В коремчето ми бебе се върти, ДЕКЕМВРИ то ще се роди!"

  • 11 812
  • 273
  •   1
Отговори
# 60
Момичета много съм натъжена!На мъжа ми брат му,неговата жена е бременна в 6седмица и изследването й за токсоплазмоза е положително!Те живеят при свекъра и свекърва ми.а те имат две котки!Аз откакто съм бременна съм ходила там само 2пъти,нямала съм контакт,по принцип не обичам котките.но за всеки случай ще си пусна утре изследване!Но се притеснявам за момичето какво ще прави.всичко е голям риск!Казват.че лечение може да се започне от 4месец................но!Хайде и вас да не натъжавамлпросто исках да споделя
Здравеите,мамки.аз също имам котка у нас.питах доки атой ми каза,че ако не ме хапе и дращи няма страшно и ако не съм алергична към котки.Имам му доверие защото ми е генеколог още от момичешките години и тук в Монтана е един от най-добрите но все пак....Знае ли някои от какво се хваща токсоплазмозата.някъде бях чела че от акото на котките и кучетата.моля,ако знаете кажете ми! Praynig

# 61
Точно така,Венчо!Трябва да мислиш позитивно.АЗ също имам страшни неща за които да мисля но не им се давам.Игнорирам ги от ума си. newsm10Вярвай,че всичко ще бъде наред.Стискам палци.

# 62
  • Мнения: 330
Vencho, горе главата мила. Само с  оптимизъм и положителна настройка можеш да помогнеш на себе си и на бебчо. Аз имам едно хубаво усещане за теб и мисля, че въпреки всички перипетии накрая ще бъдеш много щастлива. Кураж, ще се моля за теб и за детенцето Hug Hug Hug. Само да споделя набързо и моята тревога : Показателят ми за токсоплазма е 10.8 при граница 10. Лекарката ми каза, че това не е чак толкова притеснително в момента и мога да повторя изследването след 2-3 седмици. Какво ще ме посъветвате момичета?

# 63
  • Мнения: 534
galinanik, "почисти" си мила входящата поща - не мога да ти пратя отговор Sad

# 64
  • Мнения: 444
Здравейте момичета ...
Vencho дано всичко с теб е наред , но каквото и да стане сигурно ще е за добро , относно БХС и аз поизчетах доста лоши неща -как излишно се изкарва акъла на майката , но пък вчера гледах по телевизията , че искат да го направят задължително за всички бременни и следователно да започне да се поема от здравната каса , явно е важно  newsm78  newsm78  знам ли , но аз все още се чудя дали да го направя ......Има ли някоя от вас , която мисли да не го прави , аз все пак ще се консултирам с доки.......
Irina Boneva , нека снаха ти си повтори изследването , на моята снаха края на миналата година на две изследвания за токсиплазмоза и изкараха акъла , докараха и страшни нерви и безсънни нощи накрая се оказа че няма нищо такова  #2gunfire
Лек ден на всички , и само позитивни мисли...........

# 65
  • Мнения: 13
Добро утро и от мен. И дойде денят в който ще си хванем самолета и ще се приберем в БГ. Н е че не си умирам от стах с този самолет ,но няма начин. За изследванията за синдром на Даун и аз имам приятелка,която беше с риск 84% ,но отказа амниоцентезата и пак си има живо и здраво момиченце. То притеснения не може да няма,но наистина трябва повече положителни мисли и емоции.Моята дъщеря е с генетично увреждане и все си имам едно на ум,но всички лекари смятат,че мутация само при нея.И аз все си мисля,че този път всичко ще е ок. Вмомента чакаме с татито резултатите от нашите ДНК тестове. Стискайте палци.

# 66
  • Мнения: 330
galinanik, "почисти" си мила входящата поща - не мога да ти пратя отговор Sad
Иве, готово, извинявай за неудобството,чакам Hug

# 67
# 68
  • Мнения: 330
Стискам палци, Топчица. Сигурно всичко ще е наред. Поздрави и леко пътуване към родината. Ще чакаме да пишеш, когато пристигнеш и ще те поздравим с добре дошла.  bouquet

# 69
  • Мнения: 277
larisa, права си. всеки си има някви тревоги, че сигурно и по - големи от моите. ма такава съм явно шавлива. иначе за токсоплазмата, най - вече от котки и техните изпражнения се предава, но може да е от неизмити зеленчуци, дори и ако садиш нещо в градината без ръкавици
galinanik,аз при 10.8 задължително бих се изследвала пак, много е малко отклонението и преди да го вземеш насериозно и да вземеш мерки, си го направи пак. аз си мисля, че по - добре да знам за проблемите, понякога са истински и могат да се вземат мерки. а ако се окажат фалшиви, още по - добре. благодаря за позитивните мисли. и аз се надявам всички тук да гушкаме по едно здраво бебе през декември. не съм мислела, че чак толкова ще се вълнувам от бременността. аз трудно си задържам интереса в/у едно нещо, ама ето тук го заковах Simple Smile
magiq, права си изкарва се акъла. но аз май предпочитам да си го изкарам сега. не си го правят толкова много хора, особено тези в по - ранна възраст и без подобна патология в семейството. честно казано, аз почти бях убедена, че резултатите ми ще са добри....

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 409
момичета много сте бързи! вчера ме нямаше, аднес вече сте изписали две страници!
Имам следния въпрос  Embarassed освен,че гърдите ми наедряха напоследък от зърната ми излизат като малки капчици прозрачка течност? На някой случва ли му се? Аз съм в 13 г.с. и ми е доста странно... Какво е? Не е ли рано? Някой друг преживявали го  вмомента от какво се предизвиква и т.н. newsm78
Моля дайте инфо!

# 71
  • Мнения: 280
За токсоплазмозата знам, че освен от изпръжненията на котките може да се хване от сурово недобре изпечено месо. Така че месото което се консумира трябва да е много добре приготвено, никакви аланглета  Naughty
Муниеца мисля че е рано за коластра още ама знам ли , не е изключено. Питай док на консултацията ,но съм чувала че коластрата е прозрачна.

# 72
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
 Здравейте! vencho късмет ти желая!Аз мисля позитивно!Смятам,че всичко ще се оправи,щом бременноста ти е достигнала до тук. HugМоята лекарка ми казва,че е имала пациентка,на която също резултатите са били лоши,но тя от страх е отказала амнио.и сега има здраво дете.Вярвай! Peace
munieca Това е коластра и няма нищо страшно според мен!Аз предишната бременност имах много рано,но сега нищо,само дето гърдите ще ми се пръснат.Купих си сутиени с два номера по -големи от последния път! EmbarassedНо пък мъжа ми ги харесва много! Laughing
Детенце ми се пооправя,НО АЗ СЕ ЗАРАЗИХ!Сега носа не мога да го спра,кашлям грозно и повръщам.След обяд съм до личната,защото незнам какво да пия newsm78
Приятен ден ви желая!

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 409
благодаря за отговорите!  общо взето се появява при затопляне след баня или дългите разходки навън! не ме претеснява проста се питх да не ерано и какво да правя за да няма негативни последици - запушване или нещо друго...
Аз съм решила да кърмя бебето поне до 6 месец ако мога! А вие?

# 74
  • Мнения: 169
larisa ето ти една статия за токсоплазмозата http://bgvet.org/science/clinic/pardis/toxoplaxmosis.php   тук пише и начините на заразяване и вероятните последици.

Общи условия

Активация на акаунт