За разговорите, които вечно се повтарят

  • 3 266
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 937
Аз имам сравнително малък опит в съвместно съжителство - около две години сме заедно, но тези вечни разговори ме плашат

Тук е ключът според мен. Дай си време!
Хората не се променят, но поне се нагаждат един към друг.
Въпросът е, дали си склонна на компромиси или винаги ще ти остава горчив вкус.
Ако е последното - изходът е един.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Единственният разговор с повторения между нас е :
Аз - Искам да спреш да пътуваш
Той - а нали искаш пари?
Аз - предпочитам детето ми да си знае бащата, не да сочи компютъра
Той - още една година , да изплатч къщата.....
и т.н.....
Днес ми съобщи, че си е подал автобиографията на няколко компании в Щатите и в Мексико, но не ми е казал, за да не тая напразни надежди.
Сега чакам със затаен дъх развоя, и най-после да сме всички заедно, а не все той по работа някъде и ние с бебо сами.

# 17
3 пъти го про4етох и ниЩо не разбрах  newsm78
бъди по_ясна и конкретна с мъжа ти и Ще се разберете  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 978
Не водим разговори, които се повтарят, разбираме се добре и няма смисъл от тях

# 19
  • Мнения: 4 380
Единственният разговор с повторения между нас е :
Аз - Искам да спреш да пътуваш
Той - а нали искаш пари?
Аз - предпочитам детето ми да си знае бащата, не да сочи компютъра
Той - още една година , да изплатч къщата.....
и т.н.....
Днес ми съобщи, че си е подал автобиографията на няколко компании в Щатите и в Мексико, но не ми е казал, за да не тая напразни надежди.
Сега чакам със затаен дъх развоя, и най-после да сме всички заедно, а не все той по работа някъде и ние с бебо сами.

 Laughing Ти не си добре. Не слушай старило- слушай патило. Милион пъти по-добре мъжа да пътува, отколкото да се преселвате при него в Щатите или не дай бог в Мексико. #Crazy
И какво толкова като пътува? И жената има малко нужда от почивка... newsm78

# 20
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
3 пъти го про4етох и ниЩо не разбрах  newsm78
бъди по_ясна и конкретна с мъжа ти и Ще се разберете  Mr. Green

Ще ме извиняваШ, ама "да разбере" не е равно на "да направи"  Rolling Eyes
доколкото разбрах, за това става дума.
при мен няма такъв Шанс, отказала съм се.  Confused

Единственният разговор с повторения между нас е :
Аз - Искам да спреш да пътуваш
Той - а нали искаш пари?
Аз - предпочитам детето ми да си знае бащата, не да сочи компютъра
Той - още една година , да изплатч къщата.....
и т.н.....
Днес ми съобщи, че си е подал автобиографията на няколко компании в Щатите и в Мексико, но не ми е казал, за да не тая напразни надежди.
Сега чакам със затаен дъх развоя, и най-после да сме всички заедно, а не все той по работа някъде и ние с бебо сами.

 Laughing Ти не си добре. Не слушай старило- слушай патило. Милион пъти по-добре мъжа да пътува, отколкото да се преселвате при него в Щатите или не дай бог в Мексико. #Crazy
И какво толкова като пътува? И жената има малко нужда от почивка... newsm78

аз например му търся такава работа  Twisted Evil

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Вече не водим такива разговори, безмислено е. Добре, че има по кого да викам (3бр + коте и куче) Mr. Green

# 22
3 пъти го про4етох и ниЩо не разбрах  newsm78
бъди по_ясна и конкретна с мъжа ти и Ще се разберете  Mr. Green

Ще ме извиняваШ, ама "да разбере" не е равно на "да направи"  Rolling Eyes
доколкото разбрах, за това става дума.
при мен няма такъв Шанс, отказала съм се.  Confused



абе не знам, ама добре, 4е не съм мъж  ooooh! много са сложни жените 

# 23
  • Мнения: 3 205
Никога не сме водили такива разговори.

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Водим разбира се.
Еовин ме подсети за един такъв разговор който водихме допреди 3 години.
- Душа, искам второ дете!
- Гледай си работата! Тъкмо отгледах това и се видях бял човек - кариерист!
- Айде за това ще помагам.
- Да бе, да! Пак ще бачкаш до среднощ а аз ще забравя за хубава работа.
- Няма, няма. Ще помагам.
Такааа, накрая му повярвах и му родих второ. Ха познаите какво стана.
- Кога се прибираш?
- Ще закъснея че имам много работа.
- Аре бе. Идвай да къпем бебето.
- Ти си оправна жена, изкъпи го сама.
- Нали обеща да помагаш.
- А ти нали искаш пари.
...........
- Викат ме да се връщам на работа.
- Бе я напусни по-добре. Тия левчета дето ще ги носиш аз ще ти ги давам та да не се караме кой ще прибира детето от градина и кой ще взима болнични.

Еи това са ни рефрените. 

# 25
  • Мнения: 364
Един повтарящ се наш разговор:

- Виж какво, писна ми да повтарям някой неща, а ти само да ми обещаваш, как това или онова ще направиш, ще промениш някой навици, а резултат никакъв!
- Е как, аз толкова се старая, ама ти все не си доволна!
- Как се стараеш, а? Дрехите ти пак са ступани на куп! Кой да ги сгъне? - пак аз! То само това да беше! .....(изреждам още доста от обичайно повтарящите се неща)
- На теб все нещо не ти харесва, все имаш забележки! И аз имам, ама си мълча!!! Crossing Arms
- Че кой те кара да мълчиш, бре!!!!!!!!! Close Кажи си, може и да си прав! Аз как да разбера къде бъркам, като си траеш! И аз не съм цвете, ама ти нищичко не казваш!
- Ами да, нали съм по-търпелив и благороден! Mr. Green Защо да ти казвам? Не може ли и ти да не забелязваш и така всичко ще е наред?
Виж аз колко съм добричък и не се карам с теб!
..........
Тук в свадата се намесва нероден Петко....

- Ти, като имаш деца, пак ли така ще мълчиш, като пукъл! Аз и баща ли трябва да бъда? Ами да, за да може мама да е изрода, пък татко да е обичан, защото не се намесва, а само гледа сеира на мама?!?! #Cussing out
- Ти пък, какво лошо има да си добър баща? Мене ще обичат повече, то се знае! Laughing
Тук вече тотално изтрещявам и не се знае какво точно казвам.... Laughing

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 00:28 от love_sunrise

# 26
  • Мнения: 1 589
След последния подобен разговор,му обещах да си съставя един списък ,с всички по-важни неща,които повтаряме от много години.И този списък ще му го връчвам в началото на всеки месец-ей така профилактично.Да си припомни  какво сме рашили,какво сме си обещали....Защо при нас се появява нещо друго-човекът,смята,че за едно нещо ,ако не меля постоянно,значи съм забравила.А това е много изгодно за него-и той го забравя Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 48
Вече не водим такива разговори, безмислено е. Добре, че има по кого да викам (3бр + коте и куче) Mr. Green

Това определено ми хареса. Благодаря!

# 28
  • Мнения: 1 426
След определен брой безсмислено повтарящи се разговори и още толкова безсмислено повторени надежди разбрах, че човек като не иска да чуе нещо, той не го чува. Малко трудно ми беше, но все пак се преборих със себе си и престанах да се осланям на случайността. Освен това се убедих, че на мъжа ми трябва да говоря кратко и ясно без никакви усложнени обороти на речта от сорта на "Би ли могъл да..."И сега нещата стоят така:
"Утре имаме годишнина от сватбата. Моля те, обади се в близкия ресторант да запазиш маса за 8 вечерта."
"Довечера съм на английски. Моля те, като се прибереш, просни пералната, изпържи картофи и опечи тия наденички на скарата."
"Моля те, купи днеска два метра кабел и смени шнура на ютията, че се е разръфал." (Всъщност нещата тръгнаха на оправяне точно с тоя кабел. Сто пъти повторих: разръфал се е кабелът на ютията, ще ме хване ток някой ден докато гладя! - и никакъв ефект. Един ден обаче си бях порязала ужасно пръста и при най-малкото побутване ми потичаше кръв, та му се наложи той да включи ютията и познайте какво каза: "Защо досега не си ми казала, че трябва да сменя този кабел?!?!" - И тук аз осъзнах, че само правя констатации за това и онова, а не му казвам какво трябва да се направи!! )

# 29
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
С ремонтите и да повтарям все тая , но отидохме на почивка с малката и като се върнах какво да видя  всички крушки светят  чак да не повярваш.Дъвчем ние друг един въпрос но за него все говорим и на следващия път пак отначало започваме.Но не губя надежда че някога ще се разберем , на всичко си му идва времето.

Общи условия

Активация на акаунт