Беб4ето ми си има ,,приятел,,....

  • 3 923
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Мами4ки....незнам какво да си мисля и какво да правя!Ще споделя какво се слу4ва с беб4ето ми и моля ако има и други като нас...или някой може да ми каже нещо пове4е по слу4ая ще съм много благодарна!
    Бебка е на 3 месеца.От месец насам забелязвам нещо което ме плаши!Ве4ер спинка при мен на спалнята.Заспива като си лежи и кротко си папка млекце!Винаги е било така.Та....когато си лежи папка...,,забива,, поглед в една то4ка в тавана!Спира да папка....така гледа тавана,и то в ,,една то4ка,,....прави една тъжна муцунка,глътва джуки4ка....и така се натъжава!Слагам ръка над о4и4ките и да не вижда ,,нещото,,което я плаши и се успокоява!Ако махна ръка....пак се втрен4ва ,,там,,....а в погледа и се 4ете такъв страх,4е ....4естно и мен ме дострашава 4ак!
  А още по интересното е,4е сутрин когато се събуди пак се заглежда ,,там,,!Но не пла4е а ....гука и се смее наглас!
Ако някой я гледа от страни....и незнае,4е тя гледа тавана,ще си помисли,4е 4овек има там!Така се радва...гука,смейка се,не спира да се усмихва на същото ,,нещо,,което веер я плаши!
   Наблюдавам я през другото време когато я сложа да лежи някъде из апартамента,....било то в кошарката и...на активната гимнастика...на шезлонга и....на дивана...в стаята на кака и...Е никаде другаде не се заглежда така по тавана!
Но сложа ли я на спалнята....заковава поглед в ,,това нещо,,!
Незнам какво да мисля....какво да правя!
Смятам да споделя с доки края на седм. когато ходим на преглед....но искам да попитам и вас,на някой слу4вало ли му се е подобно нещо?Отминава ли....за колко време!И...има ли обяснение за това?
         Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 750
От вълнение съм ,,изяла,, П-то в заглавието! ooooh!

# 2
  • Мнения: 4 451
Не ми се е случвало. Но мисля, че с времето ще премине. Успокой се.

# 3
Всички бебета правят така.  Laughing Нормално е.
А ти не е зле да си пиеш редовно лекарствата!  Peace

# 4
  • Мнения: 750
Всички бебета правят така.  Laughing Нормално е.
А ти не е зле да си пиеш редовно лекарствата!  Peace

Благодаря за разбирането от твоя страна!
Но на мен никак не ми е забавно когато бебка пла4е ужасена всеки път когато погледне ,,там,,!
      Веднъж поне....ще може ли някой сериозно да отговори,на сериозен въпрос? Thinking
     
     

# 5
  • Мнения: 2 022
Не знам какво да ти кажа. Така, както го описваш, дъщеря ти като че ли наистина вижда нещо, което никой друг не вижда. Струва ми се, че докторът няма да ти е от полза. Това определено не прилича на заболяване. Но пък и не мога да си представя какво ли е. Опитай да я слагаш на леглото в друга поза, т.е. така, че да не вижда "онова място" на тавана. Или пък закачи на лампата някакъв ярък предмет, който да привлича вниманието й. Знам ли, може пък да помогне... А ти се опитай да го обърнеш на игра, тя в никакъв случай не трябва да усеща, че ти си притеснена от случващото се. Нали знаеш, ти си МАМА, а мама винаги знае как да оправи нещата  Wink . Кураж - и ни дръж в течение.

# 6
  • Мнения: 4 546
да не би някаква сянка да се образува там? като малка толкова ме е било страх от сянката ми, че и сега си го спомням  Laughing но съм била по-голяма, не на три месеца  newsm78

# 7
  • Мнения: 750
Не знам какво да ти кажа. Така, както го описваш, дъщеря ти като че ли наистина вижда нещо, което никой друг не вижда. Струва ми се, че докторът няма да ти е от полза. Това определено не прилича на заболяване. Но пък и не мога да си представя какво ли е. Опитай да я слагаш на леглото в друга поза, т.е. така, че да не вижда "онова място" на тавана. Или пък закачи на лампата някакъв ярък предмет, който да привлича вниманието й. Знам ли, може пък да помогне... А ти се опитай да го обърнеш на игра, тя в никакъв случай не трябва да усеща, че ти си притеснена от случващото се. Нали знаеш, ти си МАМА, а мама винаги знае как да оправи нещата  Wink . Кураж - и ни дръж в течение.
Тъй като спалнята е големи4ка...пробвала съм да я сложа на другият край ,където няма да може да ,,го ,,гледа!О4и4ките и шарят по тавана....търси нещо,извива о4и назад....огъва вратле назад и пак ,,го,, заси4а с поглед!
    Казвам ти....на лицето и се изписва такъв страх,4е не само аз ...а баща и който е мъж на 50 год.,си глътва граматиката и незнае какво да каже!
     Ако можеш да я видиш как ,,го,,гледа....ще ме разбереш как се 4увствам!
Това с игра4ката на лампата ще го пробвам,благодаря ти за съвета! Hug

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 10:32 от Djane

# 8
  • Мнения: 750
да не би някаква сянка да се образува там? като малка толкова ме е било страх от сянката ми, че и сега си го спомням  Laughing но съм била по-голяма, не на три месеца  newsm78
Няма сянка!Опитвала съм да видя кое я плаши....проследявам погледа и....абсолютно бял таван!
     
     Само едно ме успокоява!След месец и половина ще се кестим в друг апартамент!Дано там го няма ,,приятел4ето,,и! Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 841
Така както го описваш, аз лично бих се шашнала също.
Предложението ми е малко трудоемко, но пък за да не виждаш страх в очите на детето ти си заслужава усилията - пребоядисайте тавана. И не в един цвят, а тип "мозайка" - в два или три различни цвята, които хармонират с цялостната обстановка на обзавеждането ви. Виждала съм го у едни приятели - много е ефектно и красиво, в списания и из нета също съм го виждала, но в момента не ми се рови за линкове.
Успех!

# 10
  • Мнения: 315
Закачете играчки на тавана и следете реакцията.Пиши за реакциите на бебчо защото темета е много интересна.

# 11
  • Мнения: 5 391
Не, не, спокойно.

Сега като прочетох поста ти се сетих, че когато синът ми беше толкова малък като твоето детенце, докато го кърмех в неговата стая така забиваше поглед на едно точно определено място.Само там.Тогава и на мен ми минаваха някакви странни мисли през главата, нормално е.

Но с времето явно е спрял да го прави, а аз съм забравила, защото ето че ти сега ме подсети.

Спри да се притесняваш и да приемаш нещата така драматично, ще отмине, няма от какво да се страхуваш Hug

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз колкото съм страхлива, щях да помисля, че вижда полтъргайст или дух... Embarassed Мъжът ми гледа такива страхотии по тв, че ми настръхват косите и само дето не халюцинирам след това...Дано като се преместите свърши това  Peace

# 13
  • Мнения: 601
Няма страшно! Виктория беше същата до 7 месец. Гледаше лампата и или се смееше на глас или възкликваше : "А?". В главата ми тогава все беше онзи филм "Шесто чувство" и само глеждах тавана. Ще мине.

# 14
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Бебка като беше по-малка - около 3-4 месеца - правеше почти същото. В момента, в който  я сложа да легне в спалнята, се втренчваше в лампата! Като се събуди- пак там. Няма значение дали лампата свети или не. По принцип свети нощна лампа и светлината й идва от друга посока, тя пак гледа лампата на тавана. Като стана малко по-голяма, първото нещо,което започна да показва беше "лампичката" и правеше устичка все едно искаше да я загаси. С баща й се смеем,че " у нас сме на газени лампи и така ги гасим-духайки", но това е факт- първото нещо,което беба започна смислено да показва беше лампата, вдига главата,показва я с пръстче и почва да духа срещу нея, все едно я гаси. Уверявам ви, никой не й е показвал това. Не знам какво да те посъветвам , за да спре да плаче бебето ти, може би вечер не го слагай будно в спалнята, а след като заспи.  newsm78 Не знам,пробвай!

# 15
  • Мнения: 556
И при нас беше така, но без рев. До към третия месец, може и малко след това, все гледаше на определено място на тавана. Като почвах да я храня и изведнъж спираше и се заглеждаше там и никаква реакция, нито продължаваше да яде, нито правеше нещо. Стоеше си така и само гледа. И аз почнах да си мисля разни работи и все оглеждах тавана като луда. Мислех да не е някаква сянка, знам ли? Но няма сянка.
Дано да отмине, че е много неприятно. при мен и без рев ме побиваха тръпки.
Не смятам, че педиатъра ще ти даде някакъв конкретен отговор, дори не знам дали ще те разбере!

# 16
  • Мнения: 230
Сигурно има нещо в тия тавани защото при нас е подобна ситуацията. Бебо е на три месеца и щом се събуди забожда поглед в тавана и започва да го оглежда, ама ви казвам разглежда го с интерес, набръчкал чело и си говори на неговия език, върти главичка. На подобна инспекция са подложени всички тавани у нас, както и у бабите. Всички тези тавани са абсолютно бели. Не гледа лампите, а РАЗГЛЕЖДА таваните. Аз самата, аи бабите също, сме гледали след него нагоре, ама какво си вижда само той знае. Поне си махнахме паяжинките. Надявам се бебенцето ти да се успокои и ти също, бебенцата усещат на сто процента когато мама е притеснена и ако ти в такъв момент го успокоиш и му попееш нещата постепенно ще се уталожат. Надявам се да съм ти била полезна, както казва мъжа ми - бебоците не ги дават с упътване. Да са ни живи и здрави.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз бих прегледала за полтъргайсти  Mr. Green

Стига, де, не е нормално да се шашкате от такива неща!

# 18
  • Мнения: 9 050
И моя дребосък е така. Вече е почти на 8 месеца и продължава да го прави. Не мисля, че е притеснително. Ще го израсте. Нормално е. На тази възраст бебетата са особено чувствителни. С развиването на останалите сетива - слух, подобряване на зрението и т.н. това " шесто чувство" отслабва и дори се изгубва.

# 19
  • Мнения: 2 427
Ами явно им се привиждат разни неща.Аз като бях малка например,някои шарки на тапетите или на килима ми се виждаха като лица с очи и други такива,нали знаеш...детско въображение.
И синът ми се държи по същият начин.Доста е страшничко,признавам си,но това е положението.Теодор не плаче,но гледа с видим интерес,говори му на това "нещо",усмихва се...не съм го забелязала да е изплашен.
Аз много вярвам в някои неща и това което винаги си мисля по повод на това е че наистина"Неведоми са пътищата Божии".Има толкова неща които ние хората не можем да видим и да усетим.Тук по нашите географски ширини казват че когато новородено се смэ го прави,защото го целува Ангел.Знае ли човек...толкова просто устроени сме че не можем да дадем категоричен отговор на тези въпроси. Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Кой знае... Твърди се, че децата виждат неща, които ние не виждаме. Възможно е да е така. Моят син също понякога се втренчваше в някаква точка, все едно гледа нещо, а като му проследя погледа - аз нищо не виждам. Отмина с времето, вече гледа само "материални" неща Laughing

# 21
  • Мнения: 9 050
Бях чела нещо, което по принцип е в страни от нещата, на които вярвам. Но имаше една статия, в която се обясняваше, че децата, докато им е отворена фонтанелата, имат връзка с космоса и виждат невидими за нас неща.
Даже не помня къде съм го чела. Ще се поразровя да го потърся. Но...кой знае, може пък да е вярно.
Когато малкия беше по - малък, вечер преди да заспи беше много нервен - върти се, скимти, драска ме по лицето. И изведнъж заспива. Мъжът ми се шегуваше, че от космоса го изключват. А той точно така внезапно заспиваше. Все едно някой му е дръпнал шалтера.  Laughing
Това малко в страни от темата, за да се разсееш и да не се притесняваш толкова.

# 22
  • Мнения: 2 401
И мойто бебе си има една такава точка, накоято по-скоро се кефи. Мисля, че всички бебета го правят.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моят съвет е да зака4иш над леглото й пеещи играчки, които да гледа и да я разсейват....

# 24
  • Мнения: 750
Закачете играчки на тавана и следете реакцията.Пиши за реакциите на бебчо защото темета е много интересна.
Мила...зака4ила съм и пееща игра4ка над леглото,там като е се кроти и сие радва на игра4ката!Но легне ли на спалнята.....ела ни виж Confused!

# 25
  • Мнения: 750
Така както го описваш, аз лично бих се шашнала също.
Предложението ми е малко трудоемко, но пък за да не виждаш страх в очите на детето ти си заслужава усилията - пребоядисайте тавана. И не в един цвят, а тип "мозайка" - в два или три различни цвята, които хармонират с цялостната обстановка на обзавеждането ви. Виждала съм го у едни приятели - много е ефектно и красиво, в списания и из нета също съм го виждала, но в момента не ми се рови за линкове.
Успех!
Немога да пребоядисам тавана....!Ще се местим другият месец в друг апартамент!Там дано нещата се променят!
Инъ4е идеята ти е добра  Peace!
  bouquet

# 26
  • Мнения: 750
Аз колкото съм страхлива, щях да помисля, че вижда полтъргайст или дух... Embarassed Мъжът ми гледа такива страхотии по тв, че ми настръхват косите и само дето не халюцинирам след това...Дано като се преместите свърши това  Peace
Ох,какво мислиш си мисля аз в този момент....макар,4е не и го показвам...пея и,говоря и нежно да я разсея...но,все едно 4е не съм там,тя не ме вижда!Там си гледа и това е!
Странно ми е!
През дена ,му,, се радва!
Ве4ер се плаши от ,,него,,!
       

      Благодаря ви моми4ета....ще се опитам да се успокоя,макар 4е казвам ви...плаша се!
      Такава ми е тъжни4ка и уплашена...сърцето ми се къса!И спалнята е по4ти неизползваема!Не влизаме там през дена,само като си лягаме....се запо4ва!
     
     

# 27
  • Мнения: 2 723
Ние на тавана сме си залепили светещи звездички, синът ми от бебе много обича да ги гледа.
Опитай Peace

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ох, тръпки ме побиха направо...
Защо не пробваш да кърмиш другаде вечер - в друга стая например?

# 29
  • Мнения: 1 364
Залепи на тавана светещи звездички и луна.

# 30
  • Мнения: 750
Ох, тръпки ме побиха направо...
Защо не пробваш да кърмиш другаде вечер - в друга стая например?
Ох,тая ве4ер пробвах да я нахраня и преспа в другата стая!
Ами ....след малко мъки заспа!Пренесох я в спалнята!
Ама немога така всяка ве4ер..убийственно е!
Тя е свикнала да заспива без телевизор...на по4ти тъмни4ко,тихи4ко Crazy!
А сега освен в хола да я преспивам другаде няма къде!
То хола и кухнята са едно.Тя заспива в 21 4аса,аз трябва да гася телевизора в хола....дето съм готвила мирише newsm78,трябва да отварям да проветрявам а пък беба иска да спи......а каката трябва да я изпратя в нейната стая сама....4е ина4е беба все се заглежда по нея!То само дивани из хола...4удя се къде да я сложа да я преспа,няма легло!Таткото седи като препариран Mr. Green!А на нея и трябва близо 4ас докато наистина заспи дълбоко 4е да мога да я пренеса!
Масата немога да вдигна да не дрън4а...Ох и така нестава!
Цялата програма се размества!
Преди след ве4еря аз се изнасям с беба в спялнята,каката ска4а на лап топа или пред телевизора....таткото се заема с блясъка в кухнята Mr. Green!а сега вси4ки седят мирно! Rolling Eyes
     Незнам.....ще стискаме зъби още малко и като се преместим....се надявам бебка да престане да си бъбри с тавана! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 750
А снощи и други филми ми влязоха в главата! Crazy
Тъй като баба по4ина три месеца преди да се роди Габи....а толкова 4акаше да види правну4ето си.. Cry,сега какви ли не истории ми се въртят из главата Sick!
 smile3511

# 32
  • София
  • Мнения: 5 755
Дано всичко се оправи по-скоро!
Дали плаче заради това, което "вижда" или просто е по-кисела вечер, спи й се, гладна е?
А снощи и други филми ми влязоха в главата! Crazy
Тъй като баба по4ина три месеца преди да се роди Габи....а толкова 4акаше да види правну4ето си.. Cry,сега какви ли не истории ми се въртят из главата Sick!
 smile3511

не мисли такива страхотии

# 33
  • София
  • Мнения: 515
Не знам какво да ти кажа. Така, както го описваш, дъщеря ти като че ли наистина вижда нещо, което никой друг не вижда. Струва ми се, че докторът няма да ти е от полза. Това определено не прилича на заболяване. Но пък и не мога да си представя какво ли е. Опитай да я слагаш на леглото в друга поза, т.е. така, че да не вижда "онова място" на тавана. Или пък закачи на лампата някакъв ярък предмет, който да привлича вниманието й. Знам ли, може пък да помогне... А ти се опитай да го обърнеш на игра, тя в никакъв случай не трябва да усеща, че ти си притеснена от случващото се. Нали знаеш, ти си МАМА, а мама винаги знае как да оправи нещата  Wink . Кураж - и ни дръж в течение.


И аз мисля така.Не се притеснявай.Ще отмине.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 161
Залепи на тавана светещи звездички и луна.

И аз предлагам това.
И не се шашкай толкова много , каквото и да е....ще мине. Просто ти го изживяваш много емоционално.Важното е ,че детенцето ти е здравичко и сте заедно. Мисли по позитивно и Успех Hug

# 35
  • Мнения: 750
Моми4ета....благодаря ви 4е ви има! smile3525

# 36
  • Мнения: 6 164
Много навътре си го взела това. Нервната система на бебетата е незряла, особено в първите месеци и е нормално да се зазяпват в разни точки, дори там да няма нищо. Криси и досега се заглежда "в нищото", като е уморен обикновено. А това, че изразява някаква емоция в това време, не значи, че е свързано с това, което е пред очите. Просто сутрин е се е наспала и се радва, а вечер е кисела и уморена. И нищо не й се привижда. Laughing Ужас, какви неща са ти минали през главата ooooh! , с това заглавие направо ме уби!  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 691
Съвет не мога да ти дам, макар че и моят младеж се заглежда в една точка откакто се е родил. Но не плаче и не се смее - само гледа. Вече спрях да се притеснявам, но преди и на мен ми се е случвало да се плаша.

# 38
  • Мнения: 1 216
Сложи разни весели неща да висят от тавана и да й привличат вниманието!

# 39
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имаше тема, преди време, отдавна беше, за това, че децата виждат необясними неща, които са скрити за нас.

Преди седмица, докато бяхме на вилата и обядвахме,
Луси престана да се храни, загледа се в далечината над дърветата,
фиксира нещо в небето и каза " - Мама там лети на небето", след което най - спокойно продължи да си яде.

# 40
  • Мнения: 990
Явно детето ти е  комуникативно   Laughing Сега сериозно -не се притеснявй , не си мисли страшни неща. Аз съм нямала с моите деца такъв проблем (ако изобщо е проблем) ,но след като другите момичета ти казват че е нормално ,значи е така  Peace. Ако детето ти има феноменални способности ,то ще вижда  "приятеля си " и в другите стаи , а не само в спалнята  Hug

# 41
  • Мнения: 5 362
И Калина така се заглеждаше в тавана.А как се смееше и гукаше на пердетата в спалнята-те едни шаренички,хубавки,ама пък чак да им приказва...Сега пък си говори на сянката...Все такива необясними за нас възрастните хора неща.
Детски му работи!
Споко,детето ти си е добре,просто ти се шашкаш повече от необходимото Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 6 257
Явно вечер бебенцето е изморено и преживява емоциите от деня или нещо такова. newsm78 А сутрин да се събуди и да гука на тавана е нещо съвсем нормално, всички бебета мисля на тази възраст го правят. Ами харесало си е детето тази част от стаята и си се радва. Не се шашкай! Hug

А че децата имат голямо въображение се убеждавам с моя син, както си пътуваме с колата и "мамо, тате бау-бау или коте", пък наблизо няма ни коте, ни куче, поне ние не го виждаме. Ама детето се сеща нещо си и не мисля, че е проблем, според мен това си е съвсем нормално, нали една от възпитателните цели на четенето на книжки е именно да се стимулира въображението, мисленето след време... Е, отдалечих се от темата...

# 43
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син също си има невидим за другите "приятел" или пък "враг".Понякога както си играе в хола и започва да тича и да се кара, да сочи с пръст и да удря с ръце по въдуха.Друг път се подпира и започва да зяпа в някъква точка и седи така кротък сякъш някой песничка му пее.Прави ги тези неща само в хола!Попитах доктора има ли нещо обезпокоително и той каза да не се притеснявам - било нормално.
Чудя се...наскоро баба ми почина вкъщи(в хола).Малчо я видя точно когато умираше, а може би и той беше последният, когото тя видя.След този миг не я е виждал, а тя си живееше при нас...Възможно ли е да вижда "някой", който другите вкъщи не виждаме?Нали се казва, че духовете на умрелите обикалят по познати места до 40 дни.Малчо започна да се държи странно след смъртта на баба ми...В момента се чудя аз ли полудявам пишейки тези работи или просто търся причината за това му поведение newsm78

# 44
  • Мнения: 155
Не знам какво да кажа,освен че може би е нормално.Не се бях замисляла сериозно,но моето бебе прави абсолютно същото.В началото като го забелязахме се чудихме на какво се радва и на какво плаче и какво вижда на белия таван,но вече свикнах и честно казано не съм се замисляла сериозно и може би затова не съм се притеснила.Мисля,че ще отмине този период.

# 45
  • Мнения: 4 447
Всички бебета правят така.  Laughing Нормално е.
А ти не е зле да си пиеш редовно лекарствата!  Peace

Е, бива ли такова нещо?! Ти май трябва да пиеш хапчета! #2gunfire

А колкото до "приятеля". Дечицата са чисти същества с "отворени" сензори за това,което ние не виждаме и усещаме. Преди няколко месеца имахме 2 смъртни случая всемейството. Една вечер (цяла нощ) беше много неспокоен. И лягайки в леглото,след като го бях успокоявала спокоявала съм запала или по-скоро себях унесла. Усетих нечие присъствие до гклавата си, сякаш някой ти диша в ухото. Беше толкова ужасно и така се стреснах, чак си поех дъх толковашумно, все едно се задушавам. Даже сега като говоря и се сещам и цялата настръхвам. Според мен само можеш да я гушкаш и да я успокояваш. Няма как да спреш това,което вижда тя. Бебчетата се плашат от тъмнината,затова аз до сега не съм си позволявала да гася нощната лампа. И въпреки това - усетихме нечие присъствие онази нощ.

# 46
  • Мнения: 4 447
Моят син също си има невидим за другите "приятел" или пък "враг".Понякога както си играе в хола и започва да тича и да се кара, да сочи с пръст и да удря с ръце по въдуха.Друг път се подпира и започва да зяпа в някъква точка и седи така кротък сякъш някой песничка му пее.Прави ги тези неща само в хола!Попитах доктора има ли нещо обезпокоително и той каза да не се притеснявам - било нормално.
Чудя се...наскоро баба ми почина вкъщи(в хола).Малчо я видя точно когато умираше, а може би и той беше последният, когото тя видя.След този миг не я е виждал, а тя си живееше при нас...Възможно ли е да вижда "някой", който другите вкъщи не виждаме?Нали се казва, че духовете на умрелите обикалят по познати места до 40 дни.Малчо започна да се държи странно след смъртта на баба ми...В момента се чудя аз ли полудявам пишейки тези работи или просто търся причината за това му поведение newsm78

Мхм. Настръхнах като го прочетох. Както написах в моя постинг - децата виждат и усещат, това,което ние - не. След 40-тия ден може би ще се успокои. Съветвам те,ако стане неспокоен, уплашен и т.н. идете да му леят куршум. Ако вярваш. Или поп да му прочете една молитва. Колкото и да се плашим и да ни е страх от това, не бива, както казва баща ми. А е толкова трудно. Rolling Eyes

# 47
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син също си има невидим за другите "приятел" или пък "враг".Понякога както си играе в хола и започва да тича и да се кара, да сочи с пръст и да удря с ръце по въдуха.Друг път се подпира и започва да зяпа в някъква точка и седи така кротък сякъш някой песничка му пее.Прави ги тези неща само в хола!Попитах доктора има ли нещо обезпокоително и той каза да не се притеснявам - било нормално.
Чудя се...наскоро баба ми почина вкъщи(в хола).Малчо я видя точно когато умираше, а може би и той беше последният, когото тя видя.След този миг не я е виждал, а тя си живееше при нас...Възможно ли е да вижда "някой", който другите вкъщи не виждаме?Нали се казва, че духовете на умрелите обикалят по познати места до 40 дни.Малчо започна да се държи странно след смъртта на баба ми...В момента се чудя аз ли полудявам пишейки тези работи или просто търся причината за това му поведение newsm78

Мхм. Настръхнах като го прочетох. Както написах в моя постинг - децата виждат и усещат, това,което ние - не. След 40-тия ден може би ще се успокои. Съветвам те,ако стане неспокоен, уплашен и т.н. идете да му леят куршум. Ако вярваш. Или поп да му прочете една молитва. Колкото и да се плашим и да ни е страх от това, не бива, както казва баща ми. А е толкова трудно. Rolling Eyes
Благодаря за съвета.И аз мисля, ако не се успокои от самосебе си, да извикам поп вкъщи да освети, или пък да заведа малкия.Там където живея не познавам никой който да лее куршум, а от опит знам, че помага(без да вкарвам суеверия и тн. ще спомена, че като дете видях катастрофа и смъртта на мои приятелчета, страхувах се от коли повече от 10 години,въпреки, че го криех в себе си, след като ми ляха куршума, просто спрях да изпитвам страх от минаващите покрай мен коли!- само за протокола)

# 48
  • Мнения: 1 866
Аз не съм обръщала толкова голямо внимание на това и даже не си спомням дали дъщеря ми е "комуникирала" с тавана, но за малкото братче си спомням, защото е прясно. И той така се заглеждаше в абсолютно белия таван. Сега е на близо 10 месеца и го прави вече не с тавана, а все гледа през прозореца. Ама направо със зяпнала уста и става един такъв кротък, което за него си е направо обезпокоително.  Grinning И погледа му е особен, един учуден и прехласнат. През въпросния прозорец се виждат дървета и си мислех, че му е интересно как клоните се мърдат от вятъра, но понякога те са напълно неподвижни и се чудя какво толкова гледа и то така притихнал. Реших, че му е интересно на детето, а и това идеално ме устройва. Докато комуникира с дърветата, аз си свършвам някоя работа. Даже понякога нарочно го оставям на това място да се занимава.  Grinning

# 49
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз мисля, че има нещо вярно в това. Бях чувала, че на Ванга никога не й се затворила фонтанелата и затова е била "дарена" със своите способности. Но естествено, това може и да не е истина - не съм сигурна.
Да вярно е - за фонтанелата.Не знам от нея ли идват способностите на Ванга, но наистина е била с незатворена фонтанела до края на живота си

# 50
  • Мнения: 867
Според мен всичко си има много логично обяснение. Децата просто имат много развито въображение и си представят разни работи.Може да си фантазират че в момента си играят с някого или нещо подобно.

Прекалено много се задълбавате и търсите под вола теле. Grinning

# 51
  • Мнения: 3 537
Djane ,аз друго ще те посъветвам Wink Ако толкова се притесняваш и си мислиш разни неща, отиди в църквата и първо запали свещичка за здраве  и след това за Бог да прости починалите/ако имаш някой,както казваш баба ти / Опитай, нищо не ти пречи.Детето ако не е кръстено не го води в църквата обаче  Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 6 675
Спокойно, дъщеря ми също често зяпа тавана, а той е бял и няма нищо там - или поне аз нищо не виждам. Явно е нормално за бебоците на тази възраст. Не се шашкай излишно. Grinning

# 53
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз си мисля,че излишно се притесняваш Peace.И моето бебе се втренчва така в лампата или тавана и прави такива неща,също както ако ти и говориш и тя се кефи и в следващия момент прави муцуна да реве,поне при нас е така и не виждам защо се тревожиш Wink

# 54
  • Мнения: 3 634
Незнам доколко написаното от мен ще ти помогне, но.....
Когато бях 3-4 годишна се вторачвах в някакви петна (вода на пода, сянка и т.н.) и виждах там ужасни/ прекрасни картини според настроението ми предполагам. Неисках да спя в хола, защото там ме беше страх от тавана. Може на някой да му е смешно, но много се плашех.  #Crazy Майка ми твърди, че са ме водели на баячка (това не го одобрявам!) защото много съм била тревожна относно тези петна, сенки и т.н.
Този период отмина като станах на 6-7. Според мен се получава при деца с по-буйно въображение, ако мога така да се изразя.  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 174
Малкия ни е на 3 месеца и щом му се доспи - забучва поглед на ляво и винаги на ляво и след 10 минути заспива. Не се шашакай от ужасената физиономия!
И аз се шашках в началото, защото винаги като минехме през антрето, бебик правеше тази ужасена физиономия и аз се плашех, че вижда нещо.....
После майка ми ме подсети, че просто от смяната на светлината детенцето се чуди и блещи. Щом пак влезнем в светлата стая, престава да се кокори ужасено.
Сама казваш, че - През дена ,му,, се радва!
Ве4ер се плаши от ,,него,,!

# 56
  • София
  • Мнения: 3 249
А защо смятате, че децата трябва да са като нас? Ние до такава степен сме свикнали със сетивата си, осланяме се на това, което виждаме, чуваме, докосваме, помирисваме, вкусваме... Но бебетата на 1-2-3 месеца, че и до доста по-голяма възраст се учат да разбират и интерпретират това, което ги заобикаля и всички сигнали, които пристигат в мозъка им.

Ние възприемаме света избирателно - има дразнители, които не ни пречат и такива, на които реагираме моментално и спонтанно. Но това сме го научили с времето, кожата ни е загрубяла, слухът ни е претръпнал, жуженето на муха не ни прави впечатление, нито пък сенките по неравния таван.

Не вярвам в духове, полтъргайсти и т.н. Нито пък вярвам, че децата ги виждат, а ние не.  Naughty Но пък вярвам, че нервната им система е доста незряла и това е начинът да "узрее"  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 230
И Ани го правеше, горе-долу на вашата възраст. Но си беше харесала едни тапети в антрето, а те са шарени, кадифени с изпъкнали цветенца. мислех си, че заради това така се вглежда, но тя се вглеждаше само и единствено в едно място. Гледаше и търсеше нещо, като го намереше и започваше да се смее, ама така се смееше, както не го правеше когато я гъделичкахме или си играехме с нея. Нарекох "приятелчето" - Феята на Ани. Тогава си мислех за феята от Питер Пан, точно пасваше на поведението на дъщеря ми. Нямаше случай да не минем оттам и да не се загледа, дори съм я водила, когато много плаче от колики или нещо друго и веднага се оправяше. Друг път пък Феята липсваше и Ани не я намираше, търсеше с поглед навсякъде в антрето, тогава й казвах, че Феята има работа при друго детенце и ще дойде да види Ани по-късно. И наистина отново след известно време, най-често вечер преди лягане Ани пак се вглеждаше и вече се смее с пълно гърло. Но мина известно време и започна да плаче като види това място. Ама страхотен рев, чак страх ме хвана и спрях да я водя там, но нямаше как да се избегне съвсем и когато минавехме, я обръщах да гледа на другата страна. Така постепенно или приятелчето изчезна или Ани престана да го вижда.
Идеята за звездичките е много добра, но се виждат добре на тъмно, пробвай с тях, дано детенцето престане да се плаши. А ако съдем по дъщеря ми, всичко е временно.  bouquet

# 58
  • Мнения: 684
И моето момиченце (btw родена на същата дата като твоята мома) понякога се втренчва в тавана и "реагира". Но мисля, че е съвсем нормално - просто нервната им система е все още много незряла и от време на време изключва или се претоварва. А когато гледа белия таван, той не я разсеява и й дава възможност да покаже, че е кисела и изморена. Нали знаеш, че като е кисело детето и му покажеш нещо интересно, то затихва и се успокоява. Новият дразнител пречи да реагира и обръща внимание на предния.  Е, когато няма дразнител се "сеща" да си покаже настроението - сутрин добро и ведро настроение понеже е отпочинало детето, а вечер - кисело понеже е уморено.
Във всеки случай, ти трябва да се вземеш малко в ръце и да се проявиш като майка и възрастен човек, а не да го притесняваш детето още повече в такива ситуации.

# 59
  • Мнения: 750

Във всеки случай, ти трябва да се вземеш малко в ръце и да се проявиш като майка и възрастен човек, а не да го притесняваш детето още повече в такива ситуации.

Моля newsm78
Да притеснявам детето още пове4е? Sick
Нещо неразбрах! Thinking
Не аз го притеснявам...а нещо друго!Което незнам какво е!
Повярвай ми не аз притеснявам детето си!Правя вси4ко за да и е добре!Да е спокойна!
    И би ли ми казала....защо не гледа таваните из другите стаи?Навсякъде са бели!
    В спалнята ве4ер също свети лампа като в хола!В хола си кротува  а в спялнята... Cry!
Няма да ти казвам,4е две ве4ери....като влезем в спалнята бебка си го търси с поглед...а снощи и предната ве4ер такива писаци бяха...както никога до  сега!А кра4етата и ръ4и4ките така ги мяташе....все е дно се бие с някой!Едвам я ударжах!
Спира за секунда и писва наново.....разбира се веднага я отнесох в др. стая!Половин 4ас неможах да я успокоя....на два пъти спира да диша...ума ми взе!Щях да умра от страх!
Детето ми изкара 3 месеца колики....и никога не е ревала по този на4ин.По скоро-пищяла!
            Е...наре4ете ме луда ...но днес я водих в църквата.Като преди това разказах вси4ко на свещеника.Каза да му я заведа!
4ете и някъкви молитви.Освети и икона на Дева Мария.Докато и 4ете молитвата...Габи заспа.И знаеш ли...след това не се събуди 4 4аса и половина!
4ак взех да се притеснявам,щото тя спинка през деня ,ама се буди на 20 мин.
И нека добавя 4е днес си заспа в спалнята....без да гледа ,,там,,!
Изпапка си млекцето и в 21 ве4е нанкаше като ангел4е.А цял следобед е спала!
     

      Е....наре4ете ме луда! Thinking

# 60
  • Мнения: 2 818
Бях чела нещо, което по принцип е в страни от нещата, на които вярвам. Но имаше една статия, в която се обясняваше, че децата, докато им е отворена фонтанелата, имат връзка с космоса и виждат невидими за нас неща.
Даже не помня къде съм го чела. Ще се поразровя да го потърся. Но...кой знае, може пък да е вярно.

Да, това за фонтанелата и аз съм го чела... Мисля, че беше в някоя беседа на Дънов.

Djane, по принцип малките ни същества са много чувствителни и с невероятно развито 6-о чувство, както и други работи. С времето тези способности отслабват, заместват се с други, по-материални... Целия по-чувствителен период завършва към 7-мата годинка постепенно.
Молитвите имат доказан ефект! Добре си направила и хич не си луда Wink
Можете да разместите мебелите в стаята?



# 61
  • Мнения: 3 376
Честно казано не мога да си обясня защо има хора,които просто чакат всеки удобен момент да се заядат с някого!И защо изобщо си правите труда да четете постинга,та и да нападате.Жената си споделя проблемите нали затова е този форум,не да се нападаме една друга и да обсъждаме коя каква била и какво написала.Моля намерете отдушник на негативната си енергия другаде!

Относно темата-явно е че детето вижда нещо,което го безпокои.Опитай се да я гушкаш повече и да и показваш,че си до нея,така ще страхува по-малко.Съвсем скоро ще се махнете от този апартамент и предполагам,че всичко ще отшуми.Успех!

# 62
  • Мнения: 750
Който иска да се заяжда и бъзика с другите...моля и има ,,клюкарник,,!там да клюкарсва и да се дърли с другите!
Тука е за  НАШИТЕ ДЕЦА....ама явно някой още не са станали майки а други...айде няма зна4ение!
Само да замоля ако може.....като искате да се дърлите с някой...обадете се на свекървите си или се обърнете към мъжете си!
Недейте да ръсите мозък където нетрябва!
Ако се борите да ви забележат....отдавна сте забелязани!Нищо специално няма в това да се джавкаш с някой!
Аре у лево.... Whistling

# 63
  • София
  • Мнения: 1 230
Защо всяка по-различна тема от "Слагате ли шапчица на бебето?", "Свърши навън, бременна ли съм вече?", "Днес не акахме, да използвам ли мушкато?" и т.н., т.н. се приемат на нож някъде към 3та - 4та страница??? Има някои съфорумки, които чакат точно такива теми, за да си изкарат лошотията /да не използвам по-силни думи/, да се подиграят с майки търсещи помощ, подкрепа и разбирателство. Айде моля спрете се!  Praynig
Djane правилно си постъпила, като си я завела в черквата. Дано детенцето ти не вижда повече нищо неприятно и плашещо я където и да било.  Hug

# 64
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Според мен добре си направила, че си го завела на църква. Тъкмо мислех да ти предложа да помислиш за освещаване на апартамента. Дано вече всичко е наред и да не те тревожи повече мъничето  Grinning

# 65
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мили дами, мисля да заключа таз тема.
 bowuu

Лек ви ден.

Общи условия

Активация на акаунт