Вишнев пай

  • 21 997
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 208
Много е хубав. Аз вчера го направих и вече го няма.  Simple Smile
Като го пекох се наложи да му сложа фолио, защото отгоре бързо се опече, а отдолу още не беше готов.

Аз затова го слагам на по долен ред за да не става така. Пробвай следващия път ако искаш така!

# 31
  • Мнения: 375
Става и с череши, и със сини сливи, но с вишни и вишнап е превъзходен!

# 32
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Най-накрая намерих вишни и утре ще го правя. Нямам търпение.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 802
Направих го още онзи ден и взе, че стана и то доста вкусен, Тина-Рина   bouquet
Сложих около 500-600 гр череши и малееха, следващия път ще сложа поне кило, тогава ако пак е успешно ще се похваля със снимка.

Изчанчих се с обезкостяването на черешите. Купих си щракалка за вадене на костилки, благодарение, на която половината кухня стана в пръски от черешите. Сега ще пробвам да я ремонтирам нещо, има ли друг чалъм за варене на костилките?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 775
С безопасна игла.

# 35
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вчера го направих - разкошен е - лек и киселичък, направо бижу Peace!
А и нашите вишни тази година са едри като череши. Утре ще правя пак Grinning.
Тина - Рина, благодаря  bouquet!

# 36
  • Мнения: 2 697
Предполагам и с черешки става. Ух, представям си го леко затоплен пая, сервиран с топка сладолед, лъжичка сладко отстрани, малко бита сметана и всичко това поръсено лекичко с пудра захар.

Страхотна идея за "гарнитура" към пая, мерсииии   bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • софия
  • Мнения: 25 560
Вчера го направих и мъжът почти го изяде, а не е много почитател на сладкишите. Но на мен пък по-голяма част от вишните ми потънаха  newsm78
Майка ми имаше леки съмнения какво ще се получи само с 1 яйце, а то е суперско. Когато излезат прасковите, мисля и с праскови ще е страхотно.
Благодаря Тина-Рина  bouquet

Направих го още онзи ден и взе, че стана и то доста вкусен, Тина-Рина   bouquet
Сложих около 500-600 гр череши и малееха, следващия път ще сложа поне кило, тогава ако пак е успешно ще се похваля със снимка.

Изчанчих се с обезкостяването на черешите. Купих си щракалка за вадене на костилки, благодарение, на която половината кухня стана в пръски от черешите. Сега ще пробвам да я ремонтирам нещо, има ли друг чалъм за варене на костилките?


И аз ги махам с щракалка, но не пръска чак толкова много. Хващам дръжката близо до мястото, където се слага черешата. Пробвай така.

# 38
  • под тепетата
  • Мнения: 9 349
И така -изчистих вишните със стария щъркел( дърти фиби за коса от времето на майка ми), забърках 2-на доза тесто ( че сме си яшнички), от рецептата на Тина-Рина.
Възникна въпроса обаче в една голяяяма тава ли да го пека или в две по-малки? Тина, колко е горе-долу диаметъра на твоята тавичка?
В момента тестото отлежава, дано през това време се включите с отговор ,момичета  newsm78

# 39
  • Мнения: 375
Според мен в две ще е по-добре.

# 40
  • под тепетата
  • Мнения: 9 349
Благодаря, Тина   bouquet
Вече го изпекох в една голяма- мммммм, невероятен е! На мен си ми е добре на захар, а и киселкото се усеща леко и мога да ям до .... Embarassed Следващия път ще добавя и една идея канела (струва ми се че върви на вишни,пък и я обожавам).
 Баба ми правеше кекс с вишнево сладко и той става страшно вкусен, но не киселеят плодовете.
Отивам да чистя още вишни, че да мога и зимата да правя този лесен, вкусен и икономичен пай.
 

# 41
  • Мнения: 375
Мнооого се радвам! Не знам защо толкова се притеснявате от чистенето на вишните от костилките - аз просто ги разполовявам с нож на 2 и вадя костилката - тъкмо повече площ покриват от сместа, а и не е нужно да са обезкостени цели за торта. Опитайте така.Simple Smile

# 42
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз го направих тази вечер. Много лесно изчистих вишните с ей тези две голи ръце, по-точни с двата показалеца  Grinning
Но вишните ми потънаха, изчезнаха. Не знам дали в рецептата пише, че се обръща сладкиша. Като изстина леко го обърнах и вишничките се оказаха отгоре. Иначе е много вкусен и вишните ми придават много приятен вкус.
Мерси за рецептата.

# 43
  • Мнения: 6 461
Благодаря за рецептата ..
Ще го приготвя задължително.  bouquet

# 44
  • Мнения: 22 867
Най-после го направих, пекох го в адската горещина, сега ухаеееее, ама само каааак, но е горещ и не смея да го срежа. Нямах галета и смлях бисквити. Мисля, че вишните ми са малко, ама като снощи ги излапах......... EmbarassedОще мъъъничкоооо търпение и после.......  newsm22



В действителност е по-красив отколкото на снимките!Тина-Рина    bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 18:20 от labrex

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт