Мотор?!От кога?!

  • 10 533
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 470
    Напоследък в нашият квартал се напълни с моторчета,от тези малките пистовите,но те все пак са си истински мотори,с истински бензин,и истинска скорост...Вече отдавна свикнах със другите пърпоретки...Лошото е че новият тип моторчета ги карат деца първи-втори клас...Та питам се,редно ли е?!Не е ли опасно и за околните?!Те не са толкова скъпи,и аз мога да им купя на моите,при по добро желание,но предпочитам,да дам парите за хубав байк,от колкото за подобно нещо...Не че си нямат байкове,но са от тези по 150лв...Но децата си искат...Вие какво ще кажете по въпроса?!

# 1
  • Мнения: 2 531
Никога  Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 1 470
    И аз мисля така!!!

# 3
  • Мнения: 1 426
Никога не казвай "никога"...

# 4
  • Мнения: 6 029
бе за тях не се ли иска книжка? с най-ниската категория за каране на мотор?!?!?!

# 5
  • София
  • Мнения: 981
Дъщеря ми този месец ще навърши 7 год. и мъжът ми и беше обещал такова .Много разправии имахме за това.Най-накрая мисля,че успях да го разубедя.За мен е безумие деца на 7-8 години да карат тези моторчета.

# 6
  • Мнения: 1 735
Я дайте линк да ги видя тези моторчета, или ако някой има снимка. Laughing

# 7
  • Мнения: 2 567
http://www.vaneda.hit.bg/moto1.html

Май за нещо такова става дума. Племенника ми има като на първата снимка моторчето, но стои при баща му в Испания и само през летните ваканции го кара. Той е на 13, ама пак ми се струва малък за такъв мотор. Макар и по детски изглеждащ, доколкото знам си е мотор за възрастни хора. Ако не се лъжа Михаел Шумахер понякога за кеф се състезава с такива.

# 8
  • Мнения: 4 362
http://www.vaneda.hit.bg/moto1.html

Май за нещо такова става дума. Племенника ми има като на първата снимка моторчето, но стои при баща му в Испания и само през летните ваканции го кара. Той е на 13, ама пак ми се струва малък за такъв мотор. Макар и по детски изглеждащ, доколкото знам си е мотор за възрастни хора. Ако не се лъжа Михаел Шумахер понякога за кеф се състезава с такива.

Да,тук има деца ,които карат от 10 годишна възраст.Предполагам за такъв става въпрос




Такива моторчета се карат трудно,трябва повече тренировки.

# 9
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Със сигурност за тях трябва категория М, т.е., изобщо не бих разрешила преди 16г. възраст.

# 10
  • Мнения: 6 029
Със сигурност за тях трябва категория М, т.е., изобщо не бих разрешила преди 16г. възраст.

и аз това попитах по-горе, ама се направиха, че не виждат Twisted Evil значи все пак не стават за малки деца:)

# 11
  • Мнения: 1 172
В ситуацията, която описваш, трябва първо да решите друг въпрос - не само ти, а всички в квартала - КАК ДА ГАРАНТИРАТЕ БЕЗОПАСНОСТТА НА ДЕЦАТА. Дори и да не купиш мотор на своето, то е сред движещи се моторчета, управлявани от хлапетии. Проверете дали се изискват книжки за управлението им. Ако да - алармирайте полицията. То това е същото като хлапетата от квартала да подкарат трабантите на дядовците си. Ако не се иска книжка, настоявайте да има ред в квартала ви - къде ще могат и къде няма да могат да карат, за да сте спокойни и вие, родителите чиито деца нямат мотори, и тези, чиито деца имат.

Аз мисля, че едно дете на 12-13 може да мине и без такава "екстра".  Не малко са вече фаталните инциденти по морето с разни такива уж безобидни моторни превозни средства.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
 По празниците видях за пръв път момченце(на 7-8 год) с такова моторче и много се изненадах, че може да има родители, които биха купили такова нещо за малко дете, ами и отгоре на това и само се движеше по оживена улица Close

Не бих купила и не е заричане - убедена съм, че няма да си променя мнението по въпроса.

Много интересно - ако се изисква книжка как ли ще я получи 7 год. дете което видях да кара моторчето newsm78.

# 13
  • Мнения: 984
мъжа ми се е запалил по Мотокрос и на едно състезание специална награда получи 5 г. момченце, което премина пистата, а тя не е от най-лесните, така че си направете извода

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 14:32 от kiki77

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 461
Обаче състезанията имат правила и се правят на специални писти или определени за целта маршрути, по които движението е отцепено. Докато в ежедневието ни всеки участник в движението би трябвало да се съобразява със Закона за движение по пътищата.

Общи условия

Активация на акаунт