Книгата която промени живота ВИ...

  • 40 635
  • 204
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 837
прочела съм доста книги, но книгата, която до голяма степен промени живота ми е
ИЛЮЗИИ на РИЧАРД БАХ
малко книжле с удобно извадени истини

 Grinning
Бях споделила преди време,че я подарявам на всеки приятел, минал 30-те.

"Степният вълк" на Хесе. Разбрах я едва след третия прочит...

# 76
  • Мнения: 1 352
"Мъртвите сибирски полета" - Виктор Фон Фалк и "Мъртвата зона" на Стивън Кинг са едни от най-интересните книги, които съм чела през живота си.

# 77
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Рей Бредбъри - "Вино от глухарчета", прочетена на 15 години. Променя ме всеки път, когато я препрочитам.

И аз я прочетох на 15. И вече 20 години я препрочитам. Simple Smile

# 78
Вашите слаби места, Уейн Дайър,
първо четене 1989 година
Ще взема да я прочета. Заинтригува ме.

# 79
  • Мнения: 3 740
"Синята брада" на Вонегът буквално промени живота ми.
Осъзнах, че ако това, което пиша, е важно дори само за няколко души, имам право да го публикувам. Няма нужда да претендирам за жив класик. Това сложи начало на нов етап в живота ми.

# 80
  • Мнения: 269
"Карлсон, който живее на покрива" е моят абсолютен фаворит. Чела съм я безброй пъти и винаги ми става едно такова топло и ведро на душата.
"Гърбавият", за жалост не помня автора, също е една от книгите, които много са ме впечатлили.
Обожавам и "Птиците умират сами"!
Като бях 4-ти клас тайно четях "Богат, беден", защото нашите ми бяха забранили да я чета - считаха, че не е за мен четиво. Аз изхитрях и й сложих книжната обложка на "Записки по българските въстания"  Joy Майка ми беше много горда с мен. Хвалеше се наляво и надясно с ученолюбивото си чедо! Mr. Green Та, заради тази книга се научих да хитрувам!
Ама аз съм си книжен плъх и списъка е много дълъг. Разказите на Селинджър и "Безпътният автобус" на Стайнбек, винаги са ми въздействали по много особен начин. Още откакто ги четох за пръв път в четвърти клас Mr. Green, при все, че не ми беше всичко ясно, тогава!

# 81
  • Мнения: 1 425
"Джонатан Ливингстън - Чайката" - Ричард Бах, невероятна, пленителна, винаги различна. Когато съм в лошо настроение я препрочитам и просто политам.....
"Мост през вечността" Ричард Бах - разбрах точно какъв мъж искам да имам до себе си.
"Малкия Принц на Антоан дьо Сент-Екзюпери

Има и други, коит не промениха живота ми, но ми въздействаха силно и дълго време:
"В сянката на краля слънце" Франсоаз Шандернагор
"Любовната лирика " на Дамян дамянов
Поезията на Недялко Йорданов

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 15:09 от cvete_m

# 82
  • Мнения: 6 992
Прекрасен Нов Свят...и всички антиутопии, които прочетох след него.

# 83
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не бих казала променила живота ми, но книгата, която съм препрочитала най- много пъти, е "Закуска в Тифани" - Труман Капоти.

# 84
  • Мнения: 1 938
Вашите слаби места, Уейн Дайър,
Peace
" Винету".

# 85
  • Мнения: 4
"Животът-начин на употреба", Жорж Перек

# 86
  • Мнения: 822
Сякаш все още не съм прочела книгата,която ще промени живота ми,но има доста,които са ме насочили...
"Синовете на Великата мечка" беше моята детска библия и до голяма степен повлия на характера ми...
Още един глас за "Тибетската книга",която се отрази на мисленето ми...
И моралните есета и писма на Сенека,които са като извор с жива вода за душата...

# 87
  • Мнения: 3 423
А, сетих се, че и книги като "Аквариумът",
"Мосад" и други от рода убиха лекомислието ми.

# 88
  • Мнения: 431
Херман Хесе. "Степният вълк".

# 89
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Не мисля че някоя книга може да промени живота на човек,но има една децка книга която не ми омръзва колкото ида я препрочитам Тайната градина  на Франсес Ходжсън Бърнет.

Общи условия

Активация на акаунт