СЪЖЕЛЯВАМ,ЧЕ ИМАМ САМО ЕДНО ДЕТЕ...

  • 14 200
  • 141
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
...А аз си мислих,че живота ми вече е свършил-детето голямо......

Въпрос на нагласа. Аз съм на 30 и си мисля, че животът ми тепърва започва (особено, откакто попораснаха децата и пак сме по дискотеки Crazy).

Моята свекърва също (като на Никол) е родила 3-тото си дете на 40 г. (голямата ми зълва и мъжът ми са били съответно на 10 и на 8 г.).
Баба ми е родила на 32 г. за първи път (близнаци) и 2 г. по-късно още едни.
А с мен в болницата беше жена на 42 г. с 1-во дете.
Всъщност, напоследък много по-често жените раждат на доста по-късна възраст (а в Холивуд го правят, за да си възобновят производството на хормони). Sunglasses

# 31
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Първото си дете родих на 30 г., второто на 35 г.  Да родиш едно бебе на тази възраст е най-хубавото нещо на света. Успех!

# 32
  • Мнения: 4 965
...Дай бог живот и здраве, ще гледам внуци.

 Mr. Green
Аз пък искам да гледам деца. Внуците някой ден да си ги гледат майките и бащите им.
Въпрос на личен избор.
Но, щом съжалява, не бива да оставя това неудовлетворено желание и да се примирява. Peace

# 33
  • Мнения: 4 380
...Дай бог живот и здраве, ще гледам внуци.

 Mr. Green
Аз пък искам да гледам деца. Внуците някой ден да си ги гледат майките и бащите им.
Въпрос на личен избор.
Но, щом съжалява, не бива да оставя това неудовлетворено желание и да се примирява. Peace

Разбира се. Но аз пък искам да живея младостта си като пълноценен господар на съдбата си и да не завися от факта, че 2 деца са ми на плещите. Искам да пътувам когато и където искам, да му бия дуспата на мъжа когато се провини и да го сменя ако трябва без всякакви угризения на съвестта и страх да остана сама с н-количество деца, които искат да ядат. Искам да живея с мисълта, че съм дала нещо на детето си и не е расло в мизерия доизнасяйки дрехите на по-голямото. Искам дъщеря ми да е облечена добре с маркови дрехи, да живее в голяма къща с басейн като връстниците си, да учи в частни колежи и да не се чудя от къде да взема пари за университет. Искам на 16 год като си вземе книжката да кара кола като всички връстници.

Раждането не е самоцел. Това са живи същества и създаване на нещастни деца е безнравствено. Това е моя избор.

# 34
  • на село
  • Мнения: 3 950
Е, какво има да съжаляваш, роди си още едно.
А като прочета или чуя такива неща, че на 36г. било късно и меко казано ми призлява  Twisted Evil.

Само ще ти кажа, че моите дъщери амат точно 13г. разлика
и малката я родих на 36г., така че дерзайте  Peace.

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... Но аз пък искам да живея младостта си като пълноценен господар на съдбата си и да не завися от факта, че 2 деца са ми на плещите. Искам да пътувам когато и където искам, да му бия дуспата на мъжа когато се провини и да го сменя ако трябва без всякакви угризения на съвестта и страх да остана сама с н-количество деца, които искат да ядат. Искам да живея с мисълта, че съм дала нещо на детето си и не е расло в мизерия доизнасяйки дрехите на по-голямото. Искам дъщеря ми да е облечена добре с маркови дрехи, да живее в голяма къща с басейн като връстниците си, да учи в частни колежи и да не се чудя от къде да взема пари за университет. Искам на 16 год като си вземе книжката да кара кола като всички връстници.
И кво... 2 деца=мизерия, 1 дете- богатство newsm78 ... или всички 16 годишни карат коли и живеят в големи къщи с басейни Shocked Не намирам логика...

# 36
  • Мнения: 4 965
Xenia, въпрос на приоритети, възможности и начин на живот Peace.
Всички описани неща от теб ги правя, въпреки 2-те деца. Ще ги правя и с 3-тото (дай Боже да имам такова) - и пътуванията, и свободата, и другите неща. Децата ми носят радост и удовлетворение, но не променят начина ми на живот, нито затрудняват финансовото ми положение.
А и по мое мнение, в голямата къща с басейн е по-весело с 2 или 3 деца, отколкото с едно Simple Smile.

Но съм 100% съгласна с последните ти думи.
Само дето "мини парче" никъде не казва, че едно дете ще я затрудни, а, че иска дете.

# 37
  • Мнения: 11 747
Не съм съгласна,че единствените деца са нещастни и празни - познавам доста такива,много са си добре! Peace
Сестра ми роди първо на 32г.,позната роди на 33 пак първо,приятелка на 34 в момента е бременна с първото.
Аз съм на 30 и нямам деца,след 2-3 години мисля да раждам.Така,че как ще е късно на 35 за второ?? newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 7 242
xenia, много си права, че раждането не би трябвало да е самоцел, че създаване на нещастни деца е безнравствено, че хич не е задължително децата да са повече, ако не изпитваш вътрешна нужда от това и т.н. Обаче мотивите ти ме стряскат. Независимо дали имам взможност или не, не бих подсигурила част от нещата, които изброяваш на дъщеря си. Не мисля, че изброеното от теб ще я направят Човек, нито пък ще е щастлива, получила всичко "като връстниците си" на тепсийка. Обаче това е тема на друг разговор. Сори за офф-а.

# 39
  • Мнения: 4 965
Не съм съгласна,че единствените деца са нещастни и празни - познавам доста такива,много са си добре! Peace
...

Момичета, в случая не става толкова въпрос за детето. Майката е тази, която иска 2-ро дете! И щом го иска, защо да се отказва от мечтата си?

# 40
  • Мнения: 4 380
Цитат
И кво... 2 деца=мизерия, 1 дете- богатство newsm78 ... или всички 16 годишни карат коли и живеят в големи къщи с басейни Shocked Не намирам логика...

Кой сред каквато среда живее...Някой може и да може да си позволи 2, аз не мога. За мен е непозволим лукс. Имам съседка-българка с 3, която омъжена и при двама работещи едва си плаща сметките по къщата, а да помисли да си отиде до България да си види родителите е непозволим лукс. Не знам как смята да им подсигурява образование...Май не смята. newsm78 Не е въпроса до богатство, а до елементарни нужди. Вчера пък в предаване по руската "Клуб на бившите съпруги" гледах трагедията на една с 3 деца, която мъжът и я изоставил за млада и заможна любовница. Е, пооблякоха я да се почувства малко човек, а след предаването кой ще и храни децата никой не го интересува. А тя като ги е създавала мислила ли е? Това е безотговорност абсолютна.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 474
... . И кво... 2 деца=мизерия, 1 дете- богатство newsm78 ... или всички 16 годишни карат коли и живеят в големи къщи с басейни Shocked Не намирам логика...


РЕНИ,  ти как го направи - 2 деца, а и с басейн:)))) Признавай бързо Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 11 747
Не съм съгласна,че единствените деца са нещастни и празни - познавам доста такива,много са си добре! Peace
...

Момичета, в случая не става толкова въпрос за детето. Майката е тази, която иска 2-ро дете! И щом го иска, защо да се отказва от мечтата си?
А,аз исках да уточня за протокола,че единствените деца са си ОК!
Иначе после мисля я окуражих,че никак не и е късно за бебе,щото половината свят на 35 тепърва тръгва да ражда деца! Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
И кво... 2 деца=мизерия, 1 дете- богатство newsm78 ... или всички 16 годишни карат коли и живеят в големи къщи с басейни Shocked Не намирам логика...
Е, как така не намираш логика Laughing Къде, къде по-лесно е да биеш дузпата на мъжа си, ако имаш едно марково облечено дете, отколкото две, които на всичкото отгоре искат и да ядат!!! Пък като създаваш дете да не помислиш какво ще правиш, ако мъж ти вземе да те зареже - ужас!!! Аз всяка вечер, като си бебеправим с моя, го карам да ми дава по 10 евро и си ги внасям, за черни дни Sunglasses Ох, ще ме уморите, честно Joy

# 44
  • Мнения: 4 965
Лелееее, аз пък не знаех, че трябва да лежа на една кълка и да чакам мъжът ми да ме издържа и да ми осигурява елементарните нужди  newsm78.
Ами какво да правя ако имам 3 марково облечени деца и реша да бия дузпата на мъжа ми  Whistling.
Край, още тази вечер го принуждавам да ми подпише докЮмент, че ще ми остави басейна, суха храна и пари за фризьор, ако си хване млада любовница. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт