да се изживявам като жертва. Пред погледалото обичах не да пея, ами да се правя на арабка, която е нещастна от съдбата си.  Laughing Laughing Laughing  Въпреки, че си бях зубърка, не ме мразеха. Обикновено аз и една моя приятелка бяхме в центъра на събитията. Постоянно мислех в часовете перверзни стихотворения, в които са намесени даскали най-често и после ги четях на съучениците, при което естествено всички се заливаха от смях. Рисувах и разни драсканици, които си бяха направо карикатури на определен даскал. И в двете ме биваше. Бях луда на тема животни, веднъж намерихме в двора на училище едно кученце и аз си мислех, че ще е мноо куул, ако му дам името "ПЕНИС", понеже муцунката  му беше ...  Embarassed  Та така, по-малките- първи, втори клас не знаеха таз' дума и всички в двора крещяха "Къци, къци, къци, ПЕНИИИИИИИС ела тука!" Joy 
Веднъж се носех размъкнато, на другия ден с къса розова поличка.  Crazy
За пръв път почнах да слагам черен молив в очите, въпреки, че не бях от суетните.

Най-много обичах с едни приятелки да ходим за бирени фъстъци и после в близката църква, на беседката да ги ядем и да обсъждаме разни неща, много често говорехме големи глупости. Кълняхме се, че ще си загубим девствеността там.  Embarassed Embarassed Embarassed 
Ам, там понякога си свалях сутиена, понеже тъкмо бях почнала да нося такъв и ми обиваше по някое време.
Вкъщи бях много лоша с нашите. Тръшках им врати, разигравах драми за глупости.
Аз ако бях на тяхно място, щях да се спукам от бой.

Та тъй, сега на 16 се поочовечих, но пак пиша глупости.  Mr. Green



Цици нямах, но сега имам  Whistling

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Научих се да пуша тогава, к`ва ти смотла  Tired Та до ден днешен...

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Смотла. Пълна, с пораснал бюст, заради който ме подиграваха младежите (с тайни искри в очите, ама това после го схванах). На 13-14 нещата бяха съвсем различни.

# 23
  • Мнения: 569
Бях влюбена.......бях непослушна и искаща всичко да ми се случи сега и на момента.....бях и леко смотана, ако имам дъщеря ще се постарая на тази възраст да изглежда и да се чувства напълно различно от начина по който със се чувствала аз.........комплексирана.

# 24
  • Мнения: 3 405
Носех тениски, къси гащи и кецове. Имах 2 плитки вързани с черни ластичета и по цял ден играех с момчетата. Те за това ставаха тогава, да играем на заедно на всичките му там детски игри. Най-нормално хлапе.
Секс, цигари, алкохол, тоалети, прически - на светлинни години съм била от тях (всъщност 5, на 17 пораснах външно, все още съм 12 годишна - душевно  Joy)

# 25
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Смотла. Пълна, с пораснал бюст
бъдеща национално известна кърмачка, все пак  Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 1 992
Смотла без цици. Ама момчетата ме харесваха, защото бях много добра на футбол и все ме викаха да играя с тях. То аз само с тях играех, никой не можеше да ми се опъне, защото много кофти ритах по пищялите. Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 2 896
5-6 клас - за мен 89-90 година - Ами тогава завързах първата любов - още помня датата даже. Въпросният беше най-големият красавец в Спортното у-ще в Пловдив (сега е в Лондон), но още по-важно беше батко - аз 6 клас, той 9, лелеее. Почти 4 години бяхме заедно. Прекрасен период беше това за мен. Освен лИбоф, в живота ми имаше и Мадона, Like a Рrayer беше хита.
Помня, че ходих със широки тениски, за да крия циците - бях напред с растежа - сега съм със същата височина...за съжаление с 20 кила отгоре. Ама тогава плувах по 13 км на ден, сега и 13 метра дали ще направя без да спра да си почина. Та да - имах гадже, имах Мадона и басейна...и пейките в парка зад Братската могила Simple Smile).
А да - и ходих на уроци по английски при един супер готин учител - приличаше ми на Дж.Майкъл.   

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Смотла. Пълна, с пораснал бюст
бъдеща национално известна кърмачка, все пак  Laughing Laughing
Хаха, е не. Бюстът ми не е бил никога нищо впечатлително - 75Б, все пак. Но на 12, когато останалите са като дъски беше страшно чудо. Ходех прегърбена, а съучениците ме дразнеха на 'нянка', съученичките завиждаха тайно и явно Mr. Green Ако бях по-печена, щях да им разкажа играта на младежите още тогава, ама на...

# 29
  • Мнения: 3 423
Имах цици, имах и мензис.

# 30
  • Мнения: 1 234
И аз така.Без самочувствие,не знаех нито една мръсна дума какво значи.И така си беше чак докато станах на 14  Embarassed.Е,ама бях щастлива  Crazy-нито пушех,нито пиех,нито по момчета се заглеждах,играех си на село......

# 31
  • Мнения: 2 152
Носех тениски, къси гащи и кецове. Имах 2 плитки вързани с черни ластичета и по цял ден играех с момчетата. Те за това ставаха тогава, да играем на заедно на всичките му там детски игри. Най-нормално хлапе.
Секс, цигари, алкохол, тоалети, прически - на светлинни години съм била от тях (всъщност 5, на 17 пораснах външно, все още съм 12 годишна - душевно  Joy)

същатаааа Joy

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
В кофти клас, една от отличничките.
Пишех много и от всичко, то не бяха "романи", разкази, стихотворения. Книгите си бяха моят свят.

Това все едно съм аз самата. Добавям - нещастно влюбена в училищния хулиган - осмокласник Mr. Green и вечно за нещо наказана в къщи - най-вече ме хващаха в крачка, че чета с фенерче под одеалото, когато са ми угасили лампата да спя, ама то аз и сега спя малко  Mr. Green
Иначе - смотана, комплексирана, неуверена, ранима. Дрехи - само одобрени от родителите, кошмар  Mr. Green Винаги за нещо виновна на някого. Всички около мен се бяха хванали да ме възпитават, аман. Никакво пускане навън с други деца - може да ми повлияят лошо Mr. Green Само учене и чанч Mr. Green Какво е това купон или дискотека, няма такива филми  Simple Smile  Кино - много рядко и то само при добро поведение. Телевизия - само след като съм си научила уроците и само до 20часа. Излизане - само до библиотеката  Mr. Green Стайно растение - като пълен балък си мислех, че всеки е добър и ми желае доброто, хал хабер си нямах какъв е живота. Затова когато му дойде времето - здравата ме шамароса  Mr. Green
Вече съм в час обаче Mr. Green

# 33
  • Мнения: 803
В пети клас след часовете ходихме да крадем рози и джанки от дворчетата на бабките - беше много готино! Катерехме се по едни дувари, криехме се от зорките баби, абе купон! Харесвахме се с един съученик, ама и двамата много срамежливи, само се гледаме, говорим си и нищо. А, веднъж го изнудих да ми даде една от откраднатите рози... Crazy Даде ми единствената без дръжка и малко поувяхнала, ама голяма радост беше Laughing
Ваканциите ги обожавах! Ходех в Търново при баба и дядо и там не се прибирахме - криеница от зори до мрак, разменяне на миришещи листчета, купуване на сп. "Мания", сладолед от центъра, катерене на покрива на блока и гледане на Царевец...Правихме си с една приятелка сандвичи от вкъщи и сядахме на покрива...Градът като на длан.. Heart Eyes
Имаше един Митко - рус със сини очи Flutter Харесвахме се, ама пак нищо не стана. Най-голямата ми радост беше като се криехме заедно на някое място, докато играехме на криеница Crazy
В шести клас почна да ме удря пубертета и последваха няколко години, които хич не искам да си спомням (с изключение на летните ваканции след 6ти и 7ми клас).

# 34
  • Мнения: 5 468
Бях смотана, мислех се за отворена Laughing, тогава си хванах и първото гадже. То нищо не правихме, но нещо там се срещахме след училище и той ми носеше чантата до нас smile3507. И той в 5 клас като мен. Разделихме се официално след 2 месеца сърцераздирателна връзка. Той ме нарече "курва", а аз него - "педераст"!!! Интересно ми е, че той (първото ми гадже) е роден на датата+годината, на която е роден и мъжа ми. Ама не е същия де.

Летата бяха страхотни. Събирахме се сутрин пред блока, играхме на това-онова и по обяд запрашвахме към вилните зони, където сега е опасно да се ходи вече Sad. Надумквахме се здраво с черни, огромни череши, ягоди, малини, домати... не знам, каквото намерим из лозята и бавно, тържествено, като попове се връщахме в града.
Вечер се събирахме много народ пред блока ни и играехме на какво ли не. Никога не беше скучно. До 23 ч. квичахме и сигурно сме вдигали невъобразима врява, защото често бабичките ни правиха забележки, а ние им се подигравахме, плезехме и се правихме на маймуни. Бяха ни смешни.
Сега като ида там през лятото, във вече пустия апартамент Sad, по цяла нощ слушам, как отвън на беседките буботят пубертетски гласове... А най-тъжното е, че се дразня от шума, който създават Sad.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз си бях най-нормално дете(поне така мисля). Нито смотана, нито много откракана. Спомням си, че понякога ме беше срам, но полагах много усилия да заровя това чувство и да не го показвам.
 Бях отличничка(за това естествено отнасях по някоя и друга подигравка), но просто така си ставаше, не съм се стремяла неистово към оценки. Бях в някакви съвети - дружинни, председател на класа и подобни.
 Ходех на кръжоци, пеене, танци, свирех, ходех на хандбал и баскетбол, художествено слово...не знам как ми е стигало времето.
 На тази възраст още не се заглеждах по момчета и ми беше странно някои момичета с какви трепети разказваха за някое момче.
  Играехме с приятелки, карахме колела. Ваканциите ни бяха чудесни - едни големи компании(софиянчета, плевенчани, варненци - всички бяхме на село при бабите Laughing).
  Много четях...дори ми се караха Sad. Ама то защото аз преставах да чувам и да виждам - плачех и се смеех като четях книги. Криех се в тоалетната за да не ме прекъсват. За това и всички ми подаряваха книги, а пък аз им се радвах.
 

# 36
  • Мнения: 1 426
Ау, много смотана, с очилца и с вечно запушен нос. Четях много, но в игрите изобщо не ме биваше. Бях тромава, много свита, мислех, че всички ми се подиграват... Чак към гимназията се поококорих  #Crazy

# 37
# 38
  • Мнения: 5 103
На 12-13 излизах с компания от по-големи, първи дърпания от цигара, детски дискотеки, сутиен носех, и бях отличничка Mr. Green закахме белот в междучасията и сантасе в час, като цяло бях повече с момчетата.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 271
Ооо, тогава започнах да се лутам из разни стилове на обличане и поведение... Ту бях женствена, ту нахакана и отворена, готова да се сбия с всеки, който ми противоречи. Имах къса ластична пола - от тези набраните, обувки с малък ток и чизми. Но в същото време имах широки дънки и по някога носех къс ръкав, върху дълъг. Имах и мешка, която някакъв съученик надраска с разни пречупени кръстове и нацистки надписи и баща ми я изхвърли....
Стремях се да бъда лидер на класа - това беше последствиие от факта, че майка ми беше зам. директор на училището и учителите ме подкрепяха във всичко.
Имах проблем с новата ученичка в класа, защото не ми беше свикнала на лигавщините и ми отговаряше. Дори се сбихме веднъж... После станахме най-добри приятелки, та почти до днес така...
Имах гадже - един съученик, с който се държахме за ръка  и редовно ме канеше на кино, а аз редовно му отказвах, защото нашите не ме пускаха.
Това е, общо взето.
Но не бяхме отворени, като днешните деца в никакъв случай... (имам племенница на 13г. и знам какво говоря)

# 40
  • Мнения: 3 423
Като изключим Цомба, всички сте
били едни такива сдухани смотли.
И кой ви отрака така сега, а? Laughing

# 41
  • Мнения: 4 555
Бях много дива. Голямата ми мания бяха бойните изкуства и често се пердашех с момчетата.
Слушах Бийтълс, колкото и да беше странно за 91-ва година, но това слушаше цялата групичка, с която се движех.

# 42
  • Мнения: 4 371
Самотна.
Майка ми замина за Гърция, аз се преместих при баща ми и отидох в ново училище.
Там се влюбих в най - прекрасния рус младеж на земята и много години въздишах тайно и не чак толкова тайно по него.
Имах си и гадже, целувахме се на вишната зад блока, ама той беше много настъпателен и го разкарах, бях вярна на русолявия ми съученик, който заподозря какво му кроя чак като напуснах въпросното училище ooooh!
На 12 и половина ми дойде М  Tired

# 43
# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Книжен плъх. Ама бях много щура, голяма фантазьорка.
От онова време датира и първата ми "врзъка". Казваше се Артуро, имаше сини очи и черна коса (какво му трябва повече на едно дванадесетгодишно девойче) от испанската група. И аз бях горд участник в Третата асамблея "Знаме на мира".
Държахме се за ръце два-три пъти с този Артуро.  Laughing
Винаги съм била за дружба между народите.  Party

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
бях много щура и дива.  fight
Баш на връх отбелязването на НГ със съученицете си, се сбих с някакъв... Беше 2 стъпала над мен и ме фрасна по окото box. 2 седмици бях с естествен грим.  smile3557
Вървежно гадже. 2-3 се чудеха, на кого ще кажа да, за да се гаджосаме... Избрах си един рус и синеок (съм била заблудена навремето по отношение на оперението  Close) и "ходихме" почти цяла година.
Такава 6-то класничка бях.

# 46
  • Мнения: 5 877
Бях дечко. Ходех по математически олимпиади (и ги печелех пък, нъцки), и на третата асамблея ходих, ама никого не си свалих, щото Василиса ми отмъкна Артуро  Mr. Green
Впрочем по онова време адски се обиждах на "Божо те харесва".  newsm78
Къса коса, фланелка, бежово панталонче с много джобове. Обичах да се катеря на една дюля и там да си чета на спокойствие. Бюст си имах, ма не ми дремеше.

# 47
  • Мнения: 8 999
И аз не съм носила сутиен по това време, но май нямах и цици ... newsm78. Влюбвах се още от детската градина - задължително нещастно, но това не ми пречеше в 5ти - 6ти клас да си играя още с кукли. С приятелката ми слушахме джаз - тя редовно гепваше от баща си касетки с Рей Чарлз /той ни беше любимец/, ходехме като луди на театър и кино. Четяхме като хипнотизирани книги. Модни дрехи нямахме, защото и по магазините нямаше - синята престилка и ако се случи на някой на му купят дънки "Райфел", беше събитие за целия клас. Мечтата ми беше да ме изберат за асистентка на знаменосеца. Цялото ни поколение на тази възраст си бяхме по-скоро деца, а не младежи /като си гледам стари снимки и се сравнявам със съвременните тинейджъри, не мога да повярвам, че става дума за една и съща възраст/. Времената бяха други, нравите - също.

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Като изключим Цомба, всички сте
били едни такива сдухани смотли.
И кой ви отрака така сега, а? Laughing

Животът.

# 49
  • Мнения: 7 111
Хората още се обръщаха към мен с "малкия". Пък аз така гордо пъчех бански с горнище.
Бягах след топки със спортна мисия.  Grinning Бях дете. Тогава загубих битка с един менингит. Набори ме гаднярът и започна отглеждането ми в саксия.  Grinning

# 50
  • Мнения: 6 904
Не бях нещо особено. Тъкмо се бях преместила да уча в частно училище и в началото бях въодушевена. След това обаче с момичетата от класа дружно го мразехме това училище. Чувствахме се като в затвор и мразехме начина, по който ни ограничаваха. И все още съм на мнение, че в това училище нищо не беше както трябва, но както и да е. Вече май го няма.
От музика изобщо не се интересувах, повече телевизия гледах, разни сериали.
Случваше се да си харесам някое момче. Дори сега се сещам, че известно време харесвах едно момче от блока и веднъж едно друго момиче го оскуба доста (косата му не беше много къса). Аз исках да погледна и тя като пусна кичура успях да си хвана няколко косъма. Прибрах ги вкъщи, залепих си ги в дневника и дълго време си ги пазех Embarassed

# 51
  • Мнения: 619
Забито,схлупено,заръстено,скромно,наивно. newsm78
Голям напредък оттогава нямам  Joy hahaha

# 52
  • София
  • Мнения: 1 481
Отличничка, дебела, стеснителна. Харесвах Майкъл Джексън, ходих окичена със значки, носех дънкови шалвари и широки тениски. Мисхех, че никога няма да имам гадже.
После отидох в МГ-то и се очовечих, отслабнах и накрая подивях.

# 53
  • в Низината
  • Мнения: 705
Същата като сега.
Харесваше ме едно момче от 8-ми клас и постоянно ме преследваше, канеше ме на срещи, правеше ми подаръци. С моите приятелки по цял ден скачахме на ластик, направо до припадък - бяхме се вманиачили - карахме колела, а ученето - ако остане време.
Бяха страхотни години!!!

# 54
  • Мнения: 5 370
лееееелеееее, какво ме направихте вие, бе, знаете ли кога кака ви е била на 11-12-?
Когато някои още не са били родени, дам Mr. Green....или са били на по максимум 2-3-3-4-5.
НА 11-12 бях в периода 1982-1983. Пети клас-пълна отличничка, никакви екскурзии...много изкъсо ме държаха. Четях, четях и пак четях. ooooh! Диското навлиза с пълна пара, "Джелъси" -сърцераздиращ блус, на който чакаш с тръпнещо сърчице да те поканят на някое от големите събирания в салона по физкултура. Rolling Eyes Клас от 36 души. Аз бях оптговорник по културно-масовата дейност. Mr. Green
Още мноооого спомени имам. bowuu

# 55
  • Мнения: 54
Играех с батко  и момчетата от квартала на футбол  footballи на фунийки  Joyголяма мъжкарана бях и редовно се биехме , после открих че мога да мъкна в къщи всичко живо което намеря   animal037за ужас на майка ми и баща ми  #Crazy
А после ме откри едно момче и така аз открих и любовта (това на 14г), а така стана че днес е баща на децата ми  newsm03

# 56
  • Мнения: 1 299
Играех с батко  и момчетата от квартала на футбол  footballи на фунийки  Joyголяма мъжкарана бях и редовно се биехме , после открих че мога да мъкна в къщи всичко живо което намеря   animal037за ужас на майка ми и баща ми  #Crazy
А после ме откри едно момче и така аз открих и любовта (това на 14г), а така стана че днес е баща на децата ми  newsm03

абе как става тоя номер - първия и става и таткото??? newsm78

а някакви други помежду другото???? Thinking

иначе не звучи зле де - нещо като голямата либофф

# 57
  • София
  • Мнения: 1 074
Четях и слушах музика, имах време за всичко, беше чудесно, но сега е мноого по-добре Wink

# 58
  • Мнения: 2 386
Бях най-високата в класа. И във випуска, май  Laughing
Нямах цици и се срамувах.
Бях пълна отличничка.
Открих Нирвана и полудях по Кърт. И Дорс....Това предопредели начина ми на живот, с което много се гордея.
Започнах да нося съдрани джинси и тениски (дядо все повтаря, че съм 'жалеела нирваните'  Joy Joy)
Купих си CD плеър.
Бях много влюбчива и имах рояк от приятелки-съмишленички, които ми помагаха да се запозная/изляза с даденото момче.Страхотни времена,ех...
Дойде ми.На 1 юни, пред всички  bowuu
Чоплех ужасно много слънчоглед пред блока   Mr. Green
...Пак ще пиша после, сега се разчувствах  Confused

# 59
  • Мнения: 1 364
бе смотла и аз бях... кво правят хората на 12 сега, кво сме правили ний, а? newsm78

# 60
  • Мнения: 5 877
бе смотла и аз бях... кво правят хората на 12 сега, кво сме правили ний, а? newsm78
Не смятам, че съм била смотла. Бях дете и се чувствах добре. Бих се радвала дъщеря ми да е още дете на 12.

# 61
  • Мнения: 967
Що точно за 12г. трябва да си говорим. Тази възраст не ми беше от любимите.
Каква съм била  newsm78 : Отличничка, много добро дете, свирех на пиано, гледах малкото ми братче, което навсякъде ходеше след мен като сянка, май в този период си мислех, че майка ми ме мрази, защото постоянно ме апострофираше, а тя се оказа, че си е мислела същото за мен  Laughing Иначе момчетата ме харесваха. не бях надарена, бях си дечко, но винаги съм била много контактна... Абе не ми е определено това любимата възраст...
Бих предпочела да си говорим за възрастта 18-22  Mr. Green Сякаш помня всеки миг от това време. Цял роман нма да ми стигне да го опиша, най-хубавото време в живота ми  Wink

# 62
  • Мнения: 1 424
На 12 бях тип "смотла" и отличничка  Mr. Green , с доста наедрял бюст за което момчетата постоянно ме зяпаха,а част от съученичките ми завиждаха  Peace  Кофти години.... няма да запомня пубертета с добро.... може би след 17 взех да се окопитвам и станах човек  Mr. Green  Blush
Гледам,че в коментарите си някои казвате,че момичетата тип "смотла" се омъжват по-рано?  Thinking  Защо мислите така?  Thinking

# 63
  • Мнения: 3 268
Имах хубаво детство,но точно на 12 нямах грам самочувствие.Влюбена бях обаче,много.В съседското момче.И той ме хересваше.Това ми даваша крила.Обичах много да чета приказки,ама от онези вълшебните,с много герои.Имах и приятелка,тя беше страхотна.Много я обичах.И сега я обичам,но много рядко се виждаме.Тя ми беше радостта в живота и се казваше Радост.

# 64
  • Мнения: 480
Аз бях в шести клас и изживявах втората си любов - целувки с език, изпращане до нас, такива работи.
Аа, и играех народни танци.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 838
На 12 бях свито и скромно момиче, което не можеше да заспи, ако не си е написало домашното и прилежно не си е научило уроците за другия ден, че и за една седмица напред. Дрехи, гримове, момчета - изобщо не стояха на дневен ред. Естествено, другите ме смятаха за смотанячка, зубърка и какво ли още не, не се радвах на голямо внимание от страна на момчетата. Те харесваха само надарените момичета, а аз бях... доста далеч от това определение. И понеже имах комплекс на тема малък (даже "липсващ" е по-точното) бюст, ходех все с едни широки блузки, повече като за момчета. Тогава дори сутиени с подплънки нямаше, та поне да позамажа положението. Не се бях целувала с момче, нямах гадже, само си фантазирах ту за някой певец, ту за някой съученик, ту за някой съсед. Въобще не съм била за завиждане, ама като се замисля, тогава май ми беше много по-весело и безгрижно, отколкото сега, когато отдавна съм скъсала с имиджа на примерната отличничка. Всъщност, скъсала съм с него само привидно, за заблуда на околните.  Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 2 958
Ха, това е 5-ти клас...
Тагава бях мнооого влюбена. Малко по-влюбена  в сравнение с 4-ти ,3-ти ,2-ри и 1-ви клас.Но , разбира се обекта не знаеше. Wink
Майка ми се майтапи ,че за 1-ви път съм се влюбила в родилния дом... Hug

Не съм била пълна отличничка, но повечето ми  приятелките  бяха. Wink Имах си и 5-ци и тук-там 4-ка.
Отговарях за Политическата дейност в класа... Joy
Стана ми смешно...
Не бях дебела.  Бях се записала на лека атлетика ,но мама ми забрани, заради алергията и аз тайно ходех да тичам на стадион Славия в събота или неделя .Понякога си връзвах косата на опашки. Blush
Много мечтаех , страшно много слушах музика и някъде по това време се влюбих и в Депеш Мод! / в подписа ми - поздрав / Heart Eyes  / 1985/86г./
Цялата стена над бюрото ми беше в техни снимки. Laughing
Имах си истинско детство с много приятелки  , пълно с игри и зараждащи се  въпроси...




Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 23:55 от StaM

# 67
  • Мнения: 8 505
Бях вманиачена спортистка ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 320
Бях много щура на 12.... Дискотеките вече ми бяха станали втори дом. Татко идваше към 4-5 часа да ме прибира. Много щура  ooooh! Много се биех, наравно с мъжката част.... В районото ме знаеха "с добро". Crossing Arms  Към 16 годишна се кротнах.... В даскалото не бях отличничка, преписвах, яко пищовчета. В учителите оставях погрешно впечетление и в последствие ме даваха за пример на сестра ми  Mr. Green , която пък яко зубреше! Инече не съм имала проблеми и бях една от любимките, много мазно същество бях. Не бях от красавиците, по скоро дори невзрачна. Много приятели, много прекрасни мигове, много щуротий.........  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт