Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Случайно направих това откритие.Преди две седмици си сварих жито  - много го обичам, за най-голям ужас на таткото, който си мисли , че жито се яде само по трагични  поводи...
Та,  няколко часа след това гърдите ми бяха като бомбички.Тъй като тогава, обаче пиех и лактогонен чай , не бях съвсем сигурна, че е от житото...
Вчера вечерта отново си сварих жито и пак - водопад от мляко...
Има ли желаещи да потвърдят предположението ми?!?!

# 1
Да, дааа  Flutter

# 2
  • София
Приятелка, която имаше проблеми с кърменето каза, че житото й действа по-същия начин-гърди-бомби. За жалост бебока започнал много и на всяко ядене да повръща. След консултация с педито й казали, че  е от житото. Спря житото и бебето спря да поврща. Е, вероятно е някаква индивидуална реакция на нейното бебе, но ако забележите подобно симптоми-спрете житото.

# 3
  • София
Цитат на: marissha
Приятелка, която имаше проблеми с кърменето каза, че житото й действа по-същия начин-гърди-бомби. За жалост бебока започнал много и на всяко ядене да повръща. След консултация с педито й казали, че  е от житото. Спря житото и бебето спря да поврща. Е, вероятно е някаква индивидуална реакция на нейното бебе, но ако забележите подобно симптоми-спрете житото.

Хм, първия път не повръщаше, сега връща по  малко мляко, но това е откато почнахме капките против колики.

# 4
  • До хладилника, който обичам
Чела съм, че в житото има някакви съставки, които помагат за отпускане и по-голямо спокойствие, поради което успешно се раздава на 'трагични поводи', както се изразяваш. Един вид, помага на скърбящите да се поуспокоят.
За добра лактация доброто психическо състояние на майката е едно от най-важните неща, така че може и това да е връзката.
Иначе и аз обичам жито без поводи и ще си сваря тези, дни, добре ме подсети.  Grinning

# 5
  • София, Младост 3
И аз забелязах това тези дни по задушница. И съм се наканила тази седмица да си сваря вече без тъжен повод.

# 6
  • София
Цитат на: Godzilla
Цитат на: marissha

Хм, първия път не повръщаше, сега връща по  малко мляко, но това е откато почнахме капките против колики.

Е, значи нямата никакъв проблем. Може би нейното бебе е по-алергично, щото и ябълков сок не му понася.

# 7
  • Видин
Потвърждавам от личен опит, тези свойства на житото.Освен, че много го обичам, винаги ми е действало добре на млекопроизводството   Grinning .Не съм забелязала обаче на беба да и е ставало нещо след приема му.

# 8
  • София
Напълно подкрепям твърдението, свеки още първата седмица ми изпрати цяла тенджера с жито и орехи, не че съм се оплаквала от липса на кърма ама за всеки случай. Хапвах си от време на време по някоя лъжичка само да има мир иначе не е от любимите ми ястия.

# 9
  • София, Младост 2
И аз много обичам жито,особено пък с орехи и всички други неща Simple Smile Добро подсещане за нещо вкусно - амбицирам се да направя,а тъй като не съм пробвала никога досега връзката му с кърменето,ще съм опитното зайче - после ще докладвам дали и при мен ефекта е водопаден Laughing

# 10
  • София
Амммммммм, любима вкусотийка- жито, мляко, орехи и захар  Wink
Изпитано е. Определено има ефект върху лактацията. При мен не е на психическа основа, защото не съм се стремяла да увеличвам кърмата. Simple Smile

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
Цитат на: boo
Чела съм, че в житото има някакви съставки, които помагат за отпускане и по-голямо спокойствие, поради което успешно се раздава на 'трагични поводи', както се изразяваш. Един вид, помага на скърбящите да се поуспокоят.
За добра лактация доброто психическо състояние на майката е едно от най-важните неща, така че може и това да е връзката.
Иначе и аз обичам жито без поводи и ще си сваря тези, дни, добре ме подсети.  Grinning

Да, богато е на Вит. В, който действа антистресово.

# 12
  • София, Младост
Да има такъв ефект. На мен определено ми действа

# 13
  • Варна,морето,сините вълни.
Пробвах го днес веднага като прочетох постинга.За сефте имах достатъчно кърма за последното вечерно хранене.Обикновено се дохранваме с изцеденото сутринта,когато млеконадоя е по-добър Grinning Така че-мерси много за идеята Bulb А другите подобни като елдата,просото,ечемика дали вършат същата работа?

# 14
  • София
мда като се прибрах от родилния, майка ми вече беше сварила и ме чакаше с него на вратата  Laughing е тогава не беше много подходящо щото и без това гърдите се препълваха, запушваха и т.н., но понеже бях много разранена, не ядях нищо и слабеех ужасно се бях притеснила че кърмата ще спре.. сега не съм се сетила да опитам пак, но ще поправя тази грешка  Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт