Барселона или Рим?

  • 1 941
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
Относно полетите от Букурещ  до Барселона те са само до 31 юли. Аз докато се триумя къде да избера да ходим  тези евтините билети до Рим за датата която исках вече ги няма. Сега се оказва, че до 25 септември остава малко време и от тези евтините билети за тези дати няма изгодни и вече незнам къде да избирам.

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 18:42 от dolores

# 16
  • DE
  • Мнения: 521
Мда, така е, както писах по-горе, цените се менят с часове! Моят съвет е в момента, в който ти изпадне нещо изгодно да не се двуомиш, а веднага да резервираш, зачудиш ли се, добрите оферти вече са заминали...

# 17
  • Мнения: 6 904
Аз може би малко късно, и не съм била в Рим, но Барселона ми харесва определено. Приятелят ми ходи в Рим и честно казано от снимките и обясненията му не мисля, че ще ми хареса повече от Барселона. Но пък и аз не се впечатлявам особено от руини, нито съм голям любител на архитектурата. На Гауди сградите ми се виждат доста по-интересни.
Относно романтиката си мисля, че всеки има различни разбирания за нея и не смятам, че някой град може да бъде по-романтичен от друг. Всичко зависи от това с кого си, какво правиш и как се чувстваш.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 896
В Рим съм живяла доста време, но не съм ходила в Барселона, така че не бих могла да ти кажа къде би било по-добре да отидете. По-горе са се изказали хора, които са били и на двете места. Със сигурност обаче в жегите нито една от двете дестинации не е приятна. Повечето от гостите ми идваха лятото и развеждането из Рим ми беше опротивяло, заради афата (яка жега + още по-яка влага, ужасна комбинация). По-добри периоди за посещения са между октомври и март. Барселона може би би ви харесала повече, защото испанците са по-готини хора, докато италиянците в областта около и във Рим, особено в последните години, са много враждебно настроени към източно-европейците. Жалки са, ама ко да ги прайш...кеф ми е, че тях и досега ги третират ужасно като отидат в Англия например. 

Продължавам да търся първо билети, след като резервирам самолета ще започна и с хотела.

АКо решиш за Рим, виж и тук - има апартменти под наем от частни лица на добри цени (сега видях един за 60 евро на ден например). За съжаление сайта няма версия на английски. От Rubriche > Immobiliare > Affitti stagionali, после вече си намери някой, който знае италиански, да търсите заедно и евентуално да се обаждате. Има много добри попадения, аз два-три пъти съм намирала много добри апартаменти оттам.

ето пример:   ROMA Cavour bilocale arredato climatizzato affitto luglio settembre e/o brevi periodi 1100 e mese oppure E 60 al giorno
Кавур е почти център, дават двустаен с климатик, за 1100 евро на месец или 60 евро на ден.

друг пример:
  ROMA Prati centro adiac. metro bus affitto periodo estivo monolocale indipendente attico 35mq tutti comforts E. 40 giornaliere gradita prenotazione.
Едностаен в Прати (център) таван 25 кв.м. за 40 евро на ден със "всички удобства".

# 19
  • София
  • Мнения: 1 724
Невъзможен отговор - и двата! Ако сте били вече и в двата, само за романтиката- Барселона с две ръце!Но и при двата случая не през август, може би едва в края на септември заради температурите, бях в Барселона в края на юни и се опекохме.

Общи условия

Активация на акаунт