Кърмене и от двете гърди- спиране на кърмата?

  • 4 171
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Благодаря ти за стимула, който ми даваш AFRODDITA. Дано наистина да се справям. Неискам да се хваля, но като че ли имам малко повече кърма. Поне бебка плаче по-малко от вчера.Относно чая на ХИП-ако го спра дали има вероятност да ми намалее кърмата? Ти колко време го пи? Прочетох ликовeте за жълтеницата. Незнам защо педитата препоръчват да се пие вода при жълтеница.

# 31
  • Мнения: 1 321
Момичета и аз съм със секцио, сутринта като ми донесоха бебата я сложи на гърда и тя засука и ми потече коластра. На третия ден имаше мляко. Но докато бях в болницата имах проблем със запушени канали.Голяма мъка беше. Три помпи смених - нищо, кой сестра минеше  по край мен ме стискашелБеше ужас. Пребрах се и се отпуших. В началото и давах една - сега и давам и двете - справя се значетелно по-делово и ги изцуцва до край. Даже вече се буди на 3 часа. И това ме притеснява - дали не и става малко? Пия чай на Хип, ям орехови ядки, и се чудя какво да правя нататък.
Tweetybaby много добре даже се справяш.Щом хапвате на 3 часа значи просто бебчо тогава огладнява.Не мисля че имаш повод за притеснение.Късмет и повече вяра в себе си. Peace
Zwetellina радвам се че с теб нещата вървят на добре.Чая на Хипп си го пий редовно нито ще ти навреди само ще помага. PeaceАз специално си го пия всеки ден.

# 32
  • Мнения: 204
Откакто се е родила дъщеря ми, я кърмя и от двете гърди - вече 5 месеца. Въобще не ми е намалявала кърмата. Сега, вече по-големичка, бебка изсмуква всичко за 5 минутки от едната и си чака да я сложа на втората Simple Smile

# 33
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Леле zozo75 как успява за 5 мин.  Shocked Моята буба суче поне 30 мин от едната и тогава я слагам на другата. При смяната доста плачка Sad въпреки че е пуснала сама зърното.

# 34
  • Мнения: 1 321
Леле zozo75 как успява за 5 мин.  Shocked Моята буба суче поне 30 мин от едната и тогава я слагам на другата. При смяната доста плачка Sad въпреки че е пуснала сама зърното.
Не се притеснявай те като пораснат започват да сучат вече по-бързо и за по-кратко време. Laughing

# 35
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За чайовете за лактация съм чела някъде тук, че се прави почивка, че се привиква към тях.

Ние преживяхме една криза, която беше 10 дни и беше някакъв ад, но успяхме. Иначе кърмя по принцип от едната гърда, но има дни и от двете. Както дойде.

# 36
  • Мнения: 5 500
Цвети, давам ти стимул и кураж, защото преди 8-9 месеца знам как силно се нуждаех от такъв, дали ще успея или не да кърмя, след едно неуспешно такова. А, още повече като те виждам, че имаш желание, което е изключително важно!
А лекарите си препоръчват вода, защото така са чели! Те и пюрета и сокчета препоръчват на 2-3 месечни бебета, но дали са прави? Дали изобщо са прави за повечето неща или си мислят, че ще ги слушаме, защото са лекари и имат д-р пред името си и нужния авторитет на бялата престилка?
Чая го пих до към 3-4 месец редовно, после започнах да разреждам, пиех повече сокове и вода, докато съвсем последно време го спрях и минах само на вода, айрянче и малко биричка Laughing
Радвам се, че виждаш нещата вече в по-добра светлина  Hug
А, и както са ти казали момичетата като порастват бебетата се нацокват за 3 минути  Joy

# 37
  • Мнения: 253
Zwetellina, поздравявам те за усилията ти, които явно имат резултат. Знам колко е трудно, защото и аз минах през период, в който на бебчо не му стигаше кърмата. За около 7-8 дена се оправиха нещата. Не давах никаква вода или чай, само кърмене - по цял ден и цяла нощ, но се справихме. Сега суче по около 40-60 мин. Предполагам, че постепенно ще намали времетраенето. А за чая, аз лично съм по-доволна от българския.

# 38
  • Мнения: 2 829
Цветелина, съжалявам,че чак сега се включвам, бяха ми спрели нет-а. Надявам се, че нещата вървят към все по-безпроблемно кърмене. Представям си колко ти е било (може би все още е?) трудно да се въздържиш от даване на добавка когато бебенцето плаче и доста ясно ти показва какво иска. Мисля че постъпваш правилно и че скоро ще се увериш сама, че е така.
Ако все пак не издържиш и решиш да дадеш добавка-не я давай с биберон!
Пиши как сте!

# 39
  • Мнения: 393
Цвети, много се радвам, че нещата вървят на добре при теб Hug Важно е че си усетила и ти ефекта от честото сукане на бебка- повече кърма Laughing Чая аз го пих само първите 2 месеца, после вече ми се регулира кърмата и наблягам на вода и сок Hug
tweetybaby няма какво да се чудиш, продължавай да се водиш по бебенцето, щом спи спокойно, пълни памперсите и се чувства добре значи му стига, като почне да иска по честичко ти предлагай , пък кърмата ще се регулира според нуждите му Heart Eyes
Важното е да знаете, че количеството на кърмата се определя от честотата на сукане и от нуждите на бебчето Wink
П. П. Да препоръчам и на двете *Книга за кърменето * на Хана Лотроп, има много полезни съвети и отговори на въпроси за всичко около кърменето .На мен много ми помогна в трудни моменти
Ето така изглежда http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=996

# 40
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Вчера реших да не пия чая на Хип, а да пробвам отвара от копър /препоръчано от аптека "Лечител"/. Много плачкаше бебчо. Може би и защото давах отвреме навреме бибка. Спи неспокойно, буди се. През нощта нямахме проблем. Гърдите ми бяха много пълни. Днес пак минавам на чая на Хип и ако пак се нервира ще дохранвам. Неиздържам вече Sad

# 41
  • Мнения: 2 829
Цветелина, дано чая помогне. Според мен като откриеш нещо, което действа (чая на Хип например) не го променяй известно време докато се позакрепят нещата.
Ако много се изнервиш едно дохранване няма да е фатално-но не дохранвай с биберон!!!
Опитай се да направиш времето за кърмене приятно за теб. Първия месец, когато кърмех почти непрекъснато имах много удобно място за кърмене-фотьойл с удобна облегалка, табуретка на която да си вдигна краката отпред и масичка от едната страна. Взимах бебето, сядах, слагах една възглавница като полумесец в скута ми, бебето върху нея и му подпирах главата с навито на руло одеалце, така че да не се налага да го държа изобщо. Така ръцете ми бяха свободни. На масичката до мен държах вода, нещо сладко за хапване, списания, дистанционното на телевизора и лаптопа. Тези часове кърмене всъщност ми бяха приятни-хем бебето сгушено в мене, хем ръцете ми свободни да правя нещо.
Другото спасение е слинг-с него можеш да ходиш нанякъде докато кърмиш бебето, а дори да си навън нищо не се вижда!!!
Не се шашкай ако първите 1-2 месеца бебето иска да суче много често и по много дълго-това е напълно нормално. Но минава-бебето ще започне да се насуква много бързо-през останалите месеци кърменето ще ти се отплати-вече няма да ти е затруднение, а напротив-много ще ти улеснява живота. Струва си да положиш усилия първия месец, месец и половина!
Успех от мен! Hug

# 42
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Днес пак се бях отчаяла Sad , но като прочетох какво ми пишете и пак се окуражих.   bouquet  Hug Сега спинка мъничкото. Има ли нещо вярно в това, че едновременно със сученето се пълнят постепенно гърдите? Ако е наистина така това доста ме окуражава.

# 43
  • Мнения: 2 829
Да, има нещо вярно-най-доброто лактогонно средство е сукането на бебето!!!!!
Колкото повече суче бебето, толкова повече кърма ще имаш.
Гърдите ти никога не са празни!!! Може да излиза по 1 капка, но все нещо пускат докато суче бебето, а честото им изпразване дава сигнал, че е нужно повече мляко.
Всички други лактогонни средства (чайове, вода, овесени ядки, варено жито и т.н.) са помощни и по-малко ефикасни от стимулацията на твоето бебе.
Не забравяй също, че всичко идва от главата-много е важно да си уверена че ВИНАГИ ще имаш достатъчно мляко за бебето си!
Понякога бебето може да е нервно и да плаче просто защото ти самата си изнервена-от собствен опит ти казвам, че бебетата веднага усещат-затова бъди уверена, че правиш най-доброто за бебето си, бъди спокойна и всичко ще е наред.
А, и не забравяй да пишеш как сте Hug

# 44
  • Мнения: 147
Да, разбира се, че има нещо вярно..но вече са писали преди мен  Embarassed Знай, че наистина много важно е да бъдеш спокойна и уверена в себе си, защото чрез кърмата даваш най-доброто, което е нужно на бебчето ти. Всички ние вярваме в теб! Повярвай си и ти!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт