Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 530 625
  • 1 111
  •   4
Отговори
# 15
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте, аз имам също разширени вени. Ходила съм по доктори и всички ми казват да се мажа с Лиотон 1000 и да нося ластични чорапи винаги! За сега не ми препоръчват операция, тъй като не съм раждала, а при бременност можело пак да се появят. Мисля скоро пак да посетя доктор, защото доста ми се надуват сега като е жега и е толкова грозно като ходя с поли  Cry

# 16
  • Мнения: 1 564
Това споделям,защото преди броени дни направих втората си операция,на вените и съм доволна,да не чува дявола,първата беше преди 4 години,и доктора ме предупреди,че след години като забременея и ще ми се получат пак,но отпред,както и стана,и което наложи втората операция.
С местна упойка ли се прави операцията или с пълна.

# 17
  • Мнения: 1 941
Момичета, кога започва да боли? Аз да чукна на дърво болка не изпитвам. И тея ластичните чорапи по аптеките ли се продават?

# 18
  • Мнения: 6 167
Момичета, кога започва да боли? Аз да чукна на дърво болка не изпитвам. И тея ластичните чорапи по аптеките ли се продават?

аз също. имам разширена вена  там, където се свива коляното и продължава към прасеца.
поради това не мога да нося по-къси от 7/8 панталони. вената ми се вижда.
не съм я оперирала по една причина: ефекта е временен, а вероятността от там да тръгне тромб голяма.
не ме боли, мисля, че болят вътрешните разширени вени, но не съм сигурна.
ластични чорапи не мога никога да сложа, защото съм много капризна и не търпя нищо, което ме тормози.
само при мисълта, че ще ходя със санитарен чорап на 40 градусова жега ме побърква.
имам един чичо, който пие аспирин всеки ден. той е клиничен случай, горкия.
разширени вени се получават и по наследство, не е само от килограми.
при мен причината е смесена.  Sad

за епилацията - с пинсцета не знам, но не е добре да се дърпа кожата. аз си епилирам крайниците ( хаха), но там, където е вената минавам с бръснач. чувала съм, че е особено опасна колата маска. заради това моята козметичка, като ме епилира заобикаля мястото.

# 19
  • Мнения: 4 202
Моят отговор е:

аз също. имам разширена вена  там, където се свива коляното и продължава към прасеца.
поради това не мога да нося по-къси от 7/8 панталони. вената ми се вижда...

... там, където е вената минавам с бръснач.


Понякога ме боли и опъва, като стоя дълго време права.

# 20
  • Мнения: 4 306
Аз ги мажа с Лиотон 1000, но облекчение голямо не усещам. Имам една доста видима вена, от вътрешната страна на прасеца, малко под коляното. Изпъкна  и се калцира, когато бях още на 15. Сега ми отичат и двата крака и се чудя какво да правя и под наклон ги слагам като спя и пак се събуждам понякога с отоци.
Единствено ми се "прибира" вената с един бабешки мехлем с мас и невен. Ама е много гаден, щото ми мирише на тежко и цапа.  Но кат съм на зор мажа, прибере се, отоците понамалеят.  После почва да ме мързи да се клепотя и се повтаря отново същото Confused

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 130
 
Аз ги мажа с Лиотон 1000, но облекчение голямо не усещам. Имам една доста видима вена, от вътрешната страна на прасеца, малко под коляното. Изпъкна  и се калцира, когато бях още на 15. Сега ми отичат и двата крака и се чудя какво да правя и под наклон ги слагам като спя и пак се събуждам понякога с отоци.
Единствено ми се "прибира" вената с един бабешки мехлем с мас и невен. Ама е много гаден, щото ми мирише на тежко и цапа.  Но кат съм на зор мажа, прибере се, отоците понамалеят.  После почва да ме мързи да се клепотя и се повтаря отново същото Confused
Би ли дала рецептата за този "бабешки мехлем с мас и невен"? Благодаря ти предварително!

# 22
  • Мнения: 4 306
За съжаление знам само, че е от мас и невен. Ама как точно се прави, не знам.
Баба бърка на село всяко лято. Става едно гадно зелено нещо, подобно на Витасин крема.
Мехлемът е много ефикасен за третиране на кожа при изгаряне.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 816
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Зелени орехчета се заливат със зехтин и съдът, в който са сложени, престоява 40 дни на слънце. След това болният маже болните места, докато се свърши сместа.
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - 1 с.л. дъбова пепел се слага в съд с 2 ч.ч. студена вода. Оставя се за 1 нощ да се утаи. На другата сутрин се отделя внимателно бистрата вода и се пие по 1 с.л. сутрин и вечер след ядене, докато свърши водата.
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Обут в памучни чорапи, болният да ходи сутрин по росата в планинска ливада. Когато добре се намокрят чорапите, да останат на краката и да съхнат на слънчевите лъчи.
РАЗШИРЕНИ ВЕНИ - Свински бял дроб да се нареже на филии, които се насоляват със сяра и се налагат на болните места.

Копирано от тук :http://www.vanga.info/prescriptions.html


   
 
 
 
Какво трябва и какво не трябва да се прави при разширени вени
 
 
 
 
 
Със затоплянето на времето се засилват симптомите на разширените вени. Ето няколко съвета, които всеки пациент е добре да знае и спазва. Може и трябва:

• Да се натоварват редовно, но умерено краката с физически упражнения: леко бягане, ходене, каране на колело и особено – плуване.

• Да се следи теглото – излишните килограми водят до претоварване на вените и бързо прогресиране на заболяването.

• Важен момент е профилактика на констипацията – този проблем води до постоянно увеличаване на налягането във вените и усложнява проблема.

• Да се ядат колкото се може повече плодове и зеленчуци, богато на целулоза, от която се синтезират влакната на фибрите, необходими за укрепване на венозните стени.

• Обезателно да се пият витамини, съдържащи аскорбинова киселина (витамин С) и рутин (витамин Р), необходими за регенерацията на венозната мрежа.

• Да се носят ластични чорапи, особено ако по време на деня трябва да стоите дълго прав/а или седнал/а. Те се слагат сутрин – още в леглото, когато съдовете съхраняват формата, която е близка до идеалната.

Не трябва:

• Да се носят тежести или тесни дрехи и обувки – това води до повишаване на вътрешно-стомашното налягане и нарушаване на работата на клапите на вените.

• Да се злоупотребява със сауна, бани и излагане под преки слънчеви лъчи или в солариум. Някои процедури с топлинно действие водят до повишено кръвоснабдяване на венозната система и оттам – до претоварването й.

• Да се приемат хормонални препарати без особена необходимост – допълнителните хормони предизвикват слабост на венозните стени. Освен това те сгъстяват кръвта и повишават риска от образуване на тромби.

• Да се увличате с масажите. Неправилно изпълненият енергичен масаж на краката може да усили проявята на венозната недостатъчност, да провокира прогресивно разширяване на вените и даже тромбофлебит. zdrave.bg
 

# 24
  • Мнения: 1 028
Цитат
С местна упойка ли се прави операцията или с пълна.
Предпочетох местната,абсолютно нищо не се усеща.
Цитат
Би ли дала рецептата за този "бабешки мехлем с мас и невен"? Благодаря ти предварително!
Маста трябва да не е солена,слага се на котлона и като се стопи се запържват в нея цветове невен.После се оставя да истине и се съхранява в хладилник,става като крем,с който се мажат засегнатите участъци.И това съм пробвала,а на който не му се занимава с тази процедура,ще кажа,че този"Венен гел" е пак на основата на невен,даже е такъв оранжев,и има същото действие,само дето струва към 8 кинта,а маста е по-ефтин конмсуматив.

# 25
  • Мнения: 6 167
момичета, да споделя, че тук преди малко мина една реклама на венуротон на таблетки ( май се разтварят).
рекламират го като лятно облекчение за вените и тн. рекламката показва как се свиват  Laughing
мисля да си купя и да пробвам.

# 26
  • Мнения: 2 697
Аз ги мажа с Лиотон 1000, но облекчение голямо не усещам. Имам една доста видима вена, от вътрешната страна на прасеца, малко под коляното. Изпъкна  и се калцира, когато бях още на 15. Сега ми отичат и двата крака и се чудя какво да правя и под наклон ги слагам като спя и пак се събуждам понякога с отоци.

Абсолютно същия проблем с вена на точно това място имам и аз - не мога да обуя една пола без да се притеснявам, че краката ми изглеждат ужасно...слава Богу, скоро не са са отичали...Обаче имам въпрос, който е много наивен, но...забелязвате ли да ви облекчават краката, като свалите някой килограм? Thinking Една лекарка ми развиваше теорията, че килограмите не били свързани с разширените вени, защото и много слабите хора страдали от това...Но все пак, при мен облекчението е значително, когато краката ми поотслабнат (а в момента съм понапълняла и подпухнала Sad). При вас как е?

# 27
  • Мнения: 834
Аз съм с нормално тегло, но имам разширени вени. Смело мога да кажа,че Лиотон 1000 е боклук.

# 28
  • Мнения: X
Моите вени са повърхностни - като спукани капиляри стоят.
Използвала съм няколко опаковки Лиотон 1000 гел, сега си взех един български гел - за лев и нещо - има същия ефект (т.е не кой знае какъв) Wink

# 29
  • Мнения: 323
Изчетох всичко, но не видях някой да се похвали.... затова да споделя:

КАК СЕ ИЗЛЕКУВАХ ОТ РАЗШИРЕНИ ВЕНИ

Да... вените ми бяха за операция, набъбнали, твърди /само на единия крак/. Получих ги по време на бременността. Около 20 см под коляното и 15- см над коляното - грозна гледка/и много болезнена/. Миналото лято решихме с мъжа ми да се оперирам, но не стигнах до там. Слава богу.

Моят лек се оказа гладуването. След 10 дни гладуване и съответното захранване /правих го за прочистване, а не за лечение/ вените ми се свиха и се оправиха. Даже краката спряха да ме болят. Тази година пак гладувах профилактично и да Ви кажа там където имах вени за операция просто не си личи, че съм имала проблем някога. Същия е ефекта и при сестра ми /даже нейните бяха по-зле от моите/ .

Това е .... успех на всички.... аз вече забравих какво е да те болят краката вечер  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт