"Как научихте момиченцето си да пишка в парка?"

  • 3 723
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
rkavaldjieva, ако разбрах правилно детето все още не си казва кога иска да пишка...
Вече ака редовно - всеки ден след като се наобядва. Това отдавна правим в гърнето.
За пишкането: понякога издържа цяла нощ суха, цяла сутрешна разходка суха.
Казва "ака" на всичко - и на акането, и на пишкането, и на пръцкането Simple Smile Но мисля, че отбелязва след като го е направила.
Мисля си, че сега задачата ми е да удължа времето, в което памперсът остава сух, като "хващам" моментите за изпишкване. Греша ли? Може би трябва съвсем да махна памперса?

Моят съвет е да го махнеш за през деня и да я подканяш по-честичко да пишка /независимо дали има или няма тоалетна наблизо/, а в къщи, разбира се, да я слагаш на гърне. Като няма памперс, дори и да се напишка, по-лесно ще разбере какво се иска от нея и защо - щом усети мокрите гащи, постепенно ще привикне да си казва преди, а не след действието. Но и ти трябва да я подсещаш често в началото.

# 46
  • Мнения: 137
Благодаря ти, Баибиби! И още един въпрос, ако може: случва ли се да си напишкат и обувките, когато са само по гащички и къси панталонки? Как почиствате обувките? Че са си доста скъпи newsm78

# 47
  • Мнения: 8 999
Благодаря ти, Баибиби! И още един въпрос, ако може: случва ли се да си напишкат и обувките, когато са само по гащички и къси панталонки? Как почиствате обувките? Че са си доста скъпи newsm78

Да, случвало ми се е. Затова, когато моите деца се учеха да пишкат като хората, изчаках лятото и им купих гумени сандалки. А пък и когато е топло е по-лесно пишкането навън и преобуването, ако се наложи. За около месец свикнаха.

# 48
  • Мнения: 137
Още веднъж мерси!  bouquet

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
гърнето беше в багажника на колата, тя стиска  много изпишка се веднъж за цялото време, изсипахме го до едно дърво изплакнахме го с малко вода и си го прибрахме в багажника.

Добре де, щом съдържанието на гърнето се изсипва сред природата, не виждам разлика с това да се изпишка направо на тревата или до дървото.  newsm78
Не иска, затова мъкнем гърнето. Работя до една хубава алея с пешеходна зона, ами цялата е  в кучешки работи. Нямам против децата да си пишкат, моето не иска, не иска и тоалетна с детска дъска да ползва и си мъкна гърнето. А и оставаше тогава на сватбата да помъкна гърнето да го изсипвам в тоалетната на ресторанта, как да стане.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз сега се замислих и за друго. Да речем, че нося гърне, за да пикае в него, ако не иска в тоалетната или ако наблизо няма такава. И къде според вас да изхвърля изпражненията във втория случай, ако не на тревата?!
В кофа?

# 51
  • Мнения: 8 999
Аз сега се замислих и за друго. Да речем, че нося гърне, за да пикае в него, ако не иска в тоалетната или ако наблизо няма такава. И къде според вас да изхвърля изпражненията във втория случай, ако не на тревата?!
В кофа?

Ъъъъъ, нещо не разбрах - на разходка в парка трябва освен гърне да носим и кофа ли? А кофата, както си е пълна да си я мъкнем с нас до вкъщи? Или имаш предвид кофа за боклук /контейнер/ - това ми се вижда още по-гадно.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Може да се изсипе в пликче, след това в кофата (контейнер за боклук).

Човек ще каже, че децата ви акат по 6 пъти на ден и то все навън. Моето поне ака сутрин и/или вечер, съответно след ставане, преди лягане. Рядко след обяд или след следобеден сън.

# 53
  • Мнения: 5 468
Или имаш предвид кофа за боклук /контейнер/
Да, вързваш една кофа на кръста и гърне в едната ръка. От гърнето, в кофата и ги събираш работите до къщи Peace.
А може да помолиш някой магазин, да влезеш в тяхната тоалетна и да изсипеш кофата сиSimple Smile.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ей, страхотни подигравки! Много по-добре е, детето ти да къса опикани тревички и току да си ги завре в устичката. После да наджапа в нечие лайненце, защото й било гнусно на майката да го хвърли на боклука. Сигурно ти е по-малко гнусно да миеш лайняни обувки   Joy

# 55
  • Мнения: 5 468
Ами не ми се е случвало още и за това, може би, ми идват такива скоропоговорки.
Но ми се е случвало, детето ми да си нареже ръката на хвърлена в тревата счупена чаша.

# 56
  • Мнения: 8 999
Ей, страхотни подигравки! Много по-добре е, детето ти да къса опикани тревички и току да си ги завре в устичката. После да наджапа в нечие лайненце, защото й било гнусно на майката да го хвърли на боклука. Сигурно ти е по-малко гнусно да миеш лайняни обувки   Joy

Темата, ако не сте забелязали, е за пикаене, а не за акане.  И да, детето ми стъпва често в лайна, но ..... те са кучешки. Децата ми не пикаят насред парковете, където други деца играят, а на закътани местенца сред храсти, където едва ли на някой ще му хрумне да къса тревички. Кучетата пикаят директно на пясъчника. Какво повече има да говорим за това. Отходната вода се излива в морето.

# 57
  • Мнения: 4 841
Темата, ако не сте забелязали, е за пикаене, а не за акане.  И да, детето ми стъпва често в лайна, но ..... те са кучешки. Децата ми не пикаят насред парковете, където други деца играят, а на закътани местенца сред храсти, където едва ли на някой ще му хрумне да къса тревички. Кучетата пикаят директно на пясъчника. Какво повече има да говорим за това. Отходната вода се излива в морето.

Абсолютно! Такова е и моето мнение.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина дълго време не искаше да пишка навън и стискаше докато се приберем. Докато един ден не видя приятелката си как блажено "полива" тревичката и естествено, да не остане по-назад и тя пожела и така...

# 59
  • Varna
  • Мнения: 333
Темата, ако не сте забелязали, е за пикаене, а не за акане.  И да, детето ми стъпва често в лайна, но ..... те са кучешки. Децата ми не пикаят насред парковете, където други деца играят, а на закътани местенца сред храсти, където едва ли на някой ще му хрумне да къса тревички. Кучетата пикаят директно на пясъчника. Какво повече има да говорим за това. Отходната вода се излива в морето.

Напълно съвпада с моето мнение.

А по темата - отидих с Ванко в един магазин. Казах му да си избере играчка. После разиграхме театър с продавачката, че ако пиша в памперса, тя ще си вземе багера. Един път се напиша, аз прибрах багера и казах,че каката си го е взела, повече не се е случвало, нито в къщи, нито навън. /Идеята я видях тук във форума /

Общи условия

Активация на акаунт