Овесени ядки и бирена мая!

  • 3 115
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 695
Овесени ядки ям често на закуска - заляти с гореща вода, ядки, стафиди, мед. Бирена мая не пия, но понякога опитвам по малко биричка  beer

# 31
  • Мнения: 4 242
А пия и боза за лактацията, като веднъж сякаш има, друг път няма ефект.
Бозата няма никакво лактогонно действие Grinning, освен удоволствието което ти доставя докато си я пийваш. От бирената мая не знам дали се пълнее (поне аз не съм а я пия повече от 2г когато се сетя) но от боза определено, тя си е чист въглехидрат.

# 32
  • Мнения: 26


А за да не говоря напразно намерих книгата от която съм го прочела
"Хранене на бебето"на проф.д-р Лиляна Трифонова и там пише така:

Много погрешно е мнението, че бирата предизвиква увеличаване на кърмата.Бирата и другите алкохолни напитки намаляват млечната секреция,а алкохолът преминава бързо в кърмата и може да предизвика отравяне и уврежданя на нервната сестема на детето!
[/quote]

И аз четох това твръдение, но при мен определено има ефект - ако вечерта изпия една бира, на сутринта циците ми ще се пръснат:) Така че, ако ще дебелеем, поне да е приятно Laughing

# 33
  • Мнения: 196
Момичета,явно от бирената мая наистина се качва, newsm78пия вече втора опаковка,и съм 3кг .отгоре Cry
Аз не съм качила и грам от бирената мая.Пия втора опаковка от по 125табл.(с пауза между двете).
А каква трябва да бъде паузата?

# 34
  • Мнения: 683
аз пия от време на време безалкохолна бира.1 на ден ми се струва много или?
И на мен така... newsm78

# 35
  • Мнения: 4 242
Лактогонна е само истинската бира а такава за жалост почти няма на нашия пазар вече.
Така че внимавайте все пак с алкохола мацки, 40% от него преминава в кърмата а това си цифра за малкото бебе.

# 36
  • Мнения: 3 760
Голям почитател съм на бирата и при мен определено има силен лактогонен ефект. Все пак приемът дори на малко алкохол преди 6-тия месец ми се струва рисковано. След това - според организма на майката  Wink Не забравяйте, че алкохолът в малки дози е много полезен за организма  beer3

# 37
  • Мнения: 160


А за да не говоря напразно намерих книгата от която съм го прочела
"Хранене на бебето"на проф.д-р Лиляна Трифонова и там пише така:

Много погрешно е мнението, че бирата предизвиква увеличаване на кърмата.Бирата и другите алкохолни напитки намаляват млечната секреция,а алкохолът преминава бързо в кърмата и може да предизвика отравяне и уврежданя на нервната сестема на детето!

И аз четох това твръдение, но при мен определено има ефект - ако вечерта изпия една бира, на сутринта циците ми ще се пръснат:) Така че, ако ще дебелеем, поне да е приятно Laughing
[/quote]



Бирата ,по точно алкохолът в нея, действа отпускащо,в съчетание с бирената мая се повишава лактацията,но алкохолът е вреден за бебето,затова по-добре само бирена мая на таблетки или безалкохолна бира!

# 38
  • Мнения: 196
Трябва ли да има пауза при приема на бирена  мая и каква? Или може постоянно да се пие до края на кърменето  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт