Каква изолация за таван?

  • 33 893
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 178
Минерална вата с гипс картон, луничките по избор. Аз лично не ги харесвам

# 16
  • Мнения: 98
Става все по-заплетено...тотално съм объркана... Thinking
     Аз също.
     Ние също мислим по въпроса за вата и гипсокартон.С цел да не чуваме съседите над нас.Всичко се чува и не можем да спим.Но сега като чета се чудя има ли смисъл да си хвърляме парите и труда на вятъра.

# 17
  • Мнения: 6 039
минералната вата е топло, а не шумо излолация

# 18
  • Мнения: 1 494
Да, тя основната цел е топлоизолацията, но проблемът изкочи от там, че гипсокартонът кънтял- предавал много добре звуците отгоре. И си зададохме въпроса: Какво ще спечелим и какво ще загубим, ако го използваме? И ако не е той, какво да е? Май няма голям избор...Не знам стиропорът дали пък наистина няма да е по-добър вариант...

# 19
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Гипсокартонът кънти, когато зад/над него няма нищо, т.е. е кухо. Вие ще сложите вата и няма да имате проблеми.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 473
минералната вата е топло, а не шумо излолация

Гипсокартонът Е окачен таван. Два са популярните вида - прав (или с чупки, фигури, нива) и касетъчен (пана 60/60). Шумоизолация се постига с подходяща вата. Колкото по-големи са плътността и дебелината, толкова по-висок е процентът на шумоизолиране.
За шумоизолация се използва и т. нар. акустичен гипсокартон. С него се правят звукозаписни студия, и цената му е много висока.
Разпространен е и термофона - вид касетъчен таван, който има въпросните функции (звукопоглъщащ).

# 21
  • Мнения: 4 473
Предполагам сами няма да успеем с този вид таван...? Thinking

Не ви съветвам да се наемате. Това е технология, която се учи с години. Не е като да си зидаро-мазач или бояджия. Скъп материал е и експерименти не са препоръчителни - да не ви е яд после. Wink

Общи условия

Активация на акаунт