Среща на кърмещи мами в София

  • 3 258
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Ееех, как ми беше необходима една такава среща преди няколко месеца...
Аз също няма да мога да присъствам - изпълнявам програма за увеличаване на кърмата и по този случай се цедя на всеки кръгъл час.  Grinning
Приятно изкарване на присъстващите.

# 16
  • Мнения: 4 629
Страхотна идея. И мен обаче ме притеснява транспорта  Embarassed.  А също и това дали се пуши?  Ще помисля за някакъв вариант на придвижване и пак ще ви пиша дали ще дойда.

# 17
  • Мнения: 3 161
Благодаря за интереса към срещата, както и за въпросите. Обадих се в Orange Center - има зона непушачи (то в ненатоварено време сигурно ще сме само ние така или иначе), даже организират детски и бебешки партита, но... след няколко седмици. В момента са затворени. Поканиха ни, когато отворят.

Дотогава... ако времето позволява, разбира се, можем да променим мястото на срещата с няколко метра и да се срещнем в МакДоналдс на пл. Славейков. Със сигурност не се пуши. За предпочитане на 2 ет, по-спокойно и уютно е, но ако има мами с колички - може и долу. Ако искате пък вие дайте идея за друго място (централно, за да е удобно на всички), широко, непушачи? Или пък да изчакаме някой уикенд, за да ни докарат татковците с колите?

Важното е да го направим сравнително скоро, за да не се отложи до безкрайност. Не е нужно да сме много за начало, просто трябва да направим "прощъпулника" и после надявам се ще бъде по-лесно...

Чакам вашите мнения и предложения.

# 18
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз предлагам да го отложим малко - със седмица сигурно ще е добре или 2 - иска ми се времето да се оправи и да стане топличко, тогава ще мога да дойда с количката... пък можем и да се срещнем направо някъде навън, май ще е много по-удобно с бебетата

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: emem
Дотогава... ако времето позволява, разбира се, можем да променим мястото на срещата с няколко метра и да се срещнем в МакДоналдс на пл. Славейков. Със сигурност не се пуши. За предпочитане на 2 ет, по-спокойно и уютно е, но ако има мами с колички - може и долу. Ако искате пък вие дайте идея за друго място (централно, за да е удобно на всички), широко, непушачи?


там също е добра идея от гледна точка на това, че не се пуши и е в центъра. още по-удобно ми е даже... но като гледам освен мен никой друг май няма да има възможност през седмицата...  момичета давайте тогава конкретни предложения с място и дата и час.

# 20
  • Мнения: 967
Предложението за среща е много добра идея  Grinning  и със сигурност ще се включим, само да не е студено и мястото да е достъпно за количка!

# 21
  • Мнения: 1 341
Идеята за срещата е супер, но аз предлагам да я отложим до затопляне на времето. Сега има ужасни вируси и не  е хубаво да се събират малики деца заедно. Не ми се сърдете, а ме разберете. Много трудно се оправихме от вируса с високата температура. Чисто и просто в това грипозно време трябва да пазиме децата

# 22
  • Мнения: 1 568
Момичета, а как в Макдоналдс на втория етаж ще се качим с количките? А и там през седмицата точно на обяд е лудница!
Аз имам 3 предложения:
1. Кафето в ЦУМ - въпреки че е на втория етаж можем да качим количките с асансьора, има салон за непушачи, просторно е и има достатъчно място за много мами с много колички. Освен това те са свикнали с много жени на едно място предвид това, че всеки вторник там има лекция на списание 9 месеца и се събират много бремелинки. В такъв случай обаче срещата не трябва да е във вторник преди обяд.
2. Кафе Импресо - бул. Дондуков 14 /до английското посолство/. Кафето е на нашите кумци, голямо е, единия салон е за непушачи, има страхотна градина през лятото, така че ако срещите ни станат традиция можем да сядаме отвън. Винаги мога да запазя места. Единственото, което ме притеснява е, че е малко хладно вътре, тъй като парното не може да затопли толкова голямо помещение.
3. Наистина може да изчакаме малко и да започнем да се срещаме из паркове и градинки на въздух. Грипната епидемия съвсем не е затихнала, въпреки че по-малко се говори за нея.
Казвайте какво да правим! На мен лично много ми се щъка вече! Най-удобните ми дни са вторник, петък и неделя, тъй като тати не е на работа и може да ни транспортира.  #Milti

# 23
  • София
  • Мнения: 2 493
гласувам за кафе Импресо. Мисля е добра идея. А това че не е много топло не мисля че е проблем, защото те бебоците са си навлеченки за навън и е по-добре да не е много топло да не се претоплят... а ние... ами имаме си якета, а и препдолагам не е чак такъв кучи студ.

# 24
  • Мнения: 5 228
И аз бих дошла с удоволствие, но се опасявам, че още не е преминал грипа и не ми се води бебка на места с много хора. Иначе идеята е супер.

# 25
  • Мнения: 1 568
Цитат на: Yanche
гласувам за кафе Импресо. Мисля е добра идея. А това че не е много топло не мисля че е проблем, защото те бебоците са си навлеченки за навън и е по-добре да не е много топло да не се претоплят... а ние... ами имаме си якета, а и препдолагам не е чак такъв кучи студ.

Страхотно! Янче, ходила ли си там?
Ако и на другите им харесва, нека да определим ден и час. Аз пак да кажа, че на мен ми е най-удобно във вторник, петък и неделя. Иначе не знам дали ще успея с маршрутката  Cry

# 26
  • Мнения: 781
Цитат на: _smiley_
Цитат на: Yanche
гласувам за кафе Импресо. Мисля е добра идея. А това че не е много топло не мисля че е проблем, защото те бебоците са си навлеченки за навън и е по-добре да не е много топло да не се претоплят... а ние... ами имаме си якета, а и препдолагам не е чак такъв кучи студ.

Страхотно! Янче, ходила ли си там?
Ако и на другите им харесва, нека да определим ден и час. Аз пак да кажа, че на мен ми е най-удобно във вторник, петък и неделя. Иначе не знам дали ще успея с маршрутката  Cry

Момичета аз не съм ходила в това кафе, но Дондуков ми звучи добре, само кажете кога и аз да дойда Stuck Out Tongue че както ми е тръгнало може скоро да не съм кърмеща мама Sad но предлагам да не го бавиме много събитието Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами не съм ходила, но както го описваш ми звучи много добре. Освен това е хубаво че са ти познати, защото ще може да запазваш места.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз, обаче, предлагам в събота заради работещите;).

# 29
  • Мнения: 3 161
Аз пък точно в събота работя! Е, може и в неделя. Но заведенията са много по-пълни и може би ще е по-лесно да се срещаме навън напролет. А за мамите с две деца през седмицата май е по-удобно, защото голямото е на детска. За мамите с количка пък уикенда е по-удобен, защото татковците могат да ги докарат. Абе няма угодия...  Wink Предлагам да имаме срещи и през седмицата, и през уикенда, примерно по веднъж в месеца от двата вида, пък който когато успее. Но като гледам преспите навън, май тази седмица няма да успеем?

Общи условия

Активация на акаунт