Отчет на набор 2003 - 6

  • 13 143
  • 321
  •   1
Отговори
# 15
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте!

А Дени утре ще е пиле и трябва да й измисля клюн, човка или нещо подобно! А аз каквато съм схваната в ръцетеееее, горкото дете, обречено е майка му нищо да не може да направи! ooooh! Та днес ще снова по София да й намеря клюн! Crazy Давайте идеи!

Лого5ка аз имам, по-точно имах, проблем с хипофизата /аденом на хипофизата/. Ходя при д-р З. Каменов- ендокринолог. Работи в Александровска болница по принцип, а приема и в МЦ Лора както с направления, така и платено. Ако искаш мога да ти пратя координати. Аз ходя при него вече 12 години и съм много доволна!

Поздрави, и лек и спорен ден и седмица на всички! Hug

# 16
  • Мнения: 4 967
Да се запиша и аз!
И едно въпросче - като пътувате с кола ползвате ли столчета за кола? Или може би вече само седалките, които продават, които са за по-големи деца? Ние имаме столче до 18 кг и баткото още се събира в него, но нали имаме и бебе и като тръгнем на море мисля бебето да сложа в него. Но според новия закон, май влезе в сила, всички деца трябва да са седнали и "вързани", та се чудя дали да купувам и седалка - около 40 лв струват. Не зная обаче дали са удобни. Споделете, моля, как е при вас! Особено като децата са повече от 1.
Приятен ден на всички мами и наборчета!

# 17
  • Мнения: 953
И аз да се отчета в новата темичка, ние бяхме в почивка 1 седмица, аз в отпуск и малката с мен на гости на баба. Днес сме на линия аз на работа, а тя на градина.
Да ви се оплача в сряда ще имат в детската открит урок-за родителите, но от 9.30часа, аз естествено и баща й не можем да присъстваме, какви са тези уроци рано сутринта, правят ги само за неработещи родители. Казах на госпожата, че и при най-добро желание не можем да отидем.
Ние имаме седалка от тези за по-големите деца, малката стои вързана но отмят горната част на колана и по пътя си поляга защото имаме проблем с пътуването, като е седнала и става лошо въпреки КОКОЛИНА.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Здравейте!

А Дени утре ще е пиле и трябва да й измисля клюн, човка или нещо подобно! А аз каквато съм схваната в ръцетеееее, горкото дете, обречено е майка му нищо да не може да направи! ooooh! Та днес ще снова по София да й намеря клюн! Crazy Давайте идеи!


irka, Вики също беше ПИЛЕ. Купих й готова коронка за главата, струваше само 1.50 лв! От магазин за организиране на детски партита. Виж, провери в подобни.

Ето да добиеш представа, (Вики е в синьо-жълт костюм): http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2438719

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2438724

# 19
  • Мнения: 7 821
Да се запиша и аз!
И едно въпросче - като пътувате с кола ползвате ли столчета за кола? Или може би вече само седалките, които продават, които са за по-големи деца? Ние имаме столче до 18 кг и баткото още се събира в него, но нали имаме и бебе и като тръгнем на море мисля бебето да сложа в него. Но според новия закон, май влезе в сила, всички деца трябва да са седнали и "вързани", та се чудя дали да купувам и седалка - около 40 лв струват. Не зная обаче дали са удобни. Споделете, моля, как е при вас! Особено като децата са повече от 1.
Приятен ден на всички мами и наборчета!
Ние ползваме такава седалка. За сега големия е в нея, малкия все още си е в стола. Седалката е много удобна. Едно, че с нея коланите на колата не му минават през врата, второ, че детето става по-високо и може да гледа спокойно през прозореца. Доколкото аз знам седалките са задължителни докато детето стане 1м. и 30 см. на ръст, т.е. ако я купите, има време да я ползва и големия , а после и бебето като порасте.
Иначе и четиримата пътуваме "вързани", децата са си сами отзад и нямам проблеми. Пътували сме и на дълъг път (в чужбина ходихме) и пак си пътуват всеки на мястото си, закопчан.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 12:41 от Ellypr

# 20
  • Мнения: 687
Ох, я си кажете мнението по една случка от днес, че се чудя какво да правя.
Свекърва ми по обяд минала покрай градината и наблюдавала следното: Госпожата тъкмо прибирала децата, но Румен се бил заиграл в пясъчника и останал сам на вън. Госпожата излязла и се разкрещяла, че тъй като не се е прибрал с децата е наказан да стои сам вън. Врътнала се и се прибрала. Румен започнал да хлипа и свекърва ми тръгнала да влиза при него (тя е била от външната страна на оградата). В този момент излязла другата госпожа и също му се скарала. Думите й: "Ще те закарам в другата група и майка ти и баща ти няма да те намерят като дойдат". Тук свекърва ми се развикала през оградата, а госпожата се направила, че не я вижда и прибрала Румен. Свекървата обаче влязла в павилиона и вдигнала скандал и на двете госпожи (ще ви спестя подробностите).
Сега се чудя как е правилно да реагирам Confused По принцип нямам оплаквания от госпожите, водят се уж най-добрите в градината. Пред мен отношението към детето винаги е перфектно. Румен нали не говори още много добре, доста неща сигурно не ми е разказал. Абе това е първия подобен инцидент, за който знам.
От друга страна изобщо не одобрявам постъпката на свекърва ми, може би защото аз съм доста по-спокойна и никога не бих вдигнала скандал. А и госпожата сигурно ще има друга версия за случилото се...
Много дълго стана. Кажете вие как бихте постъпили. Че мен хич не ме бива в подобни ситуации.

# 21
  • Мнения: 14 133
Здрасти!!! Правилно е реагирала свекърва ти!!  PeaceГоспожите не трябва да остават с впечатлението, че всичко им позволено, след като по-цял ден са с детето ти. Crossing Arms Можели са да убедят Румен по-цивилизовно да се прибере в градината, а не да го заплашват и наказват  Naughty

# 22
  • Мнения: 430
vania, постъпките на "учителките" са отвратителни и определено не са достойни за педагог. Свеки много хубаво е направила. А ти сериозно ли няма да ги "насосаш" ако с очите си видиш подобно нещо???? Горкото детенце, да трепери цял ден дали ще го вземат мама и тати!
В случая няма никакво съмнение. Свеки няма да си измисля. По-проблемно е ако детето се оплаче. Тогава е неговата дума срещу тази на госпожата. Кауза пердута!
Аз бих говорила с директорката, но и в присъствието на учителките!
Маги пък, след като издържа цял месец /гаси на какво се радвам  Tired/ здрава, днес сутринта се събуди със запушен нос, гърлото и намирисва..... гадост. Миналата седмица баба ми си счупи крака, днес оперират брат ми по спешност... направо нямам сили да поема още проблеми.

Много здраве за всички дечурлига!

# 23
  • Мнения: 8 769
Betty L., Кейти все още си ползва столчето за кола, което й купихме, когато се роди Филип. То е на  CAM и е до 25 кг (доколкото си спомням). Много й е удобно, а и има още едно предимство-когато и двамата са завързани няма закачки и писъци  Mr. Green
vania_ip, смятам, че госпожите не са използвали най-добрият начин да приберат Румен от площадката. Как така ще го заплашват и ще го оставят сам навън? Ами ако не беше свекърва ти наоколо, а някой педофил?  ooooh! Изтръпвам от подобни мисли, и честно да ти кажа, може би са си заслужили скандала от свекърва ти.
Аз да ви се отчета. От вчера Кейти е на ДГ, пак реве и не ще да ходи, вече и на гимнастика не ще....нищо не иска, само у дома да си стояла....малеее...ужас. А тази сутрин е показала на баща си каква е актриса. Хленчела в ДГ, и са били отново в процес на успокояване, когато баща й се сетил, че забравил ключовете на колата на таблото. Казал й, че трябва да отиде да ги вземе, за да не му откраднат колата и т.н., при което поведението на дъщеря ни коренно се променило-разбързала се да го изпраща, айде набързо 2 целувки, аз ще си прибера обувките, ти отивай тати, айде чао... Crazy Shocked Никакви усуквания и хленчения! Госпожите твърдят, че в момента в който си тръгне баща й, се променя-слънчева, усмихната, спокойна! Crazy
За гимнастиката също-мрънка, че искала само на батута, ама това онова, не искам на другите неща....а треньорката е много доволна от нея-работи добре, сериозна и съсредоточена... Защото така, бе това типично водолейска черта ли е или просто нещо се опитва да ни каже? ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 211
Сега се чудя как е правилно да реагирам Confused По принцип нямам оплаквания от госпожите, водят се уж най-добрите в градината. Пред мен отношението към детето винаги е перфектно. Румен нали не говори още много добре, доста неща сигурно не ми е разказал. Абе това е първия подобен инцидент, за който знам.
ох, и нашите госпожи са така, особено едната, пред нас се държи сравнително добре, но вътре направо луди ги прави, как им крещи, обижда ги, доколкото Габи ми разказва, а колко не ми е казала Twisted Evil
Туфи, за седалка ли говориш или столче от тези за големите
Габи все още се побира на малкото, но го слагаме само на по-дълъг път, в града седи на задната седалка с колан и аз се чудя какво да й взема.
лошото е, че в повечето случаи я возя в служебната кола, а там няма как да има детско столче Laughing

# 25
  • Мнения: 687
А ти сериозно ли няма да ги "насосаш" ако с очите си видиш подобно нещо???? Горкото детенце, да трепери цял ден дали ще го вземат мама и тати!
Явно съм много смотана, но не бих ги "насосала". Не и по този начин.
Оказа се, че както си мислех, свекърва ми доста е преувеличила. Снощи се направих, че не знам нищо и не коментирах с госпожата. Разпитах Румен и неговата версия е доста различна. Просто се е заинатил и казал, че няма да се прибира за обяд искал да си играе още (това го умее много добре Twisted Evil). Според него госпожата му е казала, че щом не слуша и се държи като бебе, ще го прати в яслата. Той обещал, че ще слуша и се прибрал с нея. Никакви драми, никакви сълзи. Определено не е треперил дали ще го вземем, беше си съвсем спокоен и щастлив като отидохме.
Сутринта нямаше как да говоря с госпожата, но след обяд ще го направя със сигурност.

За столчето щях още вчера да пиша. Румен е с такава седалка. Той е едър и от доста време не се събира в столче. Седалката реално го повдига, за да му е удобен колана и да гледа през прозореца. Добра работа върши.

# 26
  • Мнения: 8 769
Туфи, за седалка ли говориш или столче от тези за големите
Столче за голямо дете, не седалка. Сега нямам време да търся снимки, но по-късно се надявам да успея да приложа. Кейти е слабичка и има доста място в столчето още... Grinning

# 27
  • Мнения: 14 133
Според него госпожата му е казала, че щом не слуша и се държи като бебе, ще го прати в яслата.
За мен и това е твърде правилно Naughty.

# 28
  • Мнения: 687
За мен и това е твърде правилно Naughty.
Знам, че не е правилно. Днес ще чуя и версията на госпожата и ще имаме разговор по повод заплахите. Но скандал със сигурност няма да вдигна.
За съжаление такава е реалността в детските градини. Особено по възрастните госпожи, от "старата школа", ползват подобни методи. Което не значи, че ги оправдавам. Но просто знам, че е много трудно, да не кажа невъзможно да ги променим.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 14:27 от vania_ip

# 29
  • Мнения: 14 133
Да, желателно е спокойно да си разясниш ситуацията. Не е хубаво да ги плашат с разни неща. Друг е въпросът, че старата генерация е почти невъзможно да я променим. Съдя по майка си. И тя се опитваше да плаши Сашо с разни вълци, мечки, лоши хора, които стояли на балкона и го гледали дали слуша и подобни.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт