Какво е вашето отношение към изледванията на плода по-желание

  • 3 553
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 035
Понеже ми е прясно, прясно от поредното изследване да споделя и аз-вчера ходих на БХС за синдром на Даун-да ви кажа, честно това изледване докато излезе ще ми се вземе акъла-лекарката явно, за да си оправдае 45 те лв такса ми изнесе цяла лекция с нагледен материал-направо излезнах стресирана. По принцип съм много позитивна по време на бременността и като ми показва картинки и обяснява, направо после ми идваше да ревна. Сега съм на тръни докато излязат резултатите.
Някой може ли да каже, какво точно е Фетална морфология и къде се правят изследвания за нея? /За пояснение аз съм от Варна/

Изследването фетална морфология можеш да си направиш в София(само за тук знам) при доц. Томова и при д-р Мазнейкова. Прави се не на 3Д апарат, а на ехограф със специална Доплер приставка. Прави се в 16-20 гест.седм. и се "оглеждат" всички органи на бебето. По индиректни признаци при ФМ се вижда примерно за синдром на Даун.
Аз ходих преди 2 седмици при Томова. Спомням си че прегледа на бебето започна с преброяване на пръстчетата на ръцете и краката, и продължи през мозък, гръбначен стълб/проверява за спина бифида/, сърце, далак, бъбреци, и т.н органи и завърши с определяне на пола.
Прегледа е доста скъп, между 70 и 100 лв в зависимост от това къде е. Графика на Томова е много натоварен и ако решиш да се прегледаш при нея се обади за час веднага.

Лека бременност и по-малко притеснения ти желая!:flutter:

# 61
  • Мнения: 2 849
Аз си правих по желание .Правих 3д ехограф и скрининг тест .

# 62
  • Мнения: 11 003
Твърдо съм ЗА изследванията по желание.
Така си направих 3D и фетална морфология. Според лекарката ми само съм си губила времето и съм се разкарвала до София, но исках да съм спокойна, че каквото може да се види предварително, сме го видели. А и исках да си имам снимки и филмче на ембриончето. Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 3 089
силно положително  Peace

# 64
  • Мнения: 3 069
токсоплазмата се поема от здравната каса -и докторката която води ЖК е длъна да го пусне като изследване
А за Даун-върви първо на 3Д ехограф  в 13-та седмица -и доки ще ти каже

Подкрепям  Peace
Направи си всички възможни изследвания.Феталните морфологии се правят 3 пъти през бременноста, фетална ехокардиография на плода към 21-22 г.с., и ако БХС-ТО покаже някакъв риск и амниоцентезата!
Каквото можеш, това направи.Повече не е излишно Peace

# 65
  • Мнения: 1 100
Темата е за незадължителните тестове.
Погледнато по-разширено, незадължителното някъде е задължително другаде. В Унгария БХС и 3 ФМ са задължителни, никой не те пита искаш или не искаш. Разбира се, може да се откажеш, никой няма да те заведе насила, но държавата ти ги осигурява, защото ги е сметнала за нужни.

Общи условия

Активация на акаунт