жълтък или месо първо?

  • 5 392
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте, скоро смятам да захраня малката с гултен и след това да въведа месото. Но се питам дали трябва първо да е яла жълтък?

# 1
  • Мнения: 46 403
Не.

Аз например първо дадох гглутен, после месо и жълтък чак на 1 г. и 7м..

Нали знаеш, че глутенът е за по-големи деца, най-добре след 10-ти месец?

# 2
  • Мнения: 510
Първо дадох месо- на навършени 7 месеца, а жълтък след годинка. Моето мнение също е, че е рано за глутен.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Аз започнах с месото,а жълтъка след годинката.

# 4
  • Мнения: 171
не е нужно да бързаш със жълтъка предизвиква алергии Simple Smile

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз въведах първо жълтъка, после глутена и накрая месото.
Но сега не бих постъпила така, независимо, че не сме имали проблеми с никаква храна.
Ако имам второ дете жълтък бих въвела примерно на 10-11 месеца, дори и след годинката.

# 6
  • Мнения: 950
Аз дадох жълтък на 6 месеца, а месо на 7. Глутена след това го въведох.

# 7
  • Мнения: 4 399
Месото е първо и то доста преди жълтъка. Няма връзка между глутена и месото. Аз дадох месо доста преди глутена. Такива са препоръките на педиатрите тук.

# 8
  • Мнения: 1 483
Не съм решила още кое кога ще давам,но ми се вижда безумно да се дава жълтък чааааааак след една годинка Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 46 403
Не съм решила още кое кога ще давам,но ми се вижда безумно да се дава жълтък чааааааак след една годинка Crossing Arms

На мен пък ми се вижда безумно въвеждането му на 4 месеца  Peace

До сега не съм виждала дете, което да има проблеми, защото му е въведен след 1 г., но пък познавам много, които са с алергии, заради въведането му преди това.

# 10
  • Мнения: 56
Аз си мислех да въведа гултена с каша, защото джипито настоява да давам вече попара.  А не знам да има безгултенови сухари.

# 11
  • Мнения: 3 499
Първо месо. Жълтък дадох за първи път на 10 месеца, а го препоръчват след 1 год.

# 12
  • Мнения: 100
Жълтъкът освен "злосторник", който носи само алергии е и пълен с полезни за детето съставки. Аз смятам да въведа месо на 7 мес. и жълтък на около 7,5-8.

# 13
  • Мнения: 27 524
След 8-ми месец глутен, рано ви е.
Месо също след 8-ми.
Жълтък - след годинка.
Имай още малко търпение, скоро всичко ще яде.

# 14
  • Мнения: 2 677
Дадох първо месо. Жълтък още не съм, с глутена смятам да започна след 8-я месец.

Общи условия

Активация на акаунт