бременни и кафе?

  • 3 639
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 389
аз също обожавах сутрешният ритуал с кафето, но сега все още съм в периода на гадене и повръщане и може би това ме отвращава дори от самата му миризма ми става зле, но като мине този период, ако ми се пие - да ще си пия както и преди по 1 чашка сутрин. Повечето съвети, които съм чула са, че не е вредно по 1 чаша кафе или 1 кофеиново безалкохолно на ден, тоест всичко в разумни дози не може да ни навреди.

# 16
  • Мнения: 560
Момичета,дейте го малко по-сериозно.По тази логика трябва да спрем да дишаме когато забременеем,защото въздухът е мръсен.
Нищо в нормални количества няма как да е вредно.Ще ме прощавате,но от години сутрешното кафе и цигарката ме изтрелват към тоалетната.Забременях.Спрях цигарите и кафето и се получи така,че с дни не мога да ида до кенефа.Изду ми се корема,почна да ме боли.Дали напъването е по-добро от цигарата с кафето?Тропнах по масата и си върнах навика.Не трябвало да се боядисва косата по време на бременност!!!Че защо?Какво общо има главата с бебето.Има 1 м разстояние от двете.Никога не съм чувала боя за коса да се просмуква в тялото.Че тя тогава е вредна и за моя организъм,не само за бебето.Глупости на търкалета.Я си бременейте и си живейте живота.  bouquet

Само ще допълня-преди известно време гледах по телевизията предаване за някакъв поп с 6 деца,който живее в 1 стая със семейството си,защото е предоставил другата на семейство  бивши наркомани с бебе.Та въпросната бивша наркоманка до 6-я месец от бременността си е била на Метадон.Бебенцето беше в чудесно здраве и изглеждаше чудесно,да им е живо и здраво.
Ако е писано на едно детенце да се роди живо и здраво,нито кафе,нито боя за коса,нито цигари,нито водка с кола,могат да му попречат.

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
до началото на 4-ти месец не пиех кафе, защото от миризмата ми ставаше лошо. После си върнах вкусовите навици и си пийвах по 1 кафе сутрин, а понякога и 1 следобед. Странното беше, че до тогава не пиех нес кафе, а в бреността само такова ми се пиеше. Joy

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Не съм спирала изобщо кафето. Пиех по едно най- малко заради ниското кръвно.

# 19
  • Мнения: 1 919
 Embarassed и аз пия по 1 кафе

# 20
  • Мнения: 256
Kazvat,che bezkofeinovoto ne se preporachvalo,zashtoto se izvlichalo po izkustven pat i po-dobre bilo da piesh normalno,no razbira se bez da zloupotrebjvash!Az sashto sam goljam fen na kafeto,no ato bremenna pochti ne pieh,zashtoto njamah jelanie,a i zashtoto mi se dopushvashe ujasno.
Na parvija pregled bjaha mnogo nadahana i pitah lekarja kakvo moga da jam ,koe e dobre za bebeto i t.n. i nbjah gotova da si vodja zapiski  Grinning.Toi me pogledna i kaza,che vsichko e vredno,no ne moje da se spre da se jade,taka che momicheta otpusnete se   bouquet

# 21
  • Мнения: 5 468
Пих кафе през цялата ми бременност, но минах на безкофеиново. Опитайте го, то е същото като кофеиновото на вкус. Не правя никаква разлика.

# 22
  • Мнения: 4 700
Пих кафе през цялата ми бременност, но минах на безкофеиново. Опитайте го, то е същото като кофеиновото на вкус. Не правя никаква разлика.

А дали 6те ме събуди сутрин. АЗ пия кафе не zа6тото ми е вкусно, а zаради кофеина. В беzкофеиновото има ли не6то друго zа раzбуждане или го пиете само zаради вкуса?

# 23
  • Мнения: 5 468
Ами не знам. Опитай утре и кажи,, как е Peace.

# 24
  • Мнения: X
Не съм спирала.

# 25
  • Мнения: 2 751
да, по 1 чашка на ден.

# 26
  • Мнения: 405
Пия по кафенце на ден, много ми се пие   Mr. Green  А пък и кръвното ми иначе хептен ниско става!

# 27
  • Мнения: 2 122
Я не се втелявайте, когато е в разумни граници и имате желание- пийвайте си. Аз също до 4-я месец пиех 3 в 1, защото ми се гадеше от аромата на кафето, даже преди да си направя теста не ми правеше кеф да пия, ама после ми мина и сега дори и кърмеща пак си пия по едно /някой дни и две/ кафенце.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Само намалих броя на кафетата - преди да забременея пиех по 3, сега по 2. Няма начин да са по-малко, просто ставам в 6 часа сутринта, и на обяд заспивам права. Освен това кръвното ми в добрия случай е 90/60, тъй че друго спасение нямам.

# 29
Момичета,дейте го малко по-сериозно.По тази логика трябва да спрем да дишаме когато забременеем,защото въздухът е мръсен.
Нищо в нормални количества няма как да е вредно.....

.....Ако е писано на едно детенце да се роди живо и здраво,нито кафе,нито боя за коса,нито цигари,нито водка с кола,могат да му попречат.

Пих си от началото до края на бременноста кафе. Не прекалявах по 1-2.Сега се опитвам пак да преговоря    preggo за да затвърдя знанията.   newsm03
Повторението майка на знанието    newsm53

Общи условия

Активация на акаунт