Професия:"таен" клиент

  • 11 841
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ето на каква обява попаднах
http://www.jobs.bg/f291046

Аз, да си призная, за първи път чувам за такава професия. #Crazy
А вие?На мен ми намирисва на шпиониране,та питам: Работа, като работа ли е т'ва? Joy

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 02:58 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 677
Да, но плюскаш без пари.

# 2
  • Мнения: 77
Една приятелка работеше нещо подобно. Наеха я от една туристическа фирма да шпионира в хотелите (обслужване, условия в хотела и т.н.) и да докладва. Най-гадното е че има много такива доносници в Сл.бряг, а аз работя в хотел  Sad (не че не си върша съвестно работата, ама е тъпо като знам че някой ме шпионира ТАЙНО)

# 3
  • Мнения: 2 257
Една приятелка работеше нещо подобно. Наеха я от една туристическа фирма да шпионира в хотелите (обслужване, условия в хотела и т.н.) и да докладва. Най-гадното е че има много такива доносници в Сл.бряг, а аз работя в хотел  Sad (не че не си върша съвестно работата, ама е тъпо като знам че някой ме шпионира ТАЙНО)

Какво шпиониране, какви доносници?! По света това е нормално явление, работа като много други. Пазаруваш, посещаваш ресторанти, ползваш услуги и продукти на компании и после правиш разбор: харесва ми - не ми харесва; и още куп неща. Прийом на маркетинга е.
Да ги видим после пословичните български продавачки и други - ачки, ще си бъркат ли в носа, ще плющят ли семки и ще се изживяват ли като примадони, след една такава бърза справка от някой мистериозен клиент...
Нека, нека има такива неща, дано не ги опорочат обаче.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
С удоволствие бих работила подобна работа Sunglasses.

# 5
  • Мнения: 920
Крилце или кълка.

# 6
  • Мнения: 1 353
С удоволствие бих работила подобна работа Sunglasses.
И аз  Laughing

# 7
  • Мнения: 178
Едва ли могат да останат съвсем тайни, защото тайните клиенти в McDonald's трябва да засичат за колко време ще им обърнат внимание, колко време ще чакат за поръчката, кога ще им вземат парите... Представете си някой да се изправи с хронометър или постоянно да си гледа часовника - веднага ще се разбере, че е шпионин.  Wink

# 8
  • Мнения: 1 273
На моя бивш шеф, всичките му приятели бяха "тайни" клиенти и то за без пари  Joy.
Според мен е напълно нормално да има такава работа, не я считам за гадна. Аз ако имам магазин, хотел, заведение и т.н. със сигурност ще си имам и "таен" клиент. Peace

# 9
  • Мнения: 4 306
"Тайният клиент" или митът за него отдавна съществува в България Wink
Аз бих се навила, но ми е далече Mr. Green.

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

и аз веднага се сетих за филма с Луи дьо Финес - много ми е любим.

# 11
  • Мнения: 2 386
Аз бях такава в МакДонълд'с.
Разходите са за твоя сметка. Не се печели нищо кой-знае-какво.
Но поне е забавно.

Ванче, така е .
Поглеждаш си часовника тактично при поръчване...и после при излизане.
If there is a will there is a way,  нали?  Wink

# 12
  • Мнения: 2 891
Увплниха цяла смяна мои колеги, заради такъв. Не са го разпознали, а са хора с опит. Не маркирали 1 бира и на сутринта всички бяха аут.

# 13
  • Мнения: 1 250
Една приятелка работеше нещо подобно. Наеха я от една туристическа фирма да шпионира в хотелите (обслужване, условия в хотела и т.н.) и да докладва. Най-гадното е че има много такива доносници в Сл.бряг, а аз работя в хотел  Sad (не че не си върша съвестно работата, ама е тъпо като знам че някой ме шпионира ТАЙНО)
Сори за спама, ама ти ЯВНО ли искаш да те шпионират?

# 14
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
С удоволствие бих работила подобна работа Sunglasses.
Peace

# 15
  • Мнения: 3 323
Според мен - това ще повиши нивото и качеството на обслужването, в повечето търговски обекти има пищяща нужда.

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Според мен - това ще повиши нивото и качеството на обслужването, в повечето търговски обекти има пищяща нужда.
екзактли! Peace
Вили

# 17
  • Мнения: 11 818
Наистина в белите държави това се практикува от край време!  Peace

# 18
  • Мнения: 656
И аз си спомних за "Крилце или кълка"... Grinning

Хубаво е да има такава професия - веднъж една продавачка ме помисли на таен клиент и обслужването и беше фантастично. Пазарувам на същото място от известно време, но тогава тя наистина се престара при обслужването....

# 19
  • Мнения: 2 495
Знам ги аз тези тайни клиенти.Обслужвала съм такива хора и си личат отдалеч Sunglasses

# 20
  • Мнения: 656
Ма в това е уловката - аз не съм, но получих превъзходно обслужване....
Вероятно и други "прости" клиенти си обслужвала  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 656
С тази тема ме навеждате на идеята като отида да пазарувам някъде да се олеждам добре навсякъде и да гледам честичко часовника си, да искам и касови бележки ...  Grinning

# 22
  • Мнения: 5 228
Ма в това е уловката - аз не съм, но получих превъзходно обслужване....
Вероятно и други "прости" клиенти си обслужвала  Mr. Green

Точно това е номерът. Такива посещения не се правят всеки ден, но когато персоналът подозира всеки клиенти, че е таен клиент, качеството на обслужване се повишава.

# 23
  • София
  • Мнения: 423
В нашата фирма идва таен клиент почти всяка седмица.Всички знаем за него,но не и кога ще дойде.Винаги  няколко отдела се издънват,но и понякога ни хвалят.Много зависи в какво настроение е "тайния агент"и как е настроен към дадения търг.обект

# 24
  • Мнения: 927
В емирствата, компанията, в която работех, наемаше mistery shoppers. Стараеха се все да са някои по-обикновени, даже бедно изглеждащи хора. Те имаха задачата дори да се заяждат с момичетата в магазините и да видят каква реакция ще има от отсрещната страна. После доклада отиваше директно при собственика на компанията и после надолу по веригата се четеше и обсъждаше за да се подобри обслужването на клиентите. Аз работех като beauty consultant за Juvena и доста често ми се случваше да попадам на такива "клиенти"  Rolling Eyes. Добре, че съм по-бъбрива и обяснителна, та винаги имаше положителни отзиви за мен  bowuu  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 3 406
Скоро моя приятелка откри нов бутик и инвестира доста средства, разбира се.
Всички знаем, колко е наприятно в луксозен /или не/ магазин да ни посрещнат с пренебрежение и също така всички знаем как повече не стъпваме там, независимо дали собственика е вложил много труд и капитал или не- това просто не ни интересува, ние сме клиенти.
Именно за това ме помоли ме да мина, за да направя такава "тайна" инспекция, не бях присъствала на откриването и продавачките не ме бяха виждали.
Разбира се, че го направих. И естествено облечена в най-хъшлашкия си вид.
И не, продавачката не се издъни. Беше внимателна, любезна и търпелива. Браво.

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 22:10 от Azzy

# 26
  • София
  • Мнения: 900
Подкрепям и не само  Wink
Преди две години исках да регистрирам подобна дейност  Wink
За жалост е малко безнадеждно в някои области.
Особено профилираните.
Масово персонала е трудно заменим  Mr. Green
Няма да продължавам, защото много от вас ще ме захапят  Mr. Green
А аз съм от кофти страната - на кучките  Mr. Green
Има бъдеще, при нормализиран пазар на работната ръка!!!

# 27
  • Мнения: 3 323
Аз адмирирам подобна дейност, бих участвала - съвсем безплатно в подобно начинание! Мина, имай ме в предвид! Писнало ми е от отегчени продавачи, дето дори не си правят труда да научат стоките които продават!

# 28
  • София
  • Мнения: 900
Аз адмирирам подобна дейност, бих участвала - съвсем безплатно в подобно начинание! Мина, имай ме в предвид! Писнало ми е от отегчени продавачи, дето дори не си правят труда да научат стоките които продават!

ГАРАНЦИЯ!!!

То и без това е на хонорар за малките компании,
а големите фирми си имат такива отдели и
не ползват посредници  Peace

# 29
  • Мнения: 3 569
Mistery shopper-redovno ni prashtat takiva.

# 30
  • София
  • Мнения: 10 825
Много се радвам, че тази "професия" навлиза най-после и тук. С удоволствие бих била "таен" клиент и безплатно. Ако някой има нужда - да сФирка. И без това имам време за уплътняване

# 31
  • Мнения: 223
Аз адмирирам подобна дейност, бих участвала - съвсем безплатно в подобно начинание! Мина, имай ме в предвид! Писнало ми е от отегчени продавачи, дето дори не си правят труда да научат стоките които продават!
Peace

# 32
  • Мнения: 3 423
Аз бях такава в МакДонълд'с.
Разходите са за твоя сметка.

Каква ти е далаверата тогава?
Хем губиш време, хем се бъркаш.

# 33
  • Мнения: 218
Да, и тук има mistery shoppers  Grinning
Даваш си данните и понякога се обаждат с различни задачи - да купиш нещо, да върнеш нещо, да се оплачеш за някой продукт; дават ти инструкции как да се държиш и срок за изпълнение (например до 2 седмици). Но тук не е като професия, по скоро хората го правят за допълнителен доход.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Каква е тази работа за 700-1200 лв на година? Тези добре ли са?

# 35
  • Мнения: 236
Каква е тази работа за 700-1200 лв на година? Тези добре ли са?
верно не са добре, кой ще се занимава за тия пари цяла година #Crazy

# 36
  • Мнения: 804
Да ви кажа и аз.
От по - миналата година се записах за таен клиент на МакДоналдс. Пращах прилежно сума ти време кой график ми е удобен (разбирай,по кое време ми е най-удобно да отида на определен обект).Най - накрая ми дадоха една проверка. Хиляди обяснения, малко пари,отделно се плаща за консумацията.
Направих проверката,попълних надлежно отчета и го изпратих. След 1 (?) месец ми се обадиха,че нещо съм объркала банковата си сметка и не могат да ми преведат парите. А точно тогава стана смяната на банковите сметки с IBAN,BIC и прочие неща и аз просто бях объркала да дам старите данни.
Трябваше да ми изплатят 7,50 лв.за консумацията и посещението. Ами да ви кажа,че още ги чакам тези пари.  #Cussing out На следващия месец пак ми изпратиха списък с кои заведения трабва да се посетят и аз им отговорих,че първо искам да ми преведат парите от първото,пък тогава ще продължа с другите посещения.

МИНЕЕЕ, по принцип съм съгласна,че има нужда от такава професия и я адмирирам. Така че,ако си съгласна,ме имай предвид.На твоите услуги съм.Знам,че си коректна и няма да ме измамиш като МакДоналдс.  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 236
Да ви кажа и аз.
От по - миналата година се записах за таен клиент на МакДоналдс. Пращах прилежно сума ти време кой график ми е удобен (разбирай,по кое време ми е най-удобно да отида на определен обект).Най - накрая ми дадоха една проверка. Хиляди обяснения, малко пари,отделно се плаща за консумацията.
Направих проверката,попълних надлежно отчета и го изпратих. След 1 (?) месец ми се обадиха,че нещо съм объркала банковата си сметка и не могат да ми преведат парите. А точно тогава стана смяната на банковите сметки с IBAN,BIC и прочие неща и аз просто бях объркала да дам старите данни.
Трябваше да ми изплатят 7,50 лв.за консумацията и посещението. Ами да ви кажа,че още ги чакам тези пари.  #Cussing out На следващия месец пак ми изпратиха списък с кои заведения трабва да се посетят и аз им отговорих,че първо искам да ми преведат парите от първото,пък тогава ще продължа с другите посещения.

МИНЕЕЕ, по принцип съм съгласна,че има нужда от такава професия и я адмирирам. Така че,ако си съгласна,ме имай предвид.На твоите услуги съм.Знам,че си коректна и няма да ме измамиш като МакДоналдс.  bouquet  bouquet  bouquet
работата звучи готино,наистина и аз бих работила подобно нещо, ма да плащат а не да пише 700-1200лв на година егати.ако знам че всяко посещение се заплаща добре /а не 5 лв/какви проверки ще им права не е истина.

# 38
  • Мнения: 2 697
Знам ги аз тези тайни клиенти.Обслужвала съм такива хора и си личат отдалеч Sunglasses

Ех, явно не са били обучени добре Wink А и не от всеки човек става "таен" клиент действително.

Иначе за опита на Подробна - това си мислех и аз като започнах да чета темата - в България все още фирмите, които набират тайни клиенти, не уреждат коректно финансовите си отношения с наетите хора. Едва ли някой се учудва от този факт, но...жалко е. Като идея е чудесно и работи (но не и у нас засега Sick)

# 39
  • Мнения: 620
Ето на каква обява попаднах
http://www.jobs.bg/f291046

Аз, да си призная, за първи път чувам за такава професия. #Crazy
А вие?На мен ми намирисва на шпиониране,та питам: Работа, като работа ли е т'ва? Joy

Е как да ти кажат като е засекретено...."таен" клиент.Жив нископлатен шпионаж си е това. Thinking Laughing

# 40
  • Мнения: 2 697
Ето на каква обява попаднах
http://www.jobs.bg/f291046

Аз, да си призная, за първи път чувам за такава професия. #Crazy


Професия си е, просто не е много популярна още у нас Peace

# 41
  • Мнения: 5 228
Е как да ти кажат като е засекретено...."таен" клиент.Жив нископлатен шпионаж си е това. Thinking Laughing

Зависи как го правиш и за кого го правиш. В България има само 2-3 места, където можеш да получаваш прилични пари като таен клиент. Това хич не е лесна работа - ако се прави както трябва, трябва сериозна предварителна подготовка, обучения, тренировки...

# 42
  • Мнения: 1 063
Преди 6-7 години работих като продавач-консултант  Laughing и винаги съм подозирала, че е възможно някой от клиентите да е изпратен от шефката ми...все пак тя живее във Варна, бизнеса и е в София, идваше много рядко и разчиташе изцяло на мен за всичко, включително и данъчните, отчетите, ревизиите/правех си ги сама  Wink/...според мен е нормално и необходимо, колкото и доверие да ти имат,  да проверяват начина ти на работа, обслужването и отношението, така се сверява часовника...Ако аз имах магазин бих го правила със сигурност, това помага, а не вреди на бизнеса!

# 43
  • Мнения: 77
Една приятелка работеше нещо подобно. Наеха я от една туристическа фирма да шпионира в хотелите (обслужване, условия в хотела и т.н.) и да докладва. Най-гадното е че има много такива доносници в Сл.бряг, а аз работя в хотел  Sad (не че не си върша съвестно работата, ама е тъпо като знам че някой ме шпионира ТАЙНО)
Сори за спама, ама ти ЯВНО ли искаш да те шпионират?

Малеее вЕрно голяма глупост съм написала  Joy newsm78

# 44
  • Мнения: 77
Една приятелка работеше нещо подобно. Наеха я от една туристическа фирма да шпионира в хотелите (обслужване, условия в хотела и т.н.) и да докладва. Най-гадното е че има много такива доносници в Сл.бряг, а аз работя в хотел  Sad (не че не си върша съвестно работата, ама е тъпо като знам че някой ме шпионира ТАЙНО)

Какво шпиониране, какви доносници?! По света това е нормално явление, работа като много други. Пазаруваш, посещаваш ресторанти, ползваш услуги и продукти на компании и после правиш разбор: харесва ми - не ми харесва; и още куп неща. Прийом на маркетинга е.
Да ги видим после пословичните български продавачки и други - ачки, ще си бъркат ли в носа, ще плющят ли семки и ще се изживяват ли като примадони, след една такава бърза справка от някой мистериозен клиент...
Нека, нека има такива неща, дано не ги опорочат обаче.

Да. Права си, има много истина в това което пишеш. Но на мен ми е малко гадно, защото найстина си обичам работата, работя с удоволствие и много се старая и затова ще ми бъде много гадно, ако при някоя малка и неволна грешка попадна точно на такъв "шпионин".  Cry

# 45
  • Мнения: 393
В компанията, където работя,  на всеки две седмици имаме "secret shoppers". Това е тест за касиерите. Избираме клиент от магазина, обясняваме му целта; в количката наред с покупките и/му поставяме чанта (пълна с дребни неща) или каквото ни дойде на ум (естествено скрито между другите покупки  Mr. Green).
Целта на заниманието е, да се разбере дали касиерите внимават при сканиране на ВСИЧКИ покупки. Повечето от новите не издържат теста.
На мене се падна честта да подоготвя "изненадата" преди няколко дни. Избрах майка с две деца (едното в количкта за пазаруване, другото по-голямо). На единият разбойник му дадох играчка, а на малкото-бонбони. Майката беше "заметнала" един шал (с етикет естествено). В количката за пазаруване имаше ДВА малки куфара (самолетен размер), доста тежички от натрупаните вътре неща  Mr. Green. Касиерката пропусна двете деца, майката, сканира куфарите без да си направи труда да ги отвори (или вдигне). 
Голям купон падна (за нас и клиентката, която естествено-получи си нещата гратис + карта за $..... за участието в програмата). Касирката е с последно предупреждение.

# 46
  • Мнения: 25 610
Подарявам отрицателни отзиви за груб, неотзивчив и некомпетентен персонал от Старозагорската магазинна мрежа. Има ли желаещи за информацията?  Laughing
Топлистата водят момченцата и момиченцата от магазините Технополис, Зора и Техномаркет, по мои наблюдения, събрани в рамките на 2-3 часа в събота следобед.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 47
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Голям купон падна (за нас и клиентката, която естествено-получи си нещата гратис + карта за $..... за участието в програмата).

При това положение ще има доста желаещи за тайни клиенти  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 005
още не е много популярно в бг да си таен клиент, но лека по-лека навлиза.Агенциите за набиране на персонал вече предлагат тази услуга и по мой наблюдения големите фирми(в повечето случаи) се възползват

# 49
  • Мнения: 603
При нас също има "скрит клиент"(банковата сфера). Трябва да му предложиш всичко, да му обърнеш внимание, ако иска някоя операция, която не ти е в компетенцията да бъде обслужен коректно, т.е. да загубиш 1 час в обяснения при положение, че чакат още 5-6 "нормални" клиенти, които се отегчават, изнервят и си тръгват.
Съгласна съм за това да има обратна връзка с управлението.
В интерес на истината е минавал такъв през нашия клон, но нито аз, нито колежката сме го разпознали Whistling

# 50
  • Мнения: 215
В хотелите от големите вериги има mystery shoppers всеки месец. оценяват те от правенето на резервацията, което обикновено става от САЩ, Азия или Европа да пристигане, настаняване, време за обслужване в ресторанта(бара). оценяват дали служителят се е сетил да им предложи допълнителна услуга като по-скъпа категория стая или още едно кафе с десерта или по-скъпо вино с храната и т.н. освен това снимат с камери. на края на престоя си отиват на Рецепция, заявяват че искат да се срещнат с Генералния директор и тогава се разбира какви са им били функциите, но вече е късно. всичко, което им се е случило влиза в подробно разработен писмен материал, придружен от снимки _(напр. как зад вратата на тоалетната е имало непочистен косъм).

самите "шпиони" са доста различни, обикновено са двама - може да изглеждат като двама бизнесмени или пък семейство японци, тръгнали на туризъм. всички разходи са за сметка на хотела. сметките пристигат заедно с писмения доклад.

забавно е, когато по погрешка служителите на рецепция заподозрат някой гост за "шпионин". мълвата се разпространява мълниеносно до всички отдели и човека получава наистина перфектно обслужване, само дето може и да не е чувал за подобен "шпионаж". обаче понякога е толкова впечатлен от неочакваното внимание, че сам пише похвално писмо до ръководството и всички са доволни.

Страхотна професия - одитори на услуги Mr. Green

# 51
  • Мнения: 450
Бих работила тази професия. Надявам се все повече фирми да  разчитат на такъв вид клиенти и дано културата на обслужване се повиши Peace ,а също и на пазаруване  Wink

# 52
  • Мнения: 274
В нашата фирма наемаме хора за "тайни клиенти". Да уточня - агенция за маркетингови изследвания. Един таен клиент работи по повече от 1 проект, тъй като, съгласете се, няма вероятност да посещавате достатъчно често обекти на един и същ поръчител на изследването, без да останете забелязани. Т.е., ако проверявате обектите само на една марка, можете да правите около 1 посещение на обект за 2 месеца. При 5-6, дори 10 обекта в рамките на Вашето населено място, заетостта ви ще бъде около максимум 5 посещения на месец. Смятате ли, че това може да ви послужи като основен източник на доходи?
Когато ние наемаме човек за "таен клиент", той работи по няколко проекта едновременно - примерно: супермаркет, бензиностанция, верига за бързо хранене, банка, куриерски услуги. Така, разпределяйки си времето, може да получи по-високи доходи за месеца, но също трудно ще се издържа с тези пари.
Как се заплаща тази работа - ВИНАГИ стойността на покупката се покрива от поръчителя на проверката, заплащат се и евентуални транспортни разходи (дори и билетчета в рамките на града, бензин и др. - предварително уговорена фиксирана сума) + заплащане на посещението в зависимост от специфичността на проверката.
Това е начин за изкарване на допълнителни пари, а не на преживяване. Така ще си заредите колата, напазарувате за вкъщи, изпратите подарък на приятел от друг град, хапнете + ще вземете някакви пари.

# 53
  • София
  • Мнения: 900
Как се заплаща тази работа - ВИНАГИ стойността на покупката се покрива от поръчителя на проверката, заплащат се и евентуални транспортни разходи (дори и билетчета в рамките на града, бензин и др. - предварително уговорена фиксирана сума) + заплащане на посещението в зависимост от специфичността на проверката.
Това е начин за изкарване на допълнителни пари, а не на преживяване. Така ще си заредите колата, напазарувате за вкъщи, изпратите подарък на приятел от друг град, хапнете + ще вземете някакви пари.

ПУ ПЪРВА!!!
Даже без пари ще го правя  Peace

# 54
  • Мнения: 274
Обявата е изтекла, но схванах за какво става въпрос. В чужбина наистина е редовна практика. Големите концерни го практикуват и мисля, че ще го внесат и у нас! Само както беше споменала една форумка на 1-ва стр да не го опорочат! Нас също са ни проверявали така на работа. Имаме одитор, който изпраща някой и така ... Ако сме сгафили дупе да ни е яко (до сега не се е случвало, слава Богу). Ако одитора не е доволен и прецени, може да спре дилърските права (а тук наистина става въпрос за мнооого пари). Това е вид контрол, който според мен е много полезен!

# 55
  • Мнения: 2 386
Liska, Медовинка е отговорила вместо мен в общи линии..

Не си е работа.

# 56
  • Мнения: 3 634
В предишния ни бизнес заради един такъв мухльо ни глобиха 1 500лв. - "мръсна автомивка". Ние нямахме автомивка!!!  #Cussing out

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Пишете ме и мен  Sunglasses
Умирам си да съм контролен орган  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А МакДоналдс са мизерници.

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 02:42 от Unknown_lady

# 58
  • Мнения: 2 425
А някой, който е работил тази длъжност може ли да сподели какво е заплащането? Дали предварително заплащат продуктите, които се купуват? Колко поръчки има на месец? Има ли смисъл да се захващаш, като изключим удоволствието?

# 59
  • Мнения: 5 228
А някой, който е работил тази длъжност може ли да сподели какво е заплащането? Дали предварително заплащат продуктите, които се купуват? Колко поръчки има на месец? Има ли смисъл да се захващаш, като изключим удоволствието?

В различните фирми е различно. Когато става въпрос за хотел или ресторант, обикновено имаш предварително определен лимит, който можеш да изхарчиш, и след като си предадеш доклада, ти се осребряват касовите бележки. За заплащането не мога да ти кажа, навсякъде е различно. В общи линии е инетресна професия, но е доста трудна и отговорна. Ако не си написала доклада си както трябва, може и да не ти платят.

# 60
  • Мнения: 2 425
Интересно ми е,  защото в нашия град видях, че са пуснали обява и докато съм в майчинство се чудех дали да се захващам. Но ако ще съм вътре с парите, няма смисъл.

# 61
  • Мнения: 5 228
Трябва да провериш какви са им условията. Има разни фирми, които плащат по 3 лв. на оценка, което разбира се, е смешно.

# 62
  • Мнения: 2 425
Аз кандидатствах и ще чакам да видя какви са им условията, но ме посъветваха, ако изплащат парите след после да не се връзвам.

# 63
  • Мнения: 5 370
Ъхххх....с удоволствие бих го работила това. Ей така, за кеф, не искам да печеля пари, само да ми се платят направените разходи.
Веднага се пускам по бутиците по Витошка. Малеееее, какви глоби ще отнесат госпожичките. Mr. Green НА всичкото отгоре съм и с леко наднормено тегло, тоест, хм, направо на вълка в устата. hahaha
После с удоволствие бих посетила 2-3 от големите вериги за пазаруване. Работя ежедневно с клиенти-и смятам, че мога перфектно да разиграя капризната и недоволната.  Party И придирчивата.
Само че ще бъда "съботно-неделен таен клиент". Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 425
Е при мен е кофти, че съм съжалителна, но докато не ме ядосат  hahaha

# 65
  • Мнения: 5 228

Ако си с такава нагласа, и най-малоумните служители веднага ще те разберат, че си Таен клиент, и ако работиш за нормална фирма, ще ти бъде прекратен договора и ще си видиш хонорара през крив макарон.
Тайният клиент не е инструмент за дърпане на уши на непослушни продавачки, а за повишаване на качеството, за оценка не само на слабите, но и на силните страни на един бизнес.

# 66
  • Мнения: 5 370
Тайният клиент не е инструмент за дърпане на уши на непослушни продавачки, а за повишаване на качеството, за оценка не само на слабите, но и на силните страни на един бизнес.
Съгласна съм , Фукле, това по-горе го написах донякъде в сферата на майтапа.
Но съгласи се, че конкретно продавачките по Витошка плачат за тайни клиенти. Ясно е защо, неведнъж е коментирано.
Друго исках да кажа-ежедневната ми работа с клиенти и стремежът да бъдат максимално доволни постфактум са ми дали доста богато ноу-хау, за да мога да си изиграя ролята без да бъда разбрана. Ясно ми е как се държи, тоест, човекът и от двете страни на бариерата клиент-обслужващ. Гарантирам ти. Wink

# 67
  • Мнения: 223
http://www.jobs.bg/f413630 ето тази не е изтекла
а тук има и за други градове  http://www.jobs.bg/front_job_search.php?first=1&str_regions= … EA%EB%E8%E5%ED%F2

# 68
  • Мнения: 5 228
И тук може да се кандидатства: http://www.thr.bg/bg/mysteryguest/assessors.php

# 69
  • Мнения: 274
Вързах им се аз на тия сладки приказки. "Лека, неангажираща работа, съобразена с личното Ви свободно време..." Дрън-дрън. До момента, в който не ме пратиха като таен клиент в магазин за бижута с ангажимента да купя нещо в размер на минимум 150 лв. И като любезно ме предупредиха, че ще ми възстановят не повече от 70% от сумата. Е, ясно е, че не отидох.

# 70
  • Мнения: 2 425
Оооо след този коментар няма и да се вържа  Sick Това май е с цел да се увеличат продажбите  hahaha hahaha hahaha

# 71
  • Мнения: 39
Аз съм категорично против тази "професия".Работя в банковия сектор и на нас доста често ни пускат такива.Не съм съгласна ,хора които нямат никаква представа от естеството на работата ми и са без никакви познания и умения,да дават оценка.Това е грозно и обидно-от страна на работодателя,а от страна на "тайния клиент"-нагло.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз съм категорично против тази "професия".Работя в банковия сектор и на нас доста често ни пускат такива.Не съм съгласна ,хора които нямат никаква представа от естеството на работата ми и са без никакви познания и умения,да дават оценка.Това е грозно и обидно-от страна на работодателя,а от страна на "тайния клиент"-нагло.

Да не би клиентите да имат представа от естеството на работата ти - за тях е важно как ще ги обслужиш - точно това оценява тайният клиент от позицията на реален такъв.

А за това, че е грозно и обидно от страна на работодателя  Shocked 
Как можеш да го приемаш лично, тези неща се правят, за да се оптимизира обслужването, да се намерят слабите места, в крайна сметка за по-добри печалби. Нищо лично  Laughing

Дори и да се приеме лично - не бих сметнала за грозно и обидно работодателят да види как си изработвам парите.

# 73
  • Мнения: 3 634

Да не би клиентите да имат представа от естеството на работата ти - за тях е важно как ще ги обслужиш - точно това оценява тайният клиент от позицията на реален такъв.

...тези неща се правят, за да се оптимизира обслужването, да се намерят слабите места, в крайна сметка за по-добри печалби.

Аз немога да се съглася с написаното от теб.  Peace Моят опит с "таен клиент" показва, че ръководството търсеше начин да "одруса" дилърите. Глобявана съм за неотговарящи на истината неща - мръсна автомивка (няма автомивка), с неподходящо облекло (не знаел, че има и зимни униформи), жълт течен сапун (такъв са ми изпратили от склада на фирмата). Този човечец, който ни е "проверявал" няма представа от условията на франчайзинг във фирмата, за която работи.

Мечтая да видя "таен клиент", който наистина знае политиката на фирмата, а не само пише доклади...понякога си мислех, че той/тя изобщо не е идвала при нас.    Thinking

# 74
  • Мнения: 5 228
Аз немога да се съглася с написаното от теб.  Peace Моят опит с "таен клиент" показва, че ръководството търсеше начин да "одруса" дилърите. Глобявана съм за неотговарящи на истината неща - мръсна автомивка (няма автомивка), с неподходящо облекло (не знаел, че има и зимни униформи), жълт течен сапун (такъв са ми изпратили от склада на фирмата). Този човечец, който ни е "проверявал" няма представа от условията на франчайзинг във фирмата, за която работи.

Мечтая да видя "таен клиент", който наистина знае политиката на фирмата, а не само пише доклади...понякога си мислех, че той/тя изобщо не е идвала при нас.    Thinking

Просто при вас проверката е направена от непрофесионалисти. Много фирми под Таен клиент разбират това, да изпратят брат'чед си да направи скандалец в магазина. Аз знам поне за една фирма, която прави Таен клиент както трябва, с всички предварителни проучвания, определяне на стандарти и т.н.
Има фирми, които за една оценка взимат хонорар в рамките на 15 лв., може да се пресметне колко дават на оценителя, след като си покрият разходите. И каква предварителна работа (която е по-важна и от самата оценка) ще свършат за тези пари. Никаква.

# 75
  • Мнения: 337
Напълно подкрепям Dante,защото при мен се получи нещо почти същото. Тайния клиент казал, че не му е конфортно в нашия офис-незнам кой как го тълкува, било му тясно и се чувствал притеснен #Crazy
Ами аз не работя в салон за масажи, инече щях да му предложа да се поотпусне малко. И друго - била съм любезна, но не съм се усмихвала през цялото време.
Нямам против тайния клиент,но с това трябва да се занимават професионалисти, а не комплексари, които се чудят откъде да изкарат 5 лв, като трият сол на другите на главата. Българска му работа, за съжаление. Mr. Green

# 76
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Пасвам идеално за работата като махнаджия, но нещо парите са малко. Срещу съответното заплащане, осигуряване на анонимности и охрана ще се навия.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 033
Не е задължително, и в мойта работа (Британски съвет) имаше такива mystery shoppers, само че при нас няма какво да плюскат.  Wink

# 78
  • София
  • Мнения: 2 060
Напълно подкрепям Dante,защото при мен се получи нещо почти същото. Тайния клиент казал, че не му е конфортно в нашия офис-незнам кой как го тълкува, било му тясно и се чувствал притеснен #Crazy
Ами аз не работя в салон за масажи, инече щях да му предложа да се поотпусне малко. И друго - била съм любезна, но не съм се усмихвала през цялото време.
Нямам против тайния клиент,но с това трябва да се занимават професионалисти, а не комплексари, които се чудят откъде да изкарат 5 лв, като трият сол на другите на главата. Българска му работа, за съжаление. Mr. Green
По-скоро проблемът идва от некоректно зададени критерии на проверката. "Не се чувствам комфорно" не е измерим показател. На човека може да не му е комфортно по ред причини. Много е важно ползувателя на тези отчети да знае какво иска да се измерва и как да го направи. Казвам го, защото съм правила формуляри за подобни Мистъри шопинги. А  за "комплексарите"...когато не искаш да инвестираш в обучения и заплащане на персонала си - така се получава.

# 79
  • на село
  • Мнения: 1 028
Намаше ли наскоро тема на едно момиче,работило като таен клиент, което се оплака че не са и платили нищо? Ставаше въпрос за някакви мизерни десетина  - петнадесет лева, за които са я мотали доста време и така и не са и ги превели...

# 80
  • Мнения: 2 957
Аз също преминах през такъв тест, но още не съм отишла на "оглед"- изпращаха ми график на Макдоналс - но извън населеното място, където трябва да се отиде с кола и то да си сам.Между другото критериите бяха доста ясни - дали продавачката те е поздравила първа/това е нейно задължение, а ти дали ще отговориш си е твой проблем/ за колко време ти е взела поръчката /предварително ти е казано какво трябва да поръчаш/, казала ли ти е довиждане и т.н
Идеята е доста добра, защото да ти кажат Добър ден и Довиждане е тяхно задължение, а не желание на продавача.Виждала съм в Франция/Версай/ човек към 50 години , който раздаваше слушалки в двореца/ а хората вървяха един след друг/ и на всеки казваше заповядайте и тогава си казах, че ей такава работа не бих издържала- само четова влиза в задължението му и човека си го прави

Общи условия

Активация на акаунт