:)

  • 6 395
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 101
Вие тук наистина сте много мили!Честна дума-трогнахте ме!Не очаквах никой да ми пише!
Знам,че все още нямам основания за притеснения-пробваме само от месец.Но аз съм си такава,притеснявах се дори преди още да започнем да опитваме. Grinning Не ми се сейте,моля Ви,а бъдете до мен докато се опитвам и ме окуражавайте!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 204
ами рабира се, че ще ти отговорим, нали затова сме тук. а това за единия месец е точно според мен опасен момент, защото повечето си мислим, че като спрем да се пазим и ще стане още първия месец, затова напълно те разбирам. сега горе главата, успокой се и напред за следващия месец.

# 2
  • Мнения: 4 324
Подкрепям с две ръце wa_wa

Силвия - до теб ще сме и ще се опитаме да ти помогнем. Сама ще се убедиш в това  Wink

# 3
  • Мнения: 1 101
Bulb Много си права!Откакто правя секс,все се притеснявах да не стане гаф,да не забременея в неподходящ момент,и понеже цикъла ми е по-дълъг от 28 дни-всеки път се притеснявах.Имах чувството,че е много лесно да забременееш.А сега като чета информации по този въпрос ми се струва,че не е никак лесно.Наистина ли САМО по време на овулацията може да се забременее Embarassed

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 204
четенето е полезно, но лошото е, че трябва да знаеш кога да спреш(говоря от собствен опит), защото е доста стресиращо, както може би вече си се убедила.
колкото до втория ти въпрос- да, жената забременява само по време на овулацията.
само нещо като препоръчителен съвет Bulb  Bulb  Bulb хубаво би било да си направиш един профилактичен прглед при гинеколог и да споделиш с него, че правите опити за бебе, но това е само пропоръка

# 5
  • Мнения: 1 101
Може би наистина ще отида на гинеколог,за да се успокоя малко.А вие тук от кога се опитвате?Аз нали съм нова тук... Embarassed
А това за овулацията....ама тя е за толкова кратко Sad

# 6
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Силвия Василева
Bulb Имах чувството,че е много лесно да забременееш.А сега като чета информации по този въпрос ми се струва,че не е никак лесно.Наистина ли САМО по време на овулацията може да се забременее Embarassed


И аз имах чувството че е страшно лесно да забременееш и още щом го поискаш ще стане  Shocked . Да ама нямам все още такава магическа пръчица. Иска се време и постоянство в бебеправенето  Wink

Относно четенето - много внимавай. наистина се научават страшно много полезни неща, но в същото време четеш и за милиони проблеми които може да са причината за неуспехи и които най-вероятно ти НЯМАШ  Sign Exclamation Ох, аз да знаеш колко диагнози съм си поставяла  Shocked

А за овулацията - ами както ти каза и wa_wa - наистина само тогава може да се получи желаното бебче  Neutral Face А това е толкова кратък период. Така че мила не ти позволявам да се отчайваш и стресираш. Пробвали сте само веднъж - а това е много малко  Sign Exclamation

Скоро щъркела ще дойде и у вас - горе главата

# 7
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Силвия Василева
Може би наистина ще отида на гинеколог,за да се успокоя малко.А вие тук от кога се опитвате?Аз нали съм нова тук... Embarassed


Ако преглед на гинеколог, би те успокоил - по-добре тичай бързо на там, за да се убедиш, че няма проблем.

Иначе аз пробвам от около 6 месеца. Дори и аз още нямам право да се притеснявам (макар в действителност да го правя  Embarassed ) Ама ние жените сме си такива паники.

# 8
  • Мнения: 1 101
Като чета какво ми пишете вие двечките и почти се разплаквам.Вие сигурно знаете как се разчувства една жена,която иска да забременее,когато се говори за бъдещата(дай Боже!)бременност

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 204
на 24 април ще стане 1 година, но аз си имам май медицински проблеми Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Цитат на: Силвия Василева
Като чета какво ми пишете вие двечките и почти се разплаквам.Вие сигурно знаете как се разчувства една жена,която иска да забременее,когато се говори за бъдещата(дай Боже!)бременност

ами очакване, радост, страх и нетърпение и мислеща за имена Grinning  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 101
Wa_Wa и Таня, вие двете как издържате на това напрегнато очакване всеки месец.Имам чувството,че след няколко неуспешни месеца ще рухна.Аз по принцип много лесно се отчайвам.Честно!Ще ми е трудно ако ми се случи няколко месеца все да очаквам и все да ми идва.А вярвате ли,че нагласата ни оказва влияние върху забременяването.Имам предвид,ако постоянно мислиш за това,представяш си как ще се почувстваш когато разбереш че е станало,мислиш си за разни здравословни проблеми,които евентуално имаш...мислите ли че всичко това оказва някакво влияние.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 728
Силви,вярно че овулацията е доста кратка,но си е достатъчна.Само помисли колко планови аборти се правят всеки месец и колко бебета се раждат без да са планирани. Не се притеснявай,ами опитай и следващия месец! Ние тук ще те подкрепяме и ще ти стискаме палци!
П.П. Надявам се да не съм засегнала някого с постинга си! Ако съм,то моля за извинение!

# 13
  • Мнения: 1 101
имам едно предложение.По-скоро молба!Тъй като съм нова в този форум,но със сигурност от сега нататък редовна,може ли да ми кажете нещо за себе си.Не много,а поне от къде сте,на колко години сте,какви желания и проблеми имате.

# 14
  • Мнения: 4 324
Как се справяме ........ Confused:
Какво да ти кажа, преди менструацията се надяваш, в деня на менстр. си разочарована и ти е много тъжно и лично на мен след 2-3 дни ми минава. Казвам си ново начало, нов късмет. Надявам се да стане следващият път и работим по въпроса с бебеправенето  Wink
Сега съм точно в момента с надеждите.  Wink  Силно се надявам да сме успели , но не мисля че трябва да се отчайвам и изнервям допълнително ако не сме. Защото това последното изобщо не е полезно, че даже е и вредно  Imp
Нагласата - ами .............., до сега всеки месец съм се нагласяла че няма да ми идва и сме успели, но уви не е така  Imp Но не мисля да  спра да се "нагласям" така. Най - важна е надеждата - тя умира последна.
Мисленето ......... - да това оказва влияние. Не бива да си мислиш че имаш проблеми и нещо не ти е в ред. Точно обратното, трябва да си мислиш и да се надяваш че следващия път ще стане  Wink

# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Цитат на: Силвия Василева
Wa_Wa и Таня, вие двете как издържате на това напрегнато очакване всеки месец.Имам чувството,че след няколко неуспешни месеца ще рухна.Аз по принцип много лесно се отчайвам.Честно!Ще ми е трудно ако ми се случи няколко месеца все да очаквам и все да ми идва.А вярвате ли,че нагласата ни оказва влияние върху забременяването.Имам предвид,ако постоянно мислиш за това,представяш си как ще се почувстваш когато разбереш че е станало,мислиш си за разни здравословни проблеми,които евентуално имаш...мислите ли че всичко това оказва някакво влияние.

това все едно аз съм го писала.
а за издържането, ами наистина е трудно за всички, имало е месеци в които всичко за мне е било на принципа-менструация, бебеправене и после чакане, надежди, търсене на симптоми.
за нагласата предполагам да, защото започваш да мислиш само за това постоянно.
съветът ми е да не го правиш това, защото не само ще се чувстваш отвратително и ще запионче да е водещото в живота ти.
малко объркано го написах

# 16
  • Мнения: 1 101
Сигурно съм ви смешна.Вие пробвате от няколко месеца,може би имате повече информация.А аз тепърва започвам,а вече имам толкова много притеснения,и съм толкова несигурна.В интерес на истината,съвсем честно ще ви кажа как стоят нещата при мен.Миналия месец с приятелят ми най-сетне решихме вече да започнем да действаме по въпроса с бебето,а не само да си говорим и мечтаем.Стана така,че го правихме без да се пазим седмица-седмица и нещо преди да ми дойде(т.е. вече овулацията е била минала)Така че може да се каже, че все още не сме го правили в точният момент.Но ме притеснява нещо.Цикъла ми е нередовен-веднъж е 28 дни,друг път 30,стигало се е и до 37-39дни(рядко).Как при това положение мога да определя кога точно съм в овулация,но без да използвам специалните термометри и други подобни

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 204
не е смешно, защото всички тук сме минали по този път, така че няма място за притеснения. и моят цикъл е така дълъг, но точно откакто правим бебе се удължи повече.
следващия цикъл предполагам няма да е като този, така че ще я налучката овулацията. не започвай с термометри от втория месец, безсмислено...просто бебеправете и полежавай след това известно време, за да помогнеш на плувците Embarassed  Simple Smile

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 728
Силви,мила,права си че овулацията е била минала. Но следващия месец правете бебче между седмия и двайсетия ден(за предпочитане през вечер) и може да уцелиш. Не се притеснявай излишно и не си мисли че имаш само еди колко си часа за оплождането. Трябва ти спокойствие,че ако се изнервяш може и да не стане веднага.Ако няма медицински проблем(а пък аз съм сигурна че нямаш), няма причина да не стане!!
Успех ти пожелавам и повече спокойствие!

# 19
  • Мнения: 1 101
Благодаря ти,Wa-Wa Sign Exclamation

# 20
  • Мнения: 1 101
Благодаря и на теб Fun!

# 21
  • Враца
  • Мнения: 5 204
само да допълня, че ако имаш дълъг цикъл и при нормална дължина на лутеалната фаза 14 дни(лутеална фаза е времето от овулацията до началото на следващия цикъл)практикувайте бебеправене да кажем не в границите на до двадесетия ден, за по сигурно, защото не знаеш кога точно е овуто.
смао не препоръчвам задължителното бебеправене, защото не е приятно. не мисли за това кога ти е овулацията, просто се наслаждавайте на хубавите неща

# 22
  • Мнения: 920
Аз наминавам само да ти кажа добре дошла Силвия.

Моята препоръка също е да не го мислиш толкова - кога било овулация...колко време можело да се оплоди яйцеклетката....я го дай наспокойствие и силна храна и няма и да разбереш кога си забременяла.

# 23
  • Мнения: 1 101
Всички тук сте страхотни!Аз сега ще си ходя,защото съм на работа и е време да се прибирам.Но утре пак ще намина.Успяхте да ме успокоите!Още един въпрос-често ли ви се случва да изпращате от тук някоя вече забременяла жена

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 204
приятна вечер да ти пожелая, да ти кажа, че имаме и чат.
форумът ни е отскоро-от февруари и вече има една бъдеща мама

# 25
  • Мнения: 1 497
Силви, да ти кажа, решила съм да не се отчайвам и не оставям да ми потънат гемиите. Вярвам, че като му дойде времето ако е казал Господ ще стане. Междувременно- ако има нещо да се лекува ще го направя. Но няма смисъл да се затормозяваме. А и вие сте още толкова млади- Таня, Wa-wa.....

# 26
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Теди, ти също си в добра детеродна възраст, така че правилно за гемиите

# 27
  • Мнения: 3 634
Има ли тук хора с потънали гемий? Да съберем вашите с моята, да си правят компания на морското дъно, а?

# 28
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Силвия Василева
Миналия месец с приятелят ми най-сетне решихме вече да започнем да действаме по въпроса с бебето,а не само да си говорим и мечтаем.Стана така,че го правихме без да се пазим седмица-седмица и нещо преди да ми дойде(т.е. вече овулацията е била минала)Така че може да се каже, че все още не сме го правили в точният момент.Но ме притеснява нещо.Цикъла ми е нередовен-веднъж е 28 дни,друг път 30,стигало се е и до 37-39дни(рядко).Как при това положение мога да определя кога точно съм в овулация,но без да използвам специалните термометри и други подобни


Ама ти си във същото положение като мен  Simple Smile И аз все още не съм омъжена (но много скоро и това ще стане) и работим по въпроса с бебчето
Както и сама каза, наистина все още дори не сте имали възможност да пробвате за бебче. Миличка не се притеснявай излишно.
Момичетата вече са те посъветвали кога точно да правите бебеправенето  Simple Smile Аз само ще допълня, след това да полежиш малко по корем (при мен това е начина) или с вдигнати кракак на стената (в този случай има вероятност от много смях от страна на бебеправещия татко  Grinning )

Иначе за овулацията има и специални тестове, но все още можеш да изчакаш, преди да ги ползваш.

Я кажи сега - доколокото разбирам си неомъжена. Планувате ли великото събитие и кога  Confused: Малко съм любопитна  Embarassed но това си е присъщо за нас, нали  Wink

# 29
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Мама от Финландия
Таничка и останалите с вдигнатите крака и лежането по корем... Като бях да ме гледат там в клиниката и ги попитах на къде ми е матката за да знам как да лежа... Ама що смях падна... Казаха ми, че въобще да вириш крака или да се дупиш нямало значение за това дали плувците ще стигнат до целта...
Не че аз не смятам да си лежа де... ама пък защо тези здравни работници така казват ако не е вярно?


Не знам дали има значени Мамче, но при мен лежането по корем поне  предпазва плувците  Simple Smile да не излезнат навън. А дали облекчавам тяхното предвижване до целта, ами ......... незнам  Confused

# 30
  • Мнения: 1 101
Вие тук сте много ранобудни!Танче, аз още вчера открих че имаме някои общи неща с теб.И аз завърших за бакалавър и имам намерение да изкарам и една магистратура,но трябва да си заработя пари за това.Аз и приятелят ми се каним да се оженим това лято,но ми се струва че ако дотогава все още няма бебенце,ще го отлажим.Причината е не че не искаме да се оженим и без бебе,а защото една сватба е голямо натоварване(финансово)не само за нас двамата,а и за семействата ни.А за съжаление и неговите и моите родители не са особено добре в това отношение. Cry Между другото,някоя от вас случайно да е имала същите като моите терзания-да се чувствам малко неловко,че правя планове за бебе и сватба при положение че семейството ми е затормозено с парите?Аз се чувствам малко неловко

# 31
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Силвия Василева
Аз и приятелят ми се каним да се оженим това лято,но ми се струва че ако дотогава все още няма бебенце,ще го отлажим.Причината е не че не искаме да се оженим и без бебе,а защото една сватба е голямо натоварване(финансово)не само за нас двамата,а и за семействата ни.А за съжаление и неговите и моите родители не са особено добре в това отношение. Cry Между другото,някоя от вас случайно да е имала същите като моите терзания-да се чувствам малко неловко,че правя планове за бебе и сватба при положение че семейството ми е затормозено с парите?Аз се чувствам малко неловко


Нашите родители не са зле финансово, но ние сме решили да поемем сами разноските по сватбата  Wink Защото и двамата смятаме, че така е честно и справедливо.
Мила а ти не се чувствай неловко. Ако искаш да облекчиш родителите Ви, направете по-скромна сватба с най-близките хора, а ако не държиш на бяла рокля и всичко истанало - само в гражданското (ама аз така не искам - губи му се чара).
А те родителите Ви значт че ще дойде такъв момент със свтаба. Ако чакате да съберете пари за да имате дете, ами по0добре се откажи още сега  Wink  Grinning (шегувам се)  Wink  Grinning Те парите никога и на никого не стигат. Живей си живота и се обичайте.

# 32
  • Мнения: 920
Силвия и аз съм на мнение че не бива да позволяваш наличието или липсата на пари да влияе на мечтите и плановете ти...а още повече на тяхното изпълнение.

Таня е права че не е задължително сватбата да е масово мероприятие за 100 150 душ. Може да бъде мило и скромно семейно тържество. Имай предвид че твоите родители цял живот са чакали да те видят булка...и не бих се учудила ако въпреки кризата в къщи те си имат отдзелно заделени пари специално за това събитие.

Просто го преосмисли наново - ако не искаш брак и хората около теб не го въприемат, а на теб хич не ти се обяснява защо и как - тогава си намерила най-правилното скривалище "няма пари". Но ако искаш всичко сватбено да не ти е чуждо....тогава пригоди ситуацията по себе си.


За ранобудието - абе хора вие през ноща ли ставате да пишете във форума...

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 728
Силви, аз се омъжих когато бях втори курс а мъжа ми беше докторант(стипендията за докторант беше 150 лв). И нашите семейства бяха зле финансово,но ние поканихме само най-близките-родители,баби и дядовци и брат ми и сестра ми(че мъжа ми няма брат или сестра). Аз даже не исках да си купувам сватбена рокля че струваше колкото едномесечните ни доходи.Добре че брат ми е женен и снахат ми даде нейната рокля. След подписването хайде всички в едно ресторантче и след като всичко се изяде и изпи-хайде който откъде е.
Забравих да спомена че мъжа ми тогава беше на квартира в Габрово и там се оженихме нищо че иначе сме и двамата от северозападна България!
Та мисълта ми е че ако искаш сватба парите не са пречка!

# 34
  • Мнения: 254
Silvia, az mislia che ne triabva da se chustvash nelovko. Momichetata sa pravi che ne e nugno da organizirate goliama i skapa svatba, prosto napravete nai dobroto sas sredstvata koito razpolagate. Iskam da ti kaga kolko ti zavigdam(chistosardechno) za tova koeto ti predstoi. Za men svatbata mi beshe edin ot nai shtastlivite migove v givota i sega kato si pomislia mnogo mi se iska da moga da varna vremeto nazad i da ia pregiveia otnovo.
I s bebeto e taka, zatova si mislia che na teb i na vsichki nas ni predstoi da izgiveem i tozi shtastlliv mig.
Ti imash mnogo planove i mechti taka che ti gelaia mnogo kasmet.
Mislia che imash idealnia shans da postignesh i dvete neshta ednovremenno. Kato se fokusirash varhu priatnite emocii po prigotovlenieto na svatbata shte mislish po-malko za bebe i shte vidish kolko barzo shte stane.

# 35
  • Враца
  • Мнения: 5 204
не се притеснявай за сватбата, нашата беше с 38 човека, от които 10 бяхме ние, семействата и кръстниците. уших си рокля за 150 лв, всичко беше страхотно. после около 8 месеца изплащахме събитието от негова страна, защото там бяха по-различни нещата-нежелание да се жени за мен и т.н, но исках да ти кажа, че дори и с толкова хора беше страхотно и незабравимо

# 36
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: wa_wa
не се притеснявай за сватбата, нашата беше с 38 човека, от които 10 бяхме ние, семействата и кръстниците. уших си рокля за 150 лв, всичко беше страхотно. после около 8 месеца изплащахме събитието от негова страна, защото там бяха по-различни нещата-нежелание да се жени за мен и т.н, но исках да ти кажа, че дори и с толкова хора беше страхотно и незабравимо


Аз нещо не разбрах...  Embarassed Той ли не е искал да се жени за теб, или техните?  Imp

# 37
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Цитат на: Зъхи
Цитат на: wa_wa
не се притеснявай за сватбата, нашата беше с 38 човека, от които 10 бяхме ние, семействата и кръстниците. уших си рокля за 150 лв, всичко беше страхотно. после около 8 месеца изплащахме събитието от негова страна, защото там бяха по-различни нещата-нежелание да се жени за мен и т.н, но исках да ти кажа, че дори и с толкова хора беше страхотно и незабравимо


Аз нещо не разбрах...  Embarassed Той ли не е искал да се жени за теб, или техните?  Imp
Laughing  Laughing  Laughing  Laughing техните...

# 38
  • Мнения: 920
Абе Зъхи...ако той не е искал - щяха ли да са женени? Grinning

# 39
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Цитат на: Tia
Абе Зъхи...ако той не е искал - щяха ли да са женени? Grinning


ти пък сега, като ме знаеш каква съм яка българка  261uu , а той какъв е слаб-нямаше мърдане, няма не искам тука Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 40
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Laughing Абе знае ли човек, може да сте го ступали и "няма тук не искам"!  Laughing

А пък тези работи как ме дразнят - не искали били, че кой ги пита пък тях!  Twisted Evil
Те и на мъжа ми родителите не си падат хич по мен, но поне не са казали директно нищо, че каквато съм лоша, хим няма и да си замълча!  Close

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Силвия, не се притеснявай толкова за тази сватба. Ние ще се женим на 2.05. и всичко си поемаме сами (естествено - поискахме заем от шефа на мъжа ми). Никое от семействата ни не може да си позволи такъв разход в момента - миналата година братята и на двама ни са правили сватби, а на мен баща ми ми подари кола, та не мога и да си помисля че ще ги затормозявам с разходи за сватба.  Но се надявам че всичко ще се получи добре, нищо че още нямам какво да облека, какво да обуч, той също, а и парите не са превели, ама няма да седна да се ожалвам сега. Simple Smile. Когато стане, ако ще и последната седмица да трябва да правим всичко. Дотук по списъка са 24 човека и мисля че са ми предостатъчни.
Така че хич не се притеснявай, все ще се намери начин да се ожените Simple Smile(пък и аз винаги съм била против събирането на 150-200 човека за сватба)

# 42
  • Мнения: 1 101
Цитат на: lalka
Силвия, не се притеснявай толкова за тази сватба. Ние ще се женим на 2.05. и всичко си поемаме сами (естествено - поискахме заем от шефа на мъжа ми). Никое от семействата ни не може да си позволи такъв разход в момента - миналата година братята и на двама ни са правили сватби, а на мен баща ми ми подари кола, та не мога и да си помисля че ще ги затормозявам с разходи за сватба.  Но се надявам че всичко ще се получи добре, нищо че още нямам какво да облека, какво да обуч, той също, а и парите не са превели, ама няма да седна да се ожалвам сега. Simple Smile. Когато стане, ако ще и последната седмица да трябва да правим всичко. Дотук по списъка са 24 човека и мисля че са ми предостатъчни.
Така че хич не се притеснявай, все ще се намери начин да се ожените Simple Smile(пък и аз винаги съм била против събирането на 150-200 човека за сватба)
Абе,и аз не си падам по особено масови събития.Нито пък приятеля ми.Говорили сме си, че ще бъде малка,но чудесна сватба.Но съм сигурна че родителите ми няма да ни оставят да поемем всички разходи,особено ако чакаме дете тогава.Но пък и знам,че и те си мечтаят за момента в който ще женят едната от дъщерите си.Майка ми дори си мечтае за това.Ще се справим!А на теб още от сега ти пожелавам една вълшебна сватба!!

# 43
  • Мнения: 1 071
Нашата сватба също беше много скромна-50 човека.Всичко си платихме ние двамата,ние и я организирахме.Аз бях с костюм,смятах че е по-практично,но сега не съм го сложила ни веднъж.Ние избрахме ресторанта,менюто,музикантите и т.н.И не съжалявам че постъпихме така-като си го организираш сам правиш това което ти харесва.Така че не се притеснявай.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 5 204
за това с оргазнизащията съм с две ръце за

Общи условия

Активация на акаунт