Въпрос за памперсите и плажа?

  • 2 047
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 206
Въпросът ми е как стои детето на плажа когато още е с памперси. Не мисля че е удачно да пусна детето голо/от хигиенна гледна точка/ и да позволя да причинява неудобства на другите плажуващи. Има ли някакви водо-непропускливи гащички или нещо друго с което обувате децата, защото с памперс също не е удачно - при положение, че детето се мокри непрестанно??? newsm78
Ще се радвам да науча как процедирате вие?

# 1
  • Мнения: 967
Купи му памперси за плаж - специално сасъздадени за ситуации като твоята - хем памперс, хем водонепропусклив. Във всички по-големи магазини ги има.

# 2
  • Мнения: 374
Бих го пуснала голо детето без никакви скрупули.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Купи му памперси за плаж - специално сасъздадени за ситуации като твоята - хем памперс, хем водонепропусклив. Във всички по-големи магазини ги има.
и аз използвах такива, когато Дария беше малка. Голо от хигиенна гледна точка не е удачно-дупето се пълни с пясък.

# 4
  • Мнения: 206
Купи му памперси за плаж - специално сасъздадени за ситуации като твоята - хем памперс, хем водонепропусклив. Във всички по-големи магазини ги има.
Така ли да ги търся като памперси за плаж? Имат ли някаква марка или са само един тип?

# 5
  • Мнения: 52
и аз се включвам в темичката.в понеделник заминаваме на море и се чудех дали да пусна малката с памперс или гола.тя е на 6 м.и не е мн.удачно да е по голо дупе,защото не се знае каква изненада ще поднесе,пък и не е хигиенично.не бях чувала за такива памперси.дано ги намеря

# 6
  • Мнения: 2 309
Дъщеря ми си беше с бански, ако се напишка голяма работа, във всички случаи обаче спасение от пясъка няма, все се навира в дупето. Голо дете на плажа е често срещана гледка, но аз никога не бих я пуснала така от хигиенна гледна точка.

# 7
  • Мнения: 2 197
Памперсите за плаж не са водонепропускливи - предполага се, че задържат само ако-то вътре. Като взлезе детето с тях във водата и те се пълнят с вода.
Аз бях в същата дилема преди да отидем тази година за първи път на море с дъщеря ми. Даже пусках тема за памперсите. Издирвах найлонови памперс-гащи, за да не пропускат водата като другите. В крайна сметка намерих, но установих,че не вършат работа, защото пропускат отвътре-навън, когато се напишка. Обикновените памперси също се пълнят с пясък. При това положение не виждах смисъл да запарвам дупето на малката с тях. И в крайна сметка дъщеря ми изкара първото си море гола. Няколко пъти се изпишка на пясъка, един път се изака. Всеки път чинно си събирахме замърсения пясък и го изхвърляхме. Надявам се, че не сме причинили неудобство на плажуващите, но за момента не виждам какво друго да направя.

# 8
  • Мнения: 524
Има такива гащички на "Хъджис" , но и ние не сме ползвали, детето си ходеше голо, не вярвам някое дете да пречи на някого.

# 9
  • Мнения: 1 032
Мойта ходи гола на плажа, миналата година когато ползвахме памперси също беше по голо дупе. С каквото и да обуеш детето от пясъка няма да го спасиш, пък след това така или иначе ще го изкъпеш. Що се отнася до пишкането и акането- възрастните най- редовно ползват морето за тоалетна, кучетата на плажа също правят всичко на пясъка. Ако се изпишка, просто полей с вода, детската урина не е като на възрастен или на животно, пък за акането- нали ще си носите лопатки за плажа Mr. Green Ще ги ползваш и после в торбичка.

# 10
  • Мнения: 3 216
И аз сьм в голяма чуденка по този вьпрос и темичката ми е много полезна. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 397
и аз се включвам в темичката.в понеделник заминаваме на море и се чудех дали да пусна малката с памперс или гола.тя е на 6 м.и не е мн.удачно да е по голо дупе,защото не се знае каква изненада ще поднесе,пък и не е хигиенично.не бях чувала за такива памперси.дано ги намеря
на 6 м. едва ли ще е постоянно мокра,спокойно може да я оставиш по памперс,а като решиш да я топнеш-да й го сваляш.

# 12
  • Мнения: 27
Аз гледах памперсите-бански на Хъджис, но бяха само големи - 12-14кг. Та за това карахме по памперс, по бански, по голо дупе... Както се случи.
Не ми се вижда страшно и опасно, ако едно бебе напишка морето Grinning А пясъка по дупето е неизбежен. Че даже и по устата, по очите и т.н. Важно е забавлението и играта Grinning.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 409
Скоро една приятелка си поръча такива от Америка, не пропускват нито  то вън нито отвътре,бяха доста евтини 24 бр. за 11 долора! така ,че ако имате приятели или роднини които пътуват поръчайте си ги.
Иначе вариятнти тев БГ са : http://www.bambinomio.nn-bg.com/products.html#Бански

# 14
  • Мнения: 27 524
Взимам памперс-бански, на Хюджис, на Памперс, все са добри и съм много доволна  Peace

# 15
  • Мнения: 6 029
Бих го пуснала голо детето без никакви скрупули.
еваларката, и останалите плажуващи ще стъпват в изпражненията на детето ти. КЕФ.

Ерика ми разправяше за басейна на Дианабад. Майките с дечицата.
- Мамо, пишка ми се.
- Ий, бързо в басейна!

чудничко а?

# 16
  • Мнения: 2 197
Бих го пуснала голо детето без никакви скрупули.
еваларката, и останалите плажуващи ще стъпват в изпражненията на детето ти. КЕФ.

Ерика ми разправяше за басейна на Дианабад. Майките с дечицата.
- Мамо, пишка ми се.
- Ий, бързо в басейна!

чудничко а?
Еми това си зависи от възпитанието на родителите.
Аз по-нагоре написах за нашата дъщеря, която няколко пъти се напишка върху пясъка. Всеки път си събирахме чинно напишкания пясък (с нейната лопатка, оказа се много удобно приспособление) и го изхвърляхме. Аз лично никога не съм използвала морето за тоалетна, но познавам доста хора, които го правят. И си мисля, че в морето и в басейните пишкат много повече възрастрни отколкото деца.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
...не вярвам някое дете да пречи на някого.

Ей ме на. На мен ми е изключително неприятно да гледам голи деца по плажове и басейни. Признавам си го. Не желая да споря колко били природо...незнамсикакво и как възрастните, пък кучетата, пък... Просто бленувам за момента, в който и в БГ както във всяка друга държава голите хора /на колкото и ще години да са/ ходят на нудистки плаж, а тези с бански на обикновен.  Peace

# 18
  • Мнения: 524
Никога не са ми пречили децата и за това съм мислела, че и моите не пречат на другите хора. Но твоя коментар ме накара да се замисля и за в бъдеще ще трябва да се съобразяваме.

# 19
  • Мнения: 1 425
Когато Вики беше малка й вземах памперс - бански. Миналата седмица видях, че ги продават в Метро. Има на Хъджис и на Памперс. Аз лично бях доволна, защото дупето й не се пълнеше с пясък  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 547
Всеки път си събирахме чинно напишкания пясък и го изхвърляхме. Аз лично никога не съм използвала морето за тоалетна, но познавам доста хора, които го правят.


Олеле, напишкан пясък, колко гнусно  Mr. Green Хора, съвземете се - ако ще всички бебета на света да се изпишкат на пясъка и ако ще всички възрастни на света да се изпикаят в морето, няма да настъпи абсолютно никаква промяна нито в едното, нито в другото. Ако някой е много загрижен екологически, може да не се хаби да събира 2-те чаени лъжички осквернен пясък, а да събере стотиците пластмасови кофички, бутилчички и торбички, редовно оставяни от хилядите хигиенно обсебени летовници.

И още нещо... памперсите спарват! Не бих причинила такова нещо на децата си, освен ако аз самата не обичам да си седя в жегата с опакован в синтетика задник...  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 80
доколкото разбирам детето ти е на 2 г. и половина,не се ли се замисляла,че именно морето е добра възможност да свикне без памперс

# 22
Не мисля, че човек трябва да се комплексира от голото си детенце?! Пък и за деца нудисти не съм чувала, извинете ме, но това е прекалено! И ние сме ходили в чуждоземско ...и там децата бяха голи на плажа.
Не бих му спарвала дупето на детето на плажа! Голичко -  Simple Smileразбира се! 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз купих такива гащички за плаж/басейн на Libero, казват се "swimpants" за 7-12kg, по 10броя са в опаковка. Продавачът ме убеждаваше, че били много хубави и не пропускали вода нито от вън навътре, нито обратно.
Не сме ги пробвали още, не мога да дам мнение каква работа вършат.

Ако сме на някой по-самотен плаж, бих я пуснала голичка. Но когато има много хора, не мисля, че е удачно. Нито за околните, нито пък за мен да ми гледат детето голо. Знам ли колко гнусни педофили има наоколо и какво й мислят.

# 24
  • Мнения: 3 216
Колко струват тези на Либеро?

# 25
  • Мнения: 206
доколкото разбирам детето ти е на 2 г. и половина,не се ли се замисляла,че именно морето е добра възможност да свикне без памперс
От доста време в къщи сме без памперси - факт е, че младежа се инати и не желае да ползва гърне или тоалетна.Често го подканям и го слагам на гърне, но определено не постигам желаните резултати.Много добре знае кога му се пишка или нещо друго, знае и къде трябва да се правят тези неща, но не желае...Опитвала съм какви ли не методи, но няма резултат. Благодаря на всички мами, които се включиха с инфо по въпроса - лично за мен не е удачен вариант детенцето да ходи голо. Би било неловко да се изпишка на нечия кърпа или глава.Когато за първи път заведохме дъщеря ми на море тя беше горе долу на същата възраст, но винаги казваше кога и се пишка - не сме имали проблеми по този въпрос.На плажа детенце по-голямо с година от нея често идваше да се изпишка в кофичката и или близо до нас. Неприятно е - твоето дете не пречи на никого, учиш го да се съобразява с  другите хора и в същото време спокойствието ти се нарушава от чуждо детенце. За мен е неприемливо.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Ще се радвам да науча как процедирате вие?
Аз съм си решила проблема, като не си водя децата на плаж на такава възраст.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз имам друго предложение. Пусни я гола, но я дебни и ходи да я изпишкваш често. Е, не в морето де. Предполагам, че правите вече опити с гърнето. На мен например ми стана много кофти преди седмица, когато едно 5-6 годишно момиченце се изпишка току до нас на пясъка. Родителите и изобщо не реагираха. Ми не е малка, можеше да си каже и да я заведат настрани поне. Иначе освен хората, що песове се мотаят по плажа и си препикават на воля.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 3 216
А кьде можем да ги изпишкваме? В храстите отсрани? Защото ако трябва всеки пьт да тичам до тоалетната ,сьс сигурност ськровищата ще се разпилеят по пьтя. Или ако пишка/ака на пяськ да сьберем пяська в тробичка?

# 29
  • Мнения: 1 655
според мен памперс гащичките са като влезне във водата да не изплуват аотата, а пишкането я да си признаят всички като са били деца да ли са пишкали в морето!
а и като го изкараш от водата естествено че му сменяш гащичките, да не да го оставя с мокрите гащи я!
Аз бански за деца има от 80ти размер
аз на моя му взех боксерки 92 размер!
А не бих си пуслана детето голо, ами знам ли какви педофили се разхождат и си плажуват и вечерта няма да маструбират на спомени на дупето на моето дете

# 30
  • Мнения: 773
  Ние преди няколко дни се върнахме от морето и да ви кажа не видях нито едно малко детенце с памперс. Имаше две три с бански, но на мен лично ми се струва по странно да ги гледам с бански отколкото голички. А и в никакъв случай не бих причинила тази мъка на дедето си да седи с памперс на плажа. Що не си сложите вълнени гаще на дупето и да видим колко ще ви е гот. не мога да разбера защо се стягате толкова. Голямата работа ако се изпика на пясъка, заривам го на по дълбоко и готово, ако се случи да се изачка ( което не се случи за цяла седмица на морето) ще го събера и изхвърля, където трябва. Аз какво да кажа за тези от вас които си правят дупки в пясъка, за да плюят вътре люспи от семки, а да не мислите, че някой от вас ще отиде да си хвърли фаса на определеното за това място. Сега естествено всички ще кажете, че такова нещо никога не ви се е случвало Naughty Е от къде тогава идва целия този боклук на плажа. И не мисля, че пикото на детето ми е по гнусно от това на кучето, което всеки следобед се къпеше в морето и после препикаваше околния пясък около чадъра за който беше вързано.  Sick

# 31
  • Мнения: 6 164
Голо. Акото ще го събираш със салфетка, кърпичка, или друг подръчен мат'риал и изхвърляш. Peace

# 32
  • Мнения: 111
Е, това ми е питанката. Скоро заминаваме на море и все го мисля, как ще пишка и ака   Laughing  Памперс не върви, че ще се намокри в басейнчето, гол - пак не върви, не искам басейнчето му да се превърне на тоалетна. Чух, че имало някакви бански - детски, направени точно за такава цел - отвътре мекички, отвън непромокаеми. Но никъде не съм ги намерила досега.
Вие как сте се справили с този проблем?  newsm78

# 33
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
преди седмица се върнахме от морето.малката в началото /първите 10 минути /беше с бански а после по голо дупе.а пишкането и акането вършеше на пясъка и мама обираше след нея. Embarassed

# 34
  • Мнения: 27 524
Пмперс-бански ползваме ние, взимам на Памперс и Хюджис, доволна съм, минала година бяхме с тях, тази пак  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 042
След като не намерих памперс - бански, купих най-обикновен бански. С него си ходеше Злати. Първите дни беше с гащи-памперс, но едно, че много запарват, а и като се намокрят от водата, трябва да се сменят.

# 36
  • Мнения: 185
И двете ми деца са били голи и се оказа много удачен момент за махане на памперса.  Simple Smile  Лопатката я "преоткрихме" и ние за събиране на "материал"  Wink  На чужда хавлия или на главата на някого няма как да се случи. В повечето случаи сме ходели накрая на плажа или в тоалетна (ако има такава).
И, наистина, много по-гнусни са фасовете и разложените парчета храна, въргалящи се по пясъка, които НИЕ оставяме, отколкото 10-ина капки, изпишкани в пясъка от бебче.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
И, наистина, много по-гнусни са фасовете и разложените парчета храна, въргалящи се по пясъка, които НИЕ оставяме, отколкото 10-ина капки, изпишкани в пясъка от бебче.

А защо пък трябва да се мерят нещата? Ако едно нещо е 'много по-гнусно' от друго, то и второто е гнусно, а? Wink  Thinking

Не ям семки, не пуша и детето ми ходи подходящо облечено на плаж... Абсолютна ССФ съм в това отношение.  Flutter

# 38
  • София
  • Мнения: 44 101
има памперс бански...има просто няколко чифта бански вземи, ако се наака сменяш и почистваш и слагаш нов.

Общи условия

Активация на акаунт