Натискът да отбиеш

  • 10 260
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Шоколад, и при нас е така, мила. На яслата незнам как заспива, когато ходя да я кърмя, понякога заспива в ръцете ми, ина4е вкъщи обикновено в коли4ката като сме навънка.
Ами Бу, май ще пробвам с еспресото  Peace Ина4е аз 4етох 4е ако последно преди лягане су4е, после трябва с води4ка да се изплакне устата, за здравето на зъбките било. Ама ние и това не правим  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 8 242
На всички съм казала, че ще гокърмя до 1ви клас, освен ако той не реши друго  Mr. Green И изобщо не ми пука кой какво си говори.. На нас с дребния ни е кеф и не смятам да се отказвам от малкото удоволствия в живота  Laughing
Не пия, не пуша, по мъже не ходя.. То кво ми остана - едната гола кърма  hahaha

# 17
  • Мнения: 447
Завиждам Ви, че Ви оказват такъв натиск.
Аз бях подложена на друг....
 Когато родих дъщеря ми, бях твърдо решена, че поне до 6-ти месец ще е само на кърма.......... ама не!!!
На два месеца отказа кърмата. Не искаше да суче. Нито от гърда, нито от шише. Така две седмици. Получи гладен запек. А на предложеното адаптирано мляко, защото все пак нещо трябваше да яде,  буквално се облизваше. А кажете сега това какво е ?!?

# 18
  • Мнения: 117
не няма да се отказвам , ще кърмя докато имам кърма!!!!
А който иска, нека си натиска, аз не  се  Laughingподдавам вече!

# 19
  • Мнения: 1 440
Много хубава статия Peace И аз съм подложена на подобен натиск от околните, но не се давам Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
Много добре казано и добре аргументирано!!!
За щастие в/у мен много малка част от този натиск съществува и най-близките ми ме подкрепят напълно (за което съм им безкрайно благодарна).

# 21
  • Мнения: 196
 Най-много ми хареса изразът : " Вие последоватал ли сте или водач?" Защото в групата, където се събираме в парка, май аз съм единствената, която все още си кърми бебето. Ох, колко дълго  ooooh! А колко още ще има  Joy Напук на всички питащи с учудване Shocked

# 22
  • Мнения: 3 886
Натис има само от страна на майките с който  се познаваме защото и аз както други вече са писали съм единствената която кърми.Споредмен обаче си е чиста проба завис на която не обръшам внимание  bouquet Peace

# 23
След като чух върховната глупост от една майка, че синът ми щял да развие едипов комплекс, спрях да казвам, че кърмя.(Светозар е почти на 2год.)
Свекърва ми вече се отказа да ми пили тактично на главата. Мъжът ми беше казал да отбивам на 1 година, но след като видя, че детето се чувства добре и че   има нужда да цока, не ми прави проблеми. Гледат ни странно навън когато Зари извика"Цици дай ам", но вече съм изтръпнала, а и той е голям и съм убедена, че и този проблем ще отпадне скоро.

# 24
  • Мнения: 185
  bouquet И ние, цялото семейство, благодарим, защото всеки от нас се радва по своему на НАШЕТО кърмене.  Laughing
Около навършването на 1 годинка на беба и ние вече чуваме много намеци за отбиване - било то директни или със заобиколки, възклицания, ококорвания Shocked и т.н. Нали знаете, че някои хора особено обичат да се занимаят с неща, които изобщо не ги засягат. Но това си е тяхна работа blahblah,  ...  family

# 25
  • Мнения: 1 273
Много добре казано и добре аргументирано!!!
За щастие в/у мен много малка част от този натиск съществува и най-близките ми ме подкрепят напълно (за което съм им безкрайно благодарна).

И при мен така  Peace Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, то натискът започва около годинката, поне от собстовен опит. И сега, около 3тата годинка, дори мъжът ми, който досега абсолютно винаги е бил зад мен, взе да ме натиска и той....

# 27
  • Мнения: 2 616
Натискът да отбиеш

Approved by the  Medical Advisory Board
Reviewed by Kathleen Huggins, R.N.


Кърменето боли. Просто не мисля, че мога да продължа с това цяла година.
Първите няколко седмици на кърмене могат да бъдат трудни, особено ако новороденото ви не поема гърдата правилно. Да намерите най-удобната поза, в която да го държите, също може да отнеме време, и това се добавя към общия ви дискомфорт. Повикайте консултант по лактация да ви ориентира, или прегледайте картинките в нашия пътеводител за кърмене.  Макар че сега бебето ви ще суче постоянно, ще започне да намаля, като расте. Много жени намират първите седмици на кърменето трудни, но тези, които упорстват, са доволни, че са го направили.


Цели 2 месеца беше истински кошмар, обаче сега ми е толкова хубаво и мило като се сгуши в мен и като знам, че колкото и да е разтроен щом го гушна на гърдата си всичко друго губи смисъл за него и светът става по-хубав.

# 28
  • Мнения: 631
НАТИСК ....
моля ви се все пак това е личен избор и когато покажете на околните че това е вашият те престават да си врат носа и дума не обелват на тази тема
поставям всеки на място още преди да се осмели да "натиска"

# 29
  • Мнения: 263
Да, накрая трябваше директно да кажа на свекърва ми да не ми говори изобщо за кърменето повече, за да спре с намеците най-сетне. Отбихме се по наша воля Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт