За и против детската градина.

  • 8 337
  • 186
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 459
Аз съм ЗА детската градина. Децата трябва да общуват с деца.

# 76
  • Мнения: 3 423
за съжаление има родители, които са принудени да търсят и добрите страни на детската градина,поради финансови затруднения
Това са пълни щуротии. Не може да твърдиш и обобщаваш, че насила се търси добрата страна в градината, защото така се налага. В Детската градина има много положителни страни, най-малкото, че детето ще си има приятели, с които ще води разговори, ще мечтае, ще си играе, ще бъде в конкурентна среда. Нещо общо с някой набор - съвсем по-различна е тръпката, от тази да има с мама, с тате или баба. Никой не може да ме убеди, че детето му, което е на 4-5 години и стои в къщи, успява да се забавлява и се чувства страхотно с мама и баба. Какво прави по цял ден това дете? Ето това не ми става ясно от такива теми. Става в 9, излиза на разходка самО или с бебетата ... и после какво?

Въпросът опира до това дали наистина това, което ще му предложи градината е по-добро от това, което може да му предложи майка му.
Има начин един родител да осигури игра на детето си с други деца като него и без да посещава детската градина. Дори бих казал, че детето може да има много повече разнообразие с родителя отколкото в градината.
аз пък съм съгласна с mordecai
и не знам къде някоя мама го бе писала(май Шани-Шани извини ме ако греша Hug)но много ми хареса
та бе писала нещо в смисъл,че само въображение и парички са нужни и детето с родителя ще прекара хиляди пъти по весело
и да не ходи на градина едно дете пак общува с връстниците си,но под погледа на родителя

# 77
  • Мнения: 46 535
Аз съм ЗА детската градина. Децата трябва да общуват с деца.

Моето си общува и без да е на градина  Flutter

# 78
  • Мнения: 6 029
Дори бих казал, че детето може да има много повече разнообразие с родителя отколкото в градината.

абсурд, освен ако не е клоун.
имаш ли идея как протича един ден в градината? имаш ли идея колко ги занимават и на колко неща ги учат? виждал ли си тържество в детска градина? всеки път, когато има тържество плача от щастие и не мога да повярвам, че това е моето дете и че е научило толкова много. или пък в допълнителните занимания - в нашия случай английски и приложни изкуства.. отидох на открит урок.. децата могат да броят до 100 на английски... могат да пеят песнички.. е извинявай... и това е за 12 лв. на месец. кажи ми къде другаде ще си пратиш детето на английски за 12 лв? или гледачка за 2 лв. на ден?

# 79
  • Мнения: 6 243
Ъъъъъъъъъъ, пийс!  Peace

просто говорите за различни деца  Laughing

# 80
  • Мнения: 6 029
Ъъъъъъъъъъ, пийс!  Peace

просто говорите за различни деца  Laughing



ъхъ, ама другаря дето е пуснал темата ме нерви нещо:)

# 81
  • Мнения: 6 243
И мене ме нерви. Връща ме в Американския Юг през по- миналия век.

# 82
  • Мнения: 4 841
Дори бих казал, че детето може да има много повече разнообразие с родителя отколкото в градината.

абсурд, освен ако не е клоун.
имаш ли идея как протича един ден в градината? имаш ли идея колко ги занимават и на колко неща ги учат? виждал ли си тържество в детска градина? всеки път, когато има тържество плача от щастие и не мога да повярвам, че това е моето дете и че е научило толкова много. или пък в допълнителните занимания - в нашия случай английски и приложни изкуства.. отидох на открит урок.. децата могат да броят до 100 на английски... могат да пеят песнички.. е извинявай... и това е за 12 лв. на месец. кажи ми къде другаде ще си пратиш детето на английски за 12 лв? или гледачка за 2 лв. на ден?

 Peace Абсолютно подкрепям! Моят син ходи и на танци - ами изгледай един годишен концерт на школата "Танцувай с мен" и ми обясни как точно ще му организираш такова изживяване само с въображение...

И не мога да разбера защо, след като един родител е взел решение да дава (или съответно да не дава) детето си на детска градина, трябва да убеждава всички останали, че точно неговото решение е правилното?
Аз съм категорично ЗА детската градина и съм сигурна, че детето ми се чувства ОТЛИЧНО там, аз също - защото знам, че е на добро място Peace

# 83
  • Мнения: 920
А бе, аз като майка си признавам - бих откачила, ако трябва до 6 г. възраст да го отглеждам - на мама детето. Няма да съм полезна нито за него, нито за себе си.

# 84
  • Мнения: 5 468
Има начин един родител да осигури игра на детето си с други деца като него и без да посещава детската градина.
Какъв е начина? Разходка от 10 до 13 ч., връщане в къщи - обяд..., сън?... или не... майката може би трябва да прави нещо за ядене. И после, какво? Ще му чете приказка. И после? Ще му включи ТВ - това е. Защото и тя е уморена. Не може по цял ден да обикаля улиците и парковете, за да доставя удоволствие на детето си. А и не всеки път става така. Аз съм си мислила, че детето ми иска да излиза всеки ден на разходка. И като станем, храня го и му казвам: "Хайде да ходим навън!". И така - всеки ден. Един ден, хлапето ми каза: "Ти излез сама, а аз ще те чакам тук" Shocked. Да не се окаже така, че аз излизам, заради нея, а тя - заради мен? Joy
Идва и един такъв момент, в който излизате в парка, по улицата и т.н., но няма деца. Няма! Някои са се прибрали в къщи, някои са на градина, някои са заминали някъде..., някои са болни... и оставате на улицата сами. Детето се оглежда, тича хаотично наоколо, започва да се лигави от скука - иска сок-не иска сок, иска дъвка- не иска дъвка, иска чипс- не иска чипс... това е..., какво си мислиш, че се прави по цял ден? Освен това, майката ти казах, че по цял ден не може да тича по парковете и улиците, тя се уморява, има нужда от почивка, има нужда да се прибере в къщи, да прибере в къщи разхвърляните играчки, да направи нещо за ядене за вечерта, да изчисти тук-там, да измие съдовете...
Но пък всеки си гледа детето, както намери за добре. Аз не бих си оставила детето в къщи на 4 годишна възраст, дори и да съм много богата. Разликата, ако съм богата ще бъде само в това, че ще я запиша в частна градина, някъде по Иваняне и Банкя, а не тук.

# 85
  • Мнения: 1 866
А бе, аз като майка си признавам - бих откачила, ако трябва до 6 г. възраст да го отглеждам - на мама детето. Няма да съм полезна нито за него, нито за себе си.
Мисля, че повечето жени са така. Поне около мен жените. И не сме кариеристки. Просто и ние имаме нужда да общуваме с връстниците си.  Grinning Затова детето на градина, а мама на работа.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:18 от lala

# 86
  • Мнения: 459
Аз съм ЗА детската градина. Децата трябва да общуват с деца.

Моето си общува и без да е на градина  Flutter

Колко време? Час- два докато сте навън.
Незнам твоето как е, но моето като се прибираме започва кански рев защо си тръгваме. Докато я съблека, нахраня и приспя, вече съм капнала. Завъртя се из къщи, малко домакинска работа и тя станала и рев пред вратата пак да сме навън.

# 87
  • Мнения: 5 468
Аз съм ЗА детската градина. Децата трябва да общуват с деца.
Моето си общува и без да е на градина  Flutter
Никол, не става въпрос за такова общуване. Това не е общуване. Да поиграеш 5-10 мин. на пясъка с непознато дете, 10 мин. да постоиш в къщичката с друго непознато дете и да се люшкаш половин час с трето непознато дете, не е общуване. Говори се за вид общуване, в група, когато детето знае, че това е Сийка, това е Минка, това е Спас и те са неговите приятели и утре ще правят заедно нещо с пластелин. Общуването, когато ги слагат по леглата да спят, да се усмихват един на друг и да си смигат заговорнически, когато се събудят..., да играят на нещо в двора на градината и да очакват с нетърпение сутрин приятелката им да я доведат на градина.
Хаотичното тичане по детската площадка не е никакво общуване.

# 88
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Ей сега минах покрай една градина. Дечицата бяха излезли в дворчето и играеха организирано с една топка, две от учителките тичаха с тях. Децата се смееха, явно им е харесала играта Wink Аз по площадките не съм виждала така организирано да си играят група деца, пък и майките редом до тях, за да няма произшествия. Пожелах си и моята щерка да може да се включи в тези игри  Peace

# 89
  • Мнения: 46 535
... Говори се за вид общуване, в група, когато детето знае, че това е Сийка, това е Минка, това е Спас и те са неговите приятели и утре ще правят заедно ...

След 19 ч. е така на нашата площадка, ела някой път и ще видиш Mr. Green  децата си се познават, играят на майки, бащи, бебета и не знам си какви  Grinning а за спането- спането в един хангар с 30 други деца не ми е приоритет на този етап Crazy аз в детската никога не съм спала, лежах и гледах 2 часа тъпо, щото така трябвало, вместо да си играя  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт