"Движение на българските майки"

  • 78 472
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 90
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета кокичета, днес свършихме добра работа и съм много горда с творчеството си и педагогическите си заложби

Ходихме аз и Деси(на Хапка приятелка) ,заедно с децата сътворихме много чудеса.Има рисунки , рисувано стъкло и гипсови фигурки.
Дечурлигата бяха неконтролируеми за около 2 часа ,омръзна им и се укротиха.
Много ни помагаха по-големите момичета  и беше доста весело.
И така ,отбора на Калотина ще се представи успешно на изложбата
 Simple Smile

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Lavender, какво става с изложбата, дай някаква информация - ако имаш нужда от помощ, също свиркай.

# 92
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Mira
Lavender, какво става с изложбата, дай някаква информация - ако имаш нужда от помощ, също свиркай.


vlizam za da vi kania i ti vijdam mnenieto Stuck Out Tongue

eto i podrobnosti:

                     Елате на изложбата
“Цветен Великден за децата, лишени от родителски грижи”.
Вижте какво са нарисували и изработили децата-сираци от домовете в село Калотино и село Доганово.
Купете си рисунка, статуетка, рисувано стъкло.
100% от вашите пари отиват при децата. Станете част от нашия екип!

Очакваме ви
от 23 април до 3 май
на втория етаж в София Ленд!

Фондация “Движение на българските майки”.


Vseki den sled 1.00 pm. detzata ot doma v Doganovo shte si prodavat neshtata,mojete da se zapoznaete i stiah.


Mira,utre sled 3.00pm. shte podrejdame pomeshtenieto s Maria i Hapka.Ela i ti ako imash vazmojnost,shte si imame dosta nehsta za pravene.


do skoro

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
ок, ще гледам да дойда

# 94
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Mira
ок, ще гледам да дойда


ok,tam sme,shte te chakame Simple Smile

# 95
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Да,инцидентно вчера следобяд ходих до Перник и се качих в дома да оставя малко дрешки и играчки.
Дрешките са от бАбИТЕ от Приморско,а Марид ми ги остави в София.
Помните сигурно,че събирахме прежда за да плетат бабите.Е,поизплели са доста неща и са събрали и други дрешки.

Изплели са 29 чифта терлици и 15 жилетки-бебешки размери.Има много красиви дрешки

И така,вчера им оставих 2 големи торби с дрешки+плетените неща +2 големи торби с играчки и малко обувки.

Предавам поздравите на д-р Веселинова до всички ви

Помоли,ако можем да намерим детско колело,което тя да ползва за раздвижване на някои деца.Трябва й само средната част на колелото,защото няма да ползва гумите.За физиотерапевтична цел е .Било за малки деца и около седалката имало обезопасителни приспособления

Ако някоя има такова и може да го даде-мерси предварително.

# 96
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте.

Тъй като не знам къде точно да пиша по темата го правя тук.

Моят случай е малко по-особен, тъй като става дума не за бебе, а за девойче-сирак. Преди няколко дни случайно попаднах на предаването по НТВ „На кафе”, когато гост на Гала беше Отец Иван от Нови хан. Не можах много точно да преценя доколко е почтен този човек, но ми се стори свестен и още повече ме впечатли неговото дело да помага на изпаднали в нужда хора.

Въпросната девойка е изоставено дете на 18 г. от ромски произход и е от Русе. Сещате се какъв й е бил животът – домове за сираци и т.н, Сега живее в Дом за временно настаняване на изоставени пълнолетни „Св. София” в Красна поляна. Някъде юни й изтича договора с Дома и трябва или да се върне пак в Русе или да скита из улиците на София. Познавам я от 6 месеца и мога да кажа, че се различава много от хората с нейния социален статус. Няма добре изградени трудови навици, но душевно все още е чиста. Аз самият съм инвалид и много ми помага почти безкористно и безплатно и бих искал с ваша помощ да й помогна да си намери почтено място под слънцето, а не да деградира като личност и да започне да проституира примерно. Сега е назначена по чл. 41 от ЗНЗ в едно меко казано непочтено НПО като Социален асистент,”Шефката” никога не й дава пълната заплата, която по правило идва от ДБТ. И аз бях назначен в това НПО, та знам как точно стоят нещата там. Шефката и мен ме завлече с една-две заплати, но засега предпочитам да си мълча.
Та се чудя дали няма да е възможно това момиче да поживее поне за известно време в Сиропиталището на бай Иван или друго подобно гнезденце. Стига да не е от типа „Хубава работа, ама българска”. Не е кръстена, но аз ще се погрижа за това в най-скоро време.

Ами това е засега, разчитам на вашето разбиране и подкрепа и искрено се надявам някой да помогне реално или със съвет. Много ще съм радостен и благодарен.

# 97
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: bobimar71
Здравейте.

Тъй като не знам къде точно да пиша по темата го правя тук.

Моят случай е малко по-особен, тъй като става дума не за бебе, а за девойче-сирак. Преди няколко дни случайно попаднах на предаването по НТВ „На кафе”, когато гост на Гала беше Отец Иван от Нови хан. Не можах много точно да преценя доколко е почтен този човек, но ми се стори свестен и още повече ме впечатли неговото дело да помага на изпаднали в нужда хора.

Въпросната девойка е изоставено дете на 18 г. от ромски произход и е от Русе. Сещате се какъв й е бил животът – домове за сираци и т.н, Сега живее в Дом за временно настаняване на изоставени пълнолетни „Св. София” в Красна поляна. Някъде юни й изтича договора с Дома и трябва или да се върне пак в Русе или да скита из улиците на София. Познавам я от 6 месеца и мога да кажа, че се различава много от хората с нейния социален статус. Няма добре изградени трудови навици, но душевно все още е чиста. Аз самият съм инвалид и много ми помага почти безкористно и безплатно и бих искал с ваша помощ да й помогна да си намери почтено място под слънцето, а не да деградира като личност и да започне да проституира примерно. Сега е назначена по чл. 41 от ЗНЗ в едно меко казано непочтено НПО като Социален асистент,”Шефката” никога не й дава пълната заплата, която по правило идва от ДБТ. И аз бях назначен в това НПО, та знам как точно стоят нещата там. Шефката и мен ме завлече с една-две заплати, но засега предпочитам да си мълча.
Та се чудя дали няма да е възможно това момиче да поживее поне за известно време в Сиропиталището на бай Иван или друго подобно гнезденце. Стига да не е от типа „Хубава работа, ама българска”. Не е кръстена, но аз ще се погрижа за това в най-скоро време.

Ами това е засега, разчитам на вашето разбиране и подкрепа и искрено се надявам някой да помогне реално или със съвет. Много ще съм радостен и благодарен.


zdraveite.

Shte Vi napisha i lichna belejka,no iskam parvo da proveria niakoi neshta.

Nie planuvame sreshta s zam.kmeta na Stolichna obshtina tochno po takiv aproblemi ,za sega i nie ne mojem da napravim nishto,a imame dve maiki-siracheta s bebeta,koito riskuvat da otidat na ulitzata.Zam.kmetitzata obache e otpuska Sad i sreshtata shte bade sled 15.05.

shte izdiria i otez Ivan ot Novi han.

kakvo moje da raboti momicheto?

# 98
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Завърши изложбата в София Ленд,изводите са няколко.Не за нас, а за тези, които пренебрегнаха нас и децата.

Момичета,благодарим ви отново,че ни подкрепихте и бяхте с нас.Благодарят ви и децата.Усетели са го тези от вас, които контактуваха с тях и си купиха от техните сувенири.Децата са щастливи ,че имаха възможността да покажат таланта си и да бъдат покрай нас макар и 10 дни.Ние им благодарим за техните лъчезарни усмивки,с които ни дариха.

Излишно е да споменавам какво ни костваше да направим тази изложба и това,че 100% от парите ще отидат при децата.
Равносметката е –повече от половината сувенири и рисунки НЕ СЕ продадоха.Малко от поканените официално хора уважиха откриването.Българина не е готов да дарява за труда и ентусиазма на децата в неравностойно положение.Плакат залепен на стената с текст  “Благотворителна изложба-базар” плаши и не се харесва!

Събраните пари са както следва:

1. ДОВДЛРГ с.Калотина-190 лв.
2. ДОВДЛРГ с.Доганово-550 лв.
3. ДМСГД гр.Перник -40 лв.
4. 12 СОУ гр.София-190 лв.

Парите от 12 СОУ ще бъдат разделени на три.
Ще покрием част от належащите нужди на децата за идващото лято .Обсъждаме с директорите какво точно .Ще ви информираме какво ще купим за децата когато знаем със сигурност.

Искаме да изкажем голямата си благодарност  към всички,които ни помогнаха за изложбата.А това са :

1. София Ленд, в лицето на Методи Костов и Лазар,които осигурихо храна на децата за тези 10 дни и помагаха на всички нас за цялата изложба с всичко необходимо.

2. Бензиностанции “ТЕМПО ПЕТРОЛ”,които ламинираха 60 рисунки и ни напечатаха 1000 брошури.

3.”Девин” АД,които предоставиха безалкохолните напитки за тези 10 дни.

4.Майките от форумите на Дир.бг и Бг-мамма.

5.Доброволците:
  Ева Димитрова,Огнян Цветков,Десислава Лазарова,Панчо Мелезанов,Димитър Анев,Зарина Василева,Гергана Пожарски,Ивет Кънчева,Силвия Костова,Мариета,Мира.

6.Г-жа Владимирова от 12 СОУ ,която помагаше на децата от това училище да изработят техните сувенири и да ги предоставят на изложбата .

Благодарим и на г-н Емил Дунчев,директор на домът в с.Доганово ,който през цялото време ни окуражаваше за тази ни инициатива и ни подкрепяше .

Благодарим НА ВСИЧКИ ВАС !

# 99
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Puskam nova informatzia,podadena ot nashi miaki za niakoi domove...........

tova e za doma v Tran,Pernishko.

Сега за дома - наистина е в много лошо състояние. Не съм била в други домове и не мога да го съпоставя с тях, но ми се стори много мизерно. Децата са около 30, както знаеш, на възраст от 10 до 18 години, като сред тях има и деца с умствени проблеми. Всички са заедно и това създава трудности. Имат някои спонсори, като например Сами-М за храната. За абитуриентите директорката е успяла да уреди ходене до Кушадасъ. Нямат тоалети обаче. Абитуриенти са 1 момиче и 5 момчета. За момичето аз си мислих да дам своята абит. рокля. То е по-ниско от мен (около 150 май) и слабо. Ще имат нужда от мъжки костюми.

Като някакви спешни нужди ми казаха обувки и лекарства. Обувките били особено голям проблем при дечицата с умствени недостатъци - само ги губели или им ги крадяли. Случвало се е да не могат да ги изпратят на училище заради това, че са боси. А от лекарствата ми написаха някои, които постоянно използват (май точно с тези дечица) - Chlorazin 25 mg, Eglonyl 50 mg и Carbamazepin 200 ml. Аналгетици също им липсват. Биха се радвали също и на дрехи и чаршафи.

Имаш ли идеи?

Поздрави, Руми
Da dobavia,che za abiturentkata se nameri toalet,no za momchetata oshte ne.Momicheto shte patuva do Tran skoro,jivee v Musagenitza ,ako niakoi iska koordinati i moje da dade neshto-davam telefoni ili mi puskaite belejki.

sega za drugia dom.........

Здравейте!
Искам да добавя информация за още един дом - Дом за отглеждане и възпитание на деца лишени от родителски грижи "Христо Ботев" в с. Ново село, обл. Видин. Баща ми е възпитател там. Има около 50 (не съм сигурна за точната бройка) деца на възраст от 8 до 20 години. Имат нужда от всичко - дрехи, санитарни материали, козметика, храна и каквото друго се сетите. Ако при някое събиране се отдели нещо за там, ние може да го отнесем като си пътуваме.
Поздрави на всички!


Puskam vsichko tova zashtoto znam,che ima miaki ot tziala BG ,a nie ot tuk shte pomagame kakto mojem prez momichetata,koito patuvat za tam.

tova e za sega  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 770
Момичета, трябва да споделя с вас една много неприятна новина. Миналата седмица ми се обадиха, за да ми кажат, че последния видеозон на Бранимира (7-ми месец) показва силно уголемена глава - т.е. увреждане на мозъка на бебето. По спешност тя бе приета в Тина Киркова, предизвика се раждане и се роди бебето, но не оживя (то не се и очакваше за жалост). Диагнозата е хидроцефалия. Бранимира вече е в Люлин, преживя първоначалния шок, възстановява се. Купихме всички медикаменти, които бяха необходими за спиране на кърма, антибиотик и т.н. Силно лаконична съм, защото ми е ужасно тъжно, но бъдете сигурни, че направихме всичко по силите си, за да й помогнем след този тежък удар. Няколко пъти я посетихме, занесохме й храна, Роси я заведе на гинеколог за последващ преглед и т.н. Всичките й приятели бяха с нея и я подкрепиха.

Посещаваме редовно и другите момичета. В момента са добре. Ще ви пиша пак с повече подробности, но сега трябва да спирам. Отново простете за лаконичността.

# 101
  • Мнения: 3 479
Ивет съжалявам за лошите новини. Желая бързо възстановяване на Бранимира.

# 102
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Днес беше невероятен ден за нас и децата от дома в с.Доганово.

Отидохме до занесем подаръците на децата, за които те сами се потрудиха.
Бяхме делегация  от 10 от нас ,в това число и доброволците,както и момчетата от София Ленд.

Закарахме дъждът в Доганаво , а там ни чакаха 60 лица, грейнали като слънца.
Бяха се подготвили с програма,пяха песни и рецитираха стихотворениялПосле имаше джджи-биджи малко дискотека.То беше диско,то беше рап,играха се и народни хора.
Понеже познавахме и децата стана много весело за всички,имаше за какво да си говорим и какво да обсъдим с тях.Но може би ние бяхме най-щастливи

С парите от изложбата им купихме:

1.40 бр. плажни хавлии
2.53 чифта бански
3.20 крема против изгаряне
4.60 бр.ръчни часовници.

Една фирма дари чрез нас 60 бр.четки за зъби.
Батковците от С.Ленд им занесоха спортни пособия-различни топки,федербали и хилки за тенис на маса.
Децата ще бъдат включени и са специално поканени да участват в конкурса "Мини Мис и Мистър" ,който ще си проведе в С.Ленд на 10.06.

Отделно оставихме и събираните до сега дрехи (10 торби),книги и хранителни продукти.

Децата ще ходят на море ,но остава да им набавим още неща и затова може би скоро ще има акция,ще кажем за какво точно.
Има много снимки,но ще ги пуснат майстор-фотографите

 

Може и да забравям нещо,но ............

другите ще го кажат


# 103
  • Мнения: 1 770
Ето това са моите снимки от вчера.
Изкарахме страхотно!
Супер деца, супер екип, супер директор!  Simple Smile

http://community.webshots.com/album/349599017vMxThv

# 104
  • София
  • Мнения: 39 761
off: искаше ми се да дойда с вас. Даже мъж ми искаше миналата седмица да отидем до дома. Пишете кога пак ще ходите и какво им трябва на децата. То всичко им трябва де

Общи условия

Активация на акаунт