Отново за окончанието на бащиното име на детето и други въпроси

  • 20 770
  • 162
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 49
Може! И ние сме без наставка и то го постигнахме без рушвети, дела или разправии. Просто трябва да знаеш какво искаш и да си твърд. Wink Щото в БГ винаги ще се намери чиновник, който да ти обясни как това, което искаш, НЕ МОЖЕ да стане  #2gunfire

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
В Тина Киркова някой имал ли е проблем да запише бащиното име без наставката _ов?Не искам детето ми да е с бащино име  Емилов-предпочитам да остане само Емил.

# 47
  • Мнения: 2 807
Може да се запише без -ов/а  Peace

# 48
Към всички, които пишат, че може без окончанието -ОВА/-ЕВА.
Момичета, заплатихте ли нещо за това - било то "под масата" или официална такса. Аз живея в Добрич и попитах в служба Есграон и ми казаха, че не може.но все си мисля, че е въпрос на някакъв рушвет.Извинявам се, предварително, ако обиждам някой.
Благодаря ви.

# 49
  • Мнения: 887
Записах презимето на сина си без окончанието ОВ.Искането ми беше уважено без връзки и пари под масата, както питат някои мами.

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, може.

# 51
  • Мнения: 636
Може Peace
И ние записахме сина ми без -ов и то при положение, че баща му си е с често срещано име. Подава се някаква молба при записване  на името на детето.

# 52
  • Мнения: 133
...Нашиятц коз пред служителите беше такъв: след като етническите турци  в България , въпреки , че са български граждани вписват имената на децата си без - ов/ - ова и ние също имаме право да се възползваме от това - веднага клекнаха и вписаха синчето , както искахме ние.

Благодаря Ви за отзива!

Маги_2, козът е силен  Grinning
Thinking Ами не знам , при нас проработи .

# 53
  • Мнения: 266
Сина ми се казва Даниел КРИСТИЯН Денков, от което личи че може презимето да няма приставка ов/ев и прочие  Grinning
В Майчин Дом - Варна, нямаше проблеми при записването, после обаче в общината са се противили, при което е отишла свекърва ми и БЕЗ подкуп, с един приличен скандал  Wink е успяла да постигне това което искахме! Питала ги е защо циганите и турците могат да си кръщават децата както си искат, а ние да не можем  newsm78

# 54
  • Мнения: 451
Може, нашата дъщеря е така. Никакво съдебно решение не забранява това- консултирах се с адвокат за всеки случай.В болницата са длъжни да го запишат както ти си решиш, а проблема може да възникне вече в общината. Знам за случаи в които направо им връчват актове с -ов/ова. Стават скандали и после само чрез съд можеш да смениш името. Голяма простотия, но лошото е, че някакви си лелки с  настроенията си могат да объркат желанията и плановете ти.

# 55
  • Мнения: 435
И моят син е без ..ов. Може да се опънат малко, но трябва да си настоятелна. Дали ще е трудно - зависи от това на каква служителка попаднеш.

# 56
  • София
  • Мнения: 178
Благодаря на всички Simple Smile

Сега се сетих нещо и си се смея сама:

Едни познати искат да си кръстят детето Борис, но с ударение на О-то. Пратих ги да раждат в Гърция hahaha, че е по-близо от Испания например. Гледах наскоро и двд от FHM с Галена. Та и тя обясняваше, че била Галена. Дали пък някой няма да реши името на детето му да се изписва с ударение newsm78

# 57
  • Мнения: 2 631
Е, това е вече прекалено! Shocked
Въпросът опира и до граматика.
Родителите могат, да го наричат Борис, но сред приятели, в градината или в училище - всеки път ще се налага, да уточняват нетрадиционното ударение.
Не че е невъзможно, на всеки да обръщаш внимание, как точно се казва наследникът ти, но за мен това е излишно усилие и обременяване, вкл. и на самото дете.
 Naughty
М/у другото и аз често наричам брат си Никола , но това е съвсем на шега. Wink

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Синът ни се казва Пресиян Франц Добрев,не сме имали никакви проблеми.

# 59
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Имам позната, на която таткото се казва Виолин и детенцето е без -ова накрая. Но не знам да са имали проблеми при записване на детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт