За опаковките и парфюмите менте

  • 7 391
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 008
 Скоро една моя позната,която дълги години работи в магазин за козметика и парфюмерия  ми каза,че когато кутиите на  парфюмите
са обвити в целофан са ментета!
Дали е така?Знае ли някой?
И ако е така - олелеее колко  ли ментета сме изпръскали Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 775
Не помня някой от парфюмите, които съм купувала, да не са били обвити в целофан, влючително и тези от САЩ.

# 2
  • Мнения: 46
Не помня някой от парфюмите, които съм купувала, да не са били обвити в целофан
И аз така, да не говорим,че целофанът предпазва картонената кутийка от нараняване и без него ще а грозно надраскани повечето Tired

# 3
  • Мнения: 6 915
Изобщо не мога да си представя как може парфюм да не е опакован. Глупости са според мен това.

# 4
  • Мнения: 2 008
е да ,но  причината поради която не трябвало  да са опаковани с целофан е ,че парфюмът винаги трябва да е на разположение на потребителя,независимо от това дали има тестер от същия вид или не
Има някаква логика,защото ако всички са с целофан ,кой би си купил ако му предложат без целофан?Един вид - видите ли някой го е отворил и може би се е възползвал от него?
То гаранция за злоупотреба  от продавачките няма, а и аз май съм доста черногледа ,но наистина не им вярвам ,че от време на време не си пръскат по мъничко от някой от парфюмите Embarassed

# 5
  • Мнения: 647
Изобщо не мога да си представя как може парфюм да не е опакован. Глупости са според мен това.
При това абсолютни ! Аз също съм понадничала в чужбинските магазини за козметика и досега не съм виждала неопакован в целофан парфюм . Вероятно има някакви критерии по които се познават ментетата  , но едва ли е това .

# 6
  • Мнения: 6 915
И това са глупости, има си тестери, а другита парфюми са за продажба и не трява да са на разположение на никого.
А по принцип винаги може да се познае от един парфюм дали е пръскано без значение дали има целофан. Просто първите няколко пъти като пръснеш тръбичката (не знам точно как се казва) е пълна с въздух и парфюм не излиза. От там нататък се напълва с течност и не мисля, че има начин да се изпразни освен ако парфюмът не свърши.

# 7
  • Мнения: 1 253
И това са глупости, има си тестери, а другита парфюми са за продажба и не трява да са на разположение на никого.

Точно така! Повечето парфюми си ги купувам когато пътувам в чужбина и не съм видяла магазин в който парфюмите да не са опаковани с целофан.
Аз лично повече бих се усъмнила дали парфюмът е истински ако не е в целофан, но дори и тук в България не съм видяла в някой от хубавите магазини, нещо което не е опаковано.

# 8
  • Мнения: 612
Да не би да е станала грешка, да е имала предвид че трябва да са опаковани в целофан, а тестерите да са на разположение за проба, защото те не са в целофан повечето. Парфюмите са в целофан.

# 9
  • Мнения: 1 234
Никога не съм купувала парфюм без целуфан и не мисля,че някой въобще ще си купи,ако няма целуфан.Той е едни вид гаранция,че никои не е ползвал парфюма.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 535
От опит...истинския парфюм е с целофан...ако се мине целофана на ултравиолетова светлина, трябва да се види изписано името на парфюма, баркода , производител и още доста информация, която не се вижда на обикновена светлина. Това не важи ако парфюма е препакетиран в БГ.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 991
Това не важи ако парфюма е препакетиран в БГ.

А защо трябва да се препакетира?  newsm78
Или с това оправдават липсата на подобна информация - т.е. продават ментета. Thinking

# 12
  • Мнения: 4 380
Пак поредните глупости... ooooh!

Има парфюми произвеждани с целофан и такива, които се произвеждат без целофан. Така както всеки парфюм си има своя точно конкретна форма на флакона, така за всеки е характерно завитата или не кутийка с целофан.

Понякога на най-, най-кофти ментетата объркват и правят с различно опакована кутийка, но добрите ментета са си със същите кутии като нормалния парфюм бил той със или без целофан.

На практика, обърканото наличие или не на целофан може да свидетелства само за много кофти направени ментета.

Забравете всички объркващи твърдения, че всички парфюми трябвало да имат или трябвало да нямат целофан. Глупости на търкалета!



# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 991
xenia , в България вече има изискване към вносителите на парфюми всички кутии да са опаковани с целофан и стикер с информация на български за вносител, производител, срок на годност...
Не зная дали не приеха вече да има и холограмен стикер.
Парфюмите, които не отговарят на тези условия се считат ментета.

# 14
  • Мнения: 4 380
xenia , в България вече има изискване към вносителите на парфюми всички кутии да са опаковани с целофан и стикер с информация на български за вносител, производител, срок на годност...
Не зная дали не приеха вече да има и холограмен стикер.
Парфюмите, които не отговарят на тези условия се считат ментета.

Дори тези които принципно са без целофан? #Crazy Това звучи налудничаво. И във всеки случай дори да е така, което ме съмнява, парфюм внесен от неофициален вносител и без подобен целофан съвсем не значи че е менте. Що за срок на годност? Парфюмите нямат срок на годност.

Общи условия

Активация на акаунт