Моля за повече информация и помощ!!!

  • 348
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Дъщеря ми е на 15 дни. Роди се 4100 гр., при изписването беше 4050 гр. На първия преглед, когато беше на 10 дни, беше наддала само 60 гр., вместо 150-200 гр., както е трябвало според педиатърката. През тези 10 дни съм я кърмила през 3 часа с почивка от 6 часа през нощта и едновременно  додавах АМ, за да си дояде. Ето защо лекарката каза всеки път да се цедя, за да видим по колко изяжда и да додавам АМ, като количеството, което общо трябва да изяжда на хранене, да е между 70 - 90 мл. Резултатът е, че успявам от общо 7 хранения на денонощие, да изцедя само за 3 по 50 - 60 мл. А тя изяжда на хранене между 60 - 70 мл. вместо 70 - 90 мл., както каза лекарката, че трябва да яде. Въпреки това според мен яденето й е достатъчно.
Дали по принцип си нямам кърма или да се опитам да я стимулирам с някакви чайчета, храни и т.н.?Или вече е много късно? Или да опитам да давам на бебка само кърма и да видя дали тя ще й стига?
Моля Ви да ми дадете повече информация, защото вече незнам какво да правя?!?

# 1
  • Мнения: 1 771
В целия кърмачески форум мнението е едно, че изцеденото не е  равностойно на количеството кърма в гърдата и, че по добро стимулиране и по добра помпа от бебешкото сучене няма.
Това което бебето изсуква помпата не може.

Аман от некомпетентни доктори.

Това предполагам не е кантара на който е мерено бебето последния път предполагам, така че между двата кантара е възможна разлика. Освен това понякога по тежките родени бебета наддават по бавно от по леките които наваксват по бързо.

Аз бих изчакала месец, ако всичко е наред с бебето при положение, че е спокойно, има 5-6 добре напишкани  памперса на денонощие, но без добавка на вода или чай.

# 2
  • Мнения: 1 771
Не е късно за кърма слагай бебето на поискване, на около час, час и половина, два. Не му давай на бебето чай и вода за да не си пълни коремчето с излишна течност.

Моето мнение, ако детето е спокойно и спи спокойно давай на кърма.

Както писах в предишния пост кърмата ще я стимулираш с често сучене от страна на бебето. Остави за сега цедене, часовници, успокой се и се опитай да се насладиш на удоволствието от кърменето.
Успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
Важен показател за това дали бебето поема достатъчно кърма е броят напишкани памперси. Трябва да са 5-6 добре напишкани за денонощие при положение, че не даваш вода.

Ако имаш съмнения, че кърмата ти не достига, започни да слагаш по-често бебето на гърда. Когато тя поиска, максимум през 2 часа. Кърми нощем. 6 часа е твърде дълъг период за такова малко бебе. Особено важно е кърменето между 3 и 8 сутринта. Хубаво е да имаш 2-3 кърмения в този интервал. В библиотеката има статии как да се намали и съответно премахне добавката. Прочети ги и действай. Аз също от втората седмица на бебето ми дохранвах с пълни порции АМ, но с постоянство и упоритост успях да мина само на кърма. Имаше дни, в които по цял ден сме се кърмили. Ставах от леглото само, за да отида до тоалетна или да хапна. Чайчета, храни и тем подобни не ми помагаха изобщо - кърмене му е майката.

Желая ти успех.

# 4
  • Мнения: 319
Не желая да коментирам съветите на педиатърката, но всеки знае, че първите дни бебетата намалят теглото си. Цитирам: "През първите 1-2 седмици от периода на новороденото се наблюдава временно физиологично (нормално) спадане на теглото с 5-10% от теглото при раждане". Отделно какви са тези грамове дето се гонят. Трябва да ти кажа, че в родилния дом преди всяко хранене ми теглиха детето, за да преценят дали е яло достатъчно. Единия път акушерката беше нещо заета и аз с още една родилка ни се изчака чакането за това решихме да си притеглим децата сами. Когато го притеглих аз кантарът отчете, че е преяло, а след 2-3 мин. дойде акушерката и като го притегли се оказа, че трябва да го дохраня. Разликата беше в това, че съм сложила бебето на кантара примерно да лежи на дясно, а тя го е сложила на лявата страна, разликата беше ако не се лъжа около 30 гр. Колкото до дохранването с АМ аз не бих давала, щом цедиш значи имаш достатъчно кърма. Според мен всичко е в реда на нещата и не се доверявай 100% на педито, нали за това е и този форум. Но все пак трябва да кажа, че ти си решаваш!

# 5
  • Мнения: 2 467
Първо Честито бебче   bouquet

Бебетата наддават скокообразно. Може 10 дни 60 грама , а другите 10 да си навакса. Претеглете го на 1 месец. Отчетете, че може да има разлика в кантарите от родилния дом и при педиатъра.
Не е късно за кърмата ти никак. Първото нещо е да започнеш да слагаш често бебчето на гърдата. Махни часовника - 10 мин от едната гърда и 3 часовата пауза. Кърми на поискване, когато бебчо иска, когато на теб ти се иска  Simple Smile Но за да вдигнеш кърмата, слагай бебо по-честичко и да си дъвче там, не го махай насила.
За стимулиране на кърмата има билков чай - български от аптеките или на Хип. Храна - овесени ядки, макаронени изделия, сурови бадеми, ... Друго, което ти е много важно - осигури си спокойствие. Гушкай бебчо и се радвайте един друг. Ако има нещо нередно, бебчето ще ти покаже. Гладно ли е , ще разбереш  Grinning
Ако даваш АМ повечко, не го спирай рязко. Постепенно с увеличаването на кърмата намаляйте и храненето с АМ.

Ето малко информация от Библиотеката
За теглото http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

Увеличаване кърмата: 1. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/
2. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485
3. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8057
4. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4199
 
Премахване на добавката от АМ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138

И най -важно е твоето спокойствие и увереност.

# 6
  • Мнения: 2 829
Дали са ти вече хубави съвети, подкрепям изцяло майките преди мен. Само да добавя, че ти си герой дето изцеждаш толкова много-аз пирвия месец повече от 10 грама не можех да изцедя по никакъв начин. А пък бебко си наддаваше добре.
За 3 часовия режим-и до сега малкия не издържа по 3 часа м/у кърменията, ако бях се опитвала да го спазвам трябваше да сме прекратили кърменето отдавна. А с кърменето на поискване-до 6 навършени месеца малкия не беше опитвал нищо друго освен кърма, а и до сега почти само кърма яде.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт