скоро май ще отшуми, с още малко бебета ще ни дари :-)

  • 12 223
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 136
Ами то раждането наистина е много различно при всеки.
При мен беше така: В 11 вечерта почнаха да ми текат водите. В 12 бях в Шейново и ме приеха. След вагинален преглед, тонове, тоалет ме оставиха в една стая да спя до 6ч:)  Никакво разкритие. В 12.30 ме почнаха контракциите. През 5 мин 2 часа. После станаха на 2 мин. Към 5ч не издържах и отидох да питам да ме прегледат. Прегледаха ме- разкритие 1 пръст. И ми казаха докато не почна да се гърча да си трая... Така до следващата смяна. В 9х решиха, че е време да се предприема нещо, понеже разкритието беше все така 1 пръст, а бяха минали много часове от изтичането на водите. Сложиха ми окситоцин и след много мъки го докарх за 3ч до 4см разкритие. Поисках си епидурална и вече стана много лесно. От 4-9см нищо не усещах и накрая родих след няколко неуспешни напъна и малко помощ с ножицата. 3 външни шева и няколко вътрешни. пак с упойка. после лежиш 2ч с торба на корема и бебчето ти е наблизо в кислородна камерка и после ви разхвърлчт- него в детското, а теб с стаята. И бях доволна, че в Шейново не носят веднага бебчетата, та да се освестиш малко.

# 31
  • Мнения: 136
Честито на caisa !
Аз пия кафе едно на ден - безкофеиново. не съм убедена, че може, ама./...

# 32
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Честито на всички нови мами! Да са им живи и здрави бебчетата!
Специално за Caisa    bouquet
На всички чакащи като мен - надявам се, че ни остава малко. Аз вече нямам търпение, а снощи се чувствах толкова уморена, без да съм правила кой знае какво   ooooh! Дясната тазобедрена става днес ме боли от сутринта, а предишните дни почваше чаак вечер, абе изобщо.... А на бебо не му пука - върти си се в корема ми и няма и намерение да излиза.
А в този дъжд и на разходка не може да се ходи  Sad

# 33
  • Мнения: 371
Да ви кажа аз си пийвам по кафенце, не мога иначе !
И докато бях бременна пак си пиех по кафе, спи си ми детето!

# 34
  • Мнения: 96
Здравейте,

Джулиии спокойно, нищо лошо няма да се случи, ако заради водите и аз два дни съм си ходила със изтекли, не просто намалели води, и аз така без да разбера са изтекли и нито инфекция ито нищо.

Честито на мамите:)))) Чела - да ти е жив и здрав малкия Алекс....адаш:)))

За моето раждане какво да ви разказвам. Две седмици си ходих без тапа с 4 см разкритие...един ден имах леки болкии, които продължиха и вечерта и към 1 ч се събудих с доста по силни и чести болки, но съвсем поносими. Отидохме в Шейново  и тогава разбрах че нямам  грам вода, изтекла....питат ме кога...а аз не мога да кажа.Ужасно се изплаших. 5 см разкритие...Клизма - тва още не ми го побира главата къде се събра 900 мл течност, която трябваше да задържа поне 5 мин.....абсурд...тоалет, за който бях планирала да направя сама, но...не успях..и ме сложиха на системи да лежа и запис на тоновете...Това ми беше най- гадната част, защото не можех да се движа, контракции и драйфане, което обясниха с болката, на колко често не помня бяха контракциите, защото стрелките на часовника само ми се местеха...без да си давам сметка за времето. Започнаха напъните - аз им викам на докторите напъвам, те ми казват недей още - това не е възможно и така, понапъвах се малко в леглото, преместиха ме на магарето още 4- 5 напъна, епизиотомия, която ми дойде като манна небесна, защопто след като ме срязаха / болка не усетих/ бебо веднага излезе...и това беше най най най невероятния миг в живота ми, разплаках се и сега плача като се сетя. ПИтаха ме как искам да ме шият с местна или пълна упойка - аз казах давайте с местна, щом успях без упойка да родя.....ама като започнаха да ме подготвят за шиенето и си промених мнението - приспаха ме и се събудих с една буца лед между краката - извинете за натурализма:)))

И това беше - забравя се болката веднага:)

# 35
  • Мнения: 96
И да се оплача....такава програма имах за събота и неделя, да джиткаме с татито и бебето, да понапазаруваме разни неща, абе малкоооо да поизлезнаааа ако можеее, евентуалнооо, да му се не види...и то времето се скофти.

# 36
  • Мнения: 468
Аз се включвам само за да честитя на новите мами.Да са им живи и здрави бебчетата , а на мамите бързо възстановяване.Вече и аз нямам търпение, но пък си имам още време.И един въпрос относно количките - решила съм да взема на Giordani 3 в 1- дали ще му е топло на бебето в бебешкия/зимен/ кош.Дали въобще имам нужда от такъв?

# 37
  • Мнения: 3 089
ми в такова време, но без дъжд, няма да му е топло /сега термометърът ми сочи 15 градуса/. във време като вчерашното, ще заври  Mr. Green

честито на caisa!
разгеле, дет'съ'вика  Laughing

# 38
  • Мнения: 96
точно дъжда е гаден , а го дават така и в следващите дни:((((

# 39
  • Мнения: 103
Здравейте и от мен , дойде време и аз да се похваля!
На 10 .05 в 21.50 родих момиченце на име Дария , тежиме 2900кг и сме 48см високи !!!  Grinning

Аз и таткото сме много щастливи както и всички вие, които вече имате съкровище до вас !
На всички пожелавам здраве ! Честито на новите майчета, а на тези които са все още в очакване успех !   bouquet

# 40
Момичета, моля за съвет!!! Бебка има много силни колики - непрекъснато се гърчи, дори да я нося цял ден на ръце, няма ефект. Даже като спи стене от време на време... Давам й Саб симплекс, не помага, чайчета на Хип - пак нищо. Непрекъснато се плюнчи и й текат едни лиги- все едно зъби ще й никнат newsm78. Ако някой е имал подобен проблем, да сподели има ли решение...

# 41
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
оле сродна душа добре дошла в отбора на коликитеееее  #Cussing out
майчето си е взела италианските бейби-кучоло ама аз още не съм ги пробвала че ги няма при нас.
Бейбинос давам аз и не само вечер ами и сутрин и обед за да имам поне по малко тишина.
И ние се плюнчим  newsm78

# 42
  • Мнения: 3 089
тез италианските измишльотини нямаха файда втората нощ. и инфакол-ът не дава резултат. а за капак, аз съм на супер строга диета - обикновени бисквити, солети и минерална вода, да не би да е от моята храна нещо. но и това не помага. за капки - давах саб, инфакол, еспумизан, бейбинос, чай хип, домашен чай от семена от копър и анасон, а сега и нек'ъв нов чай от 2 дни мъча. опитах да давам нещата разделно - за по 2 дена всяко - уж да не ги смесвам, за да имат време да подействат, после ги редувах през деня - ми нищо не помага помагат. здрави нерви му е майката, явно. ще мине. а до тогава мислете какво отмъщение ще наложите Mr. Green. за петра съм намислила да ми реже салата от 10 годишна нататък докато се изнесе от къщи  Mr. Green а камен - за сега ще хвърля боклука по 2 пъти на ден + пазаруването на хляба ще енегова грижа. но и още нещо по-зловещо ще му измисля, че направо ми стопява лагерите  Rolling Eyes нямате идея колко силно може да реве едно бебе на 3 седмци. у дома е АД. и петра като надуе гайдата за нещоси става мамма миа  Crazy

# 43
  • Варна
  • Мнения: 506
Valentina_db, Chela, Caisa, да са ви честити съкровищата! Много здрави да са и да ви донесат цялото щастие на света!
Най-сетне успявам да прочета темата и да я докарам до писане... Ние сме добре, малката беше наддала 340 грама от изписването (на 12-тия ден) - което е нормално. Пампресите обаче и се отразяват зле - едни малки пъпчици се появиха там където се опира пампреса и едно леко залющване в гънките отстрани до лабиите, въпреки че сменям често и  мажа обилно Sad И сега гледам поне час и половина два на ден да я оставям с голо дупе да се проветрява, а тя съответно не пропуска да се възползва и да покаже на какво е способна....та прането се увеличи Mr. Green
Коликите вече дойдоха и при нас - пъшка, проплаква, рита с крачета (успява и да се отвие даже Sad) Изписаха ни Еспумизан, ако не помогне - Бейбинос. За чая на Хип нашата докторка каза, че не е препоръчителен за деца под 1 мес. Каза, че по-добре отвара от копър - една щипка в 200 мл вода и чаена л. захар да ври 6-7 мин.
Иначе при нас съня засега не е мираж ПУ-ПУ. Кърмя към 11.30-12.00, после в около 3.30 и после в около 7.30. През останалото време спим. Аз поне - спя Embarassed Струва ми се че малката си пъшка от време на време, ама нали е добричка и не се дере да плаче аз я игнорирам Embarassed Embarassed
Кафе - пия по едно сутрин. И през бременността пиех.
И мен ме е яд на времето, точно за днес имах компания за разходка (за пръв път) и всичко се провали Close

# 44
Е, то бива колики, но такова нещо!!! Каката ми беше на адаптирано и изобщо не е имало драми, сега сме на кърма и положението е извън контрол, това ме депресира най-много от всичко. А сега като прочетох из форума- мами пишат, че безсънието им продължило 5 месеца, съвсем се отчаях. А след 10 дни трябва да се върна и на работа ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт