Защо има значение как слагаме детето в кошарата?

  • 2 546
  • 48
  •   1
Отговори
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили мами,
аз знам че в България децата винаги са ги слагали да спят в горната част на леглото- тоест с главичката в края на кошарката.Оказва се обаче че трябва да е точно обратното- краката на детето да са в края на кошарката.По този начин детето не може да  се свлече надолу и да се покрие със завивките( което понякога може да доведе до задушаване или прегряване на детето)
Вили

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Нещо не разбирам за какво става въпрос,ама то ще е от часа най-вероятно newsm78Тя кошарата е равна PeaceНа където и да го сложа все тая е!

# 2
  • Мнения: 128
Логично звучи да сложиш детето по този начин- краката му да са по-близо до долната табла на кошарата отколкото главата до горната. Верно, че така детето не може да се мушне под завивките.
Благодаря за чудната идея-ще ми бъде полезна.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 691
Никога не се бях замисляла по въпроса специално. Аз поставям моя бебок по-скоро в "долната" част или точно по средата, но не от страх да не се завие през глава, ами просто там по-добре го виждам и ми е по-удобен за взимане.  И освен това когато е буден и шава, е по-малко вероятно да си удари главата в таблата Simple Smile
Той не се върти насън (а ако се върти, се буди и го гушкам), освен това завивката му се закопчава около него като спално чувалче, така че няма как да се смъкне чак толкова в нея. Но е вярно, че се завива почти през глава - сам го прави инстинктивно и само така заспива спокойно. Не се страхувам да не се задуши, защото не му е чак толкова плътна завивката.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Посредата го слагам, ама той все се измъква догоре и забива глава в горната част. Това отскоро, де. Мисля, обаче, че подвижните вече бебета не могат да се задушат под завивките.

# 5
  • Мнения: 3 932
Ми не съм се сещала за този вариант  Thinking, но ми се струва логично за по-малките деца... Peace

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Трябва крачетата да опират таблата - не знам каква е причината, но така ни учиха в курса за родители. Но моето съкровище след 10 минути се е изнизал до горната част. Много шава... А за задушаването - не слагай тежки завивки, а може би ползвай спално чувалче.

# 7
  • Мнения: 31
Аз все още не съм се сблъскала с този проблем, но гледах рекламка в "на пазар" на протектори за завивки, с които са защипват краищата и за легълцето и така няма опасност бебчо да се завие през глава. Мисля да си взема такива когато бебка дойде на бял свят.

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз все още не съм се сблъскала с този проблем, но гледах рекламка в "на пазар" на протектори за завивки, с които са защипват краищата и за легълцето и така няма опасност бебчо да се завие през глава. Мисля да си взема такива когато бебка дойде на бял свят.
Aз също ползвам така наречените тук "growing bag"-растежни торби.
Незнам дали в България На курсовете за бъдещи мами говорят за т.наречената "cot death"- децата си отиват еи така както си спят.Това за кошарката е едно от наи-важните може би неща- друго е температурата в детската стая- противно на това което знаем в БГ, че при детето трябва да е много топло Т в деиствителност трябва да е между 18 и 20 градуса.
В къщи на непушачи риска е по-малък и редица други.....
Реших да повдигна темата за инфо на мамите....
Вили

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Aз също ползвам така наречените тук "growing bag"-растежни торби.
Незнам дали в България На курсовете за бъдещи мами говорят за т.наречената "cot death"- децата си отиват еи така както си спят.Това за кошарката е едно от наи-важните може би неща- друго е температурата в детската стая- противно на това което знаем в БГ, че при детето трябва да е много топло Т в деиствителност трябва да е между 18 и 20 градуса.
В къщи на непушачи риска е по-малък и редица други.....
Реших да повдигна темата за инфо на мамите....
Вили
Тук също ни не държим децата си на висока температура, а на 18-20 градуса, не ги поставяме да спят по корем заради СВДС и използваме спални човалчета. Виж това за кошарката не бях се замисляла, благодаря за идеята.

# 10
  • Мнения: 601
Ей, вече така ще ги слагам. Досега ги слагах в средата и след час вече са забили глави в горната част. Чак вратоветв си изкривяват!

# 11
  • Мнения: 508
 newsm78 Никога не съм се замисляла. Дъщеря ми сама се завива през глава и където и да я сложа все тая Wink. Може би като порасне ще имам проблем с местенето, но сега както я оставя така я заварвам. От колко месеца започват да шават из кревата?

# 12
  • Мнения: 5 362
Мили мами,
аз знам че в България децата винаги са ги слагали да спят в горната част на леглото- тоест с главичката в края на кошарката.Оказва се обаче че трябва да е точно обратното- краката на детето да са в края на кошарката.По този начин детето не може да  се свлече надолу и да се покрие със завивките( което понякога може да доведе до задушаване или прегряване на детето)
Вили
Ами че аз все така си я слагам Кали-от бебе още.Без да съм знаела за това, Thinking,просто е по-логично.
А как я намирам сутрин е друг въпрос Wink

# 13
  • Мнения: 2 015
Моя се върти, та все тая как ще го сложа.Слагам го по един начин, а го заварвам напреки на кошарата.

# 14
  • Мнения: 5 401
Не разбирам как така бебето не може да се покрие със завивките, ако се постави в долната част?!  newsm78 Одеалцето нали е с размер, по-голям от бебешкото телце! Където и да го сложиш, все ще се покрие през глава, според мен.

Аз го слагам в горната част и не съм попадала на някакво четиво по въпроса. Той толкова се върти, че когато се пробужда през нощта, винаги го намирам напреки на креватчето или по диагонал. Така че на която страна да го сложа, мисля че ще е все тая.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт