"..На момче не се отказва, `щото щяло да му стане нещо!!.."

  • 4 128
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 908
Една приятелка ми каза,че чула,че "момченце не трябвало да плаче много,че ще му стане нещо" LaughingТя има момченце и се е притеснила много.Е,аз и казах че тогава няма да се притеснявам щом моята плаче много-нищо няма да и стане Laughing
То да ви кажа затова българските ни мъже са такива-оле боже, да не му стане нещо Laughing

# 31
  • Мнения: 497
Незнам дали са бабини девитини, но моя мъж, когато е бил мъничък е видял мноооого вкусна червена ябълка, дояла му се, но не казал. И такаааааа... надула му се бубата  #Crazyи го водили на лекар, но му нямало нищо Naughty Thinking

На бас, че ти го е разказала свекърва ти.  Laughing
Не мога да повярвам, че още има хора които на сериозно ги разпространяват тези неща, аз мислех че темата е майтап. То е толкова смешно!
Стига бе, хора   Rolling Eyes

Не то ва са детски спомени на мъжа ми. Свекърва и е починала доста преди ние да се оженим.

# 32
  • Мнения: 9 990
Момчетата се пазят от рев, заради херния.Ето, в момента на една приятелка оперират ревльото даже.Ей за това е да се пази от рев.Има херния и при момичета, но много рядко.Това е.Останалото е бла-бла....

# 33
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Нямам никаква представа дали има изобщо нещо вярно в това, най-вероятно рядко или никога. Но иначе става дума за малки момченца, не за мъже - или дори големи момчета - и се предполага, че може да има нещо общо с вдигането (прибирането навътре) и свалянето (отпускането по местата им) на тестисите. Понятие си нямам дали е опасно, но със сигурност знам, че е доста болезнено - дори и при възрастните мъже, по техни собствени данни Simple Smile - и наистина се случва в резултат на стрес или силна емоция. Може би просто се опитват да спестят подобни преживявания на най-малките. А може пък и наистина да е суеверие, не знам - но това е обяснението, което съм чувала.

Момчетата се пазят от рев, заради херния.Ето, в момента на една приятелка оперират ревльото даже.Ей за това е да се пази от рев.Има херния и при момичета, но много рядко.Това е.Останалото е бла-бла....

Вчера на училището на 9 месеца акушерката Надя Желева точно за това говори.
Ще се опитам да преразкажа нейните думи, но не мога да я цитирам напълно.

При слизането на тестисите от коремчето, те преминават през някакво каналче. След това каналчето се затваря бавно и ако бебето реве силно и продължително можело да тръгнат черва по този канал и да се стигне до херния. Затова трябва да се пазят малките момченца (бебета) от силен и продължителен рев. 

И нещо от мен
Ама ако не опита сладкия бобец на баба на 4 мес, надали ще му стане нещо на чурката. Детето не може да си навие на пръста, че толкова иска бобец, за да се скъса от рев за него.

# 34
  • Мнения: 561
Незнам дали са бабини девитини, но моя мъж, когато е бил мъничък е видял мноооого вкусна червена ябълка, дояла му се, но не казал. И такаааааа... надула му се бубата  #Crazyи го водили на лекар, но му нямало нищо Naughty Thinking

На бас, че ти го е разказала свекърва ти.  Laughing
Не мога да повярвам, че още има хора които на сериозно ги разпространяват тези неща, аз мислех че темата е майтап. То е толкова смешно!
Стига бе, хора   Rolling Eyes
Базилиск, темата не е съвсем майтап Wink. То е повече от очевидно, че това са поредните врели - некипели!! Но зад това суеверие прозират нагласи, които влияят на оформянето на мъжката половина от балканския регион, за това и питах, как е в "зоната на кебапчетата" - Гърция, Сърбия да кажем, щеше да е интересно.
Гаранция, момичета, на немските, италианските, руските момчета не им се подуват пишките, нито им се раздвижват тестисите от неудовлетворени желания относно храна и прочее!!! Joy

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 11:26 от kalinuccia

# 35
  • София
  • Мнения: 3 405
Глупости.
Има някакър резон за опасността от херния, но в общата си цялост - както казах- глупости.

# 36
  • Мнения: 9 990
Ама опасността от херния не е свързана с неугаждане ,а с рев.Има си ревливи бебета просто.А иначе, че не пробало бобеца на баба-казано е вече.

# 37
  • Мнения: 561
Дали това не е 1. някакво турско суеверие като се има предвид масколинистичната им култура, намерила почва у нас, ясно защо и
 2. може би това е един от първите уроци по сексуална култура на девойките - на мъж не се отказва, `щото на "нещото" му става нещо...

А относно сериозното разпространяване, аз съм жив свидетел, на мен ми го повтаряха непрекъснато с много сериозен вид, как не можело момченце да не си вземе, че...... Joy лоши работи!!

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 11:29 от kalinuccia

# 38
  • Мнения: 9 990
Моля някой да вкара това безумие в списъка-калсация на суеверията Whistling

# 39
  • Мнения: 651
Дали това не е 1. някакво турско суеверие като се има предвид масколинистичната им култура, намерила почва у нас, ясно защо ..
мда май четох някаква такава книга преди години, беше много нашумяла.."Една принцеса разказва.." , а и май беше арабска ...
Моля някой да вкара това безумие в списъка-калсация на суеверията Whistling
newsm10

# 40
  • София
  • Мнения: 10 858
Винаги много ме е дразнило това нещо! Sick
според мен е пълна глупост.

# 41
  • Мнения: 961
Чувала съм, че им се подували ташаците и пишките и било опасно, затова не трябвало да им се отказва. Една приятелка сега си пати от тази глупост.
1. Детето и е с наднормено тегло (ама много наднормено)
2. Толкова лигаво дете не съм виждала!
3. Започна да я бие.
В момента е на 8г., едно огромно момчище, с което да те е срам да се движиш по улиците и сакън, ако му откажеш нещо. Направо си съжалявам приятелката, ама тя си го направи такъв. Крайностите винаги са лошо нещо, а тази тъпа приказка си е подтик към поредната глупава крайност!

Общи условия

Активация на акаунт