Майско слънце вън пече, ДЕКЕМВРИЙЧЕ във коремчето расте!

  • 13 230
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 144
 Simple Smile Честито и успех на всички бъдещи декемврийски мамчета. Имам честта да се включа и аз в списъка с трето бебче и термин 30.12.
Стискам ви палци, момичета, стискайте и вие, че много зле съм напоследък, с жестоко гадене и ниско кръвно... И каквото хапна, по цял ден ми се разхожда из стомаха чак до гърлото, кошмар...

# 271
  • Мнения: 1 144
Оо, още е рано за бременни магазини. На всички ви ли вече са подути коремчетата?! Аз си влизам безпроблемно във всички панталони и поли. Само сутиените не ми стават. Но вие тук като си говорите за коремчета и взех да се притеснявам. Утре вечер сме на доктор, дано всичко е наред! А иначе, тук до нас има един магазин за бременни, ама като му гледам витрината... нямам желание даже в къщи да се подвизавам с такива дрехи. Незнам защо ги шият толкова грозни и бабешки- че една жена като е бременна не трябва ли да е красиво облечена?
На мен прилошаването малко по малко взе да ми затихва, надявам се скоро съвсем да отшуми, че ми разказа играта. Наистина се надявам... Praynig

Мей, погледни новата колекция на ДИКА, дрехите са със страхотна кройка за бременни. Аз още нямам корем, но не искам да си купувам дрехи, които ще ми стават само за месец и затова се обзаведох с разни туники и панталонки с ниска талия оттам, както и с една много сладка рокличка. А иначе хубави дрехи за бременни се намират, но още ни е рано за тях, може би към пети месец...

# 272
  • Мнения: 43
Благодаря, Стелла Мария, ще ги погледна. Много ми е рано още за такива дрехи, ако има как изобщо няма да ги нося даже. Направо ме фрапират, а аз много държа на външния си вид. Това с туниките е много добра идея, доста са модерни сега  Peace

# 273
  • Мнения: 1 144
Ако ти призная, че едно от най-големите ми притеснения е, че пак ще стана огромна... С първия ми син качих 30 кг!!! После ги свалях 2 години, докато си върна 54 кг. С втория син качих 20 кг. На втората година успях да ги смъкна едва до 56. И сега не знам вече колко ще кача. А и аз ужасно много държа да изглеждам секси, не като някаква бременна слоница... Както и да е, да сме живи и здрави и да родим здрави бебчета, с другото все някак ще се преборим.

Още нищо не съм качила, бтв, но нямам апетит и ми се гади. Като мине този период, сигурно пак ще стана лакомница...  Cry

# 274
  • Мнения: 254
Да споделя нещо против гадене (въпреки 4е няма нищо което да помага на 100%). Про4етох в един американски форум 4е помага сму4енето на куб4е лед. При мен действа дано ви помогне и на вас.  Последните няколко дни ми бяха ужасни тъй като освен гаденето ме хвана и мигрена. По4ти 24 4аса неможех дори вода да пия, повръщах вси4ко.
А за симптомите на бременност е напълно нормално да из4езват и да се появяват, не се притеснявайте а се наслаждавайте ако се 4уствате добре. 

 

# 275
  • Мнения: 153
Момичета Simple Smile благодаря ви, че споделяте Simple Smile Не мога да ви опиша колко помага Simple Smile

# 276
  • Мнения: 276
аз също понякога се тревожа, че нямам откроени признаци. но виждам, че не съм единствена. най-много ме тормози ставането през нощта, и аз така по 2 пъти до тоалетна. никога не ми се е случвало преди независимо от количеството течности. запека вече го споменах по - горе и болезнени на допир гърди. за корема се чудя от бременността ли е или от запека, но и аз съм позакръглена вечер, макар и да се вмествам още в дрехите си. понякога ми се повдига, но до крайности почти не стигам. при мен и нивото на захарта е проблем, но няма да ви занимавам с това. след седмица съм на първия ултразвук за синдрома на даун, тук в Букурещ, ще ви кажа после как е минало и какво да очаквате (на тези, които не са имали предишни бременности), нямам търпение. иначе ми пуснаха ужасно много изследвания за първия триместър, имат си някакъв пакет, включая хламиди, токсоплазмоза, цитомегаловирус (не знам дали е така на български), спин, рубеола и прочие

# 277
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Нощното ставане до тоалетната и мен ме мъчи. Странно е че няма значение колко течности съм пила - все съм дежурна. Blush

# 278
Здравейте момичета!
Не мога да повярвам колко много сте напреднали с темите тук. В началото влезнах веднъж, а след това започна да ми се гади адски много когато чета на компютъра, та чак сега се включвам. Поздравления са сътворителя на темата Hug За тези като мен, които страдат от гадене през целия да споделя, че има светлина в тунела. Термина ми е 2 декември и мога да се похваля че от 3 дни не ми се гади и се чувствам добре, и още че вече само веднъж вечер ставам да пишкам  Wink - ура. Дано скоро да отмине и при вас това неприятно усещане. За статистика да отбележа само, че за мен това е втора бременност, каката на есен ще е ученичка и съм на 28 години. Вчера ходих на преглед и всичко с бебчето е наред дори махаше с ръчичка, така че вече имам снимки с поздрави от човечето.
Споделете моля Ви на Вас какво са Ви препоръчали лекарите, и по-конкретно трябва ли да се пият някакви витамини или само фолиевата киселина е достатъчна.
Благодаря Ви!

# 279
  • Мнения: 534
Gogito, много се радвам за теб и за поздравите, които си получила Heart Eyes с теб сме на една дата - значи и на мен скоро ще помаха, имам предвид като ида при доки...разбрали сме се в края на май и от юни ще почнем с изследванията...
аз също пия само фолиева + дуфастон де...а за витамините сигурно ще каже по-късно...то май като чета мнения се оказва, че витамините започват да се пият след 3-ия месец...до тогава само фолиева...
лек и спокоен ден от мен  bouquet

# 280
  • София
  • Мнения: 136
Бременна съм вече 2 месеца. Преди винаги ми е било странно като някоя мацка каже: Усетих бебо още в първият миг. Нямам усещане, няма и някаква луда радост и синдроми "нестъпваща по земята от щастие". Все по-често изпадам в някаква апатия. Пристъпите ми на бяс клонящи към канибализъм са все по-чести и ако след тях не идваше въпроса: Бе какво става с мен, аз не бях такъв човек? И съответно отговора идващ от таткото или подсказан от някой от 300-те ми вътрешни гласа, че съм бременна нямаше изобщо и да се сетя... А да, имам и снимка от видеозон. Голямата гордост стояща като семеен портрет от миналия век...Нямам гадене, нито пък пълнея. Дори и запушен нос липсва. Само балконите вече достигнаха невиждани размери, а да и тъмните кръгове под очите ми са вече с големината на стадион" Васил Левски". Ако ме види някой познат, който все още по някаква си причина не е узнал, че ехе скоро ще стана майка може и да си помисли, че съм се хванала яко за бутилката  #Crazy
Сега пред мен има една огромна дилема обаче. И понеже аз дърпам на една страна, половинката на друга реших да ви питам вас. Понеже сте повече и най-вероятно не като мен може да реагирате адекватно. Та: Кумовете отказват да ми кумуват. И по този начин объркват всичките ми сметки. Не искам нови, не искам дори и сватба. Иска ми се да се видя в бяла рокля, но това, което говорим сега да направим ще е нещо много тихо и изобщо не приличащо на сватба  Banghead И кажете ми мацки, как да постъпя. За застраховка си казвам, че сърцето нищо не ми подсказва Wink

# 281
  • Мнения: 684
Бременна съм вече 2 месеца. Преди винаги ми е било странно като някоя мацка каже: Усетих бебо още в първият миг. Нямам усещане, няма и някаква луда радост и синдроми "нестъпваща по земята от щастие". Все по-често изпадам в някаква апатия. Пристъпите ми на бяс клонящи към канибализъм са все по-чести и ако след тях не идваше въпроса: Бе какво става с мен, аз не бях такъв човек? И съответно отговора идващ от таткото или подсказан от някой от 300-те ми вътрешни гласа, че съм бременна нямаше изобщо и да се сетя... А да, имам и снимка от видеозон. Голямата гордост стояща като семеен портрет от миналия век...Нямам гадене, нито пък пълнея. Дори и запушен нос липсва. Само балконите вече достигнаха невиждани размери, а да и тъмните кръгове под очите ми са вече с големината на стадион" Васил Левски". Ако ме види някой познат, който все още по някаква си причина не е узнал, че ехе скоро ще стана майка може и да си помисли, че съм се хванала яко за бутилката  #Crazy
Сега пред мен има една огромна дилема обаче. И понеже аз дърпам на една страна, половинката на друга реших да ви питам вас. Понеже сте повече и най-вероятно не като мен може да реагирате адекватно. Та: Кумовете отказват да ми кумуват. И по този начин объркват всичките ми сметки. Не искам нови, не искам дори и сватба. Иска ми се да се видя в бяла рокля, но това, което говорим сега да направим ще е нещо много тихо и изобщо не приличащо на сватба  Banghead И кажете ми мацки, как да постъпя. За застраховка си казвам, че сърцето нищо не ми подсказва Wink
Ега ти кумовете....що така....???
Аз пък бих си избрала други и бих си направила едно скромно но приятно тържество....с бяла рокля и всичко което му е по реда. Ако не го направиш сега, кога?Помисли човек един път е с бяла рокля нали?Или поне първия път винаги е най- вълнуващ! Joy Joy Joy

# 282
  • Мнения: 1 065
ние се оженихме едва миналата година- с бялата рокля и танците, така че за къде бързате  Grinning. Това в кръга на шегата. А кумуването е голяма чест, но и голяма отговорност, така че може да си имат съображения. Но пък оставам с впечатлението, че сте имали някаква уговорка, иначе нямаше да кажеш, че не искаш нови. Мога да дам съвет единствено изхождайки от моя опит- ние имахме най- страхотната шаферка- дъщеря ни  Grinning и го направихме тогава, когато можехме да си го позволим без безброй условности. Каквото и да решите- забавлявай се на този ден  Heart Eyes

# 283
  • Мнения: 468
Аз също бих се замислила сериозно за други кумове - не може да няма други двама приятни хора около вас. Не е задължително и да са семейство - на моята сватба кумата беше най-добрата ми приятелка, а кума - добър приятел на мъжа ми. Не си струва заради тях да си проваляш тържеството, което със сигурност досега си очаквала с нетърпение. Друг вариант е наистина да поизчакате малко докато ви мине разочарованието и ви дойде пак желанието за празнуване. Наистина няма за къде да бързате Simple Smile

# 284
  • Мнения: 1
Здравейте момичета , така като гледам е време да гласуваме за нова темичка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт