За опаковките и парфюмите менте

  • 7 392
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512
Аз също не мисля, че всички пафюми трябва да имат срок на годност 3 год. може би има такива тоал. води или масови парфюми, но скъпите, по-висш клас парфюми-нямат. Аз имам 15 годишно Must du Cartier - parfum, в кожен кутия със сатен....ами не е мръднал....много често си се парфюмирвам с него вечер. Имам и други- 5-6-10 год. даже...нямам нито един ,който да е променил качествата си. Предимно си купувам парфюмни води. Почти никога- тоалетни.

# 31
  • Мнения: 4 380
Това е малко като гаранцията при електроуредите. Този хладилник има гаранция една година, но това не значи, че няма да прослужи 20. С тази разлика, че ако се развали хладилника преди изтичането на гаранцията ще ви го сменят, а парфюма....си остава на вашата съвест за неправилна експлуатация. Grinning В този ред на мисли, слагането на шампове за срок на годност аз виждам единствено и само като търговски трик и нищо повече.

# 32
  • Мнения: 3 830
Както вече бях писала в една тема, лично познавам човек, който зарежда едни от най-големите парфюмерийни магазини в страната с парфюми ментета! И не е единствен!
Той не го и крие, защото бяхме в една компания и редовно гледах как някой купува, поръчва или подарява менте, доставено лично от същия господин. Ментетата също са с целуфанова опаковка и кутиите им, и шишенцата и всички неща са толкова идентични с оригиналите, че трябва да си спец, за да разбереш, че е менте. Повечето ми познати са попадали на ментета.
Наистина е задължително да имат холограмни стикери, когато се внасят в БГ, но повярвайте, че за парфюмната мафия това не е никакъв проблем  Joy , както не беше проблем да изкопират холограмните стикери на аудио касети, дивиди и други. Леле, тва направо е смешно  hahaha . Кажете ми кой е направил идеалната ключалка, която никой не може да отключи? Кажете ми кой е направил идеалният шифър или код, който да не може да бъде разгадан...? Та те ни изключиха алармата на колата ни и я "подготвиха" за крадене и никой от семейството ни не разбра цели 5 дни! Щом някой е създал нещо "неразбиваемо", то веднага ще се намери и някой, който да го разбие! Всичко  е въпрос на време, на пари или както си го измислите!

Казвам Ви, че много от парфюмите и в големи, и в малки, и в реномирани магазини са ментета! Където има оригинални, има и ментета. Впрочем може ли някой вече да каже кое е менте и кое оригинал?! Достатъчно е да сте си купили парфюм в недобре затворена опаковка и да си е променил аромата и вие ще сте сигурни, че е менте. Има ментета, които пък ухаят толкова идентично с оригиналите и ароматът им е толкова траен, че ще си живеете кротко,неподозиращи, че парфюмчето Ви е менте.

Блажени са вярващите!   Peace

# 33
  • Мнения: 249
затова винаги си купувам всичко като пътувам извън БГ

# 34
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Пак поредните глупости... ooooh!

Има парфюми произвеждани с целофан и такива, които се произвеждат без целофан. Така както всеки парфюм си има своя точно конкретна форма на флакона, така за всеки е характерно завитата или не кутийка с целофан.
Именно!

# 35
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... и стикер с информация на български за вносител, производител, срок на годност...

Все още мноооого малка част от парфюмите имат подобни стикери  Tired Аз все питам и отговорът е "Тези са от стара партида. Новият внос ще има стикер"  newsm78
Друг е въпросът, доколко тези стикери ще гарантират, че не купеваш "менте". Аз лично мн.се съмнявам. У нас намират цаката на всичко...  Confused

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 743
е да ,но  причината поради която не трябвало  да са опаковани с целофан е ,че парфюмът винаги трябва да е на разположение на потребителя,независимо от това дали има тестер от същия вид или не
Има някаква логика,защото ако всички са с целофан ,кой би си купил ако му предложат без целофан?Един вид - видите ли някой го е отворил и може би се е възползвал от него?
То гаранция за злоупотреба  от продавачките няма, а и аз май съм доста черногледа ,но наистина не им вярвам ,че от време на време не си пръскат по мъничко от някой от парфюмите Embarassed
Извинявай,обаче нещо не си в час и сега ще ти кажа защо.Това дали ще е в целофан или не зависи изцяло от отделната марка,има доста парфюми които са без целофан и не са ментета,просто производителите са избрали да си лансират продукта по този начин.А за продавачките,че си пръскат от парфюмите по-голяма глупост не съм чувала.Казвам го от личен опит защото работя в магазин за маркова парфюмерия.Ти вярваш ли,че може да продаваме на хората парфюми за по 150лв.и от тях да е пръскано?И още повече защо да го правим при положение,че имаме на разположение цял магазин с тестери,от които пръскаме на клиентите и на нас?И във всички подобни магазини е така,продавачките трябва да миришат на марковите парфюми,които продават и за тази цел се използват тестерите.Просто много се дразня когато хората говорят без да мислят преди това.

# 37
  • варна
  • Мнения: 564
е да ,но  причината поради която не трябвало  да са опаковани с целофан е ,че парфюмът винаги трябва да е на разположение на потребителя,независимо от това дали има тестер от същия вид или не
Има някаква логика,защото ако всички са с целофан ,кой би си купил ако му предложат без целофан?Един вид - видите ли някой го е отворил и може би се е възползвал от него?
То гаранция за злоупотреба  от продавачките няма, а и аз май съм доста черногледа ,но наистина не им вярвам ,че от време на време не си пръскат по мъничко от някой от парфюмите Embarassed
Извинявай,обаче нещо не си в час и сега ще ти кажа защо.Това дали ще е в целофан или не зависи изцяло от отделната марка,има доста парфюми които са без целофан и не са ментета,просто производителите са избрали да си лансират продукта по този начин.А за продавачките,че си пръскат от парфюмите по-голяма глупост не съм чувала.Казвам го от личен опит защото работя в магазин за маркова парфюмерия.Ти вярваш ли,че може да продаваме на хората парфюми за по 150лв.и от тях да е пръскано?И още повече защо да го правим при положение,че имаме на разположение цял магазин с тестери,от които пръскаме на клиентите и на нас?И във всички подобни магазини е така,продавачките трябва да миришат на марковите парфюми,които продават и за тази цел се използват тестерите.Просто много се дразня когато хората говорят без да мислят преди това.
Искам да те питам щом работиш в парфюмерия по какво се различава тестера от парфюма и ментето?И още нещо искам да попитам-аз си поръчах от един сайт за маркови парфюми-парфюми-бг.нет-и след доставката установих че кутията няма целуфан а аз съм си го купувала парфума на Дона Каран с целуфанова обвивка newsm78Та се чудех колко е "марков"

# 38
  • Мнения: 13 512
То бива ,бива, ама с този целУфан вече стана смешно. Като не знаете, не четете ли предните  мнения поне,че да видите как се пише правилно?!

# 39
  • Мнения: 4 380
То бива ,бива, ама с този целУфан вече стана смешно. Като не знаете, не четете ли предните  мнения поне,че да видите как се пише правилно?!

Нищо не разбираш. Проверява се с думата целуФка. Joy Joy

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 743
Искам да те питам щом работиш в парфюмерия по какво се различава тестера от парфюма и ментето?И още нещо искам да попитам-аз си поръчах от един сайт за маркови парфюми-парфюми-бг.нет-и след доставката установих че кутията няма целуфан а аз съм си го купувала парфума на Дона Каран с целуфанова обвивка newsm78Та се чудех колко е "марков"
Съдържанието на парфюма и тестера е еднакво,защото клиентът трябва да получи адекватна представа за аромата.Ако оригиналния продукт е парфюмна вода,то и тестера е парфюмна вода,така че в този смисъл разлика няма,но често пъти има разлика във флаконите когато флакона на парфюма е твърде скъп и поради тази причина тестера е в по обикновен такъв.

# 41
  • Мнения: 1 685
То бива ,бива, ама с този целУфан вече стана смешно. Като не знаете, не четете ли предните  мнения поне,че да видите как се пише правилно?!
newsm10 smile3521 newsm10

# 42
  • DE
  • Мнения: 521
То бива ,бива, ама с този целУфан вече стана смешно. Като не знаете, не четете ли предните  мнения поне,че да видите как се пише правилно?!
Нищо не разбираш. Проверява се с думата целуФка. Joy Joy

Всъщност има общо с целулоза, така че би имало логика да е с У (друг е въпросът, че не е). Но да не издребняваме - и 'парфюмирвам' не е правилно, но не виждам това да е изболо очите някому Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 59
Според вас Руж на Ейвън менте ли е, защото искам да си го купя.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 10:58 от mama Megi

# 44
  • Мнения: 13 512
Не си ли го купи най-после?! Sick

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 11:54 от monda

Общи условия

Активация на акаунт