Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

Plovdiv

Според Вас мами кога е най-удачно да се прави кръщенето newsm78 . Когато все още е бебе или като порасне (1-2-3 г. като е )
Мерси предварително за отговорите Ви.
Цитирай

София

Когато порасне достатъчно, за да разбира смисъла на кръщенето и го пожелае за себе си.
Цитирай

Според мен е въпрос на собствено виждане,дори е хубаво на 40 тия ден след раждането детето да бъде кръстено.Но аз не го спазих и кръстих на 8 месеца на Великден!
Цитирай

Варна

Аз лично исках дъщеря ми да разбира поне малко и затова я кръстихме като беше вече на 3 години.А относно това за 40-тия ден бяха ми казали че се прави специална литургия за детето и майката.Не е нещо специално-просто се разбираш предварително с попа кога ще е удобно да отидете. Покрива ви с плащеницата и чете молитви за здравето на детето и майката.Това е или поне това си спомням.
Така че ти си прецени кога да кръстиш мъника си.   
Цитирай

Sofia

Когато порасне достатъчно, за да разбира смисъла на кръщенето и го пожелае за себе си.
Thinkingмного порастнали хора не разбират, та едва ли деца Peace
повечето го правят, защото всички правят така Stop
мойте са кръстени на 2г6м и на 3г3м Very Happy
Цитирай

Варна

Дъщеря ми беше на 5 години, когато й правихме кръщене и в спомените й това е един чудесен личен празник. Освен това свещеникът беше много мил и и говори, че ще я чака пак да идва в храма и как да постъпва - нещо, което тя запомни дълго време.

Синът ми беше бебе на месеци и няма спомени. В очите на Господа е кръстен, но в главата му не е останало нещо, над което да се замисли. А вярата в крайна сметка е нещо вътре в нас, а не вън.

Не си натрапвам мнението, просто това са наблюденията над собствените ми деца. Всеки решава според собствените си религиозни разбирания.
Цитирай
Аз го кръстих на 6мес., но сега като се замисля повечето тук сте прави - детето трябва да порасне за да разбере за какво става въпрос. Вярата е личен избор и може би е по-добре да попорасне и тогава.
Цитирай

София

Thinkingмного порастнали хора не разбират, та едва ли деца Peace

Значи ще трябва да порасне достатъчно, за да започне да разбира смисъла на кръщаването - когато и да е това.
Цитирай

В.Търново

Кръщене правихме като стана на годинка.
Цитирай

преди Варна/сега Горна Оряховица

На времето са кръщавани децата още пеленачета,за да имат ангел-пазител още от тая невръстна възраст!За православният християнин е въпрос на личен избор да реши кога да кръщава децата си,имайки в предвид,че навиците ни и начина ни живот са променени!
Villy_Ch винаги е подходящо времето за кръщение Love
Цитирай

София

Синчето ни го кръстихме на 1г. заедно с рождения му ден. Тогава беше и Цветница.
Казват, че е по-добре по-малки, за да не плачат. Все пак се води от твоята интуиция.
Цитирай

London, Sofia

Според Вас мами кога е най-удачно да се прави кръщенето newsm78 . Когато все още е бебе или като порасне (1-2-3 г. като е )
Мерси предварително за отговорите Ви.
На Гери го направихме ден след като стана на 2. Беше хубаво Peace
Цитирай

На една звезда

Кръстихме Мими 3 дни, след като навърши 1г., защото държах да бъде в неделя. Иначе щяхме да го направим на рожденният и ден. И бебето мислим да кръстим на годинката. Peace
Цитирай

Бургас

На времето са кръщавани децата още пеленачета,за да имат ангел-пазител още от тая невръстна възраст!За православният християнин е въпрос на личен избор да реши кога да кръщава децата си,имайки в предвид,че навиците ни и начина ни живот са променени!
Villy_Ch винаги е подходящо времето за кръщение Love
Да,и аз така мисля,затова побързахме с кръщенетата на нашите деца.Синът ми беше на 52 дни,а дъщеря ми-на 6 месеца.Съгласна съм,че не са осъзнавали случващото се,но така или иначе ритуалът със сигурност е неразбираем и за по-големи деца.Според мен е по-важно какво възпитание ще получи детето вкъщи на по-късен етап,за да разбира смисъла на кръщението.
Цитирай

Аз мисля, че е добре да се направи по-рано.
Има различни аргументи. Няма да пиша много изчерпателно.
Според опита на свещениците малките бебета до 1г. и децата над 3 г. плачат по-малко на Кръщенето. За над 3 г. не знам, но до 1г. и половина и аз мога да преценя. Ако искаш събитието да е приятно за бебето, да раздава усмивки наляво и надясно, направи го до 9 мес. След това бебетата стават все по-резервирани към непознатите хора.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора