Изпратете вашите истории за кърмене!

  • 44 776
  • 191
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 219
 Аз също нямам какво да споделя още,защото си чакам бебка да се роди(след седмица или всеки момент Laughing),но силно се интересувам за кърменето и сам 100% за него и без грам изкуствено мляко.Още повече в моето положение,че тук( Ню Йорк)съм сама и се уча само от интернет и от книгите.Силно се надявам да е лесно кърменето,както споделят повечето мами във форума.Е,тук назначават специално медицинско лице,което ти помага индивидуално и те учи как да кърмиш.Това е чудесно,но вашите съвети също са от голяма полза.Затова ви благодаря предварително на всички.

# 76
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Все още ли се събират истории на дадените мейли?
Да Grinning

# 77
Здравейте и от нас,мама Мони и бебка Марти.Аз нямам много за разказване тъй като сме само на два месеца.Но за първи път се кърмихме на втория час след равдането.Тя си засука без никакви проблеми,и се надявам за в бъдеще да нямаме такива. newsm10  love001

# 78
  • Мнения: 85
Поздравления за историята на Мимиту с керилезацията.Много ми хареса.Аз  също ще се включа с история за моето почти двумесечно тамагочи Стефко, което отказваше категорично да суче, въпреки, че имах кърма за целия китайски народ    Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 190
Дълго се колебах дали да споделя моята история, защото се надявам , че тя вече е остаряла и невъзможна.

Историята за храненето на моето дете с кърма звучи като праисторическа, макар и да е едва от зората на това хилядолетие. Тя показва как липсата на навременна информация, води до поредица от грешки.
И все пак реших да я напиша, защото майките трябва да кърмят, околните да им помагат, а институциите да насърчават това.

Аз не успях да изпитам блаженството, моята малка принцеса да суче от мене, но аз я храних с моята кърма почти година.

Но да започна отначало.Горещото лято на 2000 г, млада  бременна (към края на 20те), прочела двете налични на пазара книги за бременни (те свършваха с раждането). Краен софийски квартал,  къща без много удобства, без интернет. Информация малко, главно от приятелки. Абе, бг-мамма го нямаше даже. 

Раждане – естествено, лесно и бързо за 45 минути, като по и със учебник.

Трудното започна после. Информация – никаква. Никой нищо не обясняваше. Очакваше се родилките да знаят всичко и да се оправят сами.

Кърменето – екзотика. Повечето жени отбиваха децата до третия месец, нали бюстът е по-важен от здравето на детето.

Грешка 1: Не знаех, че бебето трябва да прави „сухи тренировки”, за да не свикне на лесното (широк биберон).

Рано сутринта, 12 часа след раждането, след като по разбираеми причини не съм спала и съм ужасно изтощена, успявам да събера сили и ставам от леглото, за да гушна за първи път моето прекрасно бебе. В коридора получавам количка с едно бебе и едно кафяво шише с биберон. И сега накъде? Какво да правя с бебе и шише с биберон - ами да го пъхна в устата. 

На третия или четвъртия ден потекоха реки от кърма. Но моята мързелана отказва да суче, с шишето е по-лесно. Акушерките идват да ме учат, ама е късно. Опитаха се да ме изкарат виновна. „Ти изглеждаш интелигентна, сигурно имаш и висше, как така не си знаела да му даваш да суче и без мляко”. Аз (бясна) „Висши имам даже две, но нито едно не е за раждане и кърмене. Като Ви мързи да обяснявате, пишете.”

Ефектът 1 – тя никога не поиска да суче. Иначе беше „млекохоличка”. Първите 9 месеца не приемаше нищо друго освен кърма, дори и водата плюеше. За мене - почти една година източване.
Ефект 2 много загубено време и преумора. Бях млечна крава, давах по 1,2-1,5 литра на ден. Истински ад. Първите месеци изкарвах по една смяна в „доене” - на всеки 3 часа по 1 час. Запушвания, гореща вода и т.н. Недоспиване, преумора. Заспах ходейки с бебешката количка - за да не стане фал, винаги с мене имаше друга мама да ме побутне, за да се събудя. Но за мене беше важно да продължа и нищо не можеше да ме спре.

Грешка 2 Не знаех и никой не ми даде точна информация какво да правя с излишната кърма
В родилния дом видях, че кърмата е много (нали се доях) и попитах къде да я дарявам (дори не съм подозирала, че може да се плаща). Отговор – носи се някъде около Руски паметник, провери, питай някоя мама или детския лекар.
Отказах се, защото беше невъзможно, просто 3-2-1=0. Живеех в краен квартал и пътят би ми отнел 2 часа.

Грешка 3 Майките в квартала отказаха да им дарявам кърмата.
Причините:
   Твоята кърма е по-малко сладка от АМ. Бебето я отказва.
   Мързи ме – с тази кърма е повече работа. С АМ е по-лесно.
   О, Не. Току виж си предала с кърмата някоя генетическа болест на моето бебе. (цитирам дословно).

Грешка 4 до петия месец изхвърлих десетки литра кърма. Дотогава не знаех, че мога да я замразявам. После я замразявах и размразявах по схема и спечелих поне 1 месец кърмене.

Ефект 3 За малко да загубя хубавата си работа.  Поради дългото кърмене не се връщах на работа. След 6 месеца назначиха друга. Все пак съдбата ми даде шанс. Малко след връщането ми на работа, друга колежка внезапно напусна и аз пак имах поле за изява.

Моята голяма награда – Аз имах изключително здраво бебе.

Имаше и смешни истории.

В третия месец майка ми взе бебето, за да спя една нощ. На сутринта изглеждах като фолк певица, но с много по-твърд бюст – имах „имплантирани” 850 мл мляко. Представете си певицата Десислава.

Идва на гости приятелка на майка ми да види бебето. Без предупреждение, за да не ни притесни. А в къщи няма нищо за черпене. Направихме й палачинки с кърма. Много и харесаха, облиза си пръстите. И като пита, ама кажете каква е тайната, какво слагате?  Обяснихме й, че продуктите са домашни.  Joy

Стана прекалено дълго, но го направих шарено за по-лесно четене.
 
УСПЕХ НА ВСИЧКИ КЪРМЕЩИ МАЙКИ

# 80
  • Мнения: 85
biborana, за имплантираните 850 литра мляко те разбирам напълно, защото и аз съм така всяка сутрин JoyА това за палачинките с кърма направо ме уби.Чудя се дали да не взема и аз да пробвам, че имам замразени литри кърма.  food002

# 81
  • Мнения: 387

Здравейте мамчета и аз може да ви споделя моите истории със близначките ми,но ще ми е нужно време...
Само истории ли се събират.. снимки дали ще трябват
Благодаря за отговорите предварително   bouquet

# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836

Здравейте мамчета и аз може да ви споделя моите истории със близначките ми,но ще ми е нужно време...
Само истории ли се събират.. снимки дали ще трябват
Благодаря за отговорите предварително   bouquet
И снимки, Бубето Simple Smile щом имаш, пращай Simple Smile

# 83
  • Мнения: 387
Предполагам на адреса от първата страничка  Thinking  трябва да ги пратя  ..и  дали има лимит за времето,в смисъл срок за изпращането ..Мове би трябва да прочета по-подробно всичко ,но нали все не ми остава време ... Embarassed

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Предполагам на адреса от първата страничка  Thinking  трябва да ги пратя  ..и  дали има лимит за времето,в смисъл срок за изпращането ..Мове би трябва да прочета по-подробно всичко ,но нали все не ми остава време ... Embarassed
Няма никакъв лимит във времето Simple Smile
Пиши, когато искаш и имаш възможност.
Все още не сме вкарали събраните истории в употреба, но вероятно това скоро ще стане Simple Smile
Чудесно е, че се събраха толкова много интересни истории.

# 85
  • Мнения: 3 810
Бу, тъкмо се чудех дали са използвани, но ме беше срам да питам  Wink
Надявам се да свирнеш, когато стане.
Ако има нужда от още снимки, да се поразровя?

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Мимиту, снимки винаги трябват Simple Smile За конкурса на Центъра за бременни пратила ли си? И да не са с банера, ако имаш хубави, пак прати Simple Smile Ще се прави календар (по-нататък, за 2009) и брошури, така че снимки винаги трябват Simple Smile

# 87
  • Мнения: 3 810
Мимиту, снимки винаги трябват Simple Smile За конкурса на Центъра за бременни пратила ли си? И да не са с банера, ако имаш хубави, пак прати Simple Smile Ще се прави календар (по-нататък, за 2009) и брошури, така че снимки винаги трябват Simple Smile

не знаех за него...  Embarassed
http://www.bg-bebe.com/index.php/home/konkurs/
А този банер мога и сама да си го кукна, нали?
Остава да поразтърся, че каквото съм снимала- това е! Няма вече  Laughing

# 88
  • Мнения: 387
Задължително на снимката трябва добре да се вижда стикера ”Моето бебе – без шише и биберон”....е ,да  как да го намеря  Rolling Eyes

Няма как да участвам в този конкурс по редица причини  .......
Бу , все едно си пиша с мен  Crazy Laughing да кажем ,че изберете наша снимка за брошури,календари или нещо друго ...как да разбера,ще има ли някъде инфо кои ще се публикуват ..  bouquet   И ще може ли примерно ти да ни осведомиш за това

МЕРСИ...... Heart Eyes

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 23:31 от бубето 29

# 89
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
бубето29 Laughing
всъщност на сайта на конкурса пише: който си няма такъв стикер, да принтира от там. И да снима с него.
Избраните снимки - предполагам, че както предни години, ще бъдат уведомени.
А самия конкурс - ще се гласува явно, така че няма да е тайна кой печели Simple Smile
http://www.bg-bebe.com/index.php/home/konkurs/

Общи условия

Активация на акаунт