Петънца от пъпки!!!!

  • 2 255
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 885
Момичета, остават ми червени петънца от пъпки, които си седят с векове!  #2gunfire Sick#Cussing out Нищо не помага!!! Ахромин, краставица, хума, но не и не #Crazy!
 Някой да има опит или да е чувал нещо?

# 1
  • Мнения: 2 152
Здрасти, аз също имам...козметичката ми каза, ако мажа няколко месеца с Контрактубекс, че ще се махнат със сигурност Peace

# 2
  • Мнения: 1 616
Разни пилинг процедури не помагат ли - нали излющват горния слой кожа, за да се покаже по-свежа и хубава?

# 3
  • Мнения: 1 028
Разни пилинг процедури не помагат ли - нали излющват горния слой кожа, за да се покаже по-свежа и хубава?
Точно това е PeaceЕдно време и аз имах такива проблеми,и  така се оправиха де,даже и сега си ползвам ексфолиращия тоник на"Биотрейд",съдържа гликолова киселина,която е основна при химичния пилинг.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Как го ползваш? И аз го ползвам от време на време, но си щипе. На теб щипе ли ти?

# 5
  • Мнения: 1 885
Залагам на механичния пилинг с трици или луфичка за лице. 2 пъти в седмицата задължително!
Започвам да се чудя дали нещо не е наред с кожата и трябва да посетя дерматолог, ама в поликлиниката ще ми се изсмеят 100%!
Ще взема и аз да си купя контратубекс!  Praynig

А за този тоник с гликолова киселина не го знам. Колко струва?  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
12-13 лв е.
Механичният пилинг -  Peace същое добра идея.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 161
Имай в предвид , че вече слънцето е много силно и не се препоръчват никакви избелващи процедури  Peace

Ако отидеш малко на солариум, няма ли поне малко да се заличат? newsm78

# 8
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
И аз имам няколко такива петънца.
На мен не ми пречат особено, но ще е по-добре, разбира се, да ги няма.
Това с Контратубекс-а съм си го мислила, но ме е страх да не е прекалено агресивен метод.  Thinking Все пак става въпрос за лицето и се плаша да не си докарам някоя по-голяма беля.
Ако има повече, на които това мазило им е помогнало в този случай, ще се радвам да се включат.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 511
Най-добре е да се посъветваш с козметик.
Аз ходих и ме предложиха процедури с йонофреза, от които определено имаше полза!

# 10
  • Мнения: 1 885
За солариум съм се замислила и аз, че кожата ми е от най-белите и няколко пъти ходих ама хич не съм постоянна. Нямам време, забравям и ужас. Да не говорим, че в хубавите и евтини солариуми обикновено трябва да си записваш час поне ден по-рано и ще ми стане малко много.

А йонофреза хъмз правила съм си веднъж след почистване, но петънцата си седяха. Може би трябва повече пъти!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 511
Да, аз ходих на около 10 процедури. Не помня точно, защото беше преди 2 години.

# 12
  • Мнения: 3 010
Най-добре е да се посъветваш с козметик.
Аз ходих и ме предложиха процедури с йонофреза, от които определено имаше полза!

По скоро ти трябва дерматолог! Ако искаш да избелваш кожата, най-добре са химическите пилинги, но както някой ве4е писа в момента сезона по4ти не позволява, въпреки 4е има пилинги които се правят целогодишно! На Ла Рош По Се има един крем Мела Де се казва, чувала съм добри отзиви и дерматоложките го изписват. И аз имам същият проблем, но не предприемам ле4ение, защото пък не се харесвам с много бяла кожа, тъй като непосредствено освен пигментациите а и цялото лице ще се избели. Чакам да ми зарастне пъпа от лапарото и ще се метна на солариума, но пък кожата ми е мазна и не задържа много много тен- а беее поро4ен кръг...  Mr. Green

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
аз ползвам пилинга на Ейвън. нищо особено.

# 14
  • Мнения: 274
аз имам същият проблем използвала съм и контратубекс,но съм непостоянна с него и ефект не видях.Ходя на йонофореза при козметчката ми доволна съм.Но тя ми казва да не ползвам солариум защото вредил на петанцата,но когато ходя на солариум забелязвам,че петанцата стават по-малко забележими...

# 15
  • Мнения: 230
Механичният пилинг е супер, но май не се препоръчва за млада кожа. Ако не нахалствам - на колко години си? 

# 16
солариума и слънцето са противопоказни при кожи склонни към пигментация
заради загара се създава илюзия че петната се премахват, но това е докато отмине лятото, след това положението става по-лошо, ако ти излизат и пъпки... следващия сезон ще е същото ако не по-зле
слънцето не лекува проблема, напротив спомага за пигментацията, така че по-добре се пази
щом кожата ти е предразположена към образуване на петна, трябва да я защитаваш за сметка на тена, кофти, но и аз съм така
купи си крем с висок фактор и си пази лицето винаги когато го излагаш на слънце, не само на плажа, но и през деня
избирай си винаги kaчествени продукти задължително с SPF
механичния пилинг е добре, но ако нямаш в активни пъпки, иначе не е подходящо, защото разнася микробите
а пък за контратубекса - не бих си го сложила на лицето, лично мнение все пак
по-добре системни грижи отколкото такива радикални мерки Peace

# 17
  • Мнения: 811
Уххх, записвам се и аз в групата с петънца от пъпки  Tired
Имам няколко и си седят със седмици едни такива лилавеещо-червени  Twisted Evil Когато имам повечко време преди да изляза си слагам фон дьо тен и коректор - и така ги прикривам. Но не обичам много да съм с фон дьо тен и много се ядосвам като ги виждам петънцата  Confused
Не ми се ще да се мажа с Контрактубекс, няма ли нещо по-леко и все пак ефикасно  newsm78

кръц, за няколко месеца и сами ще се махнат, без Контрактубекс  Simple Smile

# 18
Пробвай, като намажеш мястото с крем "Бебетан" вечер преди лягане,  има ефект!

# 19
И аз съм се записвам в клуба с петната  Embarassed

Не ми се ще да се мажа с Контрактубекс, няма ли нещо по-леко и все пак ефикасно  newsm78

От известно време си мисля да взема Контратубекса и аз, имали някакви странични ефекти, че не го препоръчваш?? newsm78 изобщо не съм наясно със състава му да си призная

Пробвай, като намажеш мястото с крем "Бебетан" вечер преди лягане,  има ефект!
А какъв е този крем? Къде се продава? В аптеките? newsm78

# 20
  • Мнения: 149
Аз ефект от Контратубекс не видях, а бях много последователна в мазането. Не съм си мазала лицето, а белег от операция(и то скоро след като ми я направиха) - ефект 0.

# 21
  • Мнения: 1 028
Ами щипе тоника,ама то е нормално,все пак си е силничък,ползвам го сутрин и вечер и ми действа страхотно,първо кожата ми стана гладичка,без петна,без белези,и се регулира омазняването,презз деня ползвам кремче с фактор.

# 22
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Пробвай, като намажеш мястото с крем "Бебетан" вечер преди лягане,  има ефект!
или с какъв да е крем за подсичане - съдържат цинкова паста и отстраняват всякакви кожни възпаления - нали за това се мажат дупетата на бебетата! Joy макар, че това е повече за да предотврати появата на петната, но пробвай - не вярвам да навреди!
 Stop
и малко спам - diass, пощенската ти кутия е пълна, не приема лични... Sick

# 23
  • Мнения: 1 928
Пробвай, като намажеш мястото с крем "Бебетан" вечер преди лягане,  има ефект!
или с какъв да е крем за подсичане - съдържат цинкова паста и отстраняват всякакви кожни възпаления - нали за това се мажат дупетата на бебетата! Joy макар, че това е повече за да предотврати появата на петната, но пробвай - не вярвам да навреди!
 

и Бочко помага Peace

# 24
  • Мнения: 1 885
Вчера си правих маски и като че ли от тях имаше ефект.
Активни пъпки нямам в момента. Излизаха ми много, защото 3 месеца пих противозачатъчни. Ама яко пъпчасах от тях. Спряла съм ги от 2 седмици и нямам нито една пъпка  Mr. Green. Само тези петънца, които мажа с коректор и фон дьо тен (ползвам Лореал и МаксФактор)
 Иначе съм на 24г.
Много се чудя дали да не пробвам този тоник на Биотрейд  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 152


Не ми се ще да се мажа с Контрактубекс, няма ли нещо по-леко и все пак ефикасно  newsm78

кръц, за няколко месеца и сами ще се махнат, без Контрактубекс  Simple Smile

Доминика, ами имам белези още от раждането, пък минаха 6 месеца....

на мен ми остава да пробвам с това и въобще не е силно, незнам защо така си мислите.Има салицилова киселина или някаква друга беше, която единствено изсушава и кожата се бели.Химическия пилинг  е много по-сериозен примерно

# 26
  • Мнения: 811
кръц, ами аз си мисля, че все още не са ти се регулирали напълно хормоните след раждането. И затова да изчезват по-трудно пъпките (6 месеца наистина е дълго време). При мен за 1-2 месеца кожата се изчиства напълно, а преди за няколко дена ми минаваха белезите   Confused А си мисля, че Контрактубекса е силен, защото се прилага при белези (предимно дълбоки след операция или някои го използват при стрии). Пък това са просто пъпки. Но пък щом друго не помага, няма лошо да се пробва  Wink

# 27
  • Мнения: 2 152
Аз ефект от Контратубекс не видях, а бях много последователна в мазането. Не съм си мазала лицето, а белег от операция(и то скоро след като ми я направиха) - ефект 0.
еми не си видяла, защото знам, че мазането започва след 5-ия месец и аз много се зачудих, когато така ми казаха. Аз мажа белега от секциото и има ефект, наистина

Доминика, ами самата козметичка ми каза, че са ми доста упорити и само с това ще минат или химичен пилинг, за който обаче трябва да чакам зимния период, лятото не се прави. Вчера бях пак на козметик и самата тя каза, че лицето ми е по-добре..пу пу. Пък тия хормони от ражданетео да се регулират вече, че не издържааам Sick

# 28
  • Мнения: 7 418
   Ползвала съм някои от предлаганите тук неща....
   крем Мела Ди,нямаше никакъв ефект!
   химичен пилинг--страхотен ефект,обаче........!!!!!!!!!!!!!!!!имам чувство,че кожата ми завинаги е станала склонна към пигментации.. Sad(кафяви петна).Знам,че поредния химичен пилинг,ще премахне всичките петна и околните ще се възхищават от кожата ми,но Naughty едно случайно излизане на слънце без защитен крем,(а даже и да го нанесеш,винаги може да се изтрие с очилата,например)и всичките кафяви петна ще се върнат.
     На никой не препоръчвам сега да се занимава с избелването на кожата.Даже и най-щадящото такова по-добре да се прави края на есента или началото на зимата.

Общи условия

Активация на акаунт