ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

  • 131 125
  • 567
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 314
Лови, и аз съм в чуденка с моя божур. Пак няма да цъфти. Ама дали сега да го местя или наесен?

Гале, не знам къде е проблема да не цъфти хортензията. Моята едната беше даже едната година в саксия и пак цъфтеше без тор. Наесен я преместих и ела да я видиш сега. Като луда е. Да не би мястото и да не е подходящо?
Нямам тен, щото слагам шапка и дълъг ръкав Laughing Ама съм без ръкавици - повече ми пречат hahaha

# 46
  • Мнения: 2 631
И аз нямам тен, т.к. се развихрям, когато в градината е сянка. Mr. Green

Пак за розите: новопосадените кога започват, да цъфтят, т.е. на коя година от засаждането? newsm78

# 47
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Моята роза(миналата година садена,но купешка)тази година цъфна,макар и слабичка.Цвета е разкошен - бяло с бордо по края.Сега се оглеждам по трендафила на съседната улица,но все още няма прецъфтели клонки,нали така трябва.
  А за хортензиите май е рано още.

# 48
  • Мнения: 410
 Благодаря! Хортензията ми е от миналата година и цяло лято пуска листа. На есен я остригах до дъно и сега пак се побъркала да пуска листа. Но цвят не се очертава. Иначе я гледам на полусянка, овлажнявам и листата и почвата редовно.
 И аз много искам божур, но все забравям като му е времето. А вие от къде си го набавихте? Семе има ли? Аз тази година за първи път си хванах Далия от семена?! Пробва ли ли сте? До сега все от грудки я имах, но тази зима мухлясаха.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 775
Божура си го набавих от корен. Пролетта, като започне да прави листа го разсаждам. Ще го снимам утре и ще ти го покажа.

# 50
  • Мнения: 410
 Имаш предвид, че самото коренище се разделя ли? Колко време цъфти?
 Ще чакам снимките с интерес!

# 51
  • Мнения: 6 470
Имам червен божур,но си търся бял и розов.Някой да има идеи от къде? newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 1 775
Ако намериш бял ти давам розов Grinning. Аз имам червен и розов.
Гале, да, самото коренище. Моят вече цъфти, но обикновено му берат пъпките и не мога да разбера докога цъфти. Ще слагам табели "Не късай цветята" вече Crazy.

# 53
  • Мнения: 1 120
може да е коментирано,но вярно ли е,че божурът цуфти едва на петата година?

# 54
  • Мнения: 11 314
може да е коментирано,но вярно ли е,че божурът цуфти едва на петата година?
Спрягаше се между 3-4 години. Моя е вече на 3 и пак не цъфти.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 775
За Божура по принцип 3-4 години, но аз пресадих един и на втората година цъфна. Не знам случайност ли е?
Ето и обещаната снимка на божура
 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2988027
Ето и вече прецъфтяващите перуники, зад които искам да направя чемширена оградка- ниска. Целта е да спра кучето, което си загива от кеф да се разхожда в/у цветята. Зад перуниките подготвяме почвата за райграс или друга тревна смеска. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2988020

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 19:36 от Lovi

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз да се включа. Привет на градинарките!
Вечернице, точно за теб си мислех, че не сме се засичали по отчетни темички. И то по какъв повод  ooooh! заради охлювите  Sick Ти даваше идеи преди, как да се борим с тях. Гадините изяждат най нежните листенца и спират растежа и цъфтежа на цветята ми Sad
А наистина ли чемширът е такава напаст  Thinking аз тъкмо мислех да правя чемширена оградка пред къщата, с надеждата да намаля пораженията там от случайно минаващи тинове, кучета и футболни топки  Crazy Иначе за да се оформи чемширът по такъв красив начин, се ползват телени мрежички и клонките се увиват около тях, после само се подстригва Wink Мисля че може да се приложи само върху млад чемшир  newsm78
Иначе моята градинка е малка, нямам много пространство за садене и избирам по-некапризни цветя и храсти. Но не им знам имената. На принципа проба-грешка съм  Blush
Тази година насипах едно желе из градината, което задържало вода, с надеждата в горещите летни месеци да не поливам всеки ден Wink

# 57
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ламита, моят цъфна на втората, но го засадих пролетта. От баба ми знам, че ако се засади наесен, напролет ще цъфне.

# 58
  • Мнения: 4 202
За розите и аз да ви кажа...
Есента, ама беше към средата на октомври реших да пробвам с роза под буркан, бучнах една пръчка и си стоя цяла зима и пролет,  отхлупих буркана преди около 2 седмици. Много ме натискаше баща ми да вдигна буркана по-рано, щяло да се задуши цветето, да увехне и не знам кво си, ама аз се заинатих и даже бях казала че чак юни ще го махам, но нали имаше горещини та се дадох по-рано. Сега розичката се развива прекрасно. В нашия двор съседите също бяха сложили под буркан, но ги вдигнаха април месец и явно им беше рано, защото нищо не тръгна.
Та се оказа доста по-просто отколкото очаквах  Blush
Четох някъде, че е най-добре август да се прави тази процедура, та август месец ще посея буркани в цялата ни градинка  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 2 631
Мери, и аз съм тъй - на принципа проба-грешка.  Crazy Съвсем съм любител, на повечето растения не им знам имената, рядко се ровя по книги или сайтове, мънички ми са цветните лехи... Но пак е страхотно удоволствие и релакс! Peace

red shoe, обнадежди ме! И аз ще си посадя доста буркани, засега имам само 3. Joy

Общи условия

Активация на акаунт