На кой път сваляте презерватива?

  • 17 126
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
konche ,
ето как се получи при нас:
Когато започна връзката ни, той беше на 18г, аз на 21г. По ред причини избрахме презервативите, като вариант. С времето толкова свикнахме, че не се и замисляхме, дали да спрем употребата им.
Ако имаме бебе, дай Боже, после ще обмислим вариантите. Но, тогава така стояха нещата и, честно казано, добре си ни беше!
Явно сме го докарвали от към техника! Joy hahaha Joy
Ох, спирам, че почвам простотии да говоря!
  bouquet  bouquet  bouquet

А, съпругът ми е чудесен, но си беше малък пъзльо! Сега е мъж, който умира за бебе! Peace

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 10:39 от love_sunrise

# 16
  • Мнения: 1 817
С досегашните ми гаджета винаги със  Peace ! Въпрос на полова култура...
Със сегашния ми партньор го свалихме след около месец, когато заживяхме заедно. Преди това обаче си направихме всякакви тестове за болести, въпреки че и двамата бяхме употребявали винаги до сега презервативи.

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 19:22 от ZiMa

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ама момичета, защо мислите така? Оспамвам, но ми е интересно защо толкова ви е притеснено да доставите удоволствие на мъжа, от което и вие ще бъдете доволни? Защо контрацепция, защо презервативи, при наличието на връзки от по 4,5, 6 години?

Не става дума, че съм притеснена и не искам да доставя удоволствие. В сексът ролята на жената не е "ролята на този, който доставя удоволствие". Някак си звучи като обект.

А на въпроса "Защо контрацепция по връзки от 4,5,6г?" Защото нямаме възможност за бебе, не се чувстваме готови и материално и той психически.

Аз въобще не намирам за по-редно, дай щото от по-дълго време сме заедно без контрацепция да караме, пък каквото стане. Това е въпрос, който се обсъжда и се взима решение.

# 18
  • Мнения: 884
Със съпруга ми нито сега, нито преди сме ползвали презерватив.Наскоро, след 11 годишна връзка /и брак/ нещо ни доскуча между чаршафите и включихме презеватива в любовната игра. Маже би защото за нас беше новост, получи се... Сега моделите са такива, че са съобразени с потребностите и на жените, дори има специално създадени да доставят максимум  усещане на нежния пол.Като контрацептив не съм го ползвала никога просто защото не го намирам за 100 процента сигурен.

# 19
  • Мнения: 121
След тест за спин и хепатит С + доверие (след опознаване), че няма друга предавана по полов път болест. Няма определен брой "пъти". Зависи. Но да кажем след няколко месечна (4, 5, 6...) връзка.

# 20
  • Мнения: 750
Грушенка, за какъв точно обект става въпрос, че не разбрах? И каква е ролята на жената, принципно?

# 21
  • Мнения: 2 220
konche, а като сме заедно и си имаме доверие във всяко  отношение, постоянно ли трябва да си правим бебета? Не можах да те разбера... отричаш и презервативи и хапчета... Имам му доверие, но не искам още едно бебе "когато стане". За това сме минали през всички варианти и сега съм на Логест.
С други мъже... различно. Няма нормиран срок, а и доверието е доста нестабилно нещо, така че както съм със сегашния си акъл, бих правила секс с презерватив винаги!

# 22
  • Мнения: 750
Не споменавам за правене на бебета ей така. Искам да проследя мисълта ви. Не отричам, но и не съм привърженик на постоянното ползване на презерватив. Както и за хапчета. Споменват се " други мъже", защо други? Като се вкара това понятие, не ми изглежда добре. Пак казвам, ако някой се чувства притеснен, нека не отговаря. Аз си разсъждавам, питам. А и темата е пусната от друг.
Със здраве! Ма ще ви наглеждам Hug

# 23
  • Мнения: 22 865
love_sunrise, извини ме, но какви болести, щом сте и женени? Нали и двамата се грижите за себе си и един за друг? Нали сте толкова време заедно? Нали си имате доверие. Остави сега непланираната бременност, но това, което каза, ме озадачи.
На въпроса- когато съм сигурна в него, когато го искаме и двамата. Нищо не правя насила. Ще го познавам достатъчно, за да знам какво може да ми лепне. А ако ще ми лепва каквото и да е- и с презерватив няма да го направя. Държа на откровенност още от самото начало. Случаен секс, например като свалка на купон и бам в леглото, не правя.
Например ЧОВЕШКИ ПАПИЛОМА ВИРУС,който е доста опасен и някои от неговите щамове са високоонкогенни и причиняват 70% от случаите на РАК в света.Казват,че всеки 2-ри го носи,но понеже заболяването е безсимптоматично повечето пъти,особено при мъжете,се предава лесно.По темата-може би след 2-3 месеца връзка.Но задължително се осведомявам дали и кога е бил на профилактиен преглед при уролог.Държа да отиде,ако не е бил скоро.

# 24
  • Мнения: 319
Хора, чета написаното и си задавам въпроса: не виждате ли заглавието на темата: На кой път сваляте презерватива? А не: Презервативите между постоянни партньори - за или против?

В такава тема е редно да се включат хора, които могат да кажат на кой път го свалят и дали въобще, а не да си обясняваме как е направо чудовищно да не доставяш удоволствие на мъжа си, като го караш да си слага презерватив.

За протокола - в началото на връзката ми с мъжа ми (преди 10 години) започнах да пия хапчета, пих ги 2 години, като се оженихме, ги спрях, пазехме се с презерватив, после си направихме бебе, после (и досега) пак се пазим с презерватив. Като сме сигурни, че не е ден за забременяване, не го слагаме, като не сме - си го слагаме.

По темата: Няма еднозначен отговор - може и никога да не го свалиш, щото освен бременност, полово предавани болести, доверие и гафове, има и примерно гъбички, които може да си ги предавате един на друг до безкрай!

# 25
  • София
  • Мнения: 9 110
Ние с мъжа ми си ползваме презервативи- винаги. Свалихме ги само, за да направим Огнян  Wink

# 26
# 27
  • Мнения: 431
Не бих свалила въобще. Като (ако) ще се прави бебе - тогава. Здравето ми е по-важно от някакво предполагаемо по-голямо удоволствие за мъжа.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 838
Като (ако) ще се прави бебе - тогава. Здравето ми е по-важно от някакво предполагаемо по-голямо удоволствие за мъжа.

Напълно съгласна. Здравето на първо място, после чуждото удоволствие.

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами луда младост,ама ние отначало сме си без презервативи.
След месец и половина тийн любов (т.е. само прегръдки и целувки) ми доказа че мога да му имам доверие.Не се страхувам и по същата причина от болестите.Пък ако ми лепне нещо някой ден.... #2gunfire...ще му се случи случка....Иначе презервативчета използваме за разообразяване на секса...има едни много хубави с бабунки...любими са ми Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт