До болка позната история ...

  • 4 395
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 172
За мен е,не слагам епитети,това е мое мнение.Защото ако е на 6 и изглежда по този на4ин,как ще е на 20 например?
Няма смисъл да си заравяме главата в пясъка и да се правим,4е това е нормална ситуация.За мен не е.
И какво й е ненормалното на тази ситуация? Не е приятна, но чак пък ненормална... Как според теб ще изглежда на 20? Щот на мен ми е трудно да преценя само по едното тръшкане на 6? 

За мен най-нормално е родителят по никакъв начин да не реагира и да не показва, че ситуацията го притеснява. Така у детето не остава убеденост, че може да манипулира родителите си като се тръшка на публични места.
Важно синът ми да разбере, че няма смисъл от подобни изпълнения, за да спре да ги прави. Това може да има дълготраен ефект, когато детето е убедено, че ще са безрезултатни, а не когато е заплашено (например, с бой) да не прави такива сцени.
Не съм била сина си, и нямам намерение да го правя по такива смешни поводи. И бурната родителска реакция и склоняването да се купи въпросния пакет сладки, бонбони или играчка, за мен са еднакво неприемливи и са израз на слабост. Аз пък обяснявам, че всички тези хора, които гледат сеира му, се смеят на него, че с нищо няма да му помогнат, и че излага себе си и т.н. Не мога да си помисля дори, че излага мен. Имали сме 4-5 подобни сцени, повечето в периода 1,5-2 години.  Вече над 1/2 година не се е тръшкал така. Не мисля,че е голямо престъпление, че съм пропуснала да приложа по-железни мерки спрямо него.   
Съгласна съм и с мнението на Lilqna.

# 76
  • Мнения: 3 098
Гледам,4е много от вас вярват,4е щом едно дете се държи възпитано,то е бито непрекъснато.
За мен специално боят не е метод на възпитание.Той всява страх и насажда комплекси от детето,а за родителя озна4ава,4е е безсилен да овладее ситуацията по друг на4ин.Така се отглеждат бъдещи хора с ниско само4увствие и агресори.Сега да не ско4ите_говоря за боя като основно средство на възпитание. Wink
Имам позната,която така действа.Ска4а,бие,не обяснява защо и в края на краищата децата й не знаят къде са сгрешили.Сега са по_лоши даже. ooooh!
Аз съм по_хард майка,но бия рядко,имам си други на4ини.Доволна съм,тъй като детето има респект от нас,а в същото време е много серт дете и със само4увствие.Ей,наистина съм си строшила нерви4ките,но пък сега ми е удоволствие да общувам с детето ми,а и виждам 4е и хората,които са запознати с характера на дъщеря ми са о4аровани от резултатите. Hug
Горе някъде про4етох,4е интелигентни хора също отглеждали лоши деца.
Това колко е у4ен един 4овек не винаги е гаранция за успеха му като родител.
Майка ми е инженер,баща ми най_обикновен механик.Оба4е неговия авторитет пред нас беше много силен,докато майка ни я побърквахме.Той ни нау4и,4е носим отговорност за действията си и на самостоятелност също.
*SV* все пак детето на клипа е доста голямо.Не е  в бебешки пуберитет. Wink Щом като едно голямо дете се държи по такъв на4ин и това му е единствения шанс да полу4и исканото,какво нормално да виждам?

# 77
  • Мнения: 620
А бе в този вариант точно не ми се е случвало,но съм имала подобни ситуации със сина ми.
За методите....ами боят не е възпитателен....,но помага на растежа Wink Laughing

# 78
  • Мнения: 293
Той ни нау4и,4е носим отговорност за действията си и на самостоятелност също.

Свобода, но и отговорност за последствията от собствените ти действия, нал тъй  Grinning

Това е и моята теория за възпитание. Но аз мога да си теоретизирам на воля (все още).

# 79
  • Мнения: 1 343
Класната ми до 12 клас има двама сина които са прекрасни мъже ве4е... И нейните думи са Simple Smile
"Детето до 7 трябва да ти е роб за да не му станеш ти роб след това ! "
Simple Smile
 

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
непонятно...
Кой ли родител е 'случил" на такова дете?  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 23
Класната ми до 12 клас има двама сина които са прекрасни мъже ве4е... И нейните думи са Simple Smile
"Детето до 7 трябва да ти е роб за да не му станеш ти роб след това ! "
Simple Smile

Страхотно!!! Звучи малко титанично, но определено класната го е казала много добре и аз съм напълно съгласен с нейните думи.   bouquet

# 82
  • Мнения: 1 343
Ами мисля не случайно казват :
- Първите 7 му липсват ... Simple Smile

Смятам моето дете да не дава повод да ги казват по негов адрес ! Пък който квото ще да си мисли  Naughty

# 83
  • Мнения: 4 841
Оставям го да се търкаля по земята, да се тръшка и да се дере докато му мине. Не ми пука дали останалите го приемат за цирк, за лошо възпитание и т.н.  Ще дойде време, когато сам ще осъзнае, че тези форми на протест не са в негова полза, както и че има много други начини за реакция и израз на несъгласие.

Казаното важи и за сина ми, но вече в минало време - подобни "случки" ставаха между 2 и 3 години. С навършването на 3 години много неща в поведението му се промениха към по-добро, израсна и се промени буквално за дни. Не съм го удряла, няма и да го направя. И определено е много по-възпитан от доста негови връстници (сега е на четири).

# 84
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

"Детето до 7 трябва да ти е роб за да не му станеш ти роб след това ! "
 
Благодаря, но не искам да имам роби. Отношението ми е като към равен и личност, същото и ми се връща. Точно третирането като роб на старини ще се върне със страшна сила.
Хич не й разбирам мисленето на тази колежка.

# 85
  • Мнения: 2 195

а иначе по темата....

чак толкова фрапиращо не, но ми се е тръшкал безобразно по улицата и е залягал чак от зор да се наложи.
Карам му се, а ако не престане и боят може да изяде....
аз съм от майките чудовища, които чат пат, когато децата им прекалят ги потупват вместо да им казват "Няма нищо маме, не се разстройвай, ето ти  сладолед(напр)..."

СЪщата работа и при мен се получава  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 488
Ох,добре, че това не е моето дете!
Сега щеше да е в гипс!
  Naughty

# 87
  • Мнения: 5 622
Ако се случи, го извеждам навън(поне да не е на закрито, че много се чува) и го оставям да сис е тръшка. Случвало ми се е в същност. На центъра веднъж. Ми оставих го детето...Много важно. Въобще не ми пука за хората или там кой какво ще си помисли  Wink  Peace

# 88
  • Мнения: 5 622

"Детето до 7 трябва да ти е роб за да не му станеш ти роб след това ! "
 
Благодаря, но не искам да имам роби. Отношението ми е като към равен и личност, същото и ми се връща. Точно третирането като роб на старини ще се върне със страшна сила.
Хич не й разбирам мисленето на тази колежка.

И аз.

Между другото във форума има страшно много хора, които въобще не възпитават децата си правилно( и то правилно не според моите виждания!), но те даже не си и дават сметка. Естествено няма да конкретизирам  имена  Peace

# 89
  • Мнения: 3 674

"Детето до 7 трябва да ти е роб за да не му станеш ти роб след това ! "
 
Благодаря, но не искам да имам роби. Отношението ми е като към равен и личност, същото и ми се връща. Точно третирането като роб на старини ще се върне със страшна сила.
Хич не й разбирам мисленето на тази колежка.
Подкрепям  постинга на Лили ...всичко се връща....рано или късно.И аз не си пдама по тези робски мисления... Peace

Общи условия

Активация на акаунт