Има ли мами, които смятат да раждат без уговорки и плащания?

  • 8 278
  • 145
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 565
Включвам се и аз към безумците раждали или с намерение да раждат без уговорка и то в любимото на всички бургазлийки бургаско родилно отделение. Ами
Темата е страхотна! Отидох да раждам без уговорки в бургаската болница, на което всичките ми приятели се ужасиха, понеже на такива като мен доктори и акушерки не обръщат внимание. Е, нямаше специално  внимание към мен, както имаше към други около мен, но не съжалявам защото въпреки всичко родих и то със съзнанието че не съм допринесла за тази порочна практика. Почерпих след раждането. Гнусно е как те гледат в ръцете и ти намекват, че си длъжен да си платиш за нещо, което те са длъжни да направят! #2gunfireДано това безумие свърши!
подкрепям те напълно. Едно е да дадеш от благодарност на този който си е свършил добре работата, а съвсем друго да платиш за нещо за което те така или иначе им се плаща. Радва ме факта че в последно време срещам момичета които са вече родили или мислят да раждат без уговорки. В крайна сметка мисля че всичко е на късмет и има доста момичета раждали с уговорка и са разочаровани. Така че  Praynig стисакм палци на всички, на които им предстои тава щастливо събитие всичко да мине както трябва.

# 76
  • Мнения: 1 240
Възхищавам се на тези мами, които мислят да раждат/са раждали без уговорки!   bouquet
Лично аз не събрах смелост за това  Embarassed

Масажират с пръст самата шийка, като по този начин и помагат да се изглади по-бързо и по-лесно.
По-скоро масажират перинеума/входа на влагалището/,за да се отпусне и когато се изгонва бебето да не се получат разкъсвания,както и да не се използва епизиотомия.В България не съм чула да се практикува.

Когато сестра ми ражда /два пъти/ гинеколожката приложи точно този метод и наистина тя не се разкъса. Да уточня, че ражданията бяха в Смолянската болница.

# 77
  • Мнения: 3 268
И двато пъти съм раждала с уговорки,и двато пъти имах много тежки раждания,просто не искам да си спомням.Всичко е до късмет,до физиология и разни други фактори.Втория път обаче твърдо реших да си спестя болката до известна степен и се уговорих за епидурална упойка.Разликата е огромна.Ако не искате да плащате на лекар,то съсвем официално на касата на болницата може да се плати за упойка по избор.Завиждам на майките,които са родили за час или два.Това е дар от Бога.Аз и двато пъти раждах 14 часа.Не мога да си представя как щях да преживея тези 14 часа без подкрепа от страна на даден лекар.Щях направо да умра.

# 78
  • София
  • Мнения: 26
Аз родих в Тина Киркова преди 2 месеца със секцио без уговорка и съм много доволна от отношението на лекарите и персонала. Другия път пак там бих родила.

# 79
  • Мнения: 332
Родих 2002г в Майчин дом, без предварителни уговорки ,разбира се.Съпругът ми беше на работа тогава)той е пожарникар),като се появи с униформата ,няма да ви казвам как се отнасяха с мен докато ме изписаха.Бях с голям плод 4.200,при мен имаше- 1 лекар,1акушерка, 2ма професори и цял курс стажанти..Решила съм пак там да родя-та момичета взимайте една полицейска униформа,обличайте мъжете си и ще се държат с вас като принцеса  newsm10  newsm20  bg

# 80
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възхищавам се на тези мами, които мислят да раждат/са раждали без уговорки!   bouquet
Лично аз не събрах смелост за това  Embarassed

Масажират с пръст самата шийка, като по този начин и помагат да се изглади по-бързо и по-лесно.
По-скоро масажират перинеума/входа на влагалището/,за да се отпусне и когато се изгонва бебето да не се получат разкъсвания,както и да не се използва епизиотомия.В България не съм чула да се практикува.

Когато сестра ми ражда /два пъти/ гинеколожката приложи точно този метод и наистина тя не се разкъса. Да уточня, че ражданията бяха в Смолянската болница.
На мен също ми правеха този масаж на перинеума, като опитваха да разтягат белега от старата ми епизиотомия в опит да избегнат втора - това става в Окръжна в София, така че и тук се прилага, при това от десетки години (още на майка ми са го правили, когато е раждала мен преди 32г).
И двата пъти съм раждала умишлено и по собствен избор без уговорки и плащания, макар че и двата пъти имах възможност и лекари, към които можех да се обърна, ако реша. Резултатът - и двете ми раждания бяха прекрасни, обърнаха ми цялото необходимо внимание и съм много доволна от екипите и в двете болници.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 271
Родих в Шейново без никаква уговорка и не съжалявам нито за момент.Следващият път (когато и да е това) ще е пак така.
Точно така беше и при мен.

# 82
  • Мнения: 79
Аз раждах в МД-София без да дам стотинка.Много съм доволна попаднах на страхотни млади специалисти.Докторката която ме изражда се казва Афродита Стомнаровски(дано не бъркам фамилията)

# 83
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не съм дала нито стотинка за раждането си. Родих със секцио. Единственото, което трябваше да купя бяха няколко лейкопласта за раната ми.

# 84
  • Мнения: 122
и ние планирахме да раждаме без уговорки и плащания,но когато бях вече  в родилна зала шеф екипа излязъл  и казал на мъжа ми ,че предпочитал благодарствените подаръци в брой....Какво да коментирам повече.Успех и леко раждане

# 85
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, но ако нещо се случи с теб или с бебо поради лекарска - или акушерска, санитарска, какво ли не! - немарливост, ще е малко късно да се отказваш от "касата" и да сменяш клиниката. Права си напълно, че в крайна сметка си си го платила. Оправдан ли е, обаче, рискът?..

# 86
  • Мнения: 24
Искрени адмирации към всички мами, които не са раждали с предварителни уговорки и плащане "под масата". Аз родих без да плащам и стотинка във Втора градска в Пловдив. Безкрайно съм благодарна на целия екип в отделението, свършиха си работата перфектно без да си поискат абсолютно нищо. Моето раждане трая 22 часа, за което време се смениха 2 дежурни екипа и ако се бях "забавила" още малко, щеше да застъпи 3-ти екип. Е, на кой от всички трябваше да платя, ако бях решила да давам пари?!
... А и каква е гаранцията, че дори и да си платиш, всичко ще мине о.к. и няма да има гафове?

Адски много ме отвращава арогантността и цинизма на лекари, които търгуват с живота и здравето ни, и именно затова винаги ме е възмущавала корупцията в медицината.
Успех на всички смели бъдещи и настоящи мами!

# 87
  • Мнения: 238
 Благодаря ви за отговорите! Hug

 Сега вече съм много по-спокойна, че няма да съм само аз дето няма да си плаща. Остава само да си избера и в коя болница да отида и всичко ще е ОК.  newsm78

# 88
  • Мнения: 4 195
Благодаря ви за отговорите! Hug

 Сега вече съм много по-спокойна, че няма да съм само аз дето няма да си плаща. Остава само да си избера и в коя болница да отида и всичко ще е ОК.  newsm78
където и да отидеш един съвет от мен - когато започне раждането се успокой, мисли позитивно, малко ще те дели от срещата с бебчо, повтаряй си, че цял живот тялото ти се е подготвяло за този миг и следвай неговия ритъм, като не забравяш да слушаш акушерките и докторите - тогава, всичко ще бъде наред
Успех  bouquet

# 89
  • Мнения: 24 467
Още нещо- никой лекар няма интерес от това, нещо лошо да ти се случи- на теб или на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт