Основен ремонт на жилище- колко ще струва?

  • 68 820
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Точно приключваме с такъв ремонт. Наехме майстор, който си осигуряваше сам бригада - наемаше си каквито и колкото работници му бяха необходими за съответната дейност. Ремонтът включваше - 1. Смяна на дограма /5 прозореца и 2 балконски врати/, 2. Изкъртване на баня, подови настилки, няколко стенички. 3. Нови стенички на други места, 4. Баня от А до Я, 5. Подови настилки - ламинат, 6. Изолация на 1 стая, 7. Изграждане на вътрешна стълба към второ ниво, 8. Подмяна на врати /5 бр./, 9. Контейнери за отпадъци / 6-7 бр./, 10. Кухненски шкафове и уреди, 11. Шпакловка на всички стени и боядисване, 12. Подмяна на ел. инсталация, 13. Подмяна на водопровод, 14. Частичен ремонт на покрива, 16. Теракот на два балкона, 17. Нова подова замазка на 5 стаи. Общо взето - това е. Излезе ни 15 000 евро и ни отне 4 месеца.
Приготви се за много нерви, за проблеми, за голямо тичане за материали /нашите не са супер луксозни и скъпи/. Имаш два варианта - или да си наемеш бригада, на която да плащаш дневна надница /което е може би малко по-скъпо, но те си осигуряват всичко необходимо за работата/ или да си търсиш отделни майстори за всяко нещо и предварително да ти казват цени за кв.м. /така се губи време, всеки следващ майстор оплюва работата на предишния и ти обяснява как, понеже предния не е направил добре нещата, сега на него му е много по-трудно да работи и затова ще ти излезе двойно за работата и т.н./ . Желая ти успех.

# 16
  • Мнения: 836
Момичета,моля ви, кажете ми колко струва свалянето на стари плочки на кв.м., също и свалянето на врати и каси (дървени)!

# 17
  • Мнения: 4 546
Момичета,моля ви, кажете ми колко струва свалянето на стари плочки на кв.м., също и свалянето на врати и каси (дървени)!
на нас не ни взеха за кв метър за къртенето. като видяха банята, казаха 100лв. ако има вградена мивка се плаща допълнително.
дървените каси - мисля, че не е нужно да се вика човек, един ритник би трябвало да им е достатъчен.
baibibi , ние бяхме с отделни майстори и сме нямали такива проблеми - в смисъл да ги сменяме. обърнахме  се и за оферта към фирма - искаха ни 20лв на кв.м за труд за лепене на плочки  #Crazy майсторите ни взеха по 10. цените на всичко бяха много, ама много по-високи . въобще, зависи. има много мошенници, трябав да се внимава и да се проучат цените преди това. най-зобре, ако някой познат, който е доволен да препоръча. а ако може и да отисеш на място да видиш как е работил майсторът - още по-добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз смятам, че ще ти излезне около 25-30 000 лв. Нямам представа как някои хора успяват да се справят с малко пари, ние не успяхме, въпреки че за всяко нещо съм чела, питала, търсила, докато намеря най-поносимото като съотнешение качество-цена. Само кухнята - шкафове и уреди ми стъпи около десет Sad Като правиш сметка, че съм купувала не най-скъпите неща и навсякъде са ми правили отстъпка. Отделно - под, латекси, окачен таван, осветление...Смятай Sad Банята около 4. Сложи и за другите стаи към 4-5 хиляди и ето ти една космична сума ooooh! Честно да ти кажа, дребните неща струват най-много. Тези, които пъроначално изобщо не си ги слягала в сметката - батерии, хубави аксесоари/закачалки, сапунерки/, лунички, дръжки за шкафовете, разни лайснички и още куп простотийки по 20-30 лв., които като сметнеш общо и се втрещяваш Shocked

# 19
  • Мнения: 4 546
ами то затова е относително - за един съотношението цена-качество може да е добро, за друг-не. и съответно едни плочки от 18 лв може на някой да му се видят евтини, ама за мен не са.
аз например като си знам бюджета, окачените тавани ми се струват излишен лукс. ако имах възможност бих сложила, красиво е.  ама...всеки според възможностите си  Money

# 20
  • Мнения: 836
herelina, благодаря за отговора! Като прочетох колко струва такъв ремонт  ooooh! на писалите дотук (при нас ще е също цялостен от-до), ще се радвам поне свалянето на вратите да стане така Wink

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 16:58 от SilIli

# 21
  • варна
  • Мнения: 229
ние взехме апартамент на замазка -цялостното обзавеждане  ни излезе около 18000 лв.
не сме купували нито евтиното,нито скъпото .зареди се с търпение  и се приготви за голямо обикаляне , след третия ден в глава ти са  само цифри -лекарството е лист ,химикал .след голямо обикаляне успях да си купя кухня за 545  лв за 2.60 м.желая ти късмет.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен дали едно нещо е евтино или скъпо следва да се определя от средната стойност на дадения продукт на пазара, а не от собствените ни възможности - ясно е, че са твърде различни. Така че средната цена на пазара е сравнително обективен критерий за мен. Пример: като се има предвид, че плочките се движат между 12 лв. и 60 лв.за квадрат/приблизително/ , средната цена е около 30. Всичко над нея вече е скъпо. Независимо дали мога или не мога да си го позволя. Дай Боже всички да можем да си позволяваме скъпи неща Hug

# 23
  • Мнения: 1 311
Нашата баня излезе малко под 3000 лв.  В тези пари влизаше разбиване и изнасяне на старите плочки, мивка, тоалетна и огромна чугунена вана. Нов теракот и фаянс (италиански - 21лв/кв.м), моноблок и мивка на Видима - цветни (при това най-скъпият цвят, както се оказа), батерии за мивката и душа - пак Видима, таван с пръскана мазилка, смяна на хорзинтолните щрангове, аксесоарите,теракол и работата на майсторите. Единствено шкафа с огледалото ни е стария, защото е на 2 години и решихме, че е безмислено да го сменяме.

Хола ни излезе - 200 лева за тапети, около 20 за лепило и латекса около 40. Дограма със замазването около нея - около 800. Мъжът ми боядисва и лепи тапетите, за това на майстор не сме плащали.

Ние преди да почнем ремонта направихме една огромна екселска таблица, в която бяхме записали всичко, което ще ни трябва за ремонта, от големите неща, до наелоните за покриване на подовите настилки. След това си я разпечатахме и отидохме в един от големите магазини и записахме цените на нещата, които горе-долу сме харесали. Така направихме нещо като предварителен бюджет на ремонта. Знаехме цените, над които не трябва да взимаме нещо (големите магазини - имам предвид Бриколаж и Практикер, са по-скъпи). Естествено, след това се оказа, че някои неща не сме ги предвидили, други намерихме доста  по-евтино, отколкото бяхме прогнозирали. Като цяло се вписахме в предварителния бюджет, даже малко остана.

# 24
  • Мнения: 4 546
belinda    това може да е средна цена, ама погледнато от гледна точка на това какво се предлага на пазара, а не от гледна точка на клиента. ако съм си определила бюджет от 12-16лв, средно ще ми дойде 14. защото съм си определила, че толкова пари ще дам за определената стока. ако е по-малко от долната ми граница ще ми се види евтино, ако е е по-висока от горната - ще ми се види скъпо. то и затова е трудно като ти кажат "не е много скъпо" - защото границите на съответният човек може доста да се различават от твоите  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбира се, права си. Мисълта ми беше, че е по-правилно според мен да се търси обективен критерий за евтино-скъпо точно защото супективния такъв е толкова разтеглив, че на практика няма да свърши работа на никого като информация.

# 26
  • Мнения: 254
Ох,ние другата седмица започваме ремонта,бюджета ни е 20 000лв.Апартамента е 150квадрата,5 стаен с две бани и три тераси.Има дюшеме,което мислим да изциклим,дограмата и вратите  са за смяна.Вратите са 9 на брой и ще глътнат доста парички Thinking,а искам да са хубави Crazy,но не ми се дават повече от 350-400лв за бр.
Сегашната трапезария с кух. бокс ще  я направим спалня с баня и тоалетна,едната от баните ще е  мокро помещение(пералнята и сушилнята).Една от детските стаи,която се намира до хола ще я направим кухня , ще избием стената и ще свържем двете помещения.
Парите трябва да ни стигнат за ремонта и за нова кухня Whistling,а дали ще успеем ................................................. Money
Малко се пооплетох в обяснението,но Илина не престана да ме дърпа и да вика 'мами-мамиии'.
само споделям

# 27
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вече приключваме с ремонта. Около 50 000 лв. си приготви Confused, срам нямат тия майстори  Mr. Green!

# 28
  • Мнения: 254
Вече приключваме с ремонта. Около 50 000 лв. си приготви Confused, срам нямат тия майстори  Mr. Green!

кажи по-подробно,,как и за какво ги похарчи 50 000лв Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 977
Ами неискам да те плаша но тези 20 000 ще хвръкнат бързо и няма да ги осетите  ooooh! ние също сме в ремонт Tired

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт