как "стават" бебетата???????????????????????

  • 4 657
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Това е въпросът , който ми зададе моят син - той е на 6 години.Моля за съвет,какво според вас е подходящо като отговор за неговата възраст.Не ми се иска да търси отговорът навън.Ако някой може да ми препоръча някаква литература или филмче , или пък да сподели личен опит.

# 1
  • Мнения: 1 426
Значи първо обясняваш, че за да стане бебето, мама и татко трябва много да се обичат.
Освен това имаше и едни книжки - "Чудото на раждането" май беше едната, за малки деца. Иди на Славейков или в някоя от големите книжарници - сигурно ще ти препоръчат нещо. И без паника! Въпросите тепърва започват!  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 841
Шестгодишен? Готова съм да се обзаложа, че вече знае отговора и само те тества да види какво ще му отговориш  Simple Smile

Моето лично мнение е, че "Разговорът" обикновено е закъснял. Тоест, по-добрия вариант са десетки малки разговорчета, провеждани още от 2-3-годишна възраст - за цветенцата, пчеличките, котенцата, агънцата, та докато се стигне до братчето/сестричето в корема на мама (или съответно бебенце в корема на съседката). Мисля, че нещата трябва да стават бавно и с натрупване.

# 3
  • Мнения: 3 268
Шест годишен ли?На тази възраст би трябвало да знае това.Има една хубава книжка "Истината за бебетата" на Мари Клод Моншо.Точно за 6 годишни е.Вземи и му я прочети.

# 4
  • Мнения: 583
Няма нищо страшно от това, че ти е задал този въпрос. Седни и му обясни, това не е нещо срамно, защото всички се появяваме на този свят по един и същ начин, и по- добре от теб да го научи ,отколкото от улицата.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 867
Можеш да му обясниш с няколко прости, но конкретни изречения, че в тялото на мъжа има специални клетки, които като се съберат със специалните клетки от тялото на майката, може да започне да расте бебе. Телата на хората са създадени така, че при секс клетките да могат да преминат то тялото на мъжа в тялото на жената. В него пък има специално място, където бебето да расте, докато стане готово да се роди. Ражда се през специален отвор между краката на майката, различен от тези за пишкане и акане. Най-добре е, ако мъжът и жената се обичат и живеят заедно, защото за всички деца е добре да растат с майка и баща. Има обаче и изключения.
Терминологията я подбираш според знанията на детето в момента. Даденият пример е съвсем опростен, подходящ за малки деца, но не знам синът ти доколко е запознат с физиологията.

# 6
  • Мнения: 189
А моите две диванета преди месец искаха да видят къде точно е тази "дупчица" през която бебетата влизат в корема на мама!! #Crazy

# 7
  • Мнения: 2 196
Шест годишен ли?На тази възраст би трябвало да знае това.Има една хубава книжка "Истината за бебетата" на Мари Клод Моншо.Точно за 6 годишни е.Вземи и му я прочети.
''Истината за бебетата'' много ми помогна и на мен. Peace

# 8
  • Мнения: 1 640
Шест годишен ли?На тази възраст би трябвало да знае това.Има една хубава книжка "Истината за бебетата" на Мари Клод Моншо.Точно за 6 годишни е.Вземи и му я прочети.
''Истината за бебетата'' много ми помогна и на мен. Peace
Ей,тази книга ни четяха майките в далечните соц времена,има и илюстрации големи,на достъпен език е,само дето на мен ми я дадоха в доста по-напреднала възраст,бях вече ученичка .Ама то сега всичко става по-рано. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 133
Шестгодишен? Готова съм да се обзаложа, че вече знае отговора и само те тества да види какво ще му отговориш  Simple Smile

Моето лично мнение е, че "Разговорът" обикновено е закъснял. Тоест, по-добрия вариант са десетки малки разговорчета, провеждани още от 2-3-годишна възраст - за цветенцата, пчеличките, котенцата, агънцата, та докато се стигне до братчето/сестричето в корема на мама (или съответно бебенце в корема на съседката). Мисля, че нещата трябва да стават бавно и с натрупване.

Познавам детето си и съм сигурна , че не знае отговорът, а за разговорите от 2-3 год. за пчелички цветенцата и т.н сме говорили доста, просто моят син е много умен за възръста си-На година и половина говореше с изречения , на две научихме азбуката , на три вече сричахме............  и тези отговори не го задоволяват.
Сега чакаме и бебе и той вече от една седмица всеки ден ме пита как точно семенцето ми е влезнало в коремчето и т.н, не ми се ще да търси отговорите на вън от вкъщи.Скоро например една съседка се оплака , че едно от децата в махалата е пуснало на внучето и да гледа секс, а това по- голямото "учителят" е на 8 години

# 10
  • Мнения: 133
Ще търся книгата , която сте ми препоръчали, за съжаление не я открих в нашия град.Благодаря на всички ви за отговорите.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
А сега де?!?! Ама нали щъркелът ги носеше newsm78...

# 12
  • Мнения: 595
Моето лично мнение е, че "Разговорът" обикновено е закъснял.
Peace Peace Peace
Вярно!
Аз на моето дете винаги при удобен случай говоря по темата.Ако имам позната бременна или с бебе се старая по детски да обясня "ситуацията".Говоря и и за моята бременност.
Предпочитам да го знае от малка,а не като мен -на една прилична възраст да се шокира  Embarassed Embarassed Embarassed

# 13
  • Мнения: 4 053
тази тема и мен ме вълнува,
но това много ме изуми


на три вече сричахме............ 

дали мойте деца не са нещо изостанали  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 4 867
просто моят син е много умен за възръста си-

Давай направо с атласа по анатомия.

Обясни ме, че по време на секс пенисът влиза във влагалището и оставя там сперматозоиди. Когато един от тях се срещне с яйцеклетката, в матката започва да расте бебе. То се храни от тялото на майката с помощта на пъпната връв...

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 09:18 от Янита

Общи условия

Активация на акаунт